Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

M.i.k.e

film,který sem měl doma snad rok,ale dostal sem se k němu až teď když vyšel na DVD...můžu říct,že jsem velice příjemně překvapen.Highmorův výkon je opravdu vynikající,stejně tak hudba a vcelku slizký Robin Williams...sakum prásk nadprůměrná rodinní podivaná... ()

HappySmile

Překrásná pohádka s nádhernou hudbou. Režisérka v tom opravdu umí chodit, protože poslední půl hodina byla tak nesnesitelně napínavá, že i když bylo naprosto jasné, jak to skončí, prostě jsem seděla jak na jehlách a netrpělivě čekala na ten happy-end. Budete okouzleni, to vás ujišťuju. :) ()

Joe321

Tohle by si měli poštět pacienti trpící hypoglykémií místo zakousnutí něčeho sladkýho, když to na ně zrovna přijde. Hvězdička za hudbu (hlavně kytara skvělá) a druhá za Williamse. Dal bych si něco slanýho na vyvážení. ()

SallyZen

To je tak krásný snímek plný snů a nadějí, které se nakonec vyplní. Každý má nějaký ten sen, něčím být, něco dokázat, ale zde je to tak jednoduše a přesto neobyčejně zfilmované. Freddie je tady úžasný, ale potom, co se mi nelíbil v Karlíkovi, tak tady ho můžu jen vychválit. Samozřejmě ostatní jako Meyers, Russel, Howard, ale především Williams byli také výteční. Ale hlavně ty písně. Je to jak pohlazení na duši. Musím říct, že melodie mi tak dlouho znít nebudou, ale tohle bude patřit do "filmů mého srdce". Děkuju Sheridanové za tento úžasný film. 100% ()

Aljak

Nevedel som, čo čakať od filmu s takýmito vysokými hodnoteniami. Nedá sa povedať, že by ma sklamal. Námet bol fakt pekný, ba priam rozprávkový. Music is all around - tak asi táto myšlienka dominovala celému filmu. Sám mám k hudbe hlboký vzťah a hrám na gitare... Nepáčilo sa mi ako August s ľahkosťou tým jeho štýlom "hral" na gitaru a iné nástroje, takže za toto hviezdička dole. ()

Martin741

Reziserka Kirsten Sheridan mi toho vela nehovori, a film je len dalsou podpriemernou romantarnou, akych vzniklo uz X. Keri Russell /Mission Impossible 3/ je sice krasna, ale dost prehrava a Jonathan Rhys- myers /Titus/ je sice smpatak, ale tuna je doslova zbytocny. Nezachrinili to ani ta dvojka a ani Robin Williams /Moscow on the Hudson, Good Will Hunting/. 30 % ()

shyster

Ano je to pohádka v moderním podání, ale já to prostě nemohl zkousnout. Taková slátanina a slaďárna a trapná limonáda mě opravdu štvala. ()

Langy10

Přenádherný filmeček! Na tento film mě přivedla jedna kamarádka, no já si myslel, že to může být dobrý, páč je tam výborný obsazení jako: Freddie Highmore, Keri Russell, Jonathan Rhys Meyers. Už jen kvůli nim jsem to musel vidět a jakože po 10 minutě se to začalo vše rozvíjet a ten konec nejlepší! Nomba moc a moc vám ho doporučuji na odreagování, i když i trošku smutný příběh, ale nádherný a konec suprový, což u drama- filmů se tak moc nestává... Ale tady ano fakt bezva! ()

BarryLyndon

Parádní kýč. Je to americký, je to uslzený, ale tak moc kouzelný. Vůbec se tomu nebojím napálit tak 8/10. Vypíchnul bych mimo očí Keri Russell a Robina Williamse. 8/10 ()

Nach

Tak tahle hudební pohádka mi fakticky sedla i mě místy dojala. Nebýt jejího - dle mého - příliš rychle utnutého závěru, byla by spokojenost maximální a udělil bych plný počet. Freddie Higmore hudebně nadaného chlapce zahrál bravurně a potěšil i Robin Williams v netradiční roli. Zřejmě i fakt, že jsem toto viděl u připomínky jeho úmrtí posílil onen dojem z filmu jako celku. Ovšem i to se počítá. 80% ()

zuzinka2

Velmi příjemná pohádka pro dospělé s nádhernou hudbou a hereckým výkonem Freddieho Highmora, který má velký potenciál do budoucna, uvidíme jstli ho využije. Doporučovala bych si k filmu prostě jen sednou a nechat se unášet hudbou a moc nepřemýšlet nad pravděpodobností příběhu. Silné 4*. ()

mike007

Režiséři nám v poslední době servírují akční trháky, horory a podobné filmy plné 3D efektů a přesto mne neoslovily tolik jako tento filmek s prachobyčejným příběhem, avšak natočeným s neuvěřitelnou láskou k hudbě. K hudbě, která opravdu chytne za srdce. O hereckém obsazení nemluvě. Freddie svou roli opět zahrál na výbornou. Jen tak dál. ()

laik_60

No teda .. tak sladkú rozprávku som už veru dávno nevidel. To by jeden pri pozeraní schytal aj cukrovku. Napriek tomu ďakujem. Oddýchol som si, vnučky troska s babkou zaslzili a ja som sa pobavil. Neváham nad 4 b a kúštik. Trocha zvláštna to rozlúčka Robinom Wikiamsom, ale aj on si uhral svoj štandard .... aj ke(d mal príšernú parochňu, a na ten jeho úškľabok si už asi nikdy nezvyknem. ()

C0r0ner

Ždímačky emocí zrovna nemusím, ale když se už holt jednou za čas nějaká povede, tak je to vážně radost. Pátou hvězdičku nepřidám nejspíš proto, že jsem takové hudební poleno, takže pro mě půlka filmu moc nefungovala. Nicméně režie a scénář byly na špičkové úrovni, takže ve výsledku je to velmi nadprůměrná věc. 85% ()

Wormboy

Velmi prijemna rozpravka so skvelym Freddiem H., ktory ma z filmu na film presviedca o svojom obrovskom hereckom potenciali. Nechapem, preco slovenske televizie ignoruju taketo filmy /napr. aj Nanny McPhee/ a nenasadia ich na Stedry vecer v primetime, namiesto milionkrat obohratych a oskrabanych notoriet. ()

pakobylka

----- "Hudba je všude kolem nás. Stačí jen poslouchat ..." ----- Tklivé, dojemné, zasněné, romantické, převelice sladké - a naprosto nereálné .... ale to není na závadu. V hlavní roli se představí (kromě malého Freddieho Highmora) kouzelný svět tónů, který může vyjádřit lidskou bolest i radost, zklamání i naději ... touhy a velké sny - a mluví k těm, kteří mu chtějí naslouchat. Ten příběh není ničím jiným než pohádkou o třech ztracených duších ... ale i pohádky občas potřebujeme k životu. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky