Na lince je vrah

When a Stranger Calls

Na linke je vrah

Horor / Thriller

USA, 2006, 87 min

Klasika dnešného thrileru - klišé. Čo je však zaujímavé, ten film sa odohráva v tak grandióznom prostredí mohutného tmavého domu kdesi v hlbinách strašidelného lesa, že mi to dokonale vynahradzovalo všetky obsahové nedostatky a je len jemne komornou, napínavou a chvíľami drásajúcou hrou, ktorá nemôže ničím prekvapiť. Som viac milovník filmu než kritik, takže tomu nedám odpad z nejakého hlúpeho principiálneho aspektu :-) Umenie hľadajte niekde inde, tento horrorík si svoju funkciu plní bravúrne - ani chvíľu nenudí a prehliadka morbídneho domu za asistencie hororových prvkov (tiene, obrazy), je fantastická :-)(10.2.2011)

Název filmu se zjevně inspiroval volební kampaní Václava Klause v době kdy ještě nebyl nestraný prezident, ale stranický předseda. Automat vytáčel naše telefoní čísla a po zdvihnutí sluchátka už měl monolog / jako vždy / profesor. Mediální poradci ODS tuto kampaň nazvali "Na lince je Václav Klaus." Krásná slečna v tomto filmu měla přece jen více štěstí, protože na lince měla o poznání slušnějšího člověka - vraha. Perfektně budované napětí v baráku, ke kterýmu bych se bál i příjiždět. Když mě po skončení filmu pípla SMS od kámošky málem jsem do postele ze sebe vyhodil bobek. Film je tak na hraně mezi třema a čtyřma hvězdama, ale s ohledem na zdejší nízké hodnocení si dovolím vyvažovat. Jinak Camilla Belle byla hodně dobře vyvážená kočina, tý bych volal klidně i z hrobu.(5.1.2008)

Dobré psycho. Kdyby se v půlce filmu nezačla hlavní postava chovat jak nemyslící nána a telefony nezvonily 5x do minuty, možná bych dal 90%. Přesto je to kvalitní psycho horor u kterého budete napnutí, tedy až do doby, než se objeví vrah...(18.8.2008)

Veľmi veľké prekvapenie! Myslel som si, že sa bude jednať o nejaký Béčkový film ale už prvá polhodina ma vyviedla z omylu. Atmosféra vo filme sa dala krájať. Strašidelný dom nemusí byť len nejaký zrub v horách ale aj moderný dom na okraji mesta. Tento film nebol dokonalý ale ako horor/thriller bol podľa mňa na vysokej úrovni.(18.4.2011)

• ilemas

To neustálé vyzvánění telefonu mě už lezlo na nervy. Film pouze na jedno podívání.(3.4.2010)