Na lince je vrah

• USA When a Stranger Calls (více)

Pro Jill Johnson (Camilla Belle - The Ballad of Jack and Rose), která si chtěla přivydělat hlídáním dětí, to měla být ideální práce. Rodiče pryč. Lednice plná k prasknutí. Děti uložené v posteli. Pak ale zazvonil telefon a zlověstný hlas se ptá: “Zkontrolovala jsi děti?” Jill přepadá panika. Zamkne se, rozsvítí světla, zatáhne závěsy a volá na policii. Ta telefonáty prověří a poté Jill sděluje nepříjemnou zprávu. Volající se nachází uvnitř v domě. A tak jde k smrti vystrašená dívka nahoru zkontrolovat děti a její pohodový večer se pomalu mění v nervy drásající zlý sen plný úzkostného napětí, hrůzy a děsu. (oficiální text distributora)

Jadis

Ze začátku docela slibně vypadající film, ovšem jen chvíli. Pak se to zvrtne a z napětí se stává nuda. Hlavní "hrdinka" pořád bere zvonící mobil a toulá se po domě s hrůzou v očích. ()

Threepwood

Simon West mě překvapil tím,že mě tak velkou odvahu natočit tak pomalý,nudný,blbý a hlavně předvidatelný "horor".Proboha proč? ()

movemat

Veľmi jednoduchý no režíjne skvelo zvládnutý film s veľkou dávkou napätia. Ako thriller je to na vysokej úrovni až to jemne zapácha hororom. ()

DavidWebb

Musím povedať, že na sledovanie tohto fliku som si urobil atmošku - pustil som si to sám o polnoci pred spaním. No a asi patrím k menšine ale ja bol príjemne prekvapený! Samozrejme, že nie príbehom alebo scénárom pretože každému, kto sa rozhodne si podobný film pozrieť musí byť jasné, o čom to bude. O čom by asi aj tak mohol byť thriller, v ktorom babysitterku v cudzom dome pozoruje, obťažuje a chce zabiť psychopatický vrah, žé? Takže súhlasím, že snímok je jednoduchý, bez krvi a nie je to horor, ale napätie tam je a na mňa to celkovo zapôsobilo. Celé sa to odohráva v naozaj parádnej vile a Camilla Belle je žúžovo netuctová krásavica, ktorá by mohla byť profesionálne omnoho ďalej, ak by sa tak veľmi nespoliehala na svoj vzhľad a viac popracovala na actingu. Navyše si nemyslím, že sa chovala debilne, stvárňovala tínejďžerku a na jej vek reagovala celkom primerane. Vyzdvihol by som aj réžiu - žiadna televízna slabota naopak, pekný kino snímok. Takže, subjektívnych 3 a ½ hviezdy. ()

LukeSharp

Motiv vraha,pointa,proč si vrah vybral právě tento barák,proč tuto obět to se ve filmu nedozvíte.Prostě v domě je pěkná baba někdo ji chce zabít.Toto je celý děj filmu.Ale mě se sakra líbil.Naprosto jednodychý filmeček bez zbytečných keců.Spousta jiných hororů se do zápletky tak zamotá,že z toho nakonec vznikne úplná sračka.Tady se to stát nemůže,protože to je tak prostý děj že to pochopí i můj pes.A hlavní je,že to funguje.Bylo to napínavé,hrála tam pěkná holka,nuda žádná,takže výsledek je pěkných 70% ()

cekr

No tak tolik nudy jsem jeste u ''hororu'' nezazil. Uplne stupidni pribeh a jeste stupidnejsi Jill. Neustale chozeni kocky po dome, nebo narazeni ptaku do skla, ktere melo asi pridat na dramaticnosti take nepomohlo. No a tech telefonatu... :-D ()

Cortesz

Docela průměrný snímek, který má velkou výhodu v tom, že ho natočil obstojnej režisér. Po celou dobu se téměř nic neděje, ale i přesto má snímek slušnou hororovou atmosféru, které, bohužel, ke konci doputuje až k totální trapnosti, a to proto, že se najednou z vraha, který po celou dobu působí velmi chytře až mazaně, stane totální idiot. Nebýt právě toho konce, byl bych ochoten přidat i 1* navíc, tedy spíše jen půlku, kdyby to bylo možné. ()

Rooseman

Slabší záležitost. Dobré herecké obsazení, Camilla Belle je roztomilá, ale to ještě film nedělá správným bijákem. Je to laciné, až moc. U hororu člověk nemůže moc přemýšlet, ale tady pitomosti přímo byly do očí. Spoiler alert: Jak to,že si nevšimla stále stojícího auta kamáradky na příjezdové cestě a mylně ho pokládala za auto uklízečky, jak to, že když viděla, že ji volá ten chlap z mobilu té kamarádky, neřekla to policii s tím, že by se jí mohlo něco stát? Proč si myslela, že v guest housu bude někdo, kdo jí pomůže? Konec spoileru. Otázky, samé otázky, které film hrozně degradují. Nevím, při jaké příležitosti bych si When a Stranger Calls znovu pustil. Asi tak neudělám. ()

Mire

Celkom nudný a v podstate aj hlúpy film o jednej peknej pestúnke a necharizmarickom telefonickom vrahovi. Rozpočet 15 miliónov šiel asi len na tú luxusnú vilu kde sa to odohráva. ()

peeteno78

Napínavý thriller. Trošku mě zklamalo, že od té doby co se objevil vrah, tak to vše tak rychle skončilo. Představoval jsem si trošku delší boj. Že bude s vrahem bojovat déle a při tom zničí spoustu věcí v tom obřím sídle. Ale i tak jsem byl od začátku až do konce napjatý a když jsem pak šel v noci v domě na záchod, trošku jsem cítil strach při pomyšlení na to, že by byl vrah i u nás v domě. A to byl jistě i cíl filmu. Navodit u diváka strach a udržet ho v napětí. ()

Kenshin

Velice příjemný thriller s hororovými prvky. Řekl bych, že Alfred Hitchcock by měl asi radost a Wes Craven se jistě také neurazil. Odkaz na "Vřískot" je více než patrný už ze samotného názvu. Říká se: "V jednoduchosti je krása." O co jednodušší je příběh, o to propracovanější je dům, ve kterém se film odehrává, a hlavně režisérův smysl pro detail. Kamera se velmi precizně doslova až mazlí s každým koutem interiéru a divákovi tak nabízí skutečné architektonické orgie. A i v příběhu je poměrně mnoho drobností, kterých si pozorný divák jistě všimne a dovede je ocenit. Například, když hlavní hrdinka omylem zapne věž a ta s burácením spustí Verdiho Rekviem. Nelogičností v příběhu zase tak mnoho není, jak tu mnozí poukazují. Určitě ne výrazně více, než v jakémkoliv jiném filmu. Jen je opravdu potřeba vše pečlivě sledovat. Když tu "Faye" zmiňuje detail, při kterém prý otevřená vrata nezaregistroval alarm. Opak je však pravdou - ten se opravdu spustil a pokud jsem viděl stejný film, tak ho v zápětí hrdinka deaktivovala, načeš jí okamžitě volala pro kontrolu ochranka. Řekl bych výborně vyřešená scéna. Stejně tak si velmi dobře stojí atmosféra snímku, jež jde ruku v ruce s hudebním doprovodem. Ten bude na samostatný poslech asi trochu náročnější, ale ve filmu funguje skvěle. Některé detaily a prvky, které dům nabízí, však zůstaly nevyužity v dalším dění, což je vyloženě škoda, protože byl zbytečně promrhán velký potenciál filmu. Nutně mu to však neubližuje. Tak či tak se nejslabším článkem filmu stal jeho závěr. Ne, že by byl snad špatný. Bohužel je "jen" málo vypointovaný a vygradovaný. A jelikož závěr je velmi důležitá část, kterou má film vrcholit, je nutné aby fungoval na 100%, jelikož právě pocit z vrcholu příběhu je to, co si divák nakonec odnáší. Tady je bohužel závěrečný dojem poněkud neúplný. I přes to je film opravdovou netradiční lahůdkou v rámci žánru... (7/10) ()

Cechyno4

Film v pár chvílích navodí strach. Holka sama v domě, kterou otravuje z venku nějaký blázen. Ten jí posléze čím dál blíž. Sice již ohrané klišé. Ale mě se to přišlo nadprůměrné. Já se bavil - 55% ()

blahblah12

Začátek vypadal trochu slibně,i podle názvu sem si myslela,že to bude dobrý horor...Ale po 20 minutách - nuda, po 40 minutách - stále nuda,jenom jí někdo volá na telefon a ona tam sedí na gauči,asi po hodině se konečně ukáže,je ale překvapivé,že nějaký vrah nedokáže zabít 2 malý děcka a jednu holku.Je to spíš takovej teenagerskej film o ničem. ()

E-Fox

"Hele, já se nudim, co natočit nějakej film?" "Film? A nechceš se dívat na fotbal?" "Né, film bude hustej." "No dobře, ale tak musíme vymyslet nějakej scénář nejdřív." "Ále, neblázni, uděláme horor, dáme tam pěknou babu a vraha a zavřeme je do jednoho baráku a přidáme nějaký děti, aby se u toho ženský víc bály!" Sledovala jsem to při práci jednim okem a poslouchala jednim uchem a hodně bohatě to teda stačilo. Od začátku provází veškerý děj (jízdu autem za bílého dne) tajuplné zvuky a vyděšené výrazy, jako by se něco dělo. Když se konečně začne něco dít, tak se hlavní postava chová jako blbá. Opouští zabezpečený dům a děti, které má hlídat a jde se trochu proběhnout kamsi ven. Pak když se vrah objeví, ona neustále hledá a znovu schovává již schované děti, přestože vrah se o ně zjevně vůbec nezajímá a chce dostat jí, ale ona pořád běhá za nima a upozorňuje na ně jako by chtěla říct "hele, vrahu, tady jsou schovaný nějaký děti, nechceš je taky zabít?". A nejhorší zrada ale je, že film ve svojí špatnosti neni ani k smíchu. ()

fugyx

Ja horory veľmi neobľubujem, práve preto som rád, že to zostalo v rovine thrilleru. Túto rolu film zohral bravúrne. Dej bol síce zasadený na jednom mieste, ale nikdy som nevedel čo sa zase stane, raz pomocníčka kŕmi rybičky, raz sa kocúr prechádza po dome, inokedy padá ľad v mrazničke. Takýchto momentov tam bolo veľa a furt som sa skrýval za deku z obáv „čo ma zasa naplaší‟. Keďže nie je to úplne tak môj žáner, dosť som to prežíval a pocit napätie pretrvával. :) ()

tsatsiki

Komorní děsivý horor, který mě vtáhl tak, že jsem očekával, co se stane. Mohlo tam být víc akce, ale komorní zpracování filmu přineslo atraktivitu. ()

Čínský holokaust na velkém plátně

Čínský holokaust na velkém plátně

19.12.2006

Vyčerpávající natáčení hned dvou ambiciózních projektů, Na lince je vrah). Natáčení dramatu RAPE OF NANKING s odhadovaným rozpočtem čtyřicet miliónů dolarů začně už teď na jaře. (více)