Hoffman

Osamělý obchodník ve středním věku je zamilovaný do svojí sekretářky a odhalené tajemství o jejím snoubenci se mu hodí. Může ji totiž vydírat, aby byla na týden jeho. (Netflix)

(mOnkey)

Původně jsem se chtěl komentáře zdržet, protože Matty vystihl většinu bodů, o kterých jsem chtěli mluvit, ale nakonec mi tato zhůvěřilost přeci jen nedá. Sellersova tragická postava, která se schovává za masku sexistického prasátka, zavře mladou nastávající nevěstu proti její vůli u sebe doma a za pomoci výhružek a psychického nátlaku se ji tam snaží držet následující týden. A celé je to označené jako romantická komedie. Katastrofě se stále ještě dalo zabránit použitím černého humoru, jenž by změnil tón filmu. Ale vtipný ten film není vůbec, takže Sellersovy prvotní chlípné narážky jsou pouze děsivé. O romantice také nemůže být ani řeč, jelikož (citové) vydírání nepovažuju za formu dvoření se. Aby toho nebylo málo, vše nakonec vyvrcholí tím nejděsivějším způsobem (následuje spoiler), kdy oběť v důsledku Stockholmského syndromu opouští svého snoubence a stěhuje se ke svému vězniteli. Psychologické drama jak vyšité, bohužel velmi nevydařené. ()

Lamprea

Nádherný film s nádhernou a neuvěřitelně příjemnou atmosférou, kterou vytváří v podstatě jeden byt a v něm dvě postavy hrající jako o život. Sinéad Cusack je snad ta nejroztomilejší herečka co sem kdy viděl. celé to podtrhuje parádní muzika a tady již mnohokrát zmiňovaný excelentní konec. "Realita nás všechny klame, slečno Smithová." ()

Master19

Myslím, že si v této konverzačce každý najde co chce. Ať už výborné herce, zajímavý příběh nebo "vymazlený" happy-end. Musím přiznat, že zhruba do poloviny, dokud se Hoffman nezačne měnit v citlivého člověka, jsem se moc nebavil. Druhá polovina je ovšem pětihvězdičková, ačkoliv neobsahuje žádné zbraně současných komedií. ()

Han22

Tady musím souhlasit s uživatelem (mOnkey). Ten film je neskutečně děsivý. Stárnoucí ošuntělý čtyřicátník slintá nad cca dvacetiletou naivní kolegyní z práce. Když zjistí, že její přítel je zapletený do zlodějny, vydíráním ji donutí s ním strávit týden, přičemž ji terorizuje oplzlými řečmi, narážkami, aniž by cokoliv zkusil a to střídá s milým příjemným chováním. Dívka je vyděšená, vynervovaná, zmatená... zkrátka námět na psychothriler. Světe div se, tvůrci z toho udělali romantickou komedii SPOILER která skončí tak, že dívka pozná že její přítel je sobec a zůstane s vyděračem! Ten konec mě přišel ne jako romantika, ale úspěšné vymytí mozku. Takhle manipulují predátoři dívkami na internetu. KONEC SPOILERu. Natočené a zahrané to bylo dobře, protože ze Sellerse se mi dělalo fyzicky zle, ale víc než 2* ani omylem. Ti co píší o nekonvenční romantice by se měli nechat vyšetřit. ()

klukluka

Musel bych k smrti milovat Petera Sellerse, abych se dokázal povznést nad to, že to je jen dobře zahraná, ne příliš zábavná věc o tom, jak si bohatej, stárnoucí podivín pro sebe uzme pod příslibem materiální svobody mladý děvče, který má po prvním životním karambolu pocit, že už si dál nechce komplikovat život. Od začátku mi to přišlo amorální a neobjevil se tady důvod, abych tento svůj názor změnil. Láska? Na tento typ lásky ani zbla nevěřím. A vy byste taky neměli. Celý je to jen úchylný PR na mohovité starce. P.S.: Naprostý souhlas s komentem uživatele Han22. P.S.2: Ještě tomu jednu pecku sundám, dvě jsou přece jenom trochu moc. Je to vážně shit, víme..? ()

Rozjimatel

"Miss Smith? Please make yourself look as though you want to be fertilized."     Veľmi neobvyklá romantická komédia (či skôr dramédia) takého až úchylného typu. Ak by sa nejednalo o zveličenú fikciu so satirickým nadhľadom, bol by mi tento film dosť nepríjemný. Pomerne rýchlo som však dokázal akceptovať dosť svojrázne pravidlá toho sveta a potom som si už začal tú krásne šialenú zápletku výborne užívať. Film je priam nabitý erotickým iskrením a jeho štiplavý humor je drzo nekorektný, namierený voči určitým spoločenským stereotypom, najmä však voči tým ženským ("All over the world, simple pleasures of the flesh are being ruined by women screaming to be understood."). Peter Sellers je v tej perverzno-psychopaticko-intelektuálnej polohe priam dokonalý, ešte viac ma však uchvátila pôvabná Sinéad Cusack, roztomilo sa prepínajúca medzi vystrašenosťou, zúfalosťou, detinskosťou a zvodnosťou. K silným zložkám filmu patrí i hudba. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie, hlavne vzhľadom na to, že sa v podstate jedná o bezvýznamného televízneho režiséra a mne málo známu herečku, na ktorej film do veľkej miery stojí.     "But I have treated you always with the utmost respect." "Exactly! Did you find me all that repulsive?" ()

Lyžař

Ještě nikdy jsem neviděl takhle zaměřený film. P. Sellers tady hraje šílence. Šílence, který...ale to bych prozrazoval samotné vyvrcholení. Super film s ještě lepší atmosférou od začátku až do samotného konce. A musím uznat, že Sinéad Cusack je pro tenhle film jako stvořená. Je nádherná a..s obličejem dokáže divy. Její výrazy vždy dokonale vyjadřují její pocity. Režie: *****; Herci: ****; Hudba: *****; Scénář: **** ()

Rokle

Komedií bych to rozhodně nenazýval. Jedná se spíše o smutné drama, kdy se jedinec dopouští vyhrožováním určitého něco za něco... aby se to pak vyvinulo úplně někam jinam. Někdy před polovinou jsem si začal říkat, že už toho začínám mít dost a malinko jsem se začal nervovat nad postavou mladé dívčiny, proč si nesbalí a neodejde (na tohle bych neměl žaludek). Ale tahle chvilková pasáž je ihned nahrazena zajímavým rozuzlením. Sellers je úžasný, dokonale chladný, nikdy jsem neměl tušení, co za chvilku provede. A Sinéad Cusack je přesně ten typ mladé holky, která dráždí svým kukučem, je zranitelná, ale v pravý moment vytáhne ten výraz, který my muži milujeme :) ()

kebo

Úchvatné. Jednoducho skvelý film, ku ktorému som sa dostal úplnou náhodou. Nemohol som v noci o jednej spať a tak som zapol telku, kde práve začínal. A som veľmi rád, že som nemohol spať. Videl som ho 35 rokov po jeho vzniku, ale aj napriek svojmu pokročilejšiemu veku ma dokázal pohltiť. Od začiatku do konca som sa sústredil a bol zvedavý ako to dopadne. Aj keď som to samozrejme tušil a celý čas som hlavnému predstaviteľovi držal palce, aby sa mu podarilo to o čo celý čas usiloval. Celé to bolo založené na skvelých výkonoch dvoch hlavných predstaviteľov, ktorí takmer vobec nezmizli z obrazu. Žiadne triky, žiadne naháňačky, žiadne výbuchy, žiadne podfuky, žiaden sex. Len dvaja ľudia v jednom byte. A aj napriek tomu som sa nenudil. Najlepší výkon Petra Sellersa aký som mal tu česť vidieť. Doteraz som ho poznal len ako šialeného inšpektora, ale teraz už viem, že chcem vidieť viac jeho filmov. Tak brilantné herectvo sa len zriedka vidí. Úchvatné ()

Austen

Komorní dramata, která jsou sevřená povětšinou do malého prostoru a obydlená jen málo herci, mohou být skvělá, když jsou dobře napsané dialogy a ty pronášejí skvělí herci. V tomto filmu jsem s herci velmi spokojená. Sellers mi konečně vypadl ze škatulky, kde jsem ho měla tak dlouho schovaného. Dávám 4 hvězdy, protože cítím, že by to šlo lépe odvyprávět, ale i tak je to kouzelná variace na téma "kráska a zvíře". ()

Láryfáry

Jedna z nejlepších konverzačních komedií na světě ever! Odzbrojující Peter Sellers rozehrává "nečistou" hru se svojí naivní obětí. Zprvu nazírán jako oplzlý padouch, časem pronikáte do jeho křehké zraněné duše, až si vás v závěru omotá kolem prstu. Doporučuji všem, kdo mají dost prostoduchých romancí a mají rádi chytré a vtipné dialogy. Je to klišé, ale přesto si to neodpustím: Nutno vidět! ¤ ()

Gor'seye

Komédia... ja by som to ohodnotil ako ťažkú psychologickú drámu. Jediná komédia boli naozaj občasné "vtipné pohyby a gestá" Petera Sellersa. ()

LailaX

Napoprvé se určitě smát nebudete - snad jen Peteru Sellersovi a jeho přechodům mezi stoickým až perverzním klidem a nejistě zbrklým pobíháním po kuchyni. Sinead Cusack je úžasně naivní a ustrašená a celým filmem prostupuje neskutečné napětí mezi jí a panem Hoffmanem, který, ačkoli dívku donutil k soužití vydíráním, slečnu Smithovou zajímá čím dál víc. Jeho pozornost jí dělá dobře a v konečném důsledku dívka zjistí, že věci nejsou černé nebo bílé a že muž, který jí už jednou dokázal odpustit veřejnou potupu je pro ni téměř ideální... Snad kdyby nebyla zasnoubená, snad kdyby pan Hoffman nebyl takový podivín, snad kdyby se ho tolik nebála a snad by i stačilo, kdyby ji jen políbil... ()

Dixie_Cara

Přemýšlivý a citlivý Sellers se sice místy nevyhne svoji "šílenosti", tak typické pro jeho jiné filmy, přesto má snímek do komedie daleko. Společně s Cusack vytváří Sellers zajímavou ústřední dvojci, která se hledá, netuší co a jak a za pomocí netradiční medicíny nabitou emocemi, nezájmem, rozčarováním se kamsi posouvá. Určitá komornost společně s dobře vybranou hudbou pak přes malinko "ostrý" začátek dodává filmu roztomilé decentnosti a prostor k víc než dobrým hereckým výkonům. ()

demorens

Jestli je jedno slovo, které mě napadne v souvislosti s tímto filmem, tak je to „příjemné“. Celý film je příjemný, milý a něžný. Pokud bych měl použít fráze, tak pohladí po duši. Přišel jsem k němu náhodou asi ve třetině a hned mě zaujal. Nejprve krásou slečny Smithové (Sinéad Cusack) a nezvyklou rolí Petera Sellerse a posléze dějem. Zápletka je originální, i když po chvíli je konec předvídatelný (a to jak v rámci filmu a i kdyby se to odehrálo ve skutečnosti – v běžném životě by si slečna Smithová nejspíš vzala Toma, dívky se asi většinou provdávají za Tomy). Ale o předvídatelnost tu nejde. Jde o vztah mezi na první pohled sebevědomým Hoffmanem a stydlivou a roztomile umíněnou slečnou Smithovou, a o to, jak jsou jejich role zahrané. Je to příklad, jak se dá udělat jednoduše (děj se vlastně odehrává z velké části v jednom bytě) veselý, příjemný a inteligentní film, se kterým se dnešní tzv. romantické komedie nedají srovnat. Ty jsou ale pro široké masy, což tento film není. „Normální“ člověk má vůbec sníženou citlivost ke kráse. Jak je patrné, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů a jsem rád, že jsem jednou náhodou zapnul televizi. Což samo o sobě je děsivé. Děsivé je to, že existuje tolik krásných věci jako tento film, o kterých se moc neví a ke kterým člověk jako já přijde úplně náhodou. Naštěstí nás ale takové věci mohou vždy nečekaně příjemné překvapit a potěšit. (100/100) (23.03.06) ()

Indio

Je to pěkny ale film tipu mystnost a dva lidi by člověka měl dostat víc. Herci skvělí ale zbytek neeni tak napaditej jak by mohl. rozhodně to není ztrata času. ()

Sicilius

"Jedno jsem miloval dívku, dal bych jí svůj život, ale byla mou ženou" :-))) "Vy jste ten nejhorší podvodník, pane Hoffman, ani jednou jste mě nepolíbil" :-))) ()

Sejkorka

Velmi, velmi podařený film. Rozhodně ne romantická komedie. Celý film v podstatě jen o dvou hercích. Peter Sellers podle mne jedna z nejlepších rolí, co jsem s ním viděl (plus Chance Gardener v Byl jsem při tom). Z potenciálního úchyla se postupně stane politováníhodný looser. Sidéad Cushack je v době natáčení 21/22 let. Hraje krásnou naivku, která postupně polevuje v odporu vůči citovému vyděrači. Ani mi nevadily nekvalitní titulky. Naštěstí umím trochu anglicky, tak jsem spoustu dialogů vnímal v originále.  Rozhodně lepší, než nekvalitní dabing. ()