Na lince je vrah

When a Stranger Calls

Na linke je vrah

Horor / Thriller

USA, 2006, 87 min

Já jsem se teda opravdu bál. Po skončení jsem raději rychle zalehnul a vypnul mobil. Tím tenhle horor splnil svůj účel.(24.8.2008)

• ilemas

To neustálé vyzvánění telefonu mě už lezlo na nervy. Film pouze na jedno podívání.(3.4.2010)

Simon West (CON AIR, GENERÁLOVA DCÉRA, TOMB RAIDER) to myslel dobre - nakrútiť napínavý, komorný hitchcockovský triler v štýle „menej je viac“. S týmto heslom hodil prsnaté dievča (adekvátne až ÚPLNE postačujúca Camilla Belleová) do parádneho, rozľahlého baraku (ktorý by som ROZHODNE chcel mať) s neustále vyzváňajúcim telefónom (povedal niekto "VRESKOT"?) a... a vlastne nič. Namiesto veľkého napätia je to nuda s pár strašidelnými momentkami, ktoré sa ale až príliš tlčú s čoraz otravnejším vyzváňaním záhadného anonyma, v origináli hlas Lancea Henriksena (povedal niekto "TELEFÓNNA BÚDKA?"). Ale hoci priveľké množstvo logických dier (ako sa blondína dostala s autom do areálu? Veď jej Jill neotvorila...) a klišé (žiadny signál, buchot na poschodí, nikto nedvíha mobil) robí na výslednej kvalite svoje, musím prekvapene dodať, že sa mi tento staromódny pokus o vystrašenie diváka páčil a vždy si ho rád znova pozriem.(21.2.2007)

• mandes

rozpocet $15 million trzby celosvetovo $66,904,912(11.11.2006)

Camilla a luxusní barák tu hodně věcí zachraňuje. Atmosférické je a funguje tu strach z neznáma. Tvůrci chytře osudové setkání natahují, takže si divák může vklidu užívat záběrů na nejistou a v pozdější fázi vyděšenou Kamču. Dějově je to však až příliš fádní, nedotažené a bez překvapení a vyvrcholení je všechno jen ne dobře vygradované. Je to jednohubka, co sice pobaví, ale nijak zvlášť neobohatí. Spíše slabší trojhvězdí.(24.12.2016)

• - Jill (Camilla Belle) chodí na střední školu Fernhill. Na Fernhill High School chodil režisér Simon West v domovském Hertfordshiru v Anglii. (Cheeker)

• - Reklama na film zahrnovala i imaginární profil na síti MySpace „Jill051606“, který bylo i po uvedení filmu možné zařadit si mezi přátele. Název byl odvozen od data uvedení 16. května 2006. (Terva)

• - Evan Rachel Wood odmítla roli Jill. (Cheeker)