Dokažte mi vinu

Find Me Guilty

Dokážte mi vinu

Komedie / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 125 min

sidney lumet dokazal, ze aj napriek velmi pokrocilemu veku to za kamerou stale umí! strasne sa mi pacil vin diesel, ktory dozrueva kazdou dalsou rolou..skoda, ze tato neprisla pat rokov neskor, sem tam posobi primoc mlado, ale to nevadi, pretoze je fakt dobry..svoju rolu si uziva a hra ju presvedcivo..bez neho by tento film spadol na bod priemeru, takto ide o slusnu sudnu dramu, ktora sa po slabsej prvej polhodinke rozbehla do svizneho rozletu.(27.1.2007)

Klasik Sydney Lumet se vydává na pole soudního a ukazuje nám skutečný příběh mafiána, který se nejdelším soudním procesu všech dob rozhodl obhajovat sám. Lumet vsadil na akční hvězdu Vina Diesela, který poprvé nejen, že nasadil vlasy ale dokonce doopravdy hraje. Poprvé ve filmu nikomu nedá pěstí, nikoho nezastřelí a po celou dobu nosí věci s dlouhým rukávem ale je to překapivě dobře, protože si v roli vede velice dobře. Film neskrývá žádné nečekané zvraty ani výrazné napětí ale žánr soudného dramatu podává odlišně než konkurenční klasiky a hlavně po celou dobu nenudí, což je v rámci žánru obdivuhodné.(3.10.2010)

I když tady ještě není Diesel takový fešák jako je teď, musím uznat, že je to dost možná jeho nejlepší role. Filmy jako je tenhle musí mít svého charismatického hrdinu, jinak by nikoho nezajímaly. Vin Diesel to zvládl skvěle a s nadhledem. Jeden z těch lepších od soudu. 4*(9.12.2011)

Ačkoli se celý film odehrává v jedné místnosti, nepostrádá zajímavé okamžiky a mile naivní Diesel potěší, i přesto Dokažte mi vinu bohužel nepůsobí jako zcela plnohodnotný film, ale jako povedená epizoda v nějakém seriálu.(29.10.2008)

Očekával jsem, že to bude tupé B-čko, ale byl jsem mile překvapen. Sice pár chyb tam je, ale já se dobře bavil a i Vin Diesel překvapil a předvedl úplně něco jiného, než jsme u něj zvyklí.(17.3.2007)