Screamers - Hlasy z podzemí

Screamers: Hlasy z podzemia

Horor / Sci-Fi

Kanada / USA / Japonsko, 1995, 104 min

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Dan O'Bannon

Film jaký v Tv už moc nevídáme a podle mě je to škoda.(16.8.2008)

Velmi zajímavé sci-fi které předlohu v Dickovi nezapře.(23.6.2002)

Víc než solidní béčko podle méně známe povídky od Dicka. Ta má lepší konec a odehrává se na Zemi, to jen tak mimochodem. Planeta vypadá pěkně ošumtěle, sníh na poušti je parádní nápad, stejně jako dva měsíčky... i za málo peněz jde vypadat světove. :D Peter Weller je drsný sympaťák ze staré školy, zbytek osazenstva nějak nevybočuje. Hlavní je perfektní atmosféra. Za tu snahu jednu klidně přihodím. Mám z toho stejně dobrý pocit jako z Černočerné tmy. - Je toho spousta co můžeš dělat. - Jasně, platit daně.(24.9.2013)

Nejsem vasnivy ctenar, takze jsem predlohu necetl, nicmene to vypada, ze Philip K. Dick bude pretty cool guy. Kdykoliv se natoci film podle jeho knihy, je to mazec, Blade Runner, Minority Report, Total Recall atd. vsechno vytecne kousky. K nim maji Screamers hodne daleko, nicmene velice kvalitni predloha se v nich stejne nezapre. Problem je v tom, ze je to cele pojato prilis bckove a ze se toho nechopil schopnejsi reziser, nez Duguay loser, natocene je to az prilis prumerne. Potencial to rozhodne melo, je tady vzdalena podoba s Total Recall, skoda ze se Verhoeven nezhostil i Screamers, mohlo to byt mnohem lepsi. Takhle je to ve vysledku prumerne sci-fi. 5/10(26.4.2008)

Béčková záležitost s výbornou atmosférou a příběhem, který je tak jednoduchý, ale přesto účinný. Každého fanouška sci-fi potěší vypracovaný svět, jenž poznáme jen z vyprávění při procházení zpustošenou planetou. Inspirace tu je odevšad trochu a proto je výsledek příjemným překvapením, které jsem viděl už několikrát a stále si opakuji, kdy vznikne druhý díl, který konečně odhalí pravdu okolo vřískounů. Kdo se nebojí béčkových efektů a nápadů, nechť vstoupí do světa vřískounů... PS: taková perlička, film vznikl podle povídky PK Dicka s názvem "Second Variety" a příběh je s povídkou na 99% identický (takže jde o jednu z nejvěrohodnějších adaptací Dicka). Jediný rozdíl je "svět" v kterém se příběh odehrává (a trochu jiný konec). Kniha funguje jako jedna velká obava z blížící se Studené války (napsáno rok 53), ale Dan O'Bannon a studio pochopili, že takhle by to už nešlo a vřískouny poslali do budoucnosti roku 2078 na planetu Sírius 6B. Výborný tah.(24.7.2008)