Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

Yojimbo

Za tu hřejivost a uspokojení, které mi film přinesl, by si možná zasloužil i pět hvězdiček, jenže jednu mu kzkrátka musím strhnout za prvoplánovost a vykonstruovanost. Ač se jedná o okouzlující snímek se skvělým Highmorem v hlavní roli, scénář si až příliš okatě pohrává s osudovostí. Fajn, u pohádky člověk také dopředu ví, jak vše skončí, ale tvůrci se mohli trochu víc snažit, aby připravili nečekanější završení. To ovšem vůbec neznamená, že jsem si celý film parádně neužil a být trochu víc měkota, s plným hodnocením bych neváhal. ()

guri

Ked pristupime na fakt, ze v podstate ide o rozpravku a prizmurime oko pri vsetkych prilis velkych nahodach a nelogickych zvratoch, caka nas uzasny zazitok. Freddie Highmore je obrovsky talent, Jonathan Rhys Meyers sa v pohode uzivi ako hudobnik a Keri Russell je ta pekna sucast filmu. Hudobne filmy mam vo velkej oblube a August Rush sa k nim vdaka svojej hudbe urcite zaradi. Jedine, co musite urobit, je pocuvat... ()

muskcz

Překouzelná pohádka s brilantním výkonem Freddieho Highmora, které nelze nic vyčíst. Snad jen přeodporný dabing v české distribuci. Při procházení komentářů nechápu, jak tomu může někdo dát odpad za nereálnost děje. Taky bych mohl napsat "vykradený Dickens postavený na hlavu plný hollywoodských klišé", ale neudělám to. Vždyť je to film pro děti a jako takový splňuje IMO veškerá kritéria pro vysoké hodnocení. Kromě Olivera Twista mi hláškou „Run, August, run!“ připomněl víte co a ústřední melodie, která ve filmu zní už od začátku, podezřele ladila s melodií ze Spielbergových Blízkých setkání. :-) Ale to je asi čistě shoda náhod. Nebo snad skrytá pocta třem hollywoodským velikánům? Mimochodem zjistil jsem, že Novacek je v Čechách docela muzikální jméno. To si ovšem zaslouží hvezdičku navíc. :-) ()

levente

Další z filmů, kde hrají hlavní roli hudba a poezie. Pohádkový příběh. Vyrušení z běžného dne, posazení do nejměkčích částí srdcí, dokonalá hudba. Kam se hrabou všechny moderní pohádky posledních deseti let. ()

truby

S 80% rozhodně nesouhlasím, kdyby to bylo 60, možná bych napsal i pozitivní komentář. Nepochopil jsem co je na tom tak výjimečného, v čem se to liší od ostatních pohádek nebo vánočních příběhů. I na pohádku je to moc naivní a přímočaré a nevyhybá se to ani klišovitým situacím patřícím k tomuto žánru, dítě s kytarou mě prostě nedojalo. ()

UniqueNett

Hudba je okouzlující věc a tenhle film to jen potvrzuje. Freddie Highmore byl ve své roli absolutně úžasný! O zbytku hereckého osazenstva ani nemluvím, režisér obsadil opravdu velmi příjemné herce. Příběh je něžný, chvílemi až pohádkový. Hudba je mou velkou vášní (bohužel tedy pouze pasivně) a tak si dovolím tento film zařadit mezi jeden z nejlepších hudebních filmů. Alespoň pro mě :) 96% ()

bolf!k

Stalo se to, čeho jsem se bál. V určitý chvíli už to překročilo únosnou mez a začalo to být k smíchu. Škoda 70%. ()

Critic

U tohoto filmu bych v sobě našel zdůvodnění pro hodnocení kdekoliv od jedné až po pět hvězd. Naštěstí ale ještě nejsem tak zatrpklý detektor kýčů jako spousta zde odpad házejících uživatelů, kteří od téhle jednoduché pohádky s docela naivní zápletkou čekali nervy drásající drama. Nebýt tam ta zbytečná snaha o navození napětí pomocí, ne zrovna uvěřitelné, postavy ztvárněné (jako vždy však dokonalým) Robinem Williamsem, dal bych klidně hvězd i pět. ()

tranquill

"Jak to děláš? Jak tě napadá ta hudba?...Prostě ji slyším..." Nádherná hudebně-rodinná "poezi-melodie". Už motiv a především režijní zpracování hudební linie je překrásné, a obzvlášť pro člověka, který muziku miluje. Rodinná linie už jen dotahuje emotivnost a samozřejmě obohacuje příběh. A také okouzlující výkon Freddieho Highmora. Spojit jeho herectví s úchvatnými industriálně-harmonickými motivy, chtělo božský cit režisérky, scénáristů i hudebních skladatelů. "Hudba je všude kolem nás, stačí jen poslouchat..." ()

Krisglas

Když na to člověk pohlíží jako na drama, příběh, který by se mohl nebo nemohl stát, je to story přitažená za vlasy a místy extrémně kýčovitá...pokud se na to budete ale dívat jako na pohádku, na příběh splněných přání, pak je to čirá krása. ()

Brady

Geniální hudba, to je to, oč tu běží. Že je příběh příliš pohádkový? A co? Na tom přece vůbec nesejde. Faktem totiž je, že kdykoliv mladý August objevil nový nástroj, nebo novou skladbu, mé srdce se nekontrolovaně rozbušilo a mozek nevnímal nic jiného, než úžasné tóny nástroje. A to se mi opravdu často nestává. Zkrátka překrásný film o hudbě a o naději, který si mých 80% bohatě zaslouží. :-) ()

Šípek

Neuvěřitelné. Napínavé. Nádherné. Nestalo se mi snad od uvedení filmu Láska nebeská, že by mě nějaký příběh dojal až k slzám. Herecký výkon, co zde předvádí Freddie Highmore registruji, ve své věkové kategorii zdá se nemá konkurenci. Nebudu se zbytečně rozepisovat o obsahu, to se zkrátka musí vidět a slyšet. Hudba je všude kolem tebe. Jediné co musíš, je poslouchat. Hudba sbližuje lidi. Velmi pozitivní. Vřele doporučuji. ()

Petulka88

Docela fajn pohádka s Robinem Williamsem v pro něj neobvyklé roli. Hudební stránka je taky fajn, co mi ale vadilo, byly určité pasáže filmu, kdy se děj v podstatě zastavil a začalo se žvanit doslova o ničem. A že je tady podobných momentů víc než dost. Výsledkem je pak strašně utahaný příběh a upřímně by mi nevadilo, kdyby to celé mělo o nějakou půlhodinku míň. Jinak bych ještě vyzdvihl pozoruhodný výkon Freddie Highmorea. Naopak palec dolů dávám zmršenému českému dabingu. ()

Oonika

Ohromná radost! Moc jsem tomu naděje nedávala... ale doják jako prase a tak to má na štědrý večer být, ne? :) Konečně po dlouhé době film, u kterého jsem pořád poposedávala nedočkavostí, jestli se stane to, co chci, a nebo ne... Nečekala jsem to a bylo to úchvatné! ()

tančísvlky

Veľké prekvapenie na obrazovke čt1 priamo v deň Vianoc . Neviem , kedy naposledy sa podarilo tak dobre vybrať film. Hudba zneje v každom zábere , skvelý vizuál , strih podmanivý , každý herec je poctivo vybraný a dá sa hltať všetko čo sa tam deje . Môže to byť tak trochu nadnesené , ale stejne to maximálne poteší ako celok . Žiadna alternatíva neexistuje plný bodový zisk ... ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky