Pro studenty elitní školy Spenser Academy jsou členové spolku Synové Ipswiche ti nejzkaženější studenti na škole. Ale to není jediné, co mají společného. Tito čtyři přátelé spolu sdílejí ještě jedno 300 let staré tajemství. Ve skutečnosti jsou totiž čarodějové - mladí následovníci čarodějnického sabatu ze 17. století. Takže když se z dlouhého vyhnanství nečekaně vrací pátý člen spolku a hrozí zabitím jejich blízkých, všichni si uvědomují, že musí čelit velmi silnému nepříteli, který má dost síly nejen na to, aby je oslabil, ale aby jejich sílu získal sám pro sebe. (oficiální text distributora)

mickyreed

Vydařená atmosféra a zajímavá kamera. Jinak teenagerovská pohádka o čarodějích a síle s otřesnými hereckými výkony a scénami, které se vymykají mému chápaní (ve špatném slova smyslu). ()

Compadre

Síly temna je vlastně takovej prodlouženej díl Smallvilleu...akorát tam nelítá Clark Kent. Strašidelný to nabylo ani za mák. ()

Danny F.

Vážně nudnější. Toto mě ale vůbec nezaujalo a nuda se blížila každou kapitolou. Snad jen ta hudba by ušla. 45% ()

blackJag

Harlin to měl tentokrát slušně našláplé, nevypadalo to na úplnou bombu, ale rozjíždělo se to slibně. Poutavá, pottrovsky/ salemovská atmosféra je ale brzo utnutá v rozletu a nastupuje dějově nezajímavá taškařice, kde sice mlaďoši pěkně vypadají (blondýnka mému oku zalahodila spolehlivě), ale hereckého koncertu nejsou schopni. Do toho režisérská fádnost do bezvýrazna se postupně propadajícího se Harlina, kterého už snad nic nezachrání a máme tu lehký podprůměr jak vyšitý. 50% ()

Guzo

Překvapivě docela solidní "horor" pro teenagery, u kterého byl pro mě největší problém rozeznat kdo je kdo (ti kluci si byli hrozně podobní). Jinak i co se týče efektů docela dobré, byly tu použité s citem, ne jako ve většině obdobných filmů. ()

Kosmik 1

Jak už tu někdo psal, tak scénu ve sprše je prostě nutné ocenit. :) Další dvě hvězdy dávám za scény s kamionem a s pavouky. Závěrečná bitva mohla být trošku víc epičtější a celkově se mohlo ve filmu více bojovat (čarovat) než mluvit. Celkově to ale nebylo až tak špatné a docela v pohodě a bez nudy koukatelné. 60% ()

LibertyX

Žádné raketové inženýrství to není, takový klasický teen prefabrikát kterému by slušela nálepka MTV. Kluci v hlavních rolích nejsou zase tak příšerní a všudypřítomná temnota jejich mimiku kdyžtak dostatečně ukrývá, scénář si asi ani nekladl žádné ambice, ale po hlavě to nemlátí, navíc mu jde k dobru přičíst pěkné vylhaní se z herců dost neodpovídajích věku postav. Zkrátka docela příjemná a nenáročná záležitost. ()

Looser

Prazdno, prázdno takový pocit jsem měl po zhlednutí tohoto filmu. Námět filmu i počáteční atmosféra je slibná bohužel se ale druhá polovina filmu změní spíš na epizodu serialových Čarodějek (nebo jak se ten seriál jmenoval:-). Renny Harlin se zase dostal v holywoodském bahně o něco níže :-). ()

Soweek

Tak abych to shrnul....Námět vcelku de, i když si spíše myslím že by z toho byl dobrý fantasy seriál než film,ale to se dá ještě pobrat. Příběh, tak ten by napsal lepší i třináctiletý pes Alík levým malíčkem u nohy. Herci-jestli jim tak někdo říká, tak prosim já jim to neberu. Přijde mi takový celý vytržený z kontextu-bum a jsou tam kluci se speciální silou,bum a je tam zápornak, bum a je konec filmu. ()

Han22

Na jednu stranu slušné triky, některé scény (pavoučci.... brrr), finále, na druhou stranu ne už tak zajímavý příběh a opravdu otřesně nudné až debilní postavy a jejich kecy. Některé dialogy byly vážně k nepřežití. A nejvíce mi to připomínalo Harryho Pottera pro debily (čtěte pro Amíky) zkombinovavného s Dawsonovým světem nebo jinou podobnou teen ptákovinou. Jak tohle mohl režirovat kdysi tak skvělý režisér jako Harlin???? ()

Lisabellla

Ale vždyť je to celkem pěkná podívaná, tak coby ne. Je daleko víc filmů, na které se ani nedá dívat. Tenhle to není a to mi celkem stačí k tomu, abych ho podarovala třemi hvězdičkami. ()

iXtr3m3

Zaujímavé teen fantasy, ktoré predbehlo svoju dobu a éru "Tvajlajtu", ktoré ukázalo vo svojej dobe so spätným ohliadnutím prvé lepšie úlohy novej mladej generácie hrdinov typu Strait, Stan, Kitsch a podobne. Trikovo to ušlo, akcia fajn, vidieť, že Renny Harlin vedel, čo a ako, len škoda, že to skončilo jedným filmom, vedel by som si predstaviť svojho času trilógiu. ()

MareT.

Cěčkový scénař, který má áčkové zpracování...Digitalní triky v tomhle filmy byly velmi příjemné překvapení, scénař je úplně na hovno, nemá cenu se ani o tom bavit! Takže to zůstalo někde v půli cesty k dobrému áčku... ()

dopita

Béčko, který se moc nepovedlo. V postavách jsem měl zmatek, všichni byli do jednoho nesympatičtí, navíc všichni blbě zahraní; herecký výkony opravdu nestály za nic. Akčních scén je málo, navíc jsou natočeny bídně, nebo možná správnej výraz by byl ospale. Kdyby to natočil kdokoli jinej, tak bych nad tím mávnul rukou, ale Renny Harlin...? ()