Ledová sklizeň

John Cusack a Billy Bob Thornton jsou v čele hvězdného obsazení této napínavé a nepředvídatelné komedie. Právník Charlie (Cusack) a jeho partner Vic (Thornton) okradou mocného gangstera a myslí si, že se jim povedl dokonalý zločin. Poté co prožijí noc plnou napětí a smrtících překvapení, zjišťují, že největší zkouškou, kterou budou muset podstoupit, je věřit si navzájem. Od režiséra Přeber si to a Na Hromnice o den více, je Ledová sklizeň plná fantastického humoru a náhlých zvratů, které vás nenechají vydechnout až do úplného konce! (oficiální text distributora)

jojinecko

Uf...Sorry ale nepochopil som celkom čo to malo byť? To by bolo v pohode keby ten mix všetkého (a ničoho) stál za to. Ice Harvest si berie rôzne igrediencie,"buddy movie", komédie, krimi a pod.a snaží sa ich spojiť v jeden kompaktný celok. Výsledok- otravný sterilný nepodarok s otráveným Cusackom, ktorý podľa mňa miestami ani nevedel čo má chudák hrať. B.B. Thorton veľa priestoru nanešťastie nedostal a tak nevidím ani jeden pozitívny element...Existuje mnoho oveľa kvalitnejších filmov v "danej kategórii" a zaoberať sa týmto nepodarkom je vlastne zbytočné. ()

honajz

Slabý odvar jiných podobných filmů, navíc úděsně přímočarý a bez nějakých větších zvratů. Skutečně dobré jsou tak dvě scény. ()

JASON_X

Povedená černá komedie, trochu noirová, trochu vánoční, trochu gangsterská... jednou za čas tenhle žánr můžu. Výborný Cusack v roli šité na tělo plus několik dalších dobře šitých rolí. Pomalý rozjezd je zapomenut díky skvělé třetí třetině, kvůli které mi ty tři hvězdy připadají docela málo. ()

Richie666

Těžce průměrný snímek, který sice při sledování vyloženě neotravuje, leč chvílemi má tendence nudit. Absence hudby, ničím nepřekvapující děj rozvíjející tuctovou myšlenku a jediná vtipná scéna na závěr... 50%. ()

Kubick

Čekal jsem od toho trochu více. Víc humoru, originálnější děj. Myšlenka není špatná, ale konkurence v podobě Farga tento film převálcovala. Místy mi připadalo, že režisér kupí jednotlivé akce na sebe, aby se divák nenudil. Ale co. Je to film na dlouhé zimní večery.... ()

Desperado

Ramis sa vydal na neprebádané pole. Čiernohumorná, ukecaná gangsterská kriminálka síce má občas dobré momenty, ale ako celok pôsobí nechtiac ako komédia. Čo si myslím, nebolo zámerom tvorcov. Na taký mačko-pes som od Ramisa nebol zvyknutý. ()

dezorz

na rezisera Groundhog Day a mafianskych komedii Analyzuj to a hento trocha slabe, ale inac prijemny nikdy nikomu never temnejsi cierno menej humorny gangstersky thriller. ()

Petoss1

Mrazivé ako noci na Aljaške. Cusacka mám rád a aj vďaka nemu je film pozerateľný. Bolo to slušné a prekvapujúce. 75% ()

Topco

Jedna upršaná, miestami až ľadová vianočná noc a trampoty s ukradnutými peniazmi. Veľmi príjemný casting a skvelá atmosféra. Nie je to síce tak rafinované ako iná neo-noirová komédia z obdobia Vianoc a mimochodom toho istého roku (Kiss Kiss Bang Bang), ale noiristov jednodznačne poteší! 3,5* ()

Wormboy

Celkom v pohode cierna akcna komedia. John Cusack a Billy Bob Thornton su standardne dobri.Dialogy su obcas vtipne obcas nie. Ak by som mal porovnat Ice Harvest, tak asi s Kiss Kiss Bang Bang, ktory vsak vyhrava uplne vo vsetkom.Tazko povedat preco sa Ramis nesnazil natocit viac komediu, ako to spociatku vyzeralo a zacal prehnane balancovat.Takto je Ice Harvest prijemnym priemernym filmom,ktory urcite nenudi,ale po kratkom case vyprsi z hlavy. ()

Juto

Film prepína tam a späť medzi akciou, čiernym humorom, groteskou a thrillerovými momentmi. Bohužiaľ nie je to tak dobre spracované. Film si jednoducho nie je istý, čo chce byť. 4/10 ()

Radiq

Nemastnej neslanej film, kde není nic vysvětlený. Ani to, jak na to ten jejich šéf přišel. Ani to, co s tím teda měla společnýho ta striptérka. Ani co je ten jeho komplic zač. No prostě průměr jak svině. ()

lennyd

Charliemu (John Cusack) a jeho parťákovi Vicovi (Billy Bob Thornton) se podaří dokonalej job. Aspoň si to myslí - místnímu mafiánskému šéfovi šlohnou dva milóny dolarů plus mínus nějaký drobný, a chtějí zmizet z města. Leč počasí nějakému zbrklému útěku nepřeje, a tak se rozhodnou ještě zůstat - ale musí se oba tvářit, že je vše v pohodě. A to se dá těžko, když se ve městě objeví nájemný vrah a začne se po nich vyptávat ... Jojo, Harold Ramis má spoustu nápadů, ze kterých by se dal udělat dobrej film. Problémem ale je, že se je snažil všechny narvat tady do toho jednoho - takže z toho vznikl obvyklý kočičko-pejskovský dort. Takže tu máme dva zlodějíčky, "nejlepšího" kámoše (kterej je věčně zlitej a asi má zastávat "vtipný" element), bejvalou ženu a současnou milenku, striptérky a vrahy, a do toho podivné počasí - kdy neustále prší, ale je asi tak 30 pod nulou, protože déšť okamžitě namrzá - tudíž kdykoliv Cusack sedne do auta, tak hodí hodiny (přičemž ho vždycky potká ten stejnej polda - náramně vtipné). Přes spoustu vtipných postav film vůbec vtipně nepůsobí, a musím říct, že jsem se většinou dost kousal nudou... ()

hanagi

Škoda, že se první půlka vlekla jak sopel. Kdyby se alespoň "budovala" atmosféra, ale ono ne, jezdilo se od čerta k ďáblu a mně už pomalu docházela trpělivost. Pak šel naštěstí Charlie zachraňovat Vica... a já se konečně začala bavit. Tak nevím, stačí to vůbec na ty tři ušmudlané hvězdičky? ()

lumiros

Já jen žasnu. Jaké skvělé výkony, jaká komedie a kriminálka? Nenechte se vysmát, tohle je opravdu stupidní vánoční černá rádoby groteska o ničem. Jest-li Vám můžu radit, tak tomuhle se raději vyhněte. A ještě vysvětlení k těm hvězdičkám: jedna za bouli na hlavě, když blil z mostu a zatroubili na něj policajti, on se lekl a bouchnul se o ceduli a druhá za hlášku u jezera, že ho nenechá umřít samotného a místo pomocné ruky, nebo tak něčeho mu poslal mrtvou manželku. Fakt sranda k popukání. Vše ostatní bylo hodně špatné. Veselé vánoce! ()

Brain-D

Docela jsem se těšil, ale komedie to bohužel nebyla. Byla to taková vánoční cool psycho vyvražďovačka s nestálým tempem. Občas jsem se bavil, občas se strácel, ale dalo se na to dívat. ()

P1tr

Harold Ramis měl nepochybně v hlavě něco ambiciózního, co se mu ale nepovedlo převést do filmové podoby. Z filmu přímo čiší touha stát se další pohodovou, drsnou a nahláškovanou zlodějšou příhodou, jenže i přes kratší stopáž nemá film žádný drive a jediné, co vás drží u obrazovky jsou herci, především John Cusack a vtipný Oliver Platt. Ice Harvest není dobrý, ani není špatná, sekl se přesně na půli cesty a od podobné konkurence ho dělí jen ti dobří herci. Film měl nepochybně být zamotanější, vtipnější, plný více zvratů. Ale ať se na výsledek koukám sebepečlivěji, nepřijde mi jako nic víc, než jen přímočará neproměněná ambice. ()