poster

Screamers - Hlasy z podzemí

 • český

  Vřískouni

 • Kanada

  Screamers

 • slovenský

  Screamers: Hlasy z podzemia

Horor / Sci-Fi

Kanada / USA / Japonsko, 1995, 104 min

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Scénář:

Dan O'Bannon
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slartibarkfast
  ***

  Původně jsem po obale jen přelétl pohledem, ale po bližším prozkoumání jsem nakonec neodolal a zhlédl jsem tenhle béčkový koncert. Opravdu nelituji. Výborné sci-fi na odreagování. Nijak složitý děj, přesto napínavý a vcelku originální. Vřele doporučuji skalním fandům tohohle žánru. 65%(5.9.2011)

 • Ampi
  ***

  Není to nahráda za film Zprávu ze sektoru 6, kterou sliboval producent z Hollywoodu Nicku Naylorovi k propagaci kouření ve filmu Děkujeme, že kouříte? No Peter Weller není Brad Pitt a Jennifer Rubin není Kateřina Zeta-Jones.(24.2.2009)

 • Skejpr
  ***

  V prvé řadě bych rád poukázal na to, že původní povídku od Phillpa K. Dicka s názvem Druhá série (Second Variety) jsem několikrát četl, znám ji velice dobře a mám ji skutečně rád. Její zfilmování bylo dlouhou dobu mým snem, který nejprve zanikl v amatérském počátku, aby byl později znovu oživen nástupem na filmovou školu. Když jsem tedy zjistil, že už mě někdo předběhnul, byl jsem velice nakrknut a dlouho jsem otálel, než jsem si film nakonec pustil... A kajícně musím přiznat, že z toho nejsem zas až tak nešťastný, jak jsem čekal, že budu. Tvůrci se totiž drželi původní předlohy až překvapivě věrně (samozřejmě v rámci možností, například konflikt mezi USA a SSSR nahrazený občanskou válkou je ale vzhledem k době vzniku povídky i filmu logický a nepředstavuje pro mě žádný problém). Atmosféra funguje a místy poněkud béčkovější efekty nijak nevadí, Screamers mi v tomto směru velmi připomínali Černočernou tmu. Je to velmi ucházející popcorn vytvořený s poněkud béčkovějším rozpočtem. Jediné, co tedy tvůrcům nemohu (odmítám) za boha odustit, je naprosto ZMRVENÉ finále. Tam, kde povídka graduje a napíná až do posledního odstavce (doslova), tam si tvůrci přimysleli několik zbytečných komplikací, přidali trochu Asimova a cyberpunku (japonský vliv v případě tohoto filmu zjevně nebyl úplně ku prospěchu věci) a natáhli jej úplně... do prčic... Škoda. Kdyby se drželi geniální předlohy opravdu zuby nehty, mohlo to být více než dobré. Takhle je to jen ucházející béčkovina se zmatlaným koncem...(20.7.2009)

 • Chupacabre
  *****

  Dobré sci-fíčko - uřezané končetiny, dokonalá atmosféra.(1.12.2007)

 • Mordenroth
  ****

  Kvalitný sci-fi film, pri ktorom sa nebudete nudiť. Výborná pointa, ktorá napriek tomu, že ju očakávate poteší. Nevinný detský hlások, pri počutí ktorého vás príjemne zamrazí - "Can I go with you?"(2.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace