Kapitán Alatriste

Alatriste

Kapitán Alatriste

Dobrodružný / Historický / Životopisný

Španělsko, 2006, 140 min

Nemůžu říct, že je to vyloženě špatný film, ale tak nějak jsem nepobrala, o čem to vlastně celé je. Kromě přehlednosti a (mnou postrádané) hluboké myšlenky mi v něm také trošičku chyběla duše. Bylo tam sice pár silnějších momentu, ale nic víc...(12.12.2007)

• Zazie

Chaos navzájem nesouvisejících scén a promluv. Tady už by nepomohlo ani zkrácení. Škoda. Přitom se na to mohlo tak krásně koukat.(28.3.2012)

• B!shop

Na film jsem se docela tesil, necekal jsem sice nic uchvatnyho, ale historicky filmy mam rad a Viggo se do podobnejch roli hodi, tak jsem byl zvedavej. Ale tohle byla naprosto ukrutna priserna nuda. Film ma naprosto neskutecne unavnejch 140 minut, pricemz vetsinu casu se tu jen keca. Jenze dialogy jsou fakt trapny, krom toho film nedrzi pohromade zadnym pribehem, je to jen sled scenek, ktery na sebe ani poradne nenavazujou a kdyz uz je vyjimecne naka bojova scena, tak je zrezirovana naprosto bez dynamiky. Navic ani ten Viggo zas tak super neni, hraje sice obstojne, ale vypada jak nakej vagus a bohuzel nema dost charisma aby film utahnul, za coz ale taky muze fakt, ze nema poradne sanci cokoliv rozehrat. K tomu si prictete dost hroznou hudbu. 2* davam za jakz takz slusnyho Vigga, hodne pekny kulisy, nesetreni krvi a vcelku obstojnej konec.(31.1.2008)

• Lavran

Když musí divák přes dvě hodiny bojovat s návaly ospalosti a neustále dumat nad tím, kdo je kdo, a proč se děje, co se děje, míjí se vydařená výprava účinkem. Jako ukolébavka perfektní volba!(28.5.2008)

• Vavča

Ach jo, když byl venku trailer tak jsem se na to těšil. Nakonec jsem však byl zklamán, vykreslení doby, detaily, histrorické rekvizity, to vše je v pořádku, ale příběh na mě vůbec nepůsobí. Zpracování a kamera fakt divné, takhle udělat velkofilm v roce 2006? To má být fór vždyť velkolepost i davové scény lépe zvládá starý Ben Hur, spráskat kameramana a režiséra do bezvědomí.(29.12.2008)

• - S celkovým rozpočtom 24 miliónov eur ide o najdrahší španielsky film. (MikaelSVK)

• - Mexičan Gael García Bernal bol prvou voľbou pre rolu Íñiga Balboa, ktorú však nakoniec stvárnil Španiel Unax Ugalde. (MikaelSVK)

• - Nabídku na jednu z rolí dostala i Leonor Watling. (Cheeker)