poster

Kapitán Alatriste

 • Španělsko

  Alatriste

 • Slovensko

  Kapitán Alatriste

Dobrodružný / Historický / Životopisný

Španělsko, 2006, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dannysek4U
  ***

  Ale jo, hezky, chraplajici Mortensen v pohode, jen trochu o nicem, rozvlekly jak zvejka a hrozne chladny (coz je docela paradox, vzhledem k tomu, kolik se tam zobrazuje emotivnich situaci).(7.4.2007)

 • Orlau32
  ***

  Pohled na "jatka 30.leté války " v 17.století. Herec Viggo MORTENSEN je zde velmi výrazná postava, dobře ji hraje, ale není schopen sám udělat zázrak. Ačkoliv je scénář napsán podle skutečné postavy a skutečného příběhu, přece tomu chybí duch a dech větší dobrodružnosti. Časté šermířské scény okořeněné i brutalitou nemohou spravit nic na skutečnosti, že dialogy jsou zde nicotné. A na těch (podle mých zkušeností ), stojí a padá úspěch filmu. To se zkrátka nepovedlo - ne více než na průměrné 3*.(28.3.2009)

 • genetique
  **

  Hróóózne utrápený, rozvlečený a zbytočne dlhý príbeh jedného odvážneho kapitána. Po traileri som dával do filmu viac nádejí, ale toto bolo nad moje očakávania. Scény z dvojminútového akčného traileru sú len umelo roztiahnuté do dva a pol hodiny, vypchaté totálne nudnými a nezáživnými pasážami. Dialógy si držia svoj štandard ako aj spomínané vojenské zábery a bitky. Potenciál zobrazeného obdobia zostal však takmer úplne nevyužitý, rovnako ako mali naviac aj herci. Dej mohol byť kľudne o hodinu kratší a ladenie viac akčno-dobrodružnejšie. Spraviť z toho historicko-romantickú ságu bola obrovská chyba. A tak už neostávalo nič, len čakať na koniec ako na vykúpenie. 45%.(3.8.2008)

 • Shushika
  **

  Co do výpravy velkolepé (pěkné je zejména barevné tónování a svícení, kdy polovina scény tone ve tmě jako na obraze starých mistrů), ale naprosto chladné bez krve, ačkoli to má dvě hoidny a půl a frut tam tajtrlíkuje dvacet postv.. Mortensen dvojznačnou roli žoldáka, kterého si mocní najímají na špinavou práci, nezvládá a španělsky mluví jak ponocný. Víc mu sedí Aragornové a spol. Bavilo mě více méně jen deštivé dobývání Bredy. Takový film bych si dal líbit...(27.5.2007)

 • Ridick
  **

  dva a pol hodinovka niecoho temer nepozeratelneho....cely dej o kapitanovi je akoby sled epizodok, kt. na seba nenadvazuju a brania divakovi si po pozreti vybavit vobec o com bol cely pribeh. ano, samozrejme o statocnom alatristovi, ale chyba kontinuita a vazbovost. z pozitivneho hladiska je vidno dobru pracu s kamerou a s farbami. ale to asi vsetko..40%(6.8.2007)

 • - S celkovým rozpočtom 24 miliónov eur ide o najdrahší španielsky film. (MikaelSVK)

 • - Mexičan Gael García Bernal bol prvou voľbou pre rolu Íñiga Balboa, ktorú však nakoniec stvárnil Španiel Unax Ugalde. (MikaelSVK)

 • - Nabídku na jednu z rolí dostala i Leonor Watling. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace