rikitiki

Originální, ale rozvláčné. I když se mi líbily zastavované záběry a další vizuální gagy, tak zároveň hodně zpomalovaly děj. Nudila jsem se. ()

BMW12

Velice zajímavý a zvláštní film. Ben se rozejde s dívkou, začne pracovat v supermarketu. Dokáže zastavit čas a tak zákaznice vždy svléká a maluje je. Do toho se pak zamiluje do jedné dívky. Jako první polovina filmu je o ničem, to jen Ben kecá o tom, jak je na tom špatně a blá blá blá. Druhá polovina už je velmi slušná, jsou tam fakt vtipné momenty. Ať už to svlékání zákaznic, firemní fotbálek, blbiny v supermarketu, párty u šéfa. Jsem rád, že jsem na tento film narazil a mohl jej shlédnout, myslím, že takovýto film ještě nikdo nenatočil, je svým způsobem jedinečný. ()

anderson

Režisérovi filmu udeľujem hviezdičku za plejádu sexíc, ktoré primitívnym trikom "dotlačil" k obnaženiu sa (najmä nudistická švédska opatrovateľka je kus). Inak musím konštatovať, že povrchnejší a gýčovitejší romantický film, čo sa hrá na umenie krížené s generačnou výpoveďou nepoznám (konkuruje mu azda len ZATRACENÁ NOČNÍ DŘINA). Apropo, ak si myslíte, že hrdinovou láskou bude tá kočka z plagátu, tak zabudnite. (3.10.2007) ()

HellFire

Nejde jinak než za pět hvězdiček. Nezávislé filmy jako tento prostě miluju. Sedí v nich všechno - přes herce, hudbu, kameru, nevšední nápad a jeho ztvárnění. No a pak je tady třešnička na dortu v podobě Emilie Fox. ()

mm13

Priznávam, že nebyť toľkých pozitívnych hodnotení, tak Cashback možno nedopozerám. Akoby ani tvorcom samotným nebolo pekných pár úvodných minút jasné, čo vlastne točia. Našťastie to asi po polhodinke naberie na obrátkach - pribudnú humorné situácie (chválabohu už bez prdov), z nesympatických postáv sa postupne stanú síce riadne pošahaní, ale vcelku fajn parťáci a hlavne to medzi ústrednou dvojicou konečne zaiskrí. Nebudem prekvapený, ak sa niekedy dozviem, že to zaiskrilo aj medzi samotnými predstaviteľmi, pretože som im veril každý pohľad, cítil najmenšie zaváhanie a síce sa mi z toho nenahrnuli do hlavy hormóny, no presne som si spomenul, aké to vtedy je. Scéna na výstave vyjadrila viac než akékoľvek slová aj z pohľadu diváka a hoci úplný záver predsa len už presladený, je to stále veľmi pekný film. [70%] ()

oLí

9/10 „What´s your name ? Brian. Ben says you know kung-fu. Yeah. So you reckon you can have me? Yeah. Oh, yeah ? Yeah. Show us your moves then. Grab my arm." ... PLESK :D. Tohle bude zajisté jeden z nejkostrbatějších komentářů ze všech mých kostrbatých. Takže, vlastně ani nevím, co jsem od CASHBACKU očekával. Rozhodně ne to, co se mi dostalo. Těch pět je nepochybně zasloužených, ježto mě tímto způsobem dlouho nijaký film nedostal, jestli vůbec někdy. Tak za prvé - takhle mě rozebrat svým smyslem pro humor se prostě nepovede ani čistokrevný pseudokomedii. Scéna s kung fu ( i to, jak to ten cápek vůbec vyslovuje mě dostává ), scéna s volejem na fotbale, jízda kamerou na začátku párty snímající postupně všechna tři individua – skvělého Stuarta Goodwina jako šéfa za mix pultem, poté "robota" Michaela Lambourneho a brejkaře Michaela Dixona, prostě rofl. Ale není to jen o vtipech. Zájem vzbuzující Benovy monology, poetické obrázky, tklivá romantika, rozmanité charaktery, výbornej výběr herců, poutavé flashbacky do dětství, zajímavě poskládaný soundtrack, postoj ke krásám ženského těla… já prostě ještě žádnej takovej film neviděl. Vše je zde s důmyslem sladěné a vyrovnané. Je tu od každého něco a přesto to nedopadlo jako když pejsek a kočička pekli dort. Tohle se určitě v žádné filmotéce neztratí. A i kdyby jste na to koukli jen jednou, dozvíte se pánové, jak dosáhnout toho, aby vám dívka v kině šáhla na pyje a vy se dámy přiučíte, že se vyplatí koupit si vlastní popcorn :). ()

Lucasion

Cashback začíná poměrně drsným následkem rozchodu. Ben (Sean Biggerstaff ) až velmi pravdivě popisuje svoje pocity při rozchodu. Následně díky nespavosti dokáže zastavit čas. Ben je malíř a vidí ženskou krásu. Vnímá ženy, ne jako pouhé sexuální objekty, ale vnímá jejich křivky jako dokonalou krásu. Díky své superschopnosti je kreslí nahé. Hledá tak útěchu ve svých obrazech, dokud se znovu nezamiluje. Cashback není kdovíjaká komedie. Nehraje si na humor nebo situační zvraty. Cashback je čistá romance. A je to tak krásná romance, že to je pohlazení po duši. Na druhou stranu i přes hezkou stopáž mi film nijak neutíkal a místy se zadrhával. Škoda, protože jinak je tohle velmi milý romantický film. (70 %) ()

Morholt

Pohodový film o malování, nahotě, lásce, zastavování času a partičce pošuků, pracující toho času v jednom supermarketu. Režisérský cit a neokoukané a kvalitní herecké obsazení zaručilo, že jsem se zase u sledování cítil víc než příjemně a ten přiblble spokojený úsměv na konci byl tou pověstnou třešničkou na dortu. 80% ()

Katullka

Artová Ordinace v růžové zahradě? I tak by se to dalo nazvat. Čekala jsem větší úchyt, přestalo mě to bavit v půlce filmu. Druhá půlka doslova růžové utrpení. Výtvarně to ovšem bylo dokonalé! To mě drželo.. ()

jhrasko

Pán Ellis, scenárista i režisér v jednej osobe, je extrémne romantický, extrémne citilivý, mimoriadne vnímavý a k tomu všetkému má výnimočné oko pre detail. A svojím Cashbackom, ktorý ma zmiatol (a nalákal) obalom, ma dokonale prekvapil a dostal tam, kde sa to "romantickým" filmom príliš nedarí. Práve fakt, že som vôbec žiadnu romantiku nečakal mi dopomohol užiť si jeho cestu normálnym, až každodenným životom a tým, čo sa každému priemerne inteligentnému a citovo gramotnému z nás spája so záhadou zvanou LÁSKA. P.S. Posledná veta GrooveJumpa je úplne presná. ()

Ai.ma

Velmi pomalé, velmi příjemné, velmi krásné, velmi poetické, velmi sladké, velmi hořké, velmi zajímavé. ()

maseer2

tak trochu nadpozemský film o tom, že čas je relativní :)) "Láska je tam, kde po ní lidé touží. Musíme se naučit ji vidět zahalenou v kráse, a ukrytou mezi vteřinami našeho života. Kdo se ani na chvilku nezastaví, může ji minout." - možná trošku klišé, ale mně se to líbilo.. kdo by si nepřál umět zastavit čas:) ()

GeusX

Snové fascinace ženskými křivkami z mužského pohledu. Od komických, britskohumorných postaviček, přes umělecké erotické představy, po drama i romantiku. Po první čtvrthodině jsem byl čím dál víc vtahován do zajímavého abstraktního příběhu, že jsem nespustil z filmu oči ani na chvilku... 80% Velmi zajímavé! ()

brutale

Po vizuálnej stránke je to bašta! Príbeh sa však vzďaľuje, za hranice fantázie, kde je všetko krásne, plné dobrých koncov a sladkosť sama vám zalepí oči. Film je pozorný k opisom krásy ženy, pričom vám prehľadná a neuponáhľaná kamera ladne odokrýva krivky nežného pohlavia a pripúta si k sebe všetky romatické duše! ()