Drama natočené na základě skutečného příběhu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Jack DiNorscio (Vin Diesel), obviněný z drogového překupnictví, obrátí soud vzhůru nohama, když se rozhodne obhajovat sám sebe. Zdánlivě jasný případ, tak skončí jedním z nejvíc šokujících verdiktů v soudní historii. Skutečný Jack DiNorscio během natáčení tohoto filmu zemřel, Vin Diesel se s ním ještě předtím setkal, aby porozuměl, co pro něj soudní spor skutečně znamenal a za co bojoval. (oficiální text distributora)

CYP3A4

Vin Diesel to zvládnul opravdu dobře. Škoda, že je film ukazuje jenom výběr pozitivních stránek jednoho mafiána. které se daly zvýraznit jenom kvůli tomu, že je většinu děje pod zámkem. Účelová epizodkovost tomuhle film opravdu dost ubírá. A kdyby nebyla porota podmázlá, jak Anthony Accetturo pozdějc i přiznal, taky by ty rekordy s vynesením rozsudku netrhali. Hezká muzika a ještě jednou dobrej Vin Diesel ()

Saxos

Filmy ze soudní síně baví určitě všechny. Hlavně, že nesedí na místě hned vedle svého obhájce. V tomto konkrétním případě vůbec nezávidím žalobcům. Přesvědčit porotu k jednohlasnému výroku nemožné. Celkem škoda, že se DiNorscio po svém předčasném propuštění z 30-ti letého trestu, nedočkal premiéry filmu. Bavil by se. Závěr: doporučuji. ()

zaack

Vin Diesel dokázal světu, že když chce, tak umí hrát. Teď ale honem zas do nějaké pořádné akce. A ostříhej si to háro, proboha! ()

Luke55

Další soudní drama o tom jak se chce jeden gangster dostat z vězení.NE!!!Soudní drama o tom jak jeden gangster nechce dostat všechny své kamarády a rodinu do vězení.Jackie je odsouzen za drogy na 30 let,ale je mu nabídnuta dohoda.Jackie ale není žádný práskač a tak se pouští do zdánlivě nemožného boje když obhajuje sám sebe.Jackieho ztvárnil bouchač Vin Diesel asi ve své nejlepší roli,srší vtipem(ten s řezníkem je fakt dobrej),ale přitom všem dokazuje smysl slova rodina.Takže vzniklo po delší době neobyčejné soudní drama na které stojí za to se podívat. ()

Gabriel_*

Jsem z tohoto filmu na rozpacích. Na jedné straně dobré herecké výkony, na straně druhé... Pokud bych měl hodnotit film podle faktického obsahu, tak ho hodnotím jako silně neobjektivní. Celou dobu se divákovi snaží vnutit, že zločinci jsou vlastně ti hodní a státní zástupci ti zlí. Chápu, že tvůrci chtěli zachytit charismatického podvodníka jak hájil a uhájil, ale myslím, že to šlo pojmout trochu objektivněji... Protože i když je zločinec milý a vtipný, pořád je to zločinec. A každá sranda něco stojí... ()

Išak

Žádný bombastický trhák, který by mě nenechal napětím nadechnout.Přesto jsem se nemohl od tohoto filmu odtrhnout a jako jeden z nemnoha jsem ho zkoukl od začátku až k závěrečným titulkům.Zřejmě mě upoutal příběh.Soudní proces táhnoucí se bezmála dva roky, částečné odhalení toho v čem všem mafie "podniká" a v prvé řadě vystupování mafiána, který se stává sám svým obhájcem.A i když se jeho obhajoba značně liší od zaběhnuté praxe nakonec slaví úspěch.Nevyvrací žádný důkaz proti němu a jeho společníkům, spíž zpovídá svědky z toho proč proti němu vlastně svědčí, když on jim nic zlého přece neudělal.Pokud by na konci filmu nebylo napsáno, že je to natočeno podle skutečnosti asi bych se zase trošku pousmál nad tím co jsem zrovna viděl a řekl si, že to byla docela dobrá komedie a hodil tam tři hvězdy.Jelikož se tento příběh ale skutečně udál, mění to celou situaci.Na konci filmu jsem se sice zasmál, ale zároveň si uvědomil, že se není vlastně čemu smát.Osvobození bandy mafiánu do smíchu rozhodně není.Jen by mě zajímalo jak dlouho by podobný proces asi probíhal u nás, kde se každá pitomost řeší dlouhá léta.To by asi na lavici seděli při nejlepším vnuci obžalovaných.Ale to sem zřejmě nepatři.Přesných 80% ()

miromir

celkem me to chytlo a Vin dokazal ze umi zahrat i na city, jsem na rozpacich mezi 3* anebo 4* ale kdyz uz nic tak kvuli tomu jeho paranimu ucesu si to zaslouzi. ()

Mangus

Divím sa pomerne nízkemu hodnoteniu tohto filmu. 2 hodiny ubehli ako voda, žiadna nuda, žiadne hluché miesta, skvelé dialógy, vysoko kvalitný výkon Vina Diesela, dobrý výber hudby. Nemám absolútne žiadne výhrady, pokiaľ, tak len k faktom z reálneho života. SPOILER : Napriek tomu, že som fandil Jackiemu a jeho obhajoba mala skvelé momenty, myslím, že boli oslobodení aj skutoční kriminálnici. Ale tak súdny systém je o presumpcii neviny a tie ich dôkazy boli často dosť zosmiešnené a chabé, dôveryhodnosť svedkov otrasená, takže výsledok nebol prekvapivý. 9/10 ()

complex

môžem povedať, že neskutočne dobrý výkon vin diesela... asi jeho najlepší film.. zaslúži si obdiv, lebo jeho filmy sú povačšine rovnaké akčné veci... a s filmom som spokjný, komediálne vložky sa tam neskutočne hodili, nedá sa rozprávať, treba vidieť... ()

IgorkoIgorko

Neviem sa rozhodnúť, či bol Vin Diesel veľmi slabý na tento film, alebo či film nedozrel na Diesela. Každopádne dávam tri hviezdičky, ale nie za réžiu ale hodnotil som hlavne herecké výkony a originalitu príbehu. ()

Krupe

Tak Vin Diesel tu zahrál asi zatím jeho životní roli, mile mě překvapil. Drama s komediálními prvky dle skutečného případu. Přestože se odehrává celý film v soudní síni, vůbec se nenudíte... ()

Legi36

To ,že tam hraje Vin Diesel hlavní postavu mě úplně překvapilo a zjisil jsem to až tady což je dobře,protože jsem ho vubec v tom filmu nepoznal:)V opačném případě bych se připravil o pěkný film,protože ho zrovna dva krát nemusím. ()

Stinger78

No vida, Vin Diesel umí zahrát i něco jiného, než je akční mlátič. Do role mafiána se hodil, zvládl to se ctí. Skvěle natočené soudní drama s na jedné straně přísně vedenou obžalobou a hogo fogo chováním mafiánských kmotrů. Dostala mě jedna z posledních scén, kdy všichni mafiáni odchází a Vin zůstane s dozorci sám u policejního antonu a odjíždí do vězení. Byť v base, tak vyhrál. ()

ZekiZeki

V této roli se Diesel evidentně herecky hledal a, soudě mimo jiné podle následující filmografie, se v ní tak úplně nenašel. Dobrej pokus Vine, ale bouchačku v ruce musíš nosit, a ne o ní jen vyprávět porotě. Ale to už přece dávno moc dobře víš... ()

D||X

První film tohohle druhu, který jsem kdy viděl. Za a) nemůžu uvěřit, že porota opravdu rozhodla tímto způsobem, b) nemůžu uvěřit, že Vin Diesel dokázal takhle skvěle zahrát vážnou roli a c) Dle porovnání fotek nebyl reálný Jackie DiNorscio zdaleka takový fešák jako jeho filmový představitel. 4* ()