Dokažte mi vinu

Find Me Guilty

Dokážte mi vinu

Komedie / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 125 min

No není to nádhera, když si někdo všimne, že Diesel umí hrát, a dá mu ve filmu prostor pořádně to rozbalit?(15.6.2012)

• Nettrass

Diesel naskočil a herecký motor se rozběhl ( a to ho nemusím ). Toť vše. Film je totiž jinak oslavou soudní ubohosti. Už se ani nedivím, že ženská, která k smrti usušila kočku v mikrovlnce, vysoudila na výrobci slušný prachy. Porota tam chodila jako do divadla a herecké výkony ocenila nevinou. Ještě horší je, že film je i oslavou gaunerů, nejhrubšího zrna, ze kterých dělá veselé sympaťáky a vydírání, drogy, podvody a vraždy, jsou vlastně jakousi klukovinou. Byli by Vám taky sympatičtí, kdyby na ty drogy co dodávají umřel někdo, koho máte rádi ? U nás už ta ,,spravedlnost,, taky funguje. Lidi co ukradli miliardy nás všech si vesele užívají a Ti co pomalují semafor, nebo nakreslí tykadla se zavřou.(6.7.2012)

Očekával jsem, že to bude tupé B-čko, ale byl jsem mile překvapen. Sice pár chyb tam je, ale já se dobře bavil a i Vin Diesel překvapil a předvedl úplně něco jiného, než jsme u něj zvyklí.(17.3.2007)

Drama natočené na základě pravdivého příběhu gangstera Jacka DiNorscioho v nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Scénář : Sidney Lumet, T.J. Mancini a Robert J. McCrea. Kamera : Ron Fortunato. Hudba : Jonathan Tunick.(26.4.2011)

Jako klasické soudní drama to moc nefunguje, protože celý proces je jen jedna velká fraška a těžko uvěřit, že snad jen desetina dialogů v soudní síni skutečně proběhla. Možná právě díky tomu je to ale celkem zábava. Jo a každému kdo tvrdí, že Naft'ák je jen hora svalů co neumí hrát, doporučím zhlédnout Find Me Guilty.(20.7.2011)

• - Některé dialogy ze soudní síně zazněli i u skutečného přelíčení. (CliffLee)

• - Poté, co je Jack DiNorscio (Vin Diesel) postřelen do levé dlaně svým bratrancem, skutálí se na podlahu zabalen v peřině. Když se z ní vymotá, postřelenu má pravou ruku. (Geriel)

• - Joe Pesci se původně ucházel o roli Jacka DiNorscia. (CliffLee)