Kapitán Alatriste

Kapitán Alatriste

Dobrodružný / Historický / Životopisný

Španělsko, 2006, 140 min

• Vavča

Ach jo, když byl venku trailer tak jsem se na to těšil. Nakonec jsem však byl zklamán, vykreslení doby, detaily, histrorické rekvizity, to vše je v pořádku, ale příběh na mě vůbec nepůsobí. Zpracování a kamera fakt divné, takhle udělat velkofilm v roce 2006? To má být fór vždyť velkolepost i davové scény lépe zvládá starý Ben Hur, spráskat kameramana a režiséra do bezvědomí.(29.12.2008)

Pro mě příjemné překvapení, vzhledem k tomu, co jsem si tady přečetl. Podle mě solidně a věrně natočené historické drama z dob, kdy Španělsko vládlo světu. Líbila se mi šedivá atmosféra, vhodně zde byl zakomponován motiv dvojí nenaplněné lásky, bitvy, či spíše bitky, sice postrádaly pompéznost, ale o to byly důvěryhodnější a ačkoliv děj mohl působit zmateně a je zde kritizováno ono prázdné plkání u dvora, tak mě právě naopak bavilo, protože vrhalo světlo na politickou situaci a osvětlovalo dvorské intriky. No jistě - tvůrci mohli trošku víc vysvětlit úlohu jednotlivých postav, zejména roli Angelicy a stopáž se taky mohla srazit tak o půl hodinky, ale já jsem s tím, co jsem viděl, naprosto spokojen, což podpořil i výborný Viggo Mortensen. 80%(9.9.2009)

• Lavran

Když musí divák přes dvě hodiny bojovat s návaly ospalosti a neustále dumat nad tím, kdo je kdo, a proč se děje, co se děje, míjí se vydařená výprava účinkem. Jako ukolébavka perfektní volba!(28.5.2008)

Škoda té zdlouhavosti a poměrně slabého scénáře. Výprava a realistické bojování jsou totiž na velmi slušné úrovni, není to bohužel doprovázeno svižnějším a ucelenějším dějem. Kdyby se to zabíralo jen nějaký kratší úsek Alatristova života, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Přesto nemyslím, že by to byla katastrofa, jak z některých komentářů zaznívá. Těch 60 % si film zaslouží.(24.11.2012)

• LiVentura

Je znát spíše filosofská tvář evropského filmu, bez drahé propracované akce, hold slova stojí méně.(30.11.2009)

• - Mexičan Gael García Bernal bol prvou voľbou pre rolu Íñiga Balboa, ktorú však nakoniec stvárnil Španiel Unax Ugalde. (MikaelSVK)

• - S celkovým rozpočtom 24 miliónov eur ide o najdrahší španielsky film. (MikaelSVK)

• - Nabídku na jednu z rolí dostala i Leonor Watling. (Cheeker)