Kapitán Alatriste

Alatriste

Kapitán Alatriste

Dobrodružný / Historický / Životopisný

Španělsko, 2006, 140 min

„Zrada je škvrna, ktorá sa nikdy nevymaže. Judáš sa obesil. Ja taká silná nie som. Tak aspoň plačem.“ Škoda, ale obávam sa, že tento ambiciózny (po stránke histórie, zákulisnej politiky a rozpočtu) film uspokojí len menšinového diváka, ktorý sa rozhodne postaviť šarm Vigga Mortensena (G.I. JANE, PÁN PRSTEŇOV, OCEÁN OHŇA) a naturalistické krvavé detaily nad nudný scenár a nenápadité vizuálne spracovanie (o nejakej strhujúcej výpravnosti by som radšej pomlčal). Snímka (napriek početným akčným scénam) nemá divákovi čo ponúknuť, namiesto toho ho ubíja množstvom vedľajších postavičiek, motivácií a nudných vzťahov. Za pozornosť však film predsa len stojí už kvôli charizmatickému Viggovi a jeho španielčine a širáku.(7.6.2008)

• LiVentura

Je znát spíše filosofská tvář evropského filmu, bez drahé propracované akce, hold slova stojí méně.(30.11.2009)

• Petoss1

Zdalo sa že to bude mať väčšie grády, no nesplnilo to moje očakávania. 55%(5.4.2009)

• Shushika

Co do výpravy velkolepé (pěkné je zejména barevné tónování a svícení, kdy polovina scény tone ve tmě jako na obraze starých mistrů), ale naprosto chladné bez krve, ačkoli to má dvě hoidny a půl a frut tam tajtrlíkuje dvacet postv.. Mortensen dvojznačnou roli žoldáka, kterého si mocní najímají na špinavou práci, nezvládá a španělsky mluví jak ponocný. Víc mu sedí Aragornové a spol. Bavilo mě více méně jen deštivé dobývání Bredy. Takový film bych si dal líbit...(27.5.2007)

Ale jo, hezky, chraplajici Mortensen v pohode, jen trochu o nicem, rozvlekly jak zvejka a hrozne chladny (coz je docela paradox, vzhledem k tomu, kolik se tam zobrazuje emotivnich situaci).(7.4.2007)