Screamers - Hlasy z podzemí

• Česko Vřískouni (více)

V roce 2078 planetu Sírius 6B pustoší dlouhotrvající válka. Vědci vymyslí perfektní zbraň, speciální roboty Screamers, vytvořené pro jediný cíl - zničit všechny nepřátelské formy života. Plán se však zvrtne a "zbraně" ničí vše živé. Podaří se znepřáteleným lidem zvítězit nad stroji? (MIDO FILM)

Rathalos

Celkom zaujimavy postapokalypticky sci-fi film,horor to urcite nie je,v hlavnej ulohe sa predstavil Peter Weller slavny hlavne ako Robocop,ma to pribeh,ktory zaujme,nejaka ta akcia,napatie i atmosfera,takze moze byt,taky priemer...:-) ()

hribisko

Podle hesla "bavte sa, jak vám to pasuje" sem sa teda bavíl a to velice. Navíc dost dobře nechápu, proč tu všeci plujů na scénář, Second variety sem četl a scénář mně tak zmršený rozhodně nepřišél. A že by tam bylo tolik zásadních rozdílů, to sem si nevšíml, teda až na ten konec, no. Ale aj takový sa dál. Sviňsky silné tři a půlka navrch natruc. ()

Mandalorian

Někteří lidé by asi měli dostat manuál, jak se dívat na starš filmy. Jak se dívat na Screamers ? Asi jako ne béčko, které do vás nebude hustit sr..čky tipu nezničitelného Ramba, ani nezničitelného Terminátora, kterej dostal pěstí jen aby byl ještě víc cool. Protože přímo zde ve Screamers shlédnete příběh obyčejných lidí bojujících proti zbraním, které se samy začaly vyvíjet a tvořit nové série. Ale nejsou dokonalí a nedojde jim vše, protože, ač se jedná o sci-fi, film si zachovává skvěle reálný pohled na věc a člověka tím vtahuje do děje. Poprvé jsem to viděl ve 12. Když se mi povedlo sehnat Screamers ve 20 letech, říkal jsem si, že mě to asi zklame. Ale ne. Vynikající film. Dneska se na něj asi mrknu znova. 100%. Co bych mu vyčetl ? Nic mě nenapadá. Fakt. Přece tomu nedám nižší hodnocení jen proto, že to nemělo stejný rozpočet jako Terminátor. Navíc pro mě osobně je film Screamers lepší a naturálnější než Terminátor, který byl v dost ohledech prkenný. ***** ()

chaotic

Jeden ze dvou hororů u kterých jsem se za mlada skutečně bál, navíc děj se odehrává v mimozemském prostředí takže o důvod víc k mé radosti. S odstupem času je to zábavné dílo se strojovou vyvražďovačkou jak se patří. ()

Kingjiri

Zrovna scifi nemá vzhledem k nutnosti využití speciálních efektů moc smyslu točit, když je k dispozici malej rozpočet - nějaký triky jsou fakt hodně žalostný. Leccos by se dalo dohnat zajímavym příběhem, kterej je však u Screamers dost béčkovej, přičemž snad každej jeho twist uhodnete předem. Námět nebyl marnej, ale jeho zpracování se nepovedlo. Druhá hvězda za pár akčních scén a náznaky postapokalyptický atmosféry. ()

Zombo

P. K. Dick musí v hrobě pěkně rotovat, protože je trestuhodné nechat se takhle inspirovat (v podstatě sprostě vykrást nápad) jeho povídkou 'Druhá série', která patří mezi ty nejoriginálnější a mé nejoblíbenější. Ten, kdo ji nečetl, nikdy nezjistí, jak velký potenciál byl hloupě promrhán. Odpustil bych otřesné efekty, toporné herce, dokonce i nezajímavé prostředí, i když s ucházejícími kulisami. V žádném případě však neberu příběh, který má sice s předlohou pár očividně stejných pasáží a hrubou pointu, ale za zbytek by si scénárista zasloužil nafackovat. V tomto případě se měl raději otrocky držet textu, zvláště u hlavní zápletky a výborného konce - zde číhá další úděsná změna. Horší sci-fi béčko, co se chlubí cizím peřím. Nic víc. ()

Hejsa

Predlohu neznam,takze nemohu porovnavat. Kazdopadne se jedna, co do atmosfery, o docela vyvedenou sci-fi. Kriky "screamers" jsou opravdu hodne neprijemne. Kdyz vezmu v potaz,ze se jedna o becko, tak jsou efekty celkem hodne slusne. Peter Weller ujde a kamenny ksicht Roy Dupuis taky . :-) Takze v celku slusna podivana. A az se vas nekdo zepta:" Can I go with you?" tak si to radsi dobre rozmyslete :-) ()

Psycho.R

Druhou sérii P.K.Dicka jsem četl před mnoha lety. Avšak co si pamatuji, tak šlo o zcela jiný příběh. Zde vlastně zůstal pouze chlapec s medvídkem a roboty na povrchu a všechno ostatní si vymysleli filmaři. A v tom je právě problém, oni vlastně nevymysleli vůbec nic. Celý film je maximálně prázdná variace na téma survivor žánru. "Překvapivé" pointy jsou zde tři a všechny jsou variací téhož (v knize byla pouze první se zmíněným chlapcem, ale fungovala). Ta třetí, která přijde na konci filmu byla očekávaná již od prvního výskytu postavy ve filmu. Velmi nudné, nenápadité a béčkové (což nebývá vždy na škodu). ()

Dantte..

Béčkový film, který ale svojí laciností a úsporou vytvořil bezkonkurenční atmosféru budoucnosti boje o lidské zdroje. Jen ve střední pasáži trochu slábne, ale ve finále si to vynahradí. Není to žádný duchaplný zážitek a konečná myšlenka je i díky nemotornosti režiséra násilně vpravena do filmu, ale úkolem filmu je předevšim bavit a to jsem se bavil královsky, i když možná je to hodnocení ovlivněno tím, že jsem byl utahaný po práci a chtěl jsem si oddechnout. 70 % + 5 % za Petera Wellera a Roy Dupuise (zajímavá herecká kombinace). ()

Knor

Velmi slušnej sci-fi horor z postapokalyptický budoucnosti. Je to sice béčko jak hovado, ale hodně zábavný a odsejpá dostatečně rychle, že vůbec nenudí. Dobrý ()

Gekon

Průměrné sci-fi s lacinými efekty, které je inspirováno povídkou P. K. Dicka Second Variety. Kdybych tuto vynikající povídku neznal, asi bych dal 3*, takhle s těží 2. ()

mikhail

Pozerám, že tu máme dva tipy hodnotení 2* a 4*. Asi podľa toho, či daný recenzent čítal knižnú predlohu, alebo nie. Ja som bol týmto filmom milo prekvapený (knihu som nečítal). Čo sa však chystám čoskoro napraviť. Možno potom hodnotenie zmením. Zatiaľ dávam 4* ()

Stejšn

Je moc škoda, že to zkazila scéna těsně před koncem, poslední záběr filmu je ale pěknej. Každopádně mě to pobavilo, nálada je mrazivá a správně bezútěšná, triky obstojné. Napodruhé už se mi to tolik nelíbilo, ale poprvé celkem hodně. ()

Vikinec

Celkem ambiciózní námět, ale zřejmě chuďoučký rozpočet a laciný scénárista. Planeta sice vypadá pochmurně, ale nechce se mi věřit, že za 50 let bude lidstvo na tak prachmizerné technické úrovni- Vždyť neměli ani pořádné oblečení a stavby jsou jak nějaké zapomenuté silo zaniklého JZD. Samotná dějová linka je obstojná, i když scénárista zdaleka nevychytal všechny mouchy z prstu vycucaných zápletek a to některé byly velikosti slona. Úroveň postupně stoupala, ale více a více lidí byli roboti, a zhruba v polovině se odrazila od stropu a v hangárovém finále se scénář stočil k třetiřadé uslintané romantice, kde roboti milují lidi a hlavní hrdina, třebaže loď odlétá za 30 sekund, má čas na sáhodlouhé milostné tokání s tímto strojem, který krátce předtím obohatl film o několik figur kung-fu. Celkově ale za slabší 3. ()

KillHurt

Jsem velkým fanouškem P. K. Dicka a můžu říct, že v tomto případě bych vůbec filmařům nevyčítal, kdyby jeho povídku sprostě opsali. Což se jim ze začátku až na drobné odchylky daří. Ale... Je mi jasné, že je do filmu přidat pár postav a trochu je prohloubit, přidat příběhu nějaké zajímavé pozadí. To všechno beru, ale proč tam sakra cpali tu romantiku a vesměs šťastný konec? Proč? Právě závěr byl tím důvodem, proč jsem ubral jednu hvězdičku. Vím, efekty stojí na polovinu 90. let za prd a je to bečko, jako když utne, ale v rámci žánru to bylo poměrně dobré. Nebýt závěru, má ode mě 4*. Jednoho medvídka prostě nehodlám brát jako velkou hrozbu. Jeden typ číslo 2 už jo. ()