• Francie

Wasabi - La petite moutarde qui monte au nez

• Francie

Akční / Drama / Komedie / Thriller

Francie / Japonsko, 2001, 94 min

„Práve som ju bol vziať z väzenia. Nebojte sa, nebolo to nič vážne. Len sa trocha opila... a zmlátila pár... policajtov.“ WASABI je ďalšia nenáročná zábavná blbosť z produkčnej stajne Luca Bessona, ktorú na milý a svižný priemer povyšuje prekvapivo dobrý (po všetkých Návštevníkoch, Jaguároch a Godzillách je to naozaj prekvapivé) zarastený suchý vlk Jean Reno. Hrá policajného francúzskeho samotára, ktorý devätnásť (nie 20, devätnásť!) rokov veril v lásku. Teraz za to, možno, bude zberať úrodu. Ťažkotonážna akcia, osobitý zmysel pre humor, niekoľko nečakane citlivých psychologických scén, atraktívne prostredie Japonska - a jedna šialená dcéra. Mne sa to páčilo.(19.2.2007)

• Faidra

17:23 - moje spolužačky a já zíráme na nového přednášejícího. 18:48 - shodujeme se na tom, že to nestojí za to a že bychom měly přestat zírat na přednášejícího a začít zírat do skript. 20:52 - shodujeme se na tom, že to nestojí za to a že budeme zírat na Wasabi. 22:37 - shodujeme se na tom, že to nestojí za to, ale na Rena se dá zírat v čemkoli. 23:44 - uprostřed zírání na Šifru mistra Leonarda se vracejí naši partneři z hospody a jen zírají, jakým způsobem nám stojí za to prošustrovat večer. 23:56 - zavládl všeobecný mír, všichni zíráme na Brutální Nikitu. Stálo to za to, ale o tom zase někdy jindy.(20.11.2007)

Reno bohužel nedostává takové role, na kterých by se vyhrál, tzn., že jeho herectví je velice průměrné, mohlo by být však lepší, chce to zkrátka inteligentní scénář a dobrou scénu.! Tohle je alespoň zábavné a utíká to.(1.8.2009)

Čekal jsem rozhodně více akce (než jen trapnou závěrečnou přestřelku) ale díky Renovi jsem se celkem slušně bavil.(9.6.2007)

Reno je zase skvelej, ale zbytek uz za moc nestoji(30.1.2005)