Poslední kat

• Velká Británie The Last Hangman (více)

Film se věnuje životnímu období 1933 - 1950 Alberta Pierrepointa, anglického kata. Ve svém oboru byl nejlepší a dokonce byl pověřen popravami německých válečných zločinců. Tuto práci vykonával s láskou a vždy měl na paměti, aby obsouzenci při výkonu trestu netrpěli a po smrti se jim dostalo náležité úcty, protože trest si již odpykali. Žádný sadistický vrah ale lidská bytost, která během těchto let pomalu dochází k přesvědčení, že smrt nic neřeší a sám proto podává rezignaci. Za zmínku stojí herecký výkon Timothyho Spalla. (Pizza)

Arsenal83

Aj obesiť človeka je umenie, to nie je len tak! Všetko treba dôkladne prepočítať, aby náhodou ten zločinec netrpel. Remeslo ako každé iné dnes žiaľ už vymiera, uplatnenie sa dá hľadať už len tak v Iráne alebo Číne, málo kde sa dáva ešte oprátka. Inak zaujímavý film, kde sú aj archívne zábery z frankfurtského procesu o Osvienčime, nakoľko pán Pierrepoint medzi svojimi 608 obeťami popravil aj nacistickú beštiu - Irmu Grese. ()

Fiftis

Vďaka mne 666.hodnotenie tohto filmu a ja môžem konštatovať, že sa jednalo o veľmi podarený film o popravách. Iste, nebola to druhá Zelená Míľa, ale dívať sa na film, v ktorom sa popravujú známi nacisti, to si človek užije. Atmosféra bola ponurá, ako sa na film v 30.rokoch patrí, škoda len že sa ťažko zisťovalo, kedy sme sa počas filmu preniesli do 40.rokov a následne do 50.tych, kedže herci tiež nejak extra nestarli. Koniec bol dojímavý a smutný (možno nie úplný koniec ale tak 15 minút pred koncom) a prinieslo to zaujímavé oživenie, keď už som si myslel, že tento film už nič nové neprinesie. A Timothy Spall bol naozaj skvelý. ()

Stanislaus

Typicky britsky ponurý dramatický film o muži, který došel po letech popravování k závěru, že vrahem nebyli odsouzení, ale on sám. Neuvěřitelný herecký výkon Timothyho Spalla, ze kterého šel opravdu strach, když naprosto s klidným výrazem ve tváři popravoval. Za zmínku stojí ještě skvělá nepřeslechnutelná hudební stránka. Zkrátka Briti umí točit filmy jakéhokoli žánru a Poslední kat toho není výjimkou. ()

Mrkvič

Tolik biografických filmů vzniká v posledních letech o zpěvácích, umělcích atd. Dohromady ale nesahají ani po kotníky jednomu anglickému katovi. Timothy Spall, jehož je pro Červíčka v Harry Potterovi poměrně pro takovou roli škoda, je uhrančivý podobně jako ve Spalovači mrtvol Rudolf Hrušínský. Ale i samotný námět je hodně zajímavý a konec filmu i silný - i když se nakonec celkem nešťasně dál rozmělní. Nakonec se musí uznat obrovské plus i režisérovi (jinak pouze televizních filmů a seriálů). Několik scén je sladěno obsahem a snímáním spolu se zvukem absolutně dokonale. ()

Anderton

Niekto je lekár, iný kominár a ďalší si vytiahne čierneho Petra a stane sa katom. Je to povolanie ako každé iné, takže sa v noci klasicky milujete s manželkou, ráno sa oholíte, nahodíte vyžehlený oblek a šup do práce. Tá vám rovnako ako každá iná začne časom liezť na mozog a možno to časom psychicky nezvládnete. Ale to sa stáva aj spomínaným lekárom. Problém nastane, ak sa vaša práca občas pretne so súkromným životom a ak má s vami niekto z vášho okolia konflikt, tak vám na oči ako prvé vyhodí vaše zamestnanie. To je potom rana pod pás. Áno, životopisné filmy by sa mali točiť o každom zaujímavom človeku, čo kedy žil. Len nie vždy tak britsky akademicky. ()