Kapitán Alatriste

Alatriste

Kapitán Alatriste

Dobrodružný / Historický / Životopisný

Španělsko, 2006, 140 min

Pohled na "jatka 30.leté války " v 17.století. Herec Viggo MORTENSEN je zde velmi výrazná postava, dobře ji hraje, ale není schopen sám udělat zázrak. Ačkoliv je scénář napsán podle skutečné postavy a skutečného příběhu, přece tomu chybí duch a dech větší dobrodružnosti. Časté šermířské scény okořeněné i brutalitou nemohou spravit nic na skutečnosti, že dialogy jsou zde nicotné. A na těch (podle mých zkušeností ), stojí a padá úspěch filmu. To se zkrátka nepovedlo - ne více než na průměrné 3*.(28.3.2009)

• B!shop

Na film jsem se docela tesil, necekal jsem sice nic uchvatnyho, ale historicky filmy mam rad a Viggo se do podobnejch roli hodi, tak jsem byl zvedavej. Ale tohle byla naprosto ukrutna priserna nuda. Film ma naprosto neskutecne unavnejch 140 minut, pricemz vetsinu casu se tu jen keca. Jenze dialogy jsou fakt trapny, krom toho film nedrzi pohromade zadnym pribehem, je to jen sled scenek, ktery na sebe ani poradne nenavazujou a kdyz uz je vyjimecne naka bojova scena, tak je zrezirovana naprosto bez dynamiky. Navic ani ten Viggo zas tak super neni, hraje sice obstojne, ale vypada jak nakej vagus a bohuzel nema dost charisma aby film utahnul, za coz ale taky muze fakt, ze nema poradne sanci cokoliv rozehrat. K tomu si prictete dost hroznou hudbu. 2* davam za jakz takz slusnyho Vigga, hodne pekny kulisy, nesetreni krvi a vcelku obstojnej konec.(31.1.2008)

• Driss

Viggo má šarm. Viggo má charisma. Viggo umí hrát!...ale občas si vybere scénář natolik nudný a zdlouhavý, že i Mortensenovo fluidum nepomůže. Tentokrát šáhl opravdu špatně. Snímek sice má skvělou výpravu a scény z bojové vřavy jsou učiněným požitkem přivádějící masochisty až k fyzické radosti, přesto jsou dvě hvězdičky tak akorát.(30.5.2012)

• Malarkey

Velkolepá výprava při sledování tohoto filmu je hodně, opravdu hodně vidět, ale když se většina filmu odehrává buď v temné, ponuré, šeré, temnotou zahalené atmosféře, ve které není vidět na krok a zbytek na královském dvoru, kde se nudně kecá o ničem, tak prostě veškeré výdaje na výpravu mohou přijít vniveč, protože tím ničí celý film. Ve Španělštině se na to nedalo koukat, v Češtině to zase stálo za starou belu. Takže co říci pozitivního na historický rádoby velkofilm, který o své velikášství přišel svým zpracováním? Snad jen Viggo Mortensen, ale jinak naprostý souhlas se zdejším hodnocením. Takto historické filmy mohou být i nudnou zplácaninou o ničem. Kapitán Alatriste ku příkladu naprosto dokonalou.(26.5.2008)

Páčilo sa mi to viac ako povedzme napr. Goyove prízraky (2006). Výprava sa mi zdala o dosť lepšia, aj herecké výkony boli presvedčivejšie. Naproti tomu časť dejovej linky sa odohráva v akejsi zvláštnej, ponurej atmosfére, teda niežeby to bolo na škodu, ale často sa v tej tme strácajú aj zaujímavé veci a časom to začína otravovať. Dejová linka je ucelená, síce žiadne terno, ale ani nenudí. Ako také spestrenie je tu aj pár pekných súbojov a bitiek, oceňujem hlavne názorné ukážky a historickú bojovú taktiku čo sa strelných zbraní týka. Na záver príde aj na miernu melodrámu, takže u mňa celkom spokojnosť. 65/100(18.9.2014)