Po smrti novinářky, která se stala terčem útoků v sociálních médiích, začnou zkušená detektivka a její technologicky zdatná pomocnice odhalovat krutou pravdu. (Netflix)

MT_Y

Tak ono to nebylo špatný, naopak... Vlastně tu byl defakto vrah (Teda to číslo u konce mrtvých je fakt děsivé) a svým způsobem na konci je vidět že se koná naštěstí no... A ty včeli jako téma, jako proč ne bavíme se tu o moderních technologií a nevidím to jako něco úplně nemožného. 95% ()

zissou

Slušný závěr série - hlavně svým myšlenkovým záběrem.. Začíná to jako hodně zajímavá detektivka a pak to krásně sklouzne k thrilleru. V závěru si tvůrci (zřejmě kvůli omezenému rozpočtu) pomohli snad až příliš velkou scénáristickou zkratkou a ta ten výsledný dojem trochu pokazila. Přesto těžký seriálový nadprůměr. 4 a půl hvězdy. ()

Saxos

Zatím absolutně nejdelší díl série Černého zrcadla a také absolutně nejlepší. To bylo témat. Alfred Hitchcock měl ptáky, tak se musíme spokojit s plechovou včelou, nahrazující hodné, květy opylující, bohužel vymřelé, včelky pracanty. Plechovka toho samozřejmě dokáže o hodně víc a opět se z ní může stát účinná zbraň. Zase se naše realita moc nevzdaluje. Každý z nás už má svoji včelku v kapse. Většina má kameru ze všech stran, GPS a pěkně ji krmíme, aby byla pořád s námi. Do hlavy nám sice nevlítne, ale bouchlá baterka u ouška by udělala taky pěkný problém. Otázka šíření zpráv, ať už jakýchkoliv, je také zajímavá. Třeba o tom, že 20. prosince 1722 zemřel nejdéle vládnoucí čínský císař Kchang-si, se holandský admirál Jacob Roggeveen neměl nárok dozvědět, protože v tu dobu se zdržoval v jižním Tichém oceánu na Samojských ostrovech. Teď by kouknul na net a info by měl. A mohli bychom pokračovat dál. ()

mouzi

A ja porad rikam: Nepiste ty sracky na ty internety! Na to, jakou to melo stopaz, bych cekal vypiplanejsi zaver, takto to bylo tak nejak nedokoncene, coz je desna skoda, jinak to byl celkem narez. ()

Elisson

Malo to svoje muchy, ale páčila sa mi pointa. Mám rada príbehy o niekom kto "TO" rieši efektívne. Škoda idealistickej a nadmieru šikovnej blonďatej Modrej, ktorá pokazila koniec, avšak bez feminizmu a ľudomilstva za každú cenu to v takýchto filmoch asi ani nemôže byť....  A teraz k téme včely a strašenie ich vyhynutím - v prvom rade máme na svete tisíce druhov opeľovačov a áno aj rôzne druhy včiel, nielen komerčne chované včely medonosné (však zisk je pilierom tejto spoločnosti! ) ale i to, že keď je už kurva nejaký prúser s pesticídmi a spol., tak ich skrátka nebudeme dávať však? A najväčší problém má protežovaná včela medonosná v USA a podobných krajinách, kde bola privezená a má tam dosť konkurencie a horšie podmienky, tak len stačí neničiť prírodu a razom bude všetko lepšie a opeľovačov rôzneho druhu dosť. Tieto blbosti so včelími robotmi sú produktom chorých hláv, ktoré chcú všetko riešiť komplikovaným a prijebaným spôsobom. Aj keď vo filme je krásne ukázané, že sa dajú použiť aj na niečo zmysluplné, len to by sa už väčšine asi nepáčilo :-D ()

patmull

Včely jako vystřižené z Outer Limits (Krajní meze), Twitterové hashtagy byly čistě bravurně cynická "Black Mirror thing". Nevím, jestli jsem jediný, ale skotský přízvuk Kelly Macdonald byl místy děsně iritující, ale alespoň si tenhle díl budu i díky tomuhle ještě dlouho pamatovat. ()

collector

Tento seriál je skutočne skvelý. Nikdy by ma nenapadlo, že človek môže mať tak bujnú fantáziu ako tvorca týchto epizód. Opäť skvelá časť ktorá sa napriek pomalšiemu rozbehu nedá hodnotiť inak ako piatimi hviezdičkami. Snáď takto budeme pokračovať aj ďalej. ()

Mistr119

Další výborná epizoda upozorňující hned na několik problémů společnosti zároveň: nevinná hra hashtagů, chování lidí na sociálních sítích jinak než v reálu, kyberšikana, otázka, kdo je teda vrahem, či hacker nebo společnost sama a pak (trošku nacistická myšlenka, kterou je nutno brát s nadsázkou), jestli tato genocida vlastně neměla přeci jen pozitivní vliv na očistu společnosti, ze které se takto vymýtila blbost? :) ()

Metuje

Absolutně nechápu to přehnaně dobré hodnocení, je to zdlouhavý, úplně by se to vešlo do 50 minut, naprosto předvídatelný, klasicky hloupá, prolhaná vláda, neschopná policie a génius s "vyšším poselstvím"... ()