Faunův labyrint

Pan's Labyrinth

Faunov labyrint

Mysteriózní / Drama / Fantasy / Horor

Španělsko / USA / Mexiko, 2006, 114 min

Po minuloročnom Gaimanovom MirrorMask ďalšie nemainstraemové, veľmi príjemné, fantasktné bizarné prekvapenie plné imaginácie príťažlivo mixujúcej rozprávku s hororom.(18.12.2006)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Djkoma to řekl za mne. Naštvalo mne, že příběh o malé holčičce, která má projít 3 zkouškami, aby se zjistilo, jestli je stále královou dcerou, del Toro hodil na drouhou kolej. Také mi docela vadilo nelogické se chování postav, hlavně u malé holčičky. Třeba, když si vzala to ovoce ( nevím už, co to bylo ) a měla to zakázané. Přišlo mi, že je to inteligentní dívka, alespoň se mi zdálo, že je tak napsána její charakteristika postavy. Také mi vadilo, že ve filmu nebyl žádný vývoj postav. Film byl taky příliš brutální, aniž by musel, nechápu proč, u takových filmů mi to prostě moc nesedí. Film má naprosto skvělý námět, ale Del toro z toho mohl vyždímat mnohem více. Taky mohlo být lépe vysvětleno, proč je Ofélie už od mala tak zasněná. Nevím. Chybělo mi tam mnoho detailů. Spíše zklamání. Škoda. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(24.3.2009)

Kdybych měla hodnotit jen tu fantasy část, byla by to čistá 5*, jenže je tu ještě zbytek filmu, který je jistě zajímavý, jen pro mne zbytečně zdlouhavý a plný nelogických věcí a jednání prakticky všech osob, kromě samotných vojáků. Toho malého děvčátka mi bylo celou dobu velmi líto, i když - ona byla vlastně princezna, tak proč se bát toho neskutečného šílenství, ve kterém se ocitla. Tten film je vlastně čistá 3,5*, ale k některému hodnocení se přiklonit musím, tak vzhledem k vysokým hodnocením jdu raději níž.(23.2.2007)

Hezký film, ale nechápu jeho vynášení do nebes, když Del Toro natočil už dávno to samé. Zatímco Ďáblovu páteř moc lidí nezná, Faunův labyrint sbírá Oscary a v zámoří se o něm vypráví jako o filmu desetiletí, kteroužto rétoriku do velké míry přebrala i domácí média. Přitom Faunův labyrint je v mých očích doopravdy tím samým v bledě modré barvě, a to doslova. Jásá se tu nad učesanější (čti nudnější, leč populárnější) variací na dávno vyslovené, v níž se z Del Tora stává docela obyčejný pohádkář, který přišel o svoji hrubší podstatu. Ta se vtěsnala jen do pár brutálních scén. A to je málo. V nitru zůstalo u uhlazeného a neškodného příběhu o děvčátku, které když se bude hezky chovat, přitulí se zase k mamince. Pche. Hellboye na ně!(18.8.2007)

Pan's Labyrinth mi poskytl jeden z nejnetradičnějších filmových zážitků. Nikdy jsem si nedovedl představit, že lze skloubit období nacismu s dětskou fantazií!! A po shlédnutí mohu s ledových klidem říci, lze a sakra dobře. Guillermo del Toro potvrdil, že to není jen kvalitní režisér, ale i velmi dobrý scénárista. Příběh se přilévá z takřka pohádkové dětské fantazie do násilného a krutého světa plného násilí a fašismu. Opravdu jsem neočekával žádný velký zázrak, ale po zkouknutí mohu říci, že mne to dokonale odrovnalo, protože del Torova režie dala snímku opravdu mnoho a když si k tomu přičtete výborné triky, perfektní scénář, bombastickou kameru (zasloužený Oscar), skvělé herecké výkony a v neposlední řadě nádhernou hudbu, která snímku dodává magickou atmosféru, nemůžete být prostě zklamáni. Už se celkem nedivím, že Pan's Labyrinth je v TOP250 na imdb, myslím, že zalouženě a jak jsem již napsal na začátku, netradiční, ale o to poutavější filmový zážitek..........(17.11.2008)

• - Dle tvrzení samotného režiséra herec Manolo Solo málem přišel o život, když se na něj při natáčení svalil kůň. (Ajka1)

• - Při promítání filmu seděl vedle Guillerma del Tora samotný mistr hororu Stephen King. Během scény, kdy Ofelii (Ivana Baquero) honí bledé monstrum, se dle Del Torových slov King nervózně vrtěl. Režisér tento zážitek později přirovnal k vítězství v Oscarech. (Ajka1)

• - Doug Jones (Faun) dostal e-mail od režiséra Del Tora, v ktorom bolo písané: „Vy musíte byť v tomto filme. Nikto iný nemôže hrať túto rolu, len vy." (Greenpeacak)