Na lince je vrah

When a Stranger Calls

Na linke je vrah

Horor / Thriller

USA, 2006, 87 min

Musim říct, že tento horo mě nadchnul, mělo to napětí, celkem hodněkrát jsem se leknul a to k tomu prostě patří! Ať si každý říká co chce, mě se to hodně líbilo ! 85%(4.7.2011)

Úžasná práca s kamerou a budovanie atmosféry ako z Hitchcocka robí z nie príliš originálneho nápadu nadpriemerný thriller. Škoda, že všetko pôsobí skvele, len kým sa obeť s vrahom nestretnú zoči-voči. Ich súboj je ako z béčkového filmu, kde sa z niekoho, z koho šiel predtým strach, stáva len obyčajný amatér.(19.4.2015)

Film z dôb, keď začínal úpadok moderného teen hororu. Avšak ešte stále sa na to dá pozerať, narozdiel od dnešných rádoby ´´hitov´´ pre mládež typu UNFRIENDED, THE GALLOWS alebo OUIJA. Ide síce o nadprirodzené snímky, ale v celkovom kontexte zapadajú do tej istej kategórie. Mladí sa v tej dobe nepotrebovali ovešať všelijakými príslušenstvami dopomáhajúcimi dostať sa čo najľahšie do sociálnych sietí, viď prvý vyššie zmienený ´´spektákel´´, stačil telefón. Áno, obyčajný telefón, zázračný to výdobytok techniky, ktorý ešte pred 10timi rokmi znamenal takmer vrchol spojenia medzi obyvateľmi tejto planéty. Dnes, v dobe keď sa ľudská sloboda vešia na net, pôsobí toto dielo, ako svieži závan niečoho, čo bolo dostačujúce na to, aby to človeka postrašilo na necelú hodinku aj pol.(11.4.2016)

Název filmu se zjevně inspiroval volební kampaní Václava Klause v době kdy ještě nebyl nestraný prezident, ale stranický předseda. Automat vytáčel naše telefoní čísla a po zdvihnutí sluchátka už měl monolog / jako vždy / profesor. Mediální poradci ODS tuto kampaň nazvali "Na lince je Václav Klaus." Krásná slečna v tomto filmu měla přece jen více štěstí, protože na lince měla o poznání slušnějšího člověka - vraha. Perfektně budované napětí v baráku, ke kterýmu bych se bál i příjiždět. Když mě po skončení filmu pípla SMS od kámošky málem jsem do postele ze sebe vyhodil bobek. Film je tak na hraně mezi třema a čtyřma hvězdama, ale s ohledem na zdejší nízké hodnocení si dovolím vyvažovat. Jinak Camilla Belle byla hodně dobře vyvážená kočina, tý bych volal klidně i z hrobu.(5.1.2008)

Začátek pěkný, barák pěkný, Camille pěkná… kde se jen stala chyba, že nemůžu dát víc než průměrné hodnocení? Už vím… Simon West. Absolutně nic proti němu nemám, právě naopak, doufám, že se mu letos (2012) podaří vrátit se ve velkém stylu s The Expendables 2, protože akční filmy točit umí. Už víte, proč mi právě jeho jméno tolik vadí? Tohle není akční film a bohužel, on jiné filmy (zatím) točit neumí. Po celých 87 minut prakticky hraje jedna a ta samá "thrillerová" melodie. Což o to, někdy to dodává tu správnou atmosféru, ale po většinu filmu to nefunguje a vám přijde, že se režisér snaží zbytečně tlačit na pilu. Taky logické díry s alarmem, scenáristické berličky v podobě služebné a syna (ospravedlní některých zbytečných scén typu "tak to bude jeden z nich") no zkrátka a dobře… Camille je sympaťanda a pořád tam běhá, sem tam je atmosféra dobrá a co je hlavní, stopáž je opravdu akorát. Tohle mi stačí, abych tomuto filmu dal 60 %. Určitě vím, že druhá projekce z mé strany nehrozí.(6.8.2012)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 32. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - V rámci přípravi na roli Jill musela její představitelka Camilla Belle dva měsíce posilovat a běhat. (Cheeker)

• - Camilla Belle nechtěla roli přijmout s odůvodněním, že nemá ráda horory. Režisér Simon West ji přesvědčil tím, že se jedná o psychologický thriller a ona tedy souhlasila. (Cheeker)