Fanouškovská sci-fi parodie plná komediálních prvků na téma Star Trek vs. Babylon 5 pojednává o dvou paralelních vesmírech. Na jedné straně flotila vedená lodí CPP Startkopancem a jejím kapitánem Pirkem. Na straně druhé pak velitel lodi Bagdádomon - Šerypáj a jeho bitevní křižníky. Co se stane, když se kapitánu Pirkovi zachce po ovládnutí Země? A co potom, když mu jedna Země nestačí? (Fix)

Nemo7

Ve srovnání se Spaceballs je to slabší parodie. Objevilo se pár skvělých momentů (Černobyl, obsazování nových planet .. ), ale bylo jich málo-hlavně v první půlce filmu. V druhé půlce zmizely skoro úplně a film mě i nudil. Kdyby scénář trošku více propracovali, tak mohl tento film být daleko lepší. Technické zpracování ovšem bylo na velmi vysoké úrovni (na amatérský film). ()

Schnitzl

Jak již název napovídá, jde o parodii na Star Trek a správný fanoušek odhalí i Babylon 5. Naprosto geniální spojení těchto dvou kultovních děl, dochucené diktaturou, tyranií a rozpínavostí ve stylu Sovětského svazu. Je třeba mít na paměti, že se jedná o film amatérský a herecké výkony tomu odpovídají, nicméně komediálnosti Star Wrecku to jen dodává grády. Co se týče vesmírných lodí a bitev, grafika je téměř na úrovni předlohy. Pro běžného diváka hodina a tři čtvrtě smíchu, pro znalce originálu nutnost. ()

severus

Všichni píšou o skvělé parodii na Star Trek, tak napíšu o skvělé parodii na Babylon 5. Pobavil mě projev Sheridana i velvylanec Kosh. S trochu lepším scénářem a lepšími herci by film klidně mohl vyrazit do distribuce. Jak se jim amarérsky podařilo udělat bitvu, která je od originálů k nerozeznání je mimo mé chápání. Už nikdy neberu argumenty, že se v Česku nedá natočit pořádné sci-fi. Koukejte se naši filmaři a učte se. ()

gjjm

Kapitán Pirk je hlavní hrdinou finské fan parodie na Star Wars. Na amatérský film neuvěřitelně kvalitní efekty i herecké výkony (efekty jsou v mnohém lepší než v původním seriálu). Pár geniálních gagů (Černobyl, plamenomet), z nápadu by byl perfektní krátký film tak na deset dvacet minut. Jenže ono to má víc jak hodinu a tři čtvrtě a proto je to trochu nudné. Fajn, tak pojďte ovládnout svět. Nějaké otázky? ()

Stanley

Skutečnost, že se jedná o amatérský film, je na pohled znát především jen ze scén z interiárů a z "hereckého" obsazení, jelikož technická stránka (vesmírné bitvy) je jinak brilantní. O to víc zamrzí, když už si tvůrci dali s takovým projektem práci, proč i obsah příběhu a humorný náboj nevypracovali do hodnotnější, přesvědčivější a ucelenější podoby, protože pak by se mohlo jednat o vskutku parodickou perlu. To platí zejména pro první půlku filmu, která svou nudnou zbytečností filmu vyloženě ubližuje. ()

• Natáčelo se v Helsinkách a okolí města Tampere. (Cheeker)
  • Scéna, ve které pochodují vojáci směrem k finskému parlamentu, byla přerušena policií, která kontrolovala nahlášenou skupinu ozbrojených mužů před parlamentem. Situace se zklidnila, když zjistili, že se jedná o vodní pistole, všechna povolení byla v pořádku a natáčení mohlo pokračovat. (Cheeker)
  • Počítače v ruské jaderné elektrárně jsou Commodore 64. (Cheeker)

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)