Na lince je vrah

When a Stranger Calls

Na linke je vrah

Horor / Thriller

USA, 2006, 87 min

Simon West (CON AIR, GENERÁLOVA DCÉRA, TOMB RAIDER) to myslel dobre - nakrútiť napínavý, komorný hitchcockovský triler v štýle „menej je viac“. S týmto heslom hodil prsnaté dievča (adekvátne až ÚPLNE postačujúca Camilla Belleová) do parádneho, rozľahlého baraku (ktorý by som ROZHODNE chcel mať) s neustále vyzváňajúcim telefónom (povedal niekto "VRESKOT"?) a... a vlastne nič. Namiesto veľkého napätia je to nuda s pár strašidelnými momentkami, ktoré sa ale až príliš tlčú s čoraz otravnejším vyzváňaním záhadného anonyma, v origináli hlas Lancea Henriksena (povedal niekto "TELEFÓNNA BÚDKA?"). Ale hoci priveľké množstvo logických dier (ako sa blondína dostala s autom do areálu? Veď jej Jill neotvorila...) a klišé (žiadny signál, buchot na poschodí, nikto nedvíha mobil) robí na výslednej kvalite svoje, musím prekvapene dodať, že sa mi tento staromódny pokus o vystrašenie diváka páčil a vždy si ho rád znova pozriem.(21.2.2007)

• PetrPan

Cizinec mi zavolal potřetí, bohužel tentokrát jen s nabídkou kvalitního sexu po telefonu, poloha ruka a já. Za kolik se dočtete u T2. Načančaný a "rozlehlý" remake v obrovském domě se supermoderními vychytávkami. Jen se někde ve vší té snobské kráse ztratilo veškeré napětí, které dělá thriller thrillerem. Kdybych nevěděl, co že to West vlastně předělává, taky bych nepadal na zadek, ale asi bych pokrčil rameny a vysolil nezávadnou trojku. Jenže já vím.(10.11.2015)

Já osobně mám rád tento typ hororových filmů. Krev mi místy tuhla v žilách - sledování jsem si užil.(18.4.2011)

• SOLOM.

Hodinu a půl trvající nuda, která vás uspává od začátku až do konce. Za zmíňku stojí leda tak maximálně závěrečných patnáct minut a to ještě s přivřením oka. Ve filmu se totiž za celou dobu vůbec nic neděje. Holka si chodí po baráku, sem tam jí někdo zavolá, ona panikaří-- ona panikaří ale pořád nic!!!!Potom se tam objeví magor nastane menší honička a už je konec. Tohle by klidně mohli pouštět i v osm ráno, protože děcka se u toho rozhodně bát nebudou. Jediné co se mi líbilo byla představitelka hlavní hrdinky, jinak film balancující na hraně odpadu.(9.3.2010)

Hodně jednoduchý příběh pěkné "chůvy", která se v nádherném moderním domě snaží udržet nejen sebe naživu. Reklama na pana architekta a Camillu Belle vyšel, jak se očekávalo. Průměr na všechny strany, který v noci může zvládnout navodit slušnou atmosféru. Nic víc.(4.4.2010)