poster

Screamers - Hlasy z podzemí

 • český

  Vřískouni

 • Kanada

  Screamers

 • slovenský

  Screamers: Hlasy z podzemia

Horor / Sci-Fi

Kanada / USA / Japonsko, 1995, 104 min

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Scénář:

Dan O'Bannon

Střih:

Yves Langlois
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  **

  Už při začínajících titulkách,kdy vypravěč mluví o těžbě vzácného nerostu,který bohužel rozdělil svět na dvě poloviny a způsobil jadernou válku a dál popisoval nekončící bitvu na jedné zničené planetě...jsem měl dobrý pocit z nachystané atmosféry,která se i v následujících minutách vyvíjela dobře.Velitel jednotky,hláškující,sympatický drsňák s věčným retkem u huby Peter Weller,tomu taky dost přidal.Když poslíček doručující poselství o míru,umíra rozsekán na kousky,načež se vydávají dva vojáci na cestu,máte furt naději že vás čeká poctivé,postapokalyptické sci-fi béčko.Ovšem během několika dalších minut tempo těžce upadá,akce,efekty a atmosféra nulová,potenciál a možnosti využity tak na 10% procent.Z ošívání v křesle,(kdy se jedním okem koukáte na stopáž kdy už to skončí a tím druhým po prázdné láhvi piva na stole) vás nevytrhne ani nástup mého oblíbence Roy Dupuiase,který zde má opět mile zvrácenou roli :-) Bohužel jsem čekal nějaká monumentální futuristická města či stanice a dostalo se mi nudného běhání v jakém si podzemí,s příšernou muzikou a malinkými dětmi s plyšovým medvídkem v ruce,jenž měli představovat hrozivou zbraň ničení světa ....ufff...k finyši jedna mizerná střílečka a k úplnému naprosto ´´nepředvídatelnému´´ :-) konci jedna slušná bitka dvou koček.Je to škoda,tahle Dickova povídka je dost dobrá,jen by to chtělo rozpočet dvěstě míčů a né dvacet no :-) Na sci-fi já sem přísnej... :-D hold nudil sem se.... 40%.(23.7.2011)

 • genetique
  ***

  Slušný prírastok k béčkovým filmom, i keď miestami to zaváňa prúserom, pretože lacné spracovanie je veľmi cítiť a herci dali tiež mimickým svalom dovolenku a nepríčetne tupo tvárili aj v pomerne tragických momentoch. Keďže som ale ako prvé videl pokračovanie tohto filmu, musím povedať, že predchodca je oveľa kvalitnejší po všetkých stránkach, najmä príbeh (aj napriek tomu, že je chatrný) má aspoň akú-takú súvislú líniu. 60%.(5.8.2009)

 • pepo
  ***

  Vynikajúci námet ( poviedka P.K. Dicka) a slušný scenár od autora Votrelca inšpirovaný Votrelcami zabíja malý rozpočet. Na začiatku je všetko ako má byť ale postupne vystupuje na povrch obrovská B- čkovosť a posledná tretina inak napínavého a funkčného sci - fi sa zmení už len na čakanie na koniec. 5/10 a chcem remake, kľudne aj s rovnakým štábom ale päťnásobným rozpočtom.(11.9.2014)

 • tron
  **

  „Kde sú všetci z mojej paluby?“ – „Koľko vás na nej bolo?“ – „38. Vrátane mňa.“ – „Tak prežil jeden. Vrátane teba.“ Čakal som niečo iné. Toto chvíľku bolo čosi ako „kovové Tremors“, potom sa to zvrtlo pomaly až kamsi k Terminátorom, post-apokalyptickým trilerom (ale s tým, že sa dej neodohráva na Zemi) a vrcholilo to ako VEC alebo LEVIATHAN (ľudia v skutočnosti nie sú ľudia). Rozpočet bol evidentne malý a úroveň niektorých trikov je úsmevná, no aj tak sa zručnému režisérovi (SCANNERS II – III, ÚPLNE BEZVETRIE 2, HON NA ŠAKALA, EXPLÓZIA) podarilo vytvoriť solídnu atmosféru, dať dokopy i za malý peniaz uchádzajúcu výpravu a ani samotní „vrieskači“ nevyzerajú až tak zle, ako som sa bál. No scenár je dosť slabý (čo prekvapí o to viac, že ho podľa poviedky P.K. Dicka písal Dan O´Bannon - TEMNÁ HVIEZDA, VOTRELEC), nad logickými nedorozumeniami som sa radšej ani nezamýšľal a keď som po trištvrte hodine zistil, že ešte raz toľko, začal som sa drsne nudiť. Ale neviem si pomôcť - mám rád Petra Wellera (LEVIATHAN, ROBOCOP 1 - 2, KORISŤ).(9.8.2010)

 • Skejpr
  ***

  V prvé řadě bych rád poukázal na to, že původní povídku od Phillpa K. Dicka s názvem Druhá série (Second Variety) jsem několikrát četl, znám ji velice dobře a mám ji skutečně rád. Její zfilmování bylo dlouhou dobu mým snem, který nejprve zanikl v amatérském počátku, aby byl později znovu oživen nástupem na filmovou školu. Když jsem tedy zjistil, že už mě někdo předběhnul, byl jsem velice nakrknut a dlouho jsem otálel, než jsem si film nakonec pustil... A kajícně musím přiznat, že z toho nejsem zas až tak nešťastný, jak jsem čekal, že budu. Tvůrci se totiž drželi původní předlohy až překvapivě věrně (samozřejmě v rámci možností, například konflikt mezi USA a SSSR nahrazený občanskou válkou je ale vzhledem k době vzniku povídky i filmu logický a nepředstavuje pro mě žádný problém). Atmosféra funguje a místy poněkud béčkovější efekty nijak nevadí, Screamers mi v tomto směru velmi připomínali Černočernou tmu. Je to velmi ucházející popcorn vytvořený s poněkud béčkovějším rozpočtem. Jediné, co tedy tvůrcům nemohu (odmítám) za boha odustit, je naprosto ZMRVENÉ finále. Tam, kde povídka graduje a napíná až do posledního odstavce (doslova), tam si tvůrci přimysleli několik zbytečných komplikací, přidali trochu Asimova a cyberpunku (japonský vliv v případě tohoto filmu zjevně nebyl úplně ku prospěchu věci) a natáhli jej úplně... do prčic... Škoda. Kdyby se drželi geniální předlohy opravdu zuby nehty, mohlo to být více než dobré. Takhle je to jen ucházející béčkovina se zmatlaným koncem...(20.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace