Režie:
Edward LudwigKamera:
Archie StoutHrají:
John Wayne, Nancy Olson, James Arness, Alan Napier, Veda Ann Borg, Hans Conried, Gordon Jones, Robert Keys, John Hubbard, Soo Yong, Harry Morgan, Bess Flowers (více)Obsahy(1)
Jim McLain (John Wayne), člen Výboru pro vyšetřování neamerické činnosti (HUAC), je frustrovaný z faktu, že komunisté před soudem nakonec vyváznou zpravidla bez trestu. Spolu s parťákem Baxterem (James Arness) si jedou na Havaj spravit chuť a rozbít tamější komunistickou buňku. Mezitím si stihnou užít radovánky místních, provádět informační osvětu a zamilovat se. Jediný hraný snímek otevřeně propagující HUAC vznikl v období vrcholícího mccarthismu z popudu Johna Waynea, který ho rovněž produkoval. (MM11)
(více)Hrají
John Wayne
USA
Nejlepší filmy:
Nejdelší den (1962)
El Dorado (1966)
Karibští piráti (1942)
Nancy Olson
USA
Nejlepší filmy:
Sunset Boulevard (1950)
Union Station (1950)
Portrait of Jennie (1948)
James Arness
USA
Nejlepší filmy:
The People Against O'Hara (1951)
How the West Was Won (1976) (seriál)
Bojiště (1949)
Alan Napier
Velká Británie
Nejlepší filmy:
My Fair Lady (1964)
Píseň o Bernadettě (1943)
Madam Curie (1943)
Veda Ann Borg
USA
Nejlepší filmy:
Mildred Pierceová (1945)
Miluj mě nebo mě opusť (1955)
The Bachelor and the Bobby-Soxer (1947)
Hans Conried
USA
Nejlepší filmy:
Diktátor (1940)
Písně z Broadwaye (1949)
It's a Wonderful World (1939)
Gordon Jones
USA
Nejlepší filmy:
Až přijde zítřek (1939)
Láska s potížemi (1949)
Zahraniční aféra (1948)
Robert Keys
USA
Nejlepší filmy:
Kansas Pacific (1953)
Vzpoura v bloku 11 (1954)
Operace Spodnička (1959)
John Hubbard
USA
Nejlepší filmy:
Nikdy nezbohatneš (1941)
The Cimarron Kid (1952)
Souboj u El Diablo (1966)
Soo Yong
USA
Nejlepší filmy:
Dobrá země (1937)
Čínská moře bouří (1935)
Sayonara (1957)
Harry Morgan
USA
Nejlepší filmy:
Kdo seje vítr (1960)
Kořeny: Další pokolení (1979) (seriál)
Příběh Glenna Millera (1954)
Bess Flowers
USA
Nejlepší filmy:
Zpívání v dešti (1952)
Okno do dvora (1954)
Svědek obžaloby (1957)
Hal Baylor
USA
Nejlepší filmy:
How the West Was Won (1976) (seriál)
Podvod (1949)
Mladí lvi (1958)
Peter Brocco
USA
Nejlepší filmy:
Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)
Motýlek (1973)
The Name of the Game (1968) (seriál)
Bert Stevens
USA
Nejlepší filmy:
Někdo to rád horké (1959)
Svědek obžaloby (1957)
Norimberský proces (1961)
Jeffrey Sayre
USA
Nejlepší filmy:
Bon Voyage! (1962)
Svědek obžaloby (1957)
Na sever Severozápadní linkou (1959)
Peter Whitney
USA
Nejlepší filmy:
V žáru noci (1967)
Konvoj do Murmanska (1943)
Velký zátah (1953)
Sam Harris
Austrálie
Nejlepší filmy:
Někdo to rád horké (1959)
Diktátor (1940)
Norimberský proces (1961)
Paul Hurst
USA
Nejlepší filmy:
Edison (1940)
Jih proti Severu (1939)
Úžasná událost (1936)
Harry Tyler
USA
Nejlepší filmy:
After the Thin Man (1936)
Noc v opeře (1935)
Rock Around the Clock (1956)