Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

kolotroch

Nebyť uveriteľnej prvej polovice, tak dám odpad bez mihnutia oka.. takto sprzniť tak zaujímavú predlohu, driapal som sa po stene od momentu keď Even objavil gitaru. ()

celnarova

Film je krásný, chytlavý, příběh krásně napsaný. Co k tomu dodat? Jen bych přidala k popisku fantasy. Je tam toho tolik co je potřeba vstřebat. Příběh je každopádně krásný, sice nereálný. Ale k tomu filmy jsou aby byli někdy nereálné, tak jako knihy. ()

barny120

parádny film, opustený chlapec ktorý našiel svojich rodičov. Kto vie ako by sa podobný príbeh odohral v skutočnom svete. No filmy môžu byť abstraktné, neuveriteľné a s happy endom. A k tomu muzika. Mne sa to veľmi páčilo. ()

dunbar odpad!

Nechápem ten rating... ja mám dobré romantické filmy celkom rád, ale toto bola strašná srágora; možno dobrá tak pre zamilované naivné teenky. Jedna hviezda za lokáciu starého divadla uprostred NY a Robina Williamsa.... po skončení, vypenený, znižujem na Odpad. Symbolicky, na Valentína. Najväčšia sračka čo som kedy videl. ()

themiracle

Miluju tento druh filmů, kde se míchá hudba a city (mezi top řadím např. Begin again). Skvělá zápletka a pokud tomu odpustíte pár totálních nelogičností, jako je podivně jednoduché splynutí duší hlavních hrdinů jedné noci před jedenácti lety, to, že souhrou náhod skutečně jednalo jen o jednu noc, přestože pokračování v podstatě bránily malichernosti (otec podivín)... Dále pak totální jednoduchost s jakou se může měsíce potulovat malý kluk bez dokladů a rodičů americkým velkoměstem, přičemž se jej ujme pastor a poté chodí do prestižní školy a nikomu to není divné, tak je i toto super snímek. Já bych to filmu určitě odpustil, ale mrzí mě ještě jedna věc. Byly tam chvíle, ze kterých šlo dle mého názoru vymáčknout víc. Mohlo to ještě víc sáhnout na city. Díky tomu u mě jen 70 %. ()

Sejkorka

Rozporuplné. Karlík Freddie Highmore  hraje poměrně slušně, když přijmu názor, nebrat to vážně, je to vlastně pohádka. Ale chvílemi to nejde,  i to, co by mělo být reálné docela drhne. Například to, proč Louis začal tak intenzivě pátrat po Lyle až po deseti letech. To, že dávám nakonec 3* je hlavně hudbou, ať už moderní, či symfonickou, nebo nakonec i hudbou přírody. To by zasloužilo pětku. Plus jedna za zbytek lomen 2 jsou 3 :) ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky