poster

Tsotsi

 • Jihoafrická republika

  Tsotsi

 • USA

  Thug

Drama / Krimi

Jihoafrická republika / Velká Británie, 2005, 94 min

Režie:

Gavin Hood

Předloha:

Athol Fugard (kniha)

Scénář:

Gavin Hood

Střih:

Megan Gill
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bassator
  ***

  41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - HORIZONS - Horizonty (Tsotsi / TSOTSI / Tsotsi) - Ať podobné filmy nesnáším, tento byl dosti povedený... - 8. 7. 2006 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 60%(22.1.2009)

 • Shushika
  ***

  Drsná hip-hopová sonda ( a la Město bohů) ze života ve slumu na okraji Johanesburgu, kde se nešetří zachmuřenými pohledy, jež řežou beton, se s druhou půlí přelije do standardní vyprávěnky o tom, že nikdo není tak zlý, jak se může na první pohled zdát. Můj zájem o dění na plátně se však poroučel do věčných lovišť.(10.9.2006)

 • Jhershaw
  ****

  Zpočátku se mi Tsotsi líbilo hodně a v duchu jsem chválil akademiky, že měli odvahu vybrat tento poměrně drsný film. Skvělá kamera a hudba tvoří velkou část zážitku. Jenže s přibývajícím časem se z toho stává další variace na "muž se stará o mimino", už mi chyběly jen komické scény a předtočený smích. *SPOILER WARNING* A ten konec je vyloženě "oscarový".** 70 %(9.7.2006)

 • emma53
  **

  Ne, tady jsem měla problémy nejen s Tsotsim, kterému jsem nevěřila ani kudrlinky na hlavě, natož v jeho zázračnou proměnu, ale celý scénář na mě působil jak napsaný v rychlíku, kde pár stránek, které byly důležité, vylítly ven oknem. Věřím, že se některým lidem podařilo z takových slumů dostat a začít od nuly jinde a lépe, ale tady to působilo křečovitě a emotivně mě to minulo na sto honů. Omlouvám se, třeba jsem měla jen špatný den, ale za mě podprůměr a ani vložená hip hopová hudba, která měla dotvořit atmosféru takových míst, nepomohla k mému lepšímu dojmu. Sorry. P.S. zřejmě byla mým velkým zklamáním i herecká nepřesvědčivost.(9.2.2015)

 • Chrustyn
  ***

  Drsný příběh z nemilosrdného afrického prostředí, ve kterém se mladý gangster proti své vůli musí starat o malé dítě. Přes všechna ocenění se jedna o okatě prvoplánový a ničím výjimečný film, který nepřekvapí, nedojme, ačkoliv se o to tak snaží.(29.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace