• Francie

Wasabi - La petite moutarde qui monte au nez

• Francie

Akční / Drama / Komedie / Thriller

Francie / Japonsko, 2001, 94 min

Po poněkud kostrbatém zhruba čtvrthodinovém pařížském úvodu se s přesunem do Japonska film roztáčí do vyšších obrátek. Rozhodně je to víc komedie než akční, ale pokud vám nevadí trocha nenáročné zábavy, není třeba nad tímhle křenem ohrnovat nos.(6.9.2007)

Spolu s Polibkem draka pravděpodobně to nejlepší. co vzešlo z produkční dílny Luca Bessona (nepočítáme jeho vlastní fillmy). A také bez debaty poslední dobrý film Gérarda Krawcyka. Atmosféra těžce asijská, uchopení skrz na skrz francouzské, se vší elegancí, lehkonohostí a grácií. Řemeslně precizní a přitom zábavné. Miluju Ryoko Hirosue...(27.7.2012)

• Bachy

Já mám Rena tak rád a ono přijde tohle. Ještě, že tam byla ta scéna na letišti a golf, jinak bohužel nuda. Když Reno v komedii, tak Drž Hubu. Škoda(16.3.2008)

Wasabi je dost hnusně vostrej křen, který pálí ještě tejden po konzumaci, ale také parádní francouzská jízda v Japonsku, která jistojistě zabaví, pobaví a to především. Jean Reno je pro mě herec číslo jedna, umí se skvěle přetvařovat a na to kolik mu je dokáže stále hrát drsňáka takového, který dokáže diváky pobavit. Mimo to hraje ve vcelku neobvyklé komedii, smíchané s prvky francouzské nevraživosti a japonské přísnosti a ta se dozajista vymyká kontrole i v jejich kinematografiích. Já osobně Wasabi z paměti nikdy nezapomenu. Je to totiž první film, který jsem si koupil na originálním DVD, když se tento formát u nás nenápadně začal rozvíjet a nebylo toho zase tolik, takže to byl takový klenot. Takovéto vzpomínky se jen tak nevytrácí. --- To přeháníte. Tak velkou ochranku nepotřebuju. - Jenže my nechráníme vás, ale ty lidi okolo vás.(7.9.2007)

Myslela jsem, že to bude horší.(27.5.2008)

• - Ve filmu je řečeno, že Hubert (Jean Reno) měří 193 cm a váží 90 kg. Váha se s vahou představitele shoduje, avšak do výšky hercovi chybí 6 cm.

• - Ve scéně, kdy Hubert (Jean Reno) vyjde od právníka na ulici, je možné všimnout si, že jeho společník Momo (Michel Muller), který na něj čeká, je připoután bezpečnostními pásy. Hned v dalším záběru je ale odpoutaný. (MartinM)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži a tokijskej mestskej časti Chiyoda. (dyfur)