Príbeh sa odohráva na novo objavenom ostrove, kam je poslané vyšetrovacie komando k prebádaniu terénu. Ich objav je šokujúci! Ostrov obýva obrovský varan a nenásytná kobra. A sú naozaj veľmi hladní. Celý tím musí nasadiť všetky svoje sily a postaviť sa dvom hrozivým predátorom. (oficiální text distributora)

maxxxim odpad!

Kri-sta horor? Tak vy si nedáte pokoja? No, možno pre itečkárov, musím sa však popýtať chalanov. V horore bojuje proti sebe tými najpodlejšími zbraňami ako je veľká guma v rámci produktu spoločnosti Windows 98´ tzv. malování proti konkurenčnému štetcu najväčšieho štvorčeka Adobe Photoshop CC a Lightroom, a to všetko rukou parkinsonom postihnutého maliara. Jednoducho si predstavte obrovského varanuda a obrovskú totálne vygumovanú kobranudu, ktorí sú vyseknutí zo svojho prirodzeného prostredia, a síce nového listu vyššie spomenutých produktov, ako sa škubánkovito preháňajú po ostrove, lapajúc pritom skupinku mladých prototüpov, z ktorých dvaja z nich nesú celý im vyhradený úsek "filmu" na chrbte sen každého turistu, a teda prázdny ruksak. Mám však podozrenie, že ruksaky neboli prázdne, prinajmenšom v nich prenášali kompresovaný vzduch, nakoľko nedali na ne dopustiť ani v tých najťažších životných situáciách ako napr. keď sa im chcelo srať, keď sa išli vysrať alebo keď len tak stáli v kryte pod zemou asi dve hodiny a debatovali čo s ušetrenou energiou, ktorú nasyslili práve tým, že stáli na mieste s ruksakmi na chrbtoch a nepobehovali zmätäne po miestnosti. Inak tá scéna, kde sa mladí brodia potokom môže kľudne patriť k scénam bez obáv konkurencieschopným tým či už zo série Prežiť alebo Ultimate survival, nakoľko jednému šerpovi sa počas prechodu z brehu na breh, prilepia na riť akési falúsy, podľa protagonistov vraj pijavice zmutované v dôsledku kontaktu so slinným sekrétom, ktorý vypustil do obehu varanud. No, ja mám pocit, že to boli tri zmutované falúsky resp. petržleny. A hlášky, hlášky boli kruto slabé rozumej kruto slabé. Inak vodca skupiny mal devinu na nekonečno nábojov, by ma zaujímalo kde získal perk ale asi som niečo prehliadol, moja chyba. Tie zmutované patvory mali vzácnu schopnosť, zjaviť sa v situácii keď to nikto nečakal, viď scéna po nálete letky stíhačiek Focke-Wulf na lietadlovú loď Graf Zeppelin kotviacu v zátoke. Zámerne som použil nemecké reálie, aby ste si mohli vytvoriť vernejší obraz o tvrdosti útoku a celého hororu. Panuda sa vynorí z mora teda zo sveta tam za rastrom a prehĺta kučeravého pomerne dosť prestrašeného člena posádky a následne hlavičkuje do gumeného člna, za ktorým sa v podstate celá parta vydala, aby čím skôr opustila toto peklo iracionalizmu. Na spiatočnej ceste z pláže tušim, áno tak to bolo, nachádza skupinka preživších člena pôvodného osadenstva ostrova, jaj to neviete, som nespomínal v úvode?, že ostrov pôvodne slúžil na tajomné ....., ale riadna nuda, ktorý sa vynorí z kukurice, aby zvestoval partičke, že je zle, čo si oni doteraz nevšimli, lebo varanud mal iba niečo cez 15 centimetrov viac ako býva obvyklé a rovnako tak aj vo vzťahu k parakobranude, nuž. Ale bol akýsi zelený, takže mu môžeme tento drist odpustiť, vraj po kontakte so slizom alias sekrétom varanuda. Kamarát tohto borca bol zabitý v momente, keď sa všetko zlé iba začalo, varanud potom, čo ho vyprovokoval nepravdepodobný počet guliek v zásobníku, sa rozbehol za skupinkou provokatérov a jednoho z nich černoška zatetoval do zeme ale kozmickou rýchlosťou až mi to bolo podozrivé, že to nie je z tejto planéty. Bezbrehé škriekanie, škubanie sa do strán, kimácajúci pohyb ako v Ceste do praveku, totálne lacní herci ale totálne, to zo seriálu Harry a Hendersonovci sú oproti týmto špice na čele s Harrym, tak to je to čo sa vám dostane, ak si nedáte bacha a siahnete po tomto pre tzv. kazetkový trh vysrstenom pačude. () (méně) (více)

Zombi odpad!

Sedět u toho s kámošema a mít vedle basu piva, tak by to bylo na jednu hvězdu za královskou zábavu na účet filmu, bohužel jsem na to pomrkával sám, a to taková psina není. Hrozný je zde úplně všechno, včetně digitálních triků, tady jsou dokonce udělaný digitálně (blbě) i výstřely z pistole, kterou s oblibou používá Machael Paré, i když na začátku zjistili, že nemá na zdejší monstra žádný účinek. Trochu zvednout by to mohly herečky, kdyby si sundali triko :o) ale to se nestalo, nebo jsem to zrovna na chvíli přepnul :o) Absolutní kravina. ()

baruss odpad!

Čo dodať na záver? Kobra mi bola sympatickejšia, aj keď som fandil viac varanovi.. je to take netradičné zviera, ale malo biednu animáciu, kobra bola spracovaná lepšie (ha-ha)). Herecké výkony biedne, biedne. Radosť zaplakať. (Tí herci nevedia utekať, naháňa ich megavaran a oni bežia ako keď hrám s frajerkou naháňačku). Postavy konajú absolútne, ale absolútne nelogicky. : )) Jediné čo si ako tak cením je nápad. Je síce nedotiahnutý, biedne spracovaný, ale videl som už aj horšie filmy. Na záver: vymazať z mapy = zapáliť ?!?!? ()

aLPaC

Famózní digitální efekty, banda postav, které nedosahují ani iq tyqe (jak survivoři tak armáda), trapné, ale tím pádem i fakt vtipné hlášky, pistole s 60 náboji v zásobníku, jeden pěknej varánek a dvě úžasné kobry. Tu jednu hvězdu dávám za ty hlášky, že jsem se nenudil a za tu kobru v černém tričku a těsných džínách. Konec hlášení. ()

ecceHOMMO

Celý námet a nápad na film padol na hubu ...a príčina?...ako inak peniaze!!!! Efekty....chaa...prepracovanosť príšer a ich pohyb ...ach jo.....samotný herci, až na pár výnimok nesympatický, béčkový a nepresvedčivý.....A tešil som sa aspoň na záver očakávajúc strhujúci boj varan vs kobra...akurát zostalo len pri čakaní, pretože z veľkého súboja zostala llen púha fraška.....škoda...zlé to byť nemuselo ...ale na takýto film treba kopu peňazí (teda ak má stáť za niečo). ()

• Ve scéně, kdy jedna z postav střílí po kobře u domu, vypálí ze své pistole bez nabíjení sedmapadesátkrát v kuse. V další podobné scéně o několik minut později téměř stokrát. (Stejšn)
  • Stíhačky útočící na ostrov se změní z typu F-16 Falcon na typ F-4 Phantom II, a poté zpět zpět na F-16. (Stejšn)
  • Aj napriek faktu, že sa vo filme výslovne uvádza, že vojaci sú príslušníkmi americkej armády, lietadla na záberoch sú ruské MiG-23, dokonca aj s ruskou vlajkou na chvoste. (beso74)