Pro studenty elitní školy Spenser Academy jsou členové spolku Synové Ipswiche ti nejzkaženější studenti na škole. Ale to není jediné, co mají společného. Tito čtyři přátelé spolu sdílejí ještě jedno 300 let staré tajemství. Ve skutečnosti jsou totiž čarodějové - mladí následovníci čarodějnického sabatu ze 17. století. Takže když se z dlouhého vyhnanství nečekaně vrací pátý člen spolku a hrozí zabitím jejich blízkých, všichni si uvědomují, že musí čelit velmi silnému nepříteli, který má dost síly nejen na to, aby je oslabil, ale aby jejich sílu získal sám pro sebe. (oficiální text distributora)

Acrobat odpad!

V mestecku Kuopio sme s Van Helsingom vymetali bary s tym ze sme hladali zzenstelych trochou steroidmi napichanych Ipswichovych chlapcov. Neboli tam. Preliezali sme kopou miest vyhanali duchov, travili cas v zburanych klastoroch. Na Harlinovu stopu sme nadabili podla znakov: sprosti herci, katastrofalna dramaturgia, bezbreho nudny dej, nicotnost a nuda. Nejaka skola v prostredi nikde, kde sa ma diat nieco osudove, comu uveril len Harlin. Do najspodnejsich vod spadol finsky blesk, s nast-rocnou priteplenou krutou gycovou hovadinou, kde narativne veci nemozu zakonite fungovat. Zufalstvo. (Videne 19.12.2019, joj archiv) ()

7duster

jak ztratit 1,5 hodiny svého drahocenného času? jednoduše - pustíte si tohle ..... hodně nepovedená kopie Underworld(u) jen s tím rozdílem, že vlkodlaky a upíry nahradí čarodějové ..... jediné co může mužské oko potěšit je Laura Ramsey (už od Lords Of Dogtown ji mám v merku :)) - ta jedna hvězdička je za ní ..... ()

merlik

Pěkné stylové titulky...divák je navnaděn na pěknou filmovou jízdu.... očekávání není naplněno. Přitom základní myšlenka - mladí čarodějové v současnosti v sobě potenciál má. Scénář je plný klišé, zajímavá a nová je pouze scéna zmizení pronásledovaného auta a jeho následovné objevení. Dialogy nemastné neslané, děj jako v té nejhorší limonádě pro puberťáky. Herecké výkony jsou mizerné, ale třeba hrát umějí, jen není co. Atmosféra ucházející, režie ucházející, příběh rovněž ujde. ()

Fullty

Nehleďě na ostatní hodnocení jsem se celkem těšil , ale to co Harlin natočil za 20mil. je v poslední době tím nejhorším co jsem viděl. Jedna hvězda za ten mustang. ()

.killer. odpad!

Nelíbilo se mi to tak, že jsem to v půlce vypnul... vydržim hodně, ale asi sem neměl na blbosti žaludek. Pokud můžete, tak se tomuto omylu vyhněte a pusťte si něco jinýho. ()

Megynka

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec proč ale ne, že ... Film to byl pěkný, možná trošku přeslazení herci, ale alespoň bylo na co se dívat :) Ze začátku trošku zmatek, než člověk pozná, kdo je vlastn kdo, což byl chvilku opravdu problém ... Ale bylo to napínavé, občas i trošku děsivé a určitě bych se na to (za nějakou dobu) koukla znovu. ()

tara22

V celým tom filmu se toho vlastně moc nestalo, nemam nic proti fantasy filmům, ale chtělo by to složitější zápletku a mohlo by to být reálnější, třeba si nemyslim, že by všichni ti kluci byli tak namachrovaný a šíleně chytrý, a že když tam zabijou kluka tak to všichni berou jako úplně normální fakt... Jediný co se mi tam to tajemný prostředí a dramatický závěr. Dávam tomu 2* ...pro mě 40% ()

epoh

Ale no tak, lidi... s jakým recenzentskym kalibrem to chodíte na duchárnu pro děti? U takovýho filmu se ptejte: Nudí to? Má to vzornýho klaďase a odpornýho záporáka? Je to nadupaný slušnou rockovou hudbou? Pak si musíte odpovědět: Ne. Má. Je. Jasně, že scénář ten, kdo ho psal, spíchnul za jedno dopoledne na záchodě. Že Renny už natočil lepší filmy. Že to nemá ani na Underworld ani na Harryho (a možná ani na Čáryfuka). Že... Ale já jsem se u toho s dcerou docela dobře pobavil a dcera se hned začala pídit po soundtracku, a já měl radost, že nepropadla diktátu těch současných popových sraček a klidně si ve 12 nabuší do uší rock. A za dva dny po poslouchání soundtracku přišla s tím, že se jí líbí Nirvana a že by chtěla CD. Tak jsem sáhl do svého archivu a dal jí ho. A ona po hodině přišla, že Kurt Cobain je bůh. Tak už jen proto nemohu Síly temna odpravit. A kdyby přivedly k dobré hudbě ještě aspoň jednoho teenagera, tak jejich existence nebyla zbytečná :))) ()

MikeMyers

Americký snímek o partičce novodobých kouzelníků. Film se mi líbil, dobrý nápad, efekty a triky, temná atmosféra, mustang (a taky samozřejmě jeho scéna). Takže hodnocení pozitivní ale scházela mi tam taková třešnička na dortu. Třeba mě zklamalo že v závěrečném souboji na sebe používali jen kouzla odhození – takže asi rozmanitost kouzel aspoň mě chyběla. ()

Cortesz

Vyloženě špatný film to není, ale určitě ne díky scénáři, který je jednoduchý, jednoduše jsem ho prokoukl během prvních minut. Jediné co je zde k povšimnutí je režie Harlina. Tento týpek zkrátka akci točit umí, a to místy i originálním způsobem. Scénář jak už jsem zmínil je velmi jednoduchý a prostý, ovšem z filmu je cítit, že je točen spíše pro mladší publikum, a to především tím, že v hlavních rolích jsou vybráni "šampónci", kteří ovšem s herectvím mnoho společného nemají. Škoda, že Harlin zahazuje svůj talent pro režii akce v takových průměrných až podprůměrných filmech. ()

Pitryx

Pár světlých okamžiků se zde najde, ale je jich opravdu málo. Děj se spíše soustřeďuje na život americké mládeže. Takže, pokud nikdo nic nečeká, nebude také zklamán. Nu, ale dejme 20% za pár dobrých míst a tak trochu za nápad a začátek. Ale všeobecně jde o hodně podprůměrný snímek. CI 04122010 8848/9308 ()

Mara12

Spoiler !!! Parta náctiletých hezounů s vizáží Roberta Pattinsona a schopnostmi Harryho Pottera, je cool a na výsost populární elita místí soukromé střední školy, kam rodiče podle celkově temně ponuré atmosféry budovy a přilehlého lesíka (parku)odkládají děti spíše za trest. Jejich úžasně blazeovaný život bohužel naruší příchod nového studenta, rovněž kouzelníka/čaroděje, který trpí závažnými psychickými problémy, ve výsledku snad nikoho nepřekvapí, že hodlá místí zlatou mládež povraždit. Filmu nechybí ani naivní středoškolská lovestory, která je sama o sobě malou tragédií viz. taneček hlavní dvojice v baru. Za zmínku stojí i nelogický konec ( místo aby chlapci spojili síly a dali tomu pozérovi pořádně na budku, radši vyšlou hlavního ňoumu, ať si to sním vyřídí sám)!!!!. Přesto hodnotím vysoko a to díky slušným efektům a ucházejícímu vizuálu. ()

tavvva

Hmm ... Ze začátku "to" vypadalo spíš na eroťák, ale pak si "to" hezky našlo své teplé místečko v blízkosti jedné hvězdičky a asi jen díky té hrstce efektů. ()

Daertelon

Ke komentáři Phobie nemám co dodat. Snad jen, že tu jednu hvězdičku jsem si skutečně přihodil. Kromě opravdu hezkých kluků a nádherných dívek ve filmu nebylo nic, na co by se dalo dívat. Strašné. ()