Kapitán Alatriste

Alatriste

Kapitán Alatriste

Dobrodružný / Historický / Životopisný

Španělsko, 2006, 140 min

Ale jo, hezky, chraplajici Mortensen v pohode, jen trochu o nicem, rozvlekly jak zvejka a hrozne chladny (coz je docela paradox, vzhledem k tomu, kolik se tam zobrazuje emotivnich situaci).(7.4.2007)

Vynikající historický film. Nemůžu si pomoct, ale mě tento klasický historický snímek nadchnul. Nevím, zda jde o španělského lidového hrdinu, nebo postavu z národní beletrie, ale film byl vynikající. Je to přehlídka dějových epizod, velmi obrazově nasnímaná (kontrasty - prosluněné Španělsko v rozkvětu, zablácená Breda a mrazivý Madrid v krizi), plná jasně načrtnutých charakterů a prodchnutá hrdostí, ctí a láskou - osudovou samozřejmě. Dokonalá výprava, kosti-mi. Nádherná podívaná.(2.5.2015)

• Crazer

Trailer vypadal zajímavě, ale skutečnost je celkem jiná .. vše bylo fádní a nudné bez kapky výrazu určitě díky délce filmu. Pro mě to byl poněkud "uzívaný zážitek" bez jakékoliv výrazné akce či zážitku s velkým množstvím postav, v kterých jsem se přestal orientovat v celém tom zmateném ději. Docela velké zklamání na tak velký rozpočet od španělů. Filmový Aragorn by se měl začít dát na jiné role než westerny a podobné kovbojky. Alespoň 1 hvězdička za to, že filmaři tento děj dokázali natočit!(25.8.2007)

„Zrada je škvrna, ktorá sa nikdy nevymaže. Judáš sa obesil. Ja taká silná nie som. Tak aspoň plačem.“ Škoda, ale obávam sa, že tento ambiciózny (po stránke histórie, zákulisnej politiky a rozpočtu) film uspokojí len menšinového diváka, ktorý sa rozhodne postaviť šarm Vigga Mortensena (G.I. JANE, PÁN PRSTEŇOV, OCEÁN OHŇA) a naturalistické krvavé detaily nad nudný scenár a nenápadité vizuálne spracovanie (o nejakej strhujúcej výpravnosti by som radšej pomlčal). Snímka (napriek početným akčným scénam) nemá divákovi čo ponúknuť, namiesto toho ho ubíja množstvom vedľajších postavičiek, motivácií a nudných vzťahov. Za pozornosť však film predsa len stojí už kvôli charizmatickému Viggovi a jeho španielčine a širáku.(7.6.2008)

No, nebylo to zas tak zlý. Sice to bylo šíleně zdlouhavé a chvílemi nezajímavé a Viggo Mortensen se taky moc nepředvedl ale přežít se to dalo díky docela dobře zpracovaným akčním scénám.(30.1.2008)