• Francie

Wasabi - La petite moutarde qui monte au nez

• Francie

Akční / Drama / Komedie / Thriller

Francie / Japonsko, 2001, 94 min

Reno bohužel nedostává takové role, na kterých by se vyhrál, tzn., že jeho herectví je velice průměrné, mohlo by být však lepší, chce to zkrátka inteligentní scénář a dobrou scénu.! Tohle je alespoň zábavné a utíká to.(1.8.2009)

Tuto velmi prijemnu oddychovku so spolahlivym Jean Reno zasadenu do prostredia Tokya som si pozrel pri cisteni zemiakov na nedelny obed.Cas mi vdaka nej velmi rychlo presiel :). Niektore sceny sice hl.hrdinu vykresluju ako superhrdinu,ale da sa to odpustit vzhladom na zaner filmu.(21.3.2004)

„Práve som ju bol vziať z väzenia. Nebojte sa, nebolo to nič vážne. Len sa trocha opila... a zmlátila pár... policajtov.“ WASABI je ďalšia nenáročná zábavná blbosť z produkčnej stajne Luca Bessona, ktorú na milý a svižný priemer povyšuje prekvapivo dobrý (po všetkých Návštevníkoch, Jaguároch a Godzillách je to naozaj prekvapivé) zarastený suchý vlk Jean Reno. Hrá policajného francúzskeho samotára, ktorý devätnásť (nie 20, devätnásť!) rokov veril v lásku. Teraz za to, možno, bude zberať úrodu. Ťažkotonážna akcia, osobitý zmysel pre humor, niekoľko nečakane citlivých psychologických scén, atraktívne prostredie Japonska - a jedna šialená dcéra. Mne sa to páčilo.(19.2.2007)

Film je označen jako akční komedie, ale akce je příliš málo a vtipy nejsou vtipné. Ta herečka hrající dceru Jeana Rena mi vyloženě vadila a ani Jean Reno nebyl zrovna nic moc, hrát umí i lépe (viz Purpurové řeky). Takže s přimhouřením oka 3*, že aspoň nebyla nuda.(26.3.2005)

Muž, který by neublížil mouše,….ale lidi nejsou mouchy! J.Reno v roli policajta, jakého chceme vidět. A když ji někomu napálí pěstí, nejenže to bolí, ale je to i legrace. PŘÍBĚH:*** normální francouzská komedie, ještě z časů, kdy L.Besson alespoň za něco stál. Zápletka nijak originální, ale nuda to není. Občas to vypadne z tempa, ale hlavně i občas pobaví. A vše je podtrženo nekonvečními vyšetřovacími metodami J.Reno./ HUMOR:*** jsou okamžiky, které pobaví a potěší zároveň. Není jich víc než obvykle, ale s tím nic nenaděláte./ AKCE:*** když se dostane ke slovu, je to francouzský standart./ NAPĚTÍ:** stále se bavíme o komedii, takže napnutí budete hlavně v očekávání, komu dalšímu Reno rozbije hubu.(10.2.2008)

• - Ve filmu je řečeno, že Hubert (Jean Reno) měří 193 cm a váží 90 kg. Váha se s vahou představitele shoduje, avšak do výšky hercovi chybí 6 cm.

• - Ve scéně, kdy Hubert (Jean Reno) vyjde od právníka na ulici, je možné všimnout si, že jeho společník Momo (Michel Muller), který na něj čeká, je připoután bezpečnostními pásy. Hned v dalším záběru je ale odpoutaný. (MartinM)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 22. (Zdroj: ČSFD.cz)