Na lince je vrah

When a Stranger Calls

Na linke je vrah

Horor / Thriller

USA, 2006, 87 min

Nebudem vyčítať tomuto filmu že to nie je moc hororové keď to vlastne ani nie je horor, skôr si myslím, že je to psychologický thriller ale to poriadny! Atmosféra filmu je parádna, a ten zvuk telefónu ma neskutočne iritoval, mohli tam dať aspoň dajakú muzičku :D Camilla Belle na mňa ale dosť zapôsobila, je pekná a šikovná a keď na ňu padali dažďové kvapky bola k nakusnutiu ... nedá sa inak ako za 5*(26.1.2014)

• Derek

slaby "televizny" beckovy horor, ktory postrada napatie a dokonca aj klasicke lakacky pritomne dnes uz v kazdej jednej blbosti. west dogurvil dokonca aj taku jednoduchu vec a to dat filmu nejake priestorove vnimanie, lebo i ked sa cely film odohrava v podstate len v jednom dome tak vacsinou nie je jasne kde sa prave nachadza kde a ako sa tam dostal...(17.9.2013)

Film z dôb, keď začínal úpadok moderného teen hororu. Avšak ešte stále sa na to dá pozerať, narozdiel od dnešných rádoby ´´hitov´´ pre mládež typu UNFRIENDED, THE GALLOWS alebo OUIJA. Ide síce o nadprirodzené snímky, ale v celkovom kontexte zapadajú do tej istej kategórie. Mladí sa v tej dobe nepotrebovali ovešať všelijakými príslušenstvami dopomáhajúcimi dostať sa čo najľahšie do sociálnych sietí, viď prvý vyššie zmienený ´´spektákel´´, stačil telefón. Áno, obyčajný telefón, zázračný to výdobytok techniky, ktorý ešte pred 10timi rokmi znamenal takmer vrchol spojenia medzi obyvateľmi tejto planéty. Dnes, v dobe keď sa ľudská sloboda vešia na net, pôsobí toto dielo, ako svieži závan niečoho, čo bolo dostačujúce na to, aby to človeka postrašilo na necelú hodinku aj pol.(11.4.2016)

• castor

Simon West začal více než slibně (Con Air), ale také velice brzy nepříjemně dojel (Lara Croft). Nyní se pokusil změnit žánr a v luxusní rezidenci rozehrává příběh půvabné (a dispozičně skvostně vypadající:-) pečovatelky o děti Jill, která má ale namísto příjemného (placeného) večeru úplně jiné starosti. Snímku, který odmítá krev, předem odpusťme řadu nelogičností. Nejde o nic zásadního (s ohledem na daný žánr!!!), tudíž trocha té shovívavosti je na místě!! West uchopil látku velmi precizně a sic scénář musel být načrtnut snad jen v několika bodech, vyždímal maximum, vsadil na atmosféru, na příjemně mrazivou kameru, která popojíždí za vyděšenou hrdinkou/obětí, rozostřuje předměty za ní. Jenže: ono telefonování je nekonečné (navíc ani zdaleka nedosahuje kvalit Cravenovy úvodní sekvence s Drew Barrymore), nechybí ani typický příděl klišé (kamarádka a její auto) a občas to vypadá, jakoby byla Jill s vrahem dokonce domluvená - no, aby to měl zřejmě všechno snazší. Hodnocení tomu tak musí odpovídat!! No, já to vždycky říkal, Vřískoty a podobně laděné snímky z poloviny poslední dekády minulého století, jen tak něco nepřeskočí!!(8.4.2007)

Že pôjde o festival horrorových klišé som vedel už pri prečítaní anotácie. Ale ruku na srdce - kedy sme v tomto subžánri naposledy videli ozaj originálny príbeh? Po rozťahanom, ba až takmer dementnom začiatku to nabralo celkom solídne tempo a svoju "nenáročnú, zábavnú" funkciu plní film až do konca. Áno, je to síce príbeh o tom, ako jedna /pekná/ baba splašene behá po /peknom/ dome, ale vždy lepšie, ako trebárs pozerať na dôchodcov, pobehujúcich v čase akciových zliav po Kauflande.(3.11.2006)