Príbeh sa odohráva na novo objavenom ostrove, kam je poslané vyšetrovacie komando k prebádaniu terénu. Ich objav je šokujúci! Ostrov obýva obrovský varan a nenásytná kobra. A sú naozaj veľmi hladní. Celý tím musí nasadiť všetky svoje sily a postaviť sa dvom hrozivým predátorom. (oficiální text distributora)

sadlokan

Johohoho.Dělat na dvacetimetrovou kobru "Huš huš",to je multihrdinství!Projekt "Masožravec".Ten museli vymyslet opravdu nadějní filmaří zasvěcení hluboko ve vládních experimentech.Lidé z Pentagonu musí být velenadšení.Věděli jste,že kobra královská a varan obrovský jsou obojživelnící?Poučný film(téměř)ve všech směrech. ()

L_O_U_S

Po dlouhé době konečně film, který nastavuje zrcadlo brutálnímu kapitalizmu, jenž pro sobecké zájmy několika jedinců neváhá znásilňovat přírodu a obětovat lidské životy pro zachování statu quo a zametení důkazů pod koberec. Člověkem deformovaní varani a kobry jsou odrazem pokroucené reality, kterou vytváří úzká klika mocných, usilující o nový světový řád a novou totalitní společnost, které vládne mamon a násilí. Ne, teď trochu vážněji - jestli bylo cílem tohohle spektáklu zesměšnit ekologické aktivisty, tak se mu to povedlo. Z obrazovky se valí klišé za klišé o zlé armádě a Vládě (nezapomínejme, že vše v USA se děje v režii takzvané "Vlády", která vám vidí až do žaludku a která je vlastně antipólem k nespecifikovanému českému "Oni"), hodných aktivistech, kteří jen chtějí upozornit na zvrácené praktiky mocných, a o dobrých vědcích, kteří byli přinuceni stvořit proti své vůli krvelačná monstra, jež jsou člověkem tak zdegenerována, že se požírají i mezi sebou (pokus o alegorii s bílými utlačovateli a americkými indiány - ha ha). Pokud vyprázdníme tenhle obsah, zůstává zoufalá forma svědčící o tom, že kromě varana a kobry je tady zdegenerovaný i někdo jiný. Animace jako ze South Parku, hloupé chování postav (na útěku před desetimetrovým ještěrem přelézáme plot slušňáckým způsobem), nulová scenáristická invence (když je postava nakažena nějakým svinstvem, tak ji necháme umřít, ať se s tím pak nemusíme patlat), dopředu jasná úmrtí ("Já si teď zajdu zakouřit.") a především bezedné zásobníky. Totální hovadina. (531.) ()

maxxxim odpad!

Kri-sta horor? Tak vy si nedáte pokoja? No, možno pre itečkárov, musím sa však popýtať chalanov. V horore bojuje proti sebe tými najpodlejšími zbraňami ako je veľká guma v rámci produktu spoločnosti Windows 98´ tzv. malování proti konkurenčnému štetcu najväčšieho štvorčeka Adobe Photoshop CC a Lightroom, a to všetko rukou parkinsonom postihnutého maliara. Jednoducho si predstavte obrovského varanuda a obrovskú totálne vygumovanú kobranudu, ktorí sú vyseknutí zo svojho prirodzeného prostredia, a síce nového listu vyššie spomenutých produktov, ako sa škubánkovito preháňajú po ostrove, lapajúc pritom skupinku mladých prototüpov, z ktorých dvaja z nich nesú celý im vyhradený úsek "filmu" na chrbte sen každého turistu, a teda prázdny ruksak. Mám však podozrenie, že ruksaky neboli prázdne, prinajmenšom v nich prenášali kompresovaný vzduch, nakoľko nedali na ne dopustiť ani v tých najťažších životných situáciách ako napr. keď sa im chcelo srať, keď sa išli vysrať alebo keď len tak stáli v kryte pod zemou asi dve hodiny a debatovali čo s ušetrenou energiou, ktorú nasyslili práve tým, že stáli na mieste s ruksakmi na chrbtoch a nepobehovali zmätäne po miestnosti. Inak tá scéna, kde sa mladí brodia potokom môže kľudne patriť k scénam bez obáv konkurencieschopným tým či už zo série Prežiť alebo Ultimate survival, nakoľko jednému šerpovi sa počas prechodu z brehu na breh, prilepia na riť akési falúsy, podľa protagonistov vraj pijavice zmutované v dôsledku kontaktu so slinným sekrétom, ktorý vypustil do obehu varanud. No, ja mám pocit, že to boli tri zmutované falúsky resp. petržleny. A hlášky, hlášky boli kruto slabé rozumej kruto slabé. Inak vodca skupiny mal devinu na nekonečno nábojov, by ma zaujímalo kde získal perk ale asi som niečo prehliadol, moja chyba. Tie zmutované patvory mali vzácnu schopnosť, zjaviť sa v situácii keď to nikto nečakal, viď scéna po nálete letky stíhačiek Focke-Wulf na lietadlovú loď Graf Zeppelin kotviacu v zátoke. Zámerne som použil nemecké reálie, aby ste si mohli vytvoriť vernejší obraz o tvrdosti útoku a celého hororu. Panuda sa vynorí z mora teda zo sveta tam za rastrom a prehĺta kučeravého pomerne dosť prestrašeného člena posádky a následne hlavičkuje do gumeného člna, za ktorým sa v podstate celá parta vydala, aby čím skôr opustila toto peklo iracionalizmu. Na spiatočnej ceste z pláže tušim, áno tak to bolo, nachádza skupinka preživších člena pôvodného osadenstva ostrova, jaj to neviete, som nespomínal v úvode?, že ostrov pôvodne slúžil na tajomné ....., ale riadna nuda, ktorý sa vynorí z kukurice, aby zvestoval partičke, že je zle, čo si oni doteraz nevšimli, lebo varanud mal iba niečo cez 15 centimetrov viac ako býva obvyklé a rovnako tak aj vo vzťahu k parakobranude, nuž. Ale bol akýsi zelený, takže mu môžeme tento drist odpustiť, vraj po kontakte so slizom alias sekrétom varanuda. Kamarát tohto borca bol zabitý v momente, keď sa všetko zlé iba začalo, varanud potom, čo ho vyprovokoval nepravdepodobný počet guliek v zásobníku, sa rozbehol za skupinkou provokatérov a jednoho z nich černoška zatetoval do zeme ale kozmickou rýchlosťou až mi to bolo podozrivé, že to nie je z tejto planéty. Bezbrehé škriekanie, škubanie sa do strán, kimácajúci pohyb ako v Ceste do praveku, totálne lacní herci ale totálne, to zo seriálu Harry a Hendersonovci sú oproti týmto špice na čele s Harrym, tak to je to čo sa vám dostane, ak si nedáte bacha a siahnete po tomto pre tzv. kazetkový trh vysrstenom pačude. () (méně) (více)

-bad-mad-wolf- odpad!

Nezapomenu na ten den. Stál jsem v trafice, v ruce pár stovek, vyzvedávam pravidelnou dávku literárního fetu a moje oči padají na cosi, k čemu je přibaleno DVD s nápisem Varan vs. Kobra. Po chvilce váhání moje sebetrýznitelské já vítězí, DVD (naštěstí za pár šupů) mizí v batohu dříve, než stihne tento hanebný čin mít více svědků a já zbaběle prchám domů. Pouštim, čumim na autorskou Asylum tvorbu a trochu mě mrzí, že to není větší prča. Oba titulní photoshop hrdinové vypadají jako potvory, které někdo vystřihl z Dooma dvojky pro nedostatečně kvalitní zpracování a zatápí jim parta béčkových troglodytů s tradičními příznaky lobotomie. A dobro zase zvítězí. Ach jo. ()

Wacoslav1

Velky Jim opet utoci! ano presne tak tento film ma vsechny aspekty poctive Wynorstiny a znaly fanousek dostane co chce dve digitalni monstra si nejprve daji jako predkrm vedce jako hlavni chod vojaky a jako dezert dostanou chut na eko aktivisti co prijeli tocit nezapomenutelny sokument takze co nas ceka je nasnade zaplava kvalitni demence kupa hlasek a Michael Pare v hlavni roli co je neuveritelne nad veci proste standartni Wynorskiho blabol samozrejmne ze tem co to nepochopili vzkazuju ze horor to opravdu neni ale co mam delat jsem holt zvracenej celozivotni Jimuv fanda a tak udelim i tentokrat ty standartni 3* i kdyz zaverecnej souboj obou monster je tezce odflaknutej a postav na moje gusto prezilo az moc ale i tak mi to neda si opet nerejpnout do zdejsiho hodnoceni 15% mi prijde opet trochu ustreleny lidi chce to nadhled vzdyt je to sranda ()

• Ve scéně, kdy jedna z postav střílí po kobře u domu, vypálí ze své pistole bez nabíjení sedmapadesátkrát v kuse. V další podobné scéně o několik minut později téměř stokrát. (Stejšn)
  • Aj napriek faktu, že sa vo filme výslovne uvádza, že vojaci sú príslušníkmi americkej armády, lietadla na záberoch sú ruské MiG-23, dokonca aj s ruskou vlajkou na chvoste. (beso74)
  • V českém dabingu se dozvídáme, že varan a kobra byli vybráni k vojenským experimentům, protože jsou obojživelníky. Ve skutečnosti patří oba tito živočichové mezi plazy. (pajik)