Screamers - Hlasy z podzemí

Screamers: Hlasy z podzemia

Horor / Sci-Fi

Kanada / USA / Japonsko, 1995, 104 min

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Dan O'Bannon

Rodney Gibbons

Yves Langlois
  • Ruut

Nuda, nuda, nuda. Kecy, kecy, kecy. Nuda, nuda vruuuum minirobot, co ti usekne kotoučovým ramenem ruku. Nuda, nuda, kecy.(8.2.2009)

Docela dobrý postapokalyptický béčko, který mě sice zprvu moc nebavilo, jelikož se furt moc kecá a žádná akce, navíc hrdinové nejsou moc velký borci a příběh postrádá nějakej větší smysl, zápletku i zásadnějšího záporáka, ale postupem času se to fakt rozjede, začne to trochu připomínat terminátorovskej námět z budoucnosti, kde se roboti snaží dostat k lidem a vykuchat je a pak už to je dobrá akční béčková zábava(28.2.2010)

• Cabal

V podstatě vražda geniální povídky od P.K. Dicka.(19.7.2011)

Screamers jsou ukázkovým příkladem toho, jak to dopadne, když fanoušek natočí za pár babek svou oblíbenou knižní předlohu. Jde o adaptaci jedný z nejlepších ranných povídek od PKD, česky vydanou pod názvem Typ číslo dva. V tomhle béčku je víc Dicka než v Minority Report, Total Recall, Impostorovi a Výplatě dohromady. Film má skvělou atmosféru a špatní herci ani mizerné triky mi tentokrát vůbec nevadily. Napětí Dickovy povídky, které nedokázali herci svými výkony a částečně i vinou scénáře přenést do filmu jsem si tentokrát prostě nějak domyslel.(11.4.2009)

Velmi zajímavé sci-fi které předlohu v Dickovi nezapře.(23.6.2002)

• - Vo filme sa objavilo celkovo 5 verzií robotov zvaných Screamers (základná "piesočná" verzia, prvá variácia "dvojnohá", druhá variácia "bear", tretia variácia "dieťa" a štvrtá variácia "človek"). (fefee)

• - Natočeno na motivy povídky P.K. Dicka Druhá série (kukentipla)

• - Spoiler: V povídce Phillipa K. Dicka je závěr poněkud odlišný. Do modulu se nakonec nedostane Hendricksson ( Peter Weller), ale jedna z čepelí druhé série, která tímto způsobem odlétá ze Země směrem k Měsíci, kde je evakuován zbytek lidstva, který chce vyhladit. (KillHurt)