Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

Izz

Po Kašlu na lásku obrovské zklamání.Od Rozchodu jsem čekala antiromantickou komedii,která se bude ostře opírat do vztahů,vtipně pranýřovat jejich aktéry a stylově se distancovat od většiny svých žánrových souputníků.Místo toho jsem dostala nevtipnou kaši bez jediného skutečně zajímavého scénáristického či režijního nápadu,která naprosto nezaujatě plyne kolem svého diváka až do banálního konce.Peyton Reed zklamal na celé čáře a spolu s ním i Vince Vaughn a Jennifer Aniston,kteří si své role neužívají ani zdaleka tak,jak jsem čekala. ()

myse

No, komedie moc ne, spíš pravdivý náhled do partnerství. Hned od začátku jsem se ztotožnila s postavou Jennifer Aniston, myslím, že skoro každá žena tyto situace zná (občas jsem si říkala "to je tak typický!"). Nicméně se mi nezdá, že by šlo o banální hádky, jak se uvádí v popisku filmu (teď nemyslím konkrétně samotné citrony), mají daleko hlubší podstatu a nelichotivou vizi do budoucnosti; proto si také myslím, že rozchod byl jediným účinným řešením. Jinak herci v hlavních rolích byli skvělí. Také se mi líbil otevřený konec, čekala jsem něco romanticky prvoplánového (i když jsem to nechtěla), takže konec mě příjemně překvapil. ()

hazdrova

Podľa mňa vydarená komédia, ktorá ma celkom aj pobavila. Určite by som ju nezaradila medzi topky ale obstojne patrí medzi kategóriu nedeľných filmov, kedy si môžeš odskočiť na 5 minút skontrolovať, či sa ti nepripeká koláč a napriek tomu film pochopíš. Aniston je krásna ako vždycky a páčil sa mi otvorený koniec. 3,4* ()

Emafera

Není to ani tak vtipné jako spíš smutné a trochu nudné. Drama o vztazích to také úplně není, protože je to trochu plytké. Průměrný americký film. ()

ANTYCHRYST

Mám rád tyhle USA filmy o dvojicích.. a tady jsou zrovinka moji oblíbenci..sexy koča Jennifer a zábavnej Waughn..klasickej vztah.. kde se něco zvrtne a už to jede.. Musím říci že jsem čekal jiný konec.. :) ale ne vždy to musí skončit Happy.. 75% ()

Aragorn

Já vím že si tenhle film 4 hvězdy tak úplně nezaslouží....ale co na to říct, mám zkrátka slabost pro romantické komedie. Je to krásná oddechovka, u které můžete vypnout a myslet jen na lásku. Vincent Vaughn v hlavní roli mě prostě nikdy nezklame. ()

LukeSharp

Zdaleka to nebylo tak dobré jak jsem čekal.Od komedie bych očekával,že se zasměju a tady jsem se teda zasmál minimálně.Vince Vaughn sice ukázal,že má rychlou hubu,ale do podobných filmů už by se neměl pouštět.Sedí mu spíše vyloženě komediální žánr.Co ale zachranuje(alespoń pro mě) je Jennifer Aniston,která je v mojí top nejpřitažlivějších osob a tak se na to dalo dívat.Takže pro mě 4*,ale objektivně někde mezi 2-3* // Po delším časovém odstupu a druhém podívání musím naprosto změnit své hodnocení a říct že Break-up si své 4* plně zaslouží.Až ted plně docenuji umění Vince Vaughna a při prvním podívání jsem ho zřejmě předčasně odepsal.Takže zasloužené 4* za 70% ()

Hydr0gen

Nemuzu si pomoct, film si objektivne mozna zaslouzi 3*, mainstreamovym americkym komediim se prece vic nedava. Ja se ale dost smal, samozrejme me oslovilo to, ze film je psany spise z muzske perspektivy (i kdyz je to mozna muj 'confirmation bias') a pak me osobne film prisel v obecne rovine (nektere veci jsou prehnane, ale konec koncu, je to film...) velmi realisticky a rekneme, 'jako ze zivota'. +k tomu skvely hlasky Garyho a Vase nizke hodnoceni, a ze 3,5* jsou 4:). ()

Cortesz

Taková variace na válku Roseových, ovšem ne tak drastická. Příjemné bylo, že nešlo o čistokrevnou romantickou komedii s "happy endem" na konec, ale spíše film ukazuje průběh rozchodu a z něj vyplývající hádky, naschvály a vše co k tomu patří. I když od herců Jennifer Aniston a Vince Vaughn moc nečekal tak jsem byl naopak mile překvapen. Chemie mezi nimi funguje a dokázali táhnout celej film, ikdyž sice Aniston hraje pořád dokola ty samé postavy, tak je hraje výborně a Vaughn se stará o tu komediální část filmu, ale ani ve vážnějších situacích nezaostává. Možná jsou 4* hvězdy moc, tak je i přesto dám, protože jsem čekal opět přiblblou romantiku, ale mýlil jsem se a jsem za to rád. ()

Marrianna

Jojo, takové ze života. Se svým hodnocením bych šla snad i výš, ale romantickou komedii bych čekala víc. Když mám chuť si pustit "ROMKO" nechci posmutněle přikyvovat s tím, že tohle vlastně každý zná, a že tak to opravdu může být. Ale rozhodně to své klady má a člověk určitě nebude zklamán. ()

LukKon

Nie je to typický kúsok, ktorý by zapadol do žánru romantickej komédia a možno to nie je romantická komédia vôbec. Je to proste život. Áno, autorom sa skutočne podarilo zobraziť život, resp. vzťah, taký aký je, a čo je oveľa dôležitejšie, tak sa im podaril aj koniec, aký je vo väčšine prípadov - síce nie trpký, ale ani presladený. ()

Marcus.das

Na to, ze se jednalo o americkou produkci, to skoncile uplne jinak, nez jsem cekal. Priznavam, ze jsem dooost mile prekvapeny tim, co vsechno tenhle film muze nabidnout. Nejednou se clovek zasmeje az k slzam, ale jista davka vaznosti tam taky je. Fakt moc prijemny kousek, zaslouzil by si vic nez 61% :) ()

Karlos1893

Pro mě dost nadprůměrnej film, bavil mě a klidně se na něj podívám rád znovu. Akorát mě teda překvapil ten konec, čekal jsem, že to dopadne jinak. Ale zase na druhou stranu, kdyby chtěli dělat dvojku, tak to maj ideálně naservírovaný. ()

mikhail

Viacerí tu spomínajú, námet a scenár. Áno, mám podobný pocit, že sa z nich dalo vyťažiť viac. Ale....v zásade celých 100 minút som sa nenudil a Jennifer a Vince zahrali vcelku dobre rozhádanú dvojicu. Dokonca ani zo záveru som nebol veľmi sklamaný, takže poctivé 3*. ()

angel.CZ odpad!

Tak vám nevím, čekal jsem opět romantickou komedii na nedělní odpoledne. To známe kliše, ale ono ejhle, nepřišlo, ono totiž nepřišlo vůbec nic. Po 40 minutách filmu co přítelkyně usla jsem se schválně dokoukal a čekal jsem aspoň nějákou poiintu, místo toho mě čekalo ...... nic, prostě nic ! Ani k smíchu, ani k pláči a ani k zamyšlení. prostě suchý nudná nuda. Zaibitá hodina a půl života, to příště raději kouknu do stropu. Divím se že jsem tu jen málo zmínil že je to : Nuda, nuda nuda 10% (za herce) ()

jayman

Už-už som chcel začať ďakovať hollywoodskym bohom za skvelý záver, keď prišiel skutočný záver a najslizkejší žmurk v dejinách kinematografie. Vince Vaughn je tak odporný, že svojej postave vdýchol niečo výborné a celkovo to vôbec nie je tragédia a ako niekto v komentoch poznamenal, dokonale výstižné... len ten záver. ()

PlysovyMacko

Film nie je nejaká ujeta komedia, ale odľahčené nazeranie na problémy partnerského spoluzitia. Mladý pár sa rozide a odmietajú si vysporiadať spoločný byt, tak si začnú robiť naschvály. Nespravaju sa zrovna dospelo, ale precitnu a film skončí realisticky. Jennifer je krásna a Vinceov úsmev milujem. ()