poster

Screamers - Hlasy z podzemí

 • český

  Vřískouni

 • Kanada

  Screamers

 • slovenský

  Screamers: Hlasy z podzemia

Horor / Sci-Fi

Kanada / USA / Japonsko, 1995, 104 min

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Scénář:

Dan O'Bannon

Střih:

Yves Langlois
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dubro
  ***

  Bacha, béčko! Pôvodne som na to zízal asi z kilometra, tak som to nevedel s istotou posúdiť, no akonáhle som sa dotrepal k tomu o kúsok bližšie, zistil som, že je to lacný béčkový sci-fi film motivovaný perom Phila K. Dicka. Aj keď nikto z partie okolo tohto filmu neprekročil svoj vlastný tieň, dielko neurazí a aký-taký zážitok prinesie hlavne neznalcom predlohy.(2.2.2009)

 • korbitch22
  **

  Už při začínajících titulkách,kdy vypravěč mluví o těžbě vzácného nerostu,který bohužel rozdělil svět na dvě poloviny a způsobil jadernou válku a dál popisoval nekončící bitvu na jedné zničené planetě...jsem měl dobrý pocit z nachystané atmosféry,která se i v následujících minutách vyvíjela dobře.Velitel jednotky,hláškující,sympatický drsňák s věčným retkem u huby Peter Weller,tomu taky dost přidal.Když poslíček doručující poselství o míru,umíra rozsekán na kousky,načež se vydávají dva vojáci na cestu,máte furt naději že vás čeká poctivé,postapokalyptické sci-fi béčko.Ovšem během několika dalších minut tempo těžce upadá,akce,efekty a atmosféra nulová,potenciál a možnosti využity tak na 10% procent.Z ošívání v křesle,(kdy se jedním okem koukáte na stopáž kdy už to skončí a tím druhým po prázdné láhvi piva na stole) vás nevytrhne ani nástup mého oblíbence Roy Dupuiase,který zde má opět mile zvrácenou roli :-) Bohužel jsem čekal nějaká monumentální futuristická města či stanice a dostalo se mi nudného běhání v jakém si podzemí,s příšernou muzikou a malinkými dětmi s plyšovým medvídkem v ruce,jenž měli představovat hrozivou zbraň ničení světa ....ufff...k finyši jedna mizerná střílečka a k úplnému naprosto ´´nepředvídatelnému´´ :-) konci jedna slušná bitka dvou koček.Je to škoda,tahle Dickova povídka je dost dobrá,jen by to chtělo rozpočet dvěstě míčů a né dvacet no :-) Na sci-fi já sem přísnej... :-D hold nudil sem se.... 40%.(23.7.2011)

 • Skejpr
  ***

  V prvé řadě bych rád poukázal na to, že původní povídku od Phillpa K. Dicka s názvem Druhá série (Second Variety) jsem několikrát četl, znám ji velice dobře a mám ji skutečně rád. Její zfilmování bylo dlouhou dobu mým snem, který nejprve zanikl v amatérském počátku, aby byl později znovu oživen nástupem na filmovou školu. Když jsem tedy zjistil, že už mě někdo předběhnul, byl jsem velice nakrknut a dlouho jsem otálel, než jsem si film nakonec pustil... A kajícně musím přiznat, že z toho nejsem zas až tak nešťastný, jak jsem čekal, že budu. Tvůrci se totiž drželi původní předlohy až překvapivě věrně (samozřejmě v rámci možností, například konflikt mezi USA a SSSR nahrazený občanskou válkou je ale vzhledem k době vzniku povídky i filmu logický a nepředstavuje pro mě žádný problém). Atmosféra funguje a místy poněkud béčkovější efekty nijak nevadí, Screamers mi v tomto směru velmi připomínali Černočernou tmu. Je to velmi ucházející popcorn vytvořený s poněkud béčkovějším rozpočtem. Jediné, co tedy tvůrcům nemohu (odmítám) za boha odustit, je naprosto ZMRVENÉ finále. Tam, kde povídka graduje a napíná až do posledního odstavce (doslova), tam si tvůrci přimysleli několik zbytečných komplikací, přidali trochu Asimova a cyberpunku (japonský vliv v případě tohoto filmu zjevně nebyl úplně ku prospěchu věci) a natáhli jej úplně... do prčic... Škoda. Kdyby se drželi geniální předlohy opravdu zuby nehty, mohlo to být více než dobré. Takhle je to jen ucházející béčkovina se zmatlaným koncem...(20.7.2009)

 • tron
  **

  „Kde sú všetci z mojej paluby?“ – „Koľko vás na nej bolo?“ – „38. Vrátane mňa.“ – „Tak prežil jeden. Vrátane teba.“ Čakal som niečo iné. Toto chvíľku bolo čosi ako „kovové Tremors“, potom sa to zvrtlo pomaly až kamsi k Terminátorom, post-apokalyptickým trilerom (ale s tým, že sa dej neodohráva na Zemi) a vrcholilo to ako VEC alebo LEVIATHAN (ľudia v skutočnosti nie sú ľudia). Rozpočet bol evidentne malý a úroveň niektorých trikov je úsmevná, no aj tak sa zručnému režisérovi (SCANNERS II – III, ÚPLNE BEZVETRIE 2, HON NA ŠAKALA, EXPLÓZIA) podarilo vytvoriť solídnu atmosféru, dať dokopy i za malý peniaz uchádzajúcu výpravu a ani samotní „vrieskači“ nevyzerajú až tak zle, ako som sa bál. No scenár je dosť slabý (čo prekvapí o to viac, že ho podľa poviedky P.K. Dicka písal Dan O´Bannon - TEMNÁ HVIEZDA, VOTRELEC), nad logickými nedorozumeniami som sa radšej ani nezamýšľal a keď som po trištvrte hodine zistil, že ešte raz toľko, začal som sa drsne nudiť. Ale neviem si pomôcť - mám rád Petra Wellera (LEVIATHAN, ROBOCOP 1 - 2, KORISŤ).(9.8.2010)

 • Shit
  ***

  Docela dobrý postapokalyptický béčko, který mě sice zprvu moc nebavilo, jelikož se furt moc kecá a žádná akce, navíc hrdinové nejsou moc velký borci a příběh postrádá nějakej větší smysl, zápletku i zásadnějšího záporáka, ale postupem času se to fakt rozjede, začne to trochu připomínat terminátorovskej námět z budoucnosti, kde se roboti snaží dostat k lidem a vykuchat je a pak už to je dobrá akční béčková zábava(28.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace