Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na americkém velvyslanectví v Uruguayi sledují tajnou základnu skrytou ve vodní přehradě. Zde se nachází podzemní laboratoř a vojenský diktátor se svými lidmi. Přijíždí záhadný Adrian Lehder, zvláštním přístrojem ovlivní mysl lidí na velvyslanectví a ti se vzájemně postřílejí. Zahyne i velvyslankyně... Americký vojenský výsadek je vyložen v Uruguayi, aby pátral po Lehderovi. Jedna civilistka se je brzy pokusí zabít, pak je obklopí cizí vojáci. Mysl jejich plukovníka Sharpea je však záhadně ovlivněna a při přestřelce dává pokyn, aby se američtí vojáci vzdali. Poté jsou zavlečeni do tajné přehradní laboratoře a Lehder je použije pro své pokusy s ovlivňováním mysli... Na americkou letadlovou loď je přivezen vězeň Chris Cody, bývalý plukovník, a je požádán, aby Lehdera odstranil. Cody chce svůj tým – muže z námořnictva, kteří jsou také ve vězení, a je mu vyhověno. Doktorka Susan Chappellová podá Codymu zkreslené informace a Codyho tým spolu s agentem Fletcherem odlétá zneškodnit Lehdera a zajistit jeho laboratoř. Cody se cestou zbaví agenta Fletchera – je to Lehderův spojenec. Přibere další členku svého týmu – Damitu. V tajné laboratoři se zatím Lehder společně se svými muži a Fletcherem zbaví vojenského diktátora a jeho vojáků... Codyho tým se přesouvá k přehradě a hodlá osvobodit americké vojáky z prvního výsadku. Rozpoutá se téměř válečná bitva. Codyho muži úspěšně opustí přehradu a všichni odplouvají v ponorce. Zde doktorka Susan předává Codymu CD z laboratoře, na kterém jsou tajné informace. Také ho informuje, že zajatí vojáci jsou Američané z prvního týmu. Lehder jim ale „vymyl mozky“, teď z nich jsou nepřátelé, pro které není cesty zpátky. Záhy se první tým snaží zneškodnit ponorku a částečně se jí zmocní. Susan o všem informuje americkou armádu. Ta se však rozhodne ponorku po vynoření zničit, protože na ní jsou i „nepřátelé“... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (107)

Wacoslav1 odpad!

všechny recenze uživatele

Existují i horší Seagalovky. Tahle by si i tu 1* zasloužila, ale odpad dávám za naprosto zkurvenou bitku z Garym Danielsem. Jako nečekal jsem, že bude mít můj oblíbenec proti vyžranému mistrovi taktiky nějakou šanci, ale že to až tak domrdají... Už dlouho mě nic takhle nenasralo, proto se nehodlám ani rozepisovat o dalším super debilním rádoby špionážním scénáři nebo tragických akčním sekvencích ve kterých je hlavním hrdinou SVATÝ ŠTEFAN distributor už to všechno vykecal i za mě a já nemám co bych dodával.5% ()

boyd. 

všechny recenze uživatele

Trošku lepší než poslední Seagalovky, ale že by se mi to nějak zvlášť líbilo tak to vůbec ne. Stejně jako v poslední misi a Síle úderu i tady je Seagal ve většině scénách nadabovaný (za boha nevím proč?). Je to pořád dokola, jeho filmy jsou nuda a náročnější diváci by se na ně určitě dívat nemohli, protože by to asi po půlhodince museli vypnout! ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Zabila si už niekoho?“ – „Dnes?“ V prípade VNÚTORNÉHO NEPRIATEĽA nebudem zovšeobecňovať, ani dávať Stevenovi rady, ako sa vrátiť na výslnie (obávam sa, že ak aj ešte nakrúti tri štyri dobré filmy, zvyšok života dožije zo svojej dávnej akčnej slávy). Dokonca si ani nebudem robiť srandu z toho, v koľkých video béčkach v rokoch 2003 – 2008 hral (v cca trinástich!). VNÚTORNÝ NEPRIATEĽ nemá síce bohvieaký scenár, ale ako divák, ktorý kedysi aktívne na seagalovky chodil do kina (PREPADNUTIE V PACIFIKU 1 - 2, ALJAŠKA V PLAMEŇOCH, BLESKOVÝ MUŽ), si dovolím tvrdiť, že ani v dobe jeho najväčšej slávy (NICO, ŤAŽKO HO ZABIŤ, MUŽ SO ZNAKOM SMRTI) nemal dobré scenáre. Vtedy to ale neprekážalo, lebo bol mladší a dobre sa naňho pozeralo (ak zostarne kvalitný "dramatický" herec, stále bude dobrý, ale u akčnej ikony je to bohužiaľ iné): obrovský štíhly a celkom fešný chlap s vrkočom a s údermi, ktoré spôsobovali otvorené zlomeniny. Dnes zostal po fyzickej stránke (nemyslím to ako urážku, aj keď to tak znie) nesympatický starnúci škaredý muž, ktorý sa v akčných scénach pohybuje tak malátne, až mi miestami bolo trápne pozerať sa na to, že chlap, ktorému kedysi nepovedali inak, než „Casey Kurva Ryback“, dnes dvihne nohu tak vysoko, ako ja po dvoch tanieroch guláša. Snímka obsahuje minimum akcie, väčšinou sa len strieľa a celé je to otrasne chaotické (režisér Anthony „Voskové múzeum“ Hickox má problém vôbec postaviť kameru tak, aby bolo niečo vidieť, nevraviac o zmätenom strihu). Seagal v 97% filmu staticky stojí/sedí znechutene v zábere a otrávene prenáša vety, ktoré majú k jeho dávnym klasickým hláškam čertovsky ďaleko. Navyše film vyzerá strašne lacno (väčšina deja sa odohráva v šerých priestoroch). Napriek originálnemu scenáru (len čo si zvykneme na Seagala, veliacemu oddielu drsných vydedencov, presunie sa dej do stiesnenej ponorky a nastáva čosi ako „Prepadnutie 3: Krvavý nôž sa vracia“, aby sa z toho nakoniec stalo politické sci-fi) a slušnému zloduchovi (Nicka Brimblea si môžete pamätať ako charizmatického zloducha s dobrým srdcom z Dempseyho a Makepeace, ale veľké úlohy dostal aj v ROBINOVI HOODOVI – KRÁĽOVI ZBOJNÍKOV a sračke ODPÚTANÝ FRANKENSTEIN) sa hrozne vlečie. Pár vecí poteší (napríklad slušné dialógy - „Čo je v tej taške?“ – „Okrem kondómov?“), tie ale už neprenáša Seagal, ale drsný anglický sniper Vinnie Jones, ktorý má najlepšie roky tiež už za sebou (60 SEKÚND, SWORDFISH, EUROTRIP), ktorý vytvoril príjemnú kladnú rolu. Bohužiaľ to nestačí. Ten film je totiž hrozný. Hrozný. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Steven Seagal dávno upadl do toho nejhlubšího béčkového zrna a tímto filmem to jen potvrdil. Bohužel tentokrát s sebou strhl také zajímavého a mého oblíbeného Vinnieho Jonese, a to je velká škoda. Je jasné, že především on má být tahákem pro diváky, neboť těch pravých Seagalových už bude jen po skrovnu. Bohužel se stal pravý opak, Jones zde hraje pouze druhé housle, zatímco na hvězdu si hraje „mistr“ Steve. Samotný film je snůškou vymyšlených a spolu vůbec nesouvisejících scén, děj je naprosto zmatený a nelogický. Jednou se ocitáme na ponorce, před tím na jakési buši, pak ve městě, v paláci, v chodbách, v laboratoři a všude jinde, čímž nás tato místa jen matou. Mám-li něco říci k příběhu, snad jen tolik: Seagal se svou partou bývalých vojáků jsou vysláni na misi, kde mají zlikvidovat doktora, který vymývá jiným lidem mozky a poté je zneužívá k zabíjení těch, jichž se chce zbavit. Vše ale dělá jen pro to, aby si vydělal pěkný balík dolarů jakousi transakcí. Seagal postupně přichází o svou poměrně početnou partu, přičemž mu to vůbec nevadí, aby ve „finále“ filmu ztratil i ten zbytek a na závěr si mohl vesele připít na zdraví. Ach jo. No co dál? Střihově děs, hudba celkem poutavá, akce spíše jen střílení (nerealistické), když přijde na ruční mlátičku, už víme z předešlých filmů, že Seagal nic nepředvede a že ho zachrání jen střihač. Vinnie Jones přinesl do filmu alespoň trošku vtipu a nadsázky, přesto jde o něco podobného jako Cizinec a Zabiják. Je to nuda, blbost, trapárna a jednu hvězdu dávám pouze z nostalgie. Uf ()

Acrobat odpad!

všechny recenze uživatele

Pozliepany mis mas tych najhorsich strihovych scen. Kopia seagaloviek vo vsetkych chabych momentoch. Od ponorky po vsetko sa ide tretia liga hercov, lokacii, akcie a efektov. Stevo len v statickych pozach odrieka 6.zmysel. Nenapadna zabudnuta amatercina, kde zaverecny tik cernosskeho oka je snad Hickoxov tik. ( videne 26.8.2019, AMC archiv) ()

Galerie (24)

Zajímavosti (9)

  • Při nehodě taxíku v závěru filmu je vidět, že nikdo není připoutaný. Střih na Henryho Aligátora (Vinnie Jones) to dokazuje. Při dalším střihu scény nárazu jde vidět, že je připoutaný a pak opět hned není. (JEDNATEL)
  • Aj keď sa príbeh odohráva v Uruguaji, v opere visí na stene obrovská vlajka inej juhoamerickej krajiny, Argentíny. (beso74)
  • Natáčelo se v bulharské Sofii po dobu 31 dní od 16. srpna do 16. září 2004. (Dragoni)

Reklama

Reklama