Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

Kanibal

Solidní romantická komedie s několika nestandardními scénaristickými fíčurami. Jennifer to sluší, Vince toho zas tak moc nepředvedl. Hollywoodská sázka na jistotu. ()

chef

Oznacit film postaveny na realistickych hadkach za komediu mi nepripada byt spravne, pretoze hadky v tomto filme mi vobec nepripadali byt vtipne a skor som si vravel "hmmm mam sa teraz smiat alebo sa mam zamyslat nad hlbsim vyznamom kazdej hadky" . K hlbsiemu rozboru vztahu vsak scenar nedal priestor, tak ako vtipnym pointam. Tymto nam vlastne vznikla nesuroda zmeska tvariaca sa na nieco cool, zabavne a poucne. ()

rozbris

Dobrá komedie, možná dávám tak velké hodnocení kvůli Jennifer Aniston....ale je to tak, prostě chudák holka ten Gray [Vince Vaughn] se k ní fakt nechoval dobře, hajzlík. Ale jsem rád, že se možná dali pak dohormady, aspoň to tak vypadalo:-) ()

Callas

7/10 Obsahově Break-Up rozhodně není nijak překvapivý, podobné rozchody, hádky, usmiřování a naschvály jsem viděl snad ve všech možných odstínech a příchutích. Na druhou stranu si ale myslím, že by tento snímek mohl pomoct mnoha párům, aby si uvědomily několik věci dřív, než se pro ně mohou stát osudnými. Takže ponaučení? Každý chlap by se měl naučit nahlas oceňovat i ty všední záležitosti a každá žena by zásadní proslovy měla říkat mnohem jasněji a bez metafor. Aby potom nezbylo každému jen to proklaté What if? ()

Arach.No

Během první půlky jsem přemýšlel i o čtyřkovém hodnocení, bohužel druhá půlka mě utvrdila v té horší variantě. Film je sice hlavně ze začátku dostatečně vtipný, postupně ale ztrácení na tempu a dramatickou atmosféru se mu nedaří vystupňovat tak, jak si tvůrci přáli. Jedna věc na tomto filmu ale je opravdu zajímavá (kromě ústřední dvojice Vaughn+Aniston, kteří si před kamerou doopravdy výborně sedí) a to, jak realisticky vypadají roztržky Vince a Jennifer. Alespoň u některých scén si určitě řeknete "Jo, takhle to vypadá ve skutečnosti." A spousta žen určitě pochopí Jennifer a uvědomí si, že by v její situaci možná reagovali podobně. Naproti tomu muži budou v některých scénách (například ta se třema citrónama, nebo když Jen chce aby jí Vince pomohl umýt nádobí) jenom souhlasně přikyvovat, že takhle to ve skutečnosti vypadá. Ale je i pár scén se kterými určitě souhlasit nebudete. Každý si prostě z tohoto filmu odnese to své. Jinak fim ničím moc nepřekvapí, takže mé hodnocení je jasné 6 z 10. ()

cab

Doslova se stotoznuji s komentarem od Cilvala a jenom dodavam, ze do romanticke komedie to ma tak blizko, jak je z Brazilie do Cech. Zbytecny kousek, ktery si hraje na neco, cim neni a alespon potesi dobrym (Vince Vaughn) i sednoucim zakoncenim. 45% ()

Hopper

Čo to je ? Romantická komédia ? To veľmi nie. Romantická málo a komédia ešte menej, to Vaughn dokázal utiahnúť sakramentsky lepšie kúsky. Dráma ? To už vôbec nie... Reality show ? Ostáva teda niečo medzi tým, o tom, ako sa dá ľahko vyrobiť partnerská kríza (to väčšina z nás vie) a čo s tým ďalej (obávam sa, že ak by sa všetci správali ako takýto pár blbečkov, manželstvo prakticky neexistuje). Samozrejme, všetko sa komplikuje dobrými radami kamarátov, ktoré poslúchajú len tí, čo nič o živote nevedia, potom príde katarzia, keď je neskoro tak si Vaughn uvedomí, o čo prichádza (aké objavné) ale nemôže to logicky až tak zle dopadnúť (určitá volnosť tu ale je). Na druhej strane Jennifer a VV to sekne, čo film predsa len drží nad vodou. ()

joshula

Pro mě teda velké zklamání. Myslím, že ani herecký výkon nepřesvědčil a nezaujal tak jak by měl. Ke všemu strašne špatně vyřešený konec, který bych u komedie vyřešil určitě jinak. ()

kery-

Průměrný film, takový poloremake "Války rosseových", rozdíl je akorád v tom že v tomto filmu se nemočí na ryby a neválcují se kočky Jeepama... Ale jako jo dalo se to... ()

Honzick

Vaugh a Jennifer jsou jedni z mých nejoblíbenějších herců takže nemůžu jinak než tři hvězdy i když snímek je spíše podprůměrný... ()

1860

film, který si hraje s klasickými klišé rozdílu mezi mužem a ženou.. a mě to opravdu přijde velmi zábavné, když zjišťuju, že se s tím samým občas setkávám :-) Nenáročnná komedie pro všechny, která nám připomene, že se obě pohlaví liší nejen svými rozmnožovacími orgány.. ()

Hanys_

Vince s Jennifer si tady střihli rozchod nanečisto a výsledkem je taková nemastná neslaná komedie. Že to jde udělat líp a zábavněji, jsme viděli např v Jesse a Celeste forever ..5.5/10 ()

noby

Milé a věrné zobrazení úskalí partnerského soužití a všudypřítomné zatvrzelosti obou pohlaví. Co mě vytáčí, je stupidní heslo distribuce „Pick a side“, které naznačuje, že se každý najdeme v činech postavy našeho pohlaví. Upřímně, kdokoli by měl mít pocit, že „ta jeho“ postava neudělala nic špatného a ta druhá je ukázka nesnesitelnosti opačného pohlaví, tedy kdokoli rád tráví čas stížnostmi na zástupce druhého pohlaví, ať se na tento film raději vůbec nedívá. A když už se podívá, nechť věnuje pozornost konci. I hlavním hrdinům to nakonec tak trochu došlo. ()

dopita

Film se motá někde na pomezí komedie, psychologického dramatu a romanťáku. Děj je sice trochu přitaženej za vlasy, nicméně koukat se na to dalo. Což je s podivem, protože titulní dvojici herců velmi nemám rád a režiséra Peytona Reeda považuju za břídila. ()

wosho

Promixovat drama, komedii a romatiku chce velice schopného scénáristu a silné herecké obsazení. No a tady to rozhodně nenalezeme. Scénář je suchopárnou nafouknutou bublinou s prázdným obsahem. Pouze pár jiskřivých dialogů se podařilo. Postavy rozhádaného páru jsou spíše figurkami. Navíc postava Garyho je problematická a zcela nechápu co na něm Brooke viděla po celé ty dva roky. Celkově se jedná o solidní *** zábavu na jedno podívání. ()

janisska

Další americký film o teenagerech, kde omylem najali čtyřicátníky. Tak ještě jednou si zopakujme: muži, kupujte ženám kytky, ženy, neblbněte, všichni: mějte se rádi. A odteď už o tom prosím nikdy víckrát netočme. ()