Na lince je vrah

When a Stranger Calls

Na linke je vrah

Horor / Thriller

USA, 2006, 87 min

Simona Westa zbožňujem za famózny Con Air, ale hodný čas už o ňom nebolo vôbec počuť a preto som sa na jeho nový film aj celkom tešil. Na linke je vrah ma istým spôsobom aj prekvapil, aj keď sa samozrejme nejedná o nič excelentné. Nie je to ani nič originálne, ale to už zistí každý po prečítaní obsahu. Hlavné je, že ma to vôbec nenudilo. Občas je to aj dosť napínavé, ale väčšinou pokusy o navodenie atmosféry vyústia v obyčajnú ľakačku.(8.6.2007)

Poměrně dobře zvládnuté a natočené klišé. Příběh nijak novátorský, ale ve střední části je z daného tématu a prostředků vyždímáno co to jde. Pominu-li úvodní scénku, tak do té doby, než se objeví první mrtvola to má hodně dobrou panickou atmosféru, do které se jde dobře vcítit. Tahle část se mi hodně líbila. Jedna postava, obrovský dům, negativní lidská schopnost vybudit k maximálnímu strachu sám sebe a k tomu vtíravý neznámý hlas v telefonu. Konec už pak je hodně rychlý ve stylu, rychle to nějak ukončeme. Že ve filmu není ukázána ani jedna vražda a neobjeví se v něm ani kapka krve mi nijak moc nevadilo. 3,5*(27.6.2009)

• Pepinec

Jejdamane! Mám tolik výhrad a připomínek, že ani nevím, kde přesně začít. Rovněž mám asi takový pocit, jako je bodnutí pohrabáčem (ha ha), že můj komentář bude spoilerový. Ale ono to vlastně nevadí, číst můžete klidně všichni... Inu, dám se do toho. Což o to, napětí by to mělo. Doktorovic vila působí strašidelně, tajemně, kontrastní hra světel a stínů je působivá. Jenže co s tím, když první pořádná akce přijde na pořad programu až dvacet minut před koncem? A to navíc poměrně významně hazarduji se slůvkem pořádná. Holčina cupitá po obrovském baráku s telefonem v ruce a divák sedí napnutý jako kšandy ve větru a čeká a čeká a čeká a chrrr... Ne, na spánek to není, to bych filmu křivdil. Ono se mi to svým způsobem líbilo, po vizuální stránce opravdu hezké. Ale kdokoli jiný by se na místě Jill zachoval zcela jinak už v momentě, kdy se v telefonu nejlepší kamarádky ozve úchyl. Na druhou stranu, to by pak možná nedošlo k vodní scéně, kdy nám Camilla Belle předvedla, že v soutěžích miss mokré tričko není žádným nováčkem. Za to hlavní padouch měl zůstat ve tmě tmoucí a nevystrkovat ani nos, natož celý květák. A závěrečná scéna ve špitálu? 87 minut je i tak málo, tenhle tříminutový nástavec to o moc nevylepšil, čili pro příště radím vynechat. Suma sumárum; mnoho povyků pro nic.(2.7.2011)

• Shakers

Camilla Belle je síce pekná baba ale ten film je úplne mimo.Nechápem čím chcel tento film ako zaujať,prezváňaním?Celý film sa tam len prezváňa a je to úplne o ničom.Akurát posledných 15 minút sa tam niečo deje.Na to ,že je to Horor/Thriller je ta atmosféra dosť slabá. 20% - 1*(25.6.2010)

Úžasná práca s kamerou a budovanie atmosféry ako z Hitchcocka robí z nie príliš originálneho nápadu nadpriemerný thriller. Škoda, že všetko pôsobí skvele, len kým sa obeť s vrahom nestretnú zoči-voči. Ich súboj je ako z béčkového filmu, kde sa z niekoho, z koho šiel predtým strach, stáva len obyčajný amatér.(19.4.2015)