poster

Kapitán Alatriste

 • Španělsko

  Alatriste

 • Slovensko

  Kapitán Alatriste

Dobrodružný / Historický / Životopisný

Španělsko, 2006, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Zrada je škvrna, ktorá sa nikdy nevymaže. Judáš sa obesil. Ja taká silná nie som. Tak aspoň plačem.“ Škoda, ale obávam sa, že tento ambiciózny (po stránke histórie, zákulisnej politiky a rozpočtu) film uspokojí len menšinového diváka, ktorý sa rozhodne postaviť šarm Vigga Mortensena (G.I. JANE, PÁN PRSTEŇOV, OCEÁN OHŇA) a naturalistické krvavé detaily nad nudný scenár a nenápadité vizuálne spracovanie (o nejakej strhujúcej výpravnosti by som radšej pomlčal). Snímka (napriek početným akčným scénam) nemá divákovi čo ponúknuť, namiesto toho ho ubíja množstvom vedľajších postavičiek, motivácií a nudných vzťahov. Za pozornosť však film predsa len stojí už kvôli charizmatickému Viggovi a jeho španielčine a širáku.(7.6.2008)

 • LiVentura
  **

  Je znát spíše filosofská tvář evropského filmu, bez drahé propracované akce, hold slova stojí méně.(30.11.2009)

 • Petoss1
  **

  Zdalo sa že to bude mať väčšie grády, no nesplnilo to moje očakávania. 55%(5.4.2009)

 • Shushika
  **

  Co do výpravy velkolepé (pěkné je zejména barevné tónování a svícení, kdy polovina scény tone ve tmě jako na obraze starých mistrů), ale naprosto chladné bez krve, ačkoli to má dvě hoidny a půl a frut tam tajtrlíkuje dvacet postv.. Mortensen dvojznačnou roli žoldáka, kterého si mocní najímají na špinavou práci, nezvládá a španělsky mluví jak ponocný. Víc mu sedí Aragornové a spol. Bavilo mě více méně jen deštivé dobývání Bredy. Takový film bych si dal líbit...(27.5.2007)

 • Dannysek4U
  ***

  Ale jo, hezky, chraplajici Mortensen v pohode, jen trochu o nicem, rozvlekly jak zvejka a hrozne chladny (coz je docela paradox, vzhledem k tomu, kolik se tam zobrazuje emotivnich situaci).(7.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace