poster

Let číslo 93

 • Velká Británie

  United 93

 • Francie

  Vol 93

 • Slovensko

  Let číslo 93

Historický / Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA / Francie, 2006, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Úspěšný recept z Bloody Sunday uplatňuje Greengrass i zde (obvzláště to jeho trademarkové vtažení do dění tím jak z vás udělá jednoho z pasažérů) - a opět nadmíru skvěle. Snad vše je zde dle stejného mustru a přitom tak jiné. 75 minut nejprve rekonstruktuje chaos kolem prvních spadlých letadel a pak vás během závěrečné čtvrthodinky zcela emočně vyždíme na palubě United 93. Opět kde to jde používá reálné představitele "as himself", zase se vyžívá v nenápadné a o to více působivé hudbě, v maximálních detailech tváří rozklepanou kamerou a v totální apolitičnosti. Působivé, byť jako snímek to těžko hodnotit, ovšem zážitek to ve vás zanechá obrovský. ♫ Hodnocení OST: 4/5(24.8.2006)

 • Shushika
  *****

  V ostatních komentářích už bylo řečeno vše. I když o "tom" vlastně vůbec nejde mluvit. (P:S. Říkal někdo, že film je dávno mrtev?)(22.6.2006)

 • Tosim
  *****

  Greengrass do toho jde vlastně pořád stejně a pořád stejně dobře mu to vychází. Vyhnout se hodnocení a jen popisovat je totiž ten nejlepší způsob, jak strhnout na svou stranu, odvést kvalitní řemeslo a přitom nechat i nějakou tu myšlenku mezi řádky, která nemusí být nutně řvána nahlas.(5.9.2006)

 • Gimli
  *****

  Neskutečně sugestivní drama, které leze pod kůži velmi pomalu, ale o to důkladněji. A možná si toho nevšimnete, dokud nezačnete kolabovat, nebudete vědět, jestli řvát, brečet nebo si rvát vlasy. Závěrečná gradace byl můj nejsilnější kinozážitek v životě.(14.9.2006)

 • novoten
  *****

  Absolutní zážitek ničící divákovy smysly. Greengrassův režijní styl dovedený na nejvyšší míru únosnosti pomocí maximální autenticity a ždímání emocí po hektolitrech. Druhé zhlédnutí navíc dojem nesnižuje, naopak ho povyšuje do těch nejvyšších sfér. Kdo neviděl, nemá šanci porozumět záplavě pochval.(29.8.2006)

 • - Snímek za 15 mil. dolarů utržil během prvního víkendu (28. – 30. 4.) v americké distribuci 11,4 milionů a celkový výdělek skončil na sumě 31,4 mil. dolarů. (imro)

 • - Spoiler: Větší množství pasažérů ve svých posledních chvilkách volá svým rodinám z mobilních telefonů, z těch však proběhly na palubě letadla ve skutečnosti pouze dva hovory. A to z telefonů Edwarda Felta a CeeCee Ross Lyles, ostatní cestující použili telefony na palubě letadla. (hansel97)

 • - Pro zachování autentičnosti většinu postav ztvárnili prakticky neznámí herci. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace