poster

Kapitán Alatriste

 • Španělsko

  Alatriste

 • Slovensko

  Kapitán Alatriste

Dobrodružný / Historický / Životopisný

Španělsko, 2006, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dannysek4U
  ***

  Ale jo, hezky, chraplajici Mortensen v pohode, jen trochu o nicem, rozvlekly jak zvejka a hrozne chladny (coz je docela paradox, vzhledem k tomu, kolik se tam zobrazuje emotivnich situaci).(7.4.2007)

 • m.krudenc
  *****

  Vynikající historický film. Nemůžu si pomoct, ale mě tento klasický historický snímek nadchnul. Nevím, zda jde o španělského lidového hrdinu, nebo postavu z národní beletrie, ale film byl vynikající. Je to přehlídka dějových epizod, velmi obrazově nasnímaná (kontrasty - prosluněné Španělsko v rozkvětu, zablácená Breda a mrazivý Madrid v krizi), plná jasně načrtnutých charakterů a prodchnutá hrdostí, ctí a láskou - osudovou samozřejmě. Dokonalá výprava, kosti-mi. Nádherná podívaná.(2.5.2015)

 • Crazer
  *

  Trailer vypadal zajímavě, ale skutečnost je celkem jiná .. vše bylo fádní a nudné bez kapky výrazu určitě díky délce filmu. Pro mě to byl poněkud "uzívaný zážitek" bez jakékoliv výrazné akce či zážitku s velkým množstvím postav, v kterých jsem se přestal orientovat v celém tom zmateném ději. Docela velké zklamání na tak velký rozpočet od španělů. Filmový Aragorn by se měl začít dát na jiné role než westerny a podobné kovbojky. Alespoň 1 hvězdička za to, že filmaři tento děj dokázali natočit!(25.8.2007)

 • tron
  ***

  „Zrada je škvrna, ktorá sa nikdy nevymaže. Judáš sa obesil. Ja taká silná nie som. Tak aspoň plačem.“ Škoda, ale obávam sa, že tento ambiciózny (po stránke histórie, zákulisnej politiky a rozpočtu) film uspokojí len menšinového diváka, ktorý sa rozhodne postaviť šarm Vigga Mortensena (G.I. JANE, PÁN PRSTEŇOV, OCEÁN OHŇA) a naturalistické krvavé detaily nad nudný scenár a nenápadité vizuálne spracovanie (o nejakej strhujúcej výpravnosti by som radšej pomlčal). Snímka (napriek početným akčným scénam) nemá divákovi čo ponúknuť, namiesto toho ho ubíja množstvom vedľajších postavičiek, motivácií a nudných vzťahov. Za pozornosť však film predsa len stojí už kvôli charizmatickému Viggovi a jeho španielčine a širáku.(7.6.2008)

 • Chrustyn
  ***

  No, nebylo to zas tak zlý. Sice to bylo šíleně zdlouhavé a chvílemi nezajímavé a Viggo Mortensen se taky moc nepředvedl ale přežít se to dalo díky docela dobře zpracovaným akčním scénám.(30.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace