Pro studenty elitní školy Spenser Academy jsou členové spolku Synové Ipswiche ti nejzkaženější studenti na škole. Ale to není jediné, co mají společného. Tito čtyři přátelé spolu sdílejí ještě jedno 300 let staré tajemství. Ve skutečnosti jsou totiž čarodějové - mladí následovníci čarodějnického sabatu ze 17. století. Takže když se z dlouhého vyhnanství nečekaně vrací pátý člen spolku a hrozí zabitím jejich blízkých, všichni si uvědomují, že musí čelit velmi silnému nepříteli, který má dost síly nejen na to, aby je oslabil, ale aby jejich sílu získal sám pro sebe. (oficiální text distributora)

AgnesDee odpad!

Film jsem viděla už před týdnem, ale musela jsem ho vidět, ještě jednou, abych si sesumírovala všechny myšlenky na něj. I po týdnu a druhém shlédnutí mám však stejné pocity. Tenhle film je taková mrdka, že se divím, že přišlo studiu a komukoli z produkce dobrý nápad ho natočit. Nápad o čtyřech rodinách, v jejichž pokrevní linii se dědí nadpřirozené síly je sice zajímavý, zápletka tohoto filmu ho však zmuchlala a spláchla do hajzlu. Příšerné dialogy, příšerná konstrukce příběhu a motivace hlavního záporáka, která nedává žádný smysl, film ničí zároveň s celkem strašnou hudbou, střihem a zvukovými efekty které zní jak ze špatného akčního devadesátkového filmu. Kdyby se ten film alespoň bral s nějakou nadsázkou, tak bych se u něj dokázala bavit, ale všechno se to bere tak kurevsky vážně, že to ani není vtipné. Hlavní záporák se snaží během nekreativní a nudné závěrečné bitce hrát na strašně vtipného a působí to spíš, jakoby scenárista absolutně nevěděl, jak se chovají psychopati toužící po moci. Ze čtyř hlavních postav (synů té vesnice, jejíž jméno jsem úspěšně zapomněla) dostanou prostor pouze tři a ten třetí je po třiceti minutách rádoby konfliktu ukryt do pozadí. Mytologie kolem jejich čar je vysvětlovaná hrozně polopatě a zároveň vůbec. I když se dozvídáme něco, na konci vlastně nevíme vůbec nic. Jakoby tvůrci ani neměli pořádně promyšlené, jak ta jejich slavná síla funguje. To i historie upírů v Twillightu je víc promyšlená než tohle! A konec to úplně zabíjí "nesmrtelným záporákem" ve stylu Michaela Mayerse, který jakoby tvořil cliffhanger pro další díl, který neexistuje, protože si asi lidi uvědomili, že je to pičovina, co za to nestojí. ()

harvy

Nikdy by ma nenapadlo, že Harlinovi dám niekedy len jednu hviezdičku hoc pri formule som mal na mále :) ,ale tu sa inak nedalo a aj ta jedna je možno ešte priveľa, nikdy by ma nenapadlo ,že režisér jedného z mojich najobľúbenejších filmov Die Hard 2 takto klesne. Niekedy som mal pocit ,že sa pozerám na Beverly Hills 90210 mixovaný s Harrym Potterom a nie film od Harlina. No aspoň už viem čo znamená význam totálny úpadok. ()

TerP

Na tomhle filmu mě zaujaly jen ty sexy herecké tváře. Ta těla hlavních hrdinů se nedají ohodnotit odpadem. ()

Mr.Shock

Můj přibližný sled myšlenek při sledování tohoho snímku: 1) Debilní "úvodní titulky"...Witchcraft a zlatá mládež nejdou dohromady 2) Fešáááák... trochu moc gelu? :- 3) Hezký fáro... 4) Dobrá buchta.... 5) Nemám rád pavouky, fuj! 6) Ta ještěrka v tom křesle je jeho otec? Určitě! 7) Kdy to skončí? 8) Bude nějaký sex? 9) Ta ještěrka v tom křesle JE jeho otec. 10) KDY TO SKONČÍ???? ()

djbarrel

Parta nebušených týpků a partička modelek, do toho nějaký ty čáry máry, žádnej příběh, věčný souboj dobra se zlem, mraky klišé a ještě víc nudy ... kurva, proč já se na to vůbec díval ? 20 % ()

honzic

Tak laciné efekty neměly filmy snad ani v roce 1980, chvilku jsem si nebyl jistý, zda nejde o počítačovou hru z 90. let. Hodnocení: 20 % ()

Domas88

:))).. Hezky udělaný film.. Určitě to není horor..jen nádech a to se jim povedlo.. ve všem plus..škoda ja se nějak pořád těším na 2 :)) ()

Nikitoss95

Twilight mi to připomíná no; pro mnohé je to asi špatně,ale pro mně dost hustej teenagerovskej film se stylovou grafikou a hudbou.. samí hezcí herci,na to se fajn kouká no ()

IZFNP

The Covenant sa podarilo niečo, čo podľa mňa sám ani nezamýšľal - byť young teen atmosférickým popcornovým hororom, na ktorom si i dnešné násťročné dievčatá môžu fičať. Ktorý ešte nie je tak starý, aby sa nemohol zapáčiť dnešným mladým, ktorý sa snaží byť strašne temne cool a vlastne si to vcelku dáva, ktorý je presne tak “hororový”, aby ho zvládla aj moja 12 ročná sesternica, a v ktorom hrá Sebastian Stan. Áno, je to vcelku blbosť, vo svojej dobe po správnosti kriticky odmietnutá vďaka faktu, že to myslela vážne. Ale publikum sa našlo a nájde sa aj dnes. Aj po tých rokoch má táto hororová teen soap opera niečo do seba, vezmúc do úvahy cieľovku. ()

danus

Na horor jsem se docela nudila. Na thriller to nemělo žádné šokující vyústění....Docela dobrá hudba. A závěrečný boj byl celkem slušný.... ()

DeadRover

Pro mě velice příjemná podívaná, něco jako Rychlé šípy=The Sons of Ipswich, v magickém světě po x letech, s krásnýma, smyslnýma holkama ... sorry Mirku, s krásnými, velici žensky půvabnými děvčaty. Steven Strait as Caleb Danvers=Mirek Dušín toho má fakt plný brejle, ale ustál to, jak jinak, když už by ani Mirek Dušín, tak já fakt nevím. Kouzlo mládí, happy end, žádné problémy života a smrti, dobra a zla ... Technicky všechno vyvážené, velice milý začátek, možná efektově trochu nedotažený, ale příjemná rytmika s rozezpívanou basičkou White Zombies, pohodově naladí hned na začátku .... Nejsem milovníkem klasického rock n' rolu, ale, mezi námi pánové, když Laura Ramsey as Sarah Wenham jde trsat rock n' roll, tak mně osobně se rozbuší srdce a tají dech ..... Mirku, ty syčáku, jsem vždycky bledý závistí .... Laura drives me crazy .....hmmmmmmmmmmmmm ()

brasek

... a mňa to bavilo a vôbec nepovažujem za rušivý element, že by sa mohlo jednať o nejaký teenager horor. Samozrejme, každý si tam vidí svoje... ()

HennessyVSOP odpad!

Těžká nuda, film se veze na vlně populárních děl stylu harry potter a různých čarodějnických seriálů, role hrají maskulaturní playboyové beze špetky smyslu pro herectví, atmosféra jak z nějaký béčkový uber-pohádky a scénář je totálně o ničem. Na filmu si nepamatuju nic pozitivního, možná až na pár nadějnějších scén, které ale utápí v žumpě odpadu naprostá zhovadilost tohoto filmu. 10% ()

racing666

Náhodou, musim říct, že fakt povedený béčko. Nebylo to ani nijak přehnaný. Těch 1,5hod. skvěle rychle utíkalo a navíc herečky a herci byli jak z reklamy na modeling :-), takže mladí sympaťáci. 70% ()

Carnosaurus odpad!

Renny Harlin býval velice talentovaný tvůrce, který si uměl vybírat zajímavé náměty. Tímhle však klesl na samé dno. Laciný příběh, trapné postavy a vlastně nuda a šeď. Připomíná mi to nějaký teenagerský rádoby gotický, rádoby horor, paskvil. ()