Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

Jama

Výborný! herecké výkony, kamera, hudba, realistické záběry krvácejících částí těla a libovej dítožrout..mmm, tenhle film ve vás zůstane 6* ()

Bonavita

Pro me to je tak 4,5 hvezdicky. Jedinym malym zklamanim pro me bylo to, ze pohadkova linie s faunem trochu ustupovala te realne linii o obcanske valce. Jinak atmosferu to melo skvelou a zpracovani se mi taky moc libilo. ()

unrocker

Jako film je to opravdu pěkný, ale zase že by to byla taková sláva...? Nevím nevím co na tom ti stálo za oskara. Ano příběh má hloubku má to dobrý děj, ale zase že by to bylo tak skvělé??? Nevím, nevím.... ()

Mat32

Závan čerstvého vzduch v podobě naturalisticky vykreslené pohádky. Baví hned několika způsoby, přiková snad každého k židli povedeným smícháním žánru či výbornými hereckými výkony. Mě však nejvíc bavilo přemítání zda se opravdu jedná o pouhou fantasy, či jestli se z toho nevyklube jakási Lynchovina. Bohužel jsem se nakonec, dle mé logiky musel, přiklonil k fantasy což pro mě bylo trochu zklamáním. Kdyby mi pan režisér nechal ještě o kus více prostoru pro fabulaci dal bych plný počet. ()

Havala

Zase po dlouhé době zajímavý a poutavý film. Paralelně se odvíjející dva příběhy které se na konci spojí. Myslím že zaujme širokou diváckou populaci. Je trochu zvláštní snad těmi efekty, ale zase tu máme něco jiného než šedý střední proud z Ameriky. 85% ()

ewing

tak ja vlastne ani neviem ako to cele bolo...mozno mi to len nepali a doje mi to opozdene ako list cez slovensku postu. inak dost ma zarazila vyrazna brutalnost v tomto filme. neviem ci som len ja videl nejaku Rkovu verziu ale toto som od takehoto niecoho fakt necakal... ()

Pai-Mei

Parádne prelínanie sveta fantázie malého dievčaťa s realistickým svetom vojny. Španielčina dodáva tomuto filmu novú, nevšednú atmosféru. Skvelé masky a samozrejme hudba znamenajú maximálne hodnotenie pre tento ďalší super del Torov film. ()

Cortesz

Vizuálně poutavý příběh to ano, ale jinak nic moc fantasy příběh mixnutý situací kolem partizánů a vojáků. Celkem nechutné scény dětem bych to asi nepouštěl, ale jinak celkem dobrý film. ()

herrbierer

Hodně dlouho jsem váhal, jestli dám čtyři nebo pět. Nakonec jsem se rozhodl, že kdyby to bylo za čistých pět, tak bych o tom zřejmě neváhal. Takže je to za čtyři, ale ten náběh na pět je opravdu silný. Jinak se jedná o jeden z nejoriginálnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Tento ponurý mix fantasy hororu s válečným dramatem je skvélý v tom, že jednotlivé žánry se v něm ani trochu netlučou a ani nesnaží velkohubě prvoplánově těžit z tohoto netradičního spojení. Naopak, jednotlivé žánry se zde protínají naprosto přirozeně a člověku nepřijde, že by to mělo být jinak. V některých komentářích čtu, že se autoři měli víc soustředit na fantasy část a na tu válečnou se vykašlat - to je podle mě naprostá blbost. Kdybyste cokoliv z tohoto snímku odebrali, byl by poloviční. Od Guillerma del Tora jsem předtím viděl jen Blada 2, který se mi dost líbil, a po tomto zážitku se určitě budu snažit si sehnat i jeho ostatní filmy. ()

Tales

Docela zklamání. Fantasy část je sice pěkná, ale stejně mě moc nepresvědčila. Druhej problém je, že mi přišla hrozně krátká, takže ve zbytku filmu se odehrávaly problémy okolo války a okolo důstojnika, což byla neuvěřitelná nuda. Další věc, která mi v tomhle filmu vadila, tak bylo chováni postav. Většina postav se tu totiž chová úplně nelogicky, že si musíte řikat, že sou úplně vypatlaný. Navic sou skoro všichni hrozně nesympatický, takže vám je jedno, co se jim stane. Ani vizualizace neni zrovna taková, jak bych si představoval a film od dvou * zachraní jenom konec, kterej se mi docela libil, i když mi nepřišel nějak extra originalni. Celkově je to tak na 2 a pul *, ale to tu nejde dát, tak dávam 3, protože v porovnání s některýma filmama kterým bych dal 2* bylo tohle trochu na jiným levelu. ()

Mes-siah

Tento film plynul mimo mňa. Technická stránka vynikajúca, príbeh tiež dobrý, výlety do fantázie sú malé a celkovom príbehu až zanedbatelné. Zlepší sa to na koniec. Ale inak to nesadlo. ()

LuNaj

Vynikající film, který má naprosto famózní závěr- klobouk dolů. Končí to temně, když v tom se to najednou začne jevit jako klasický happy-end. I když zdání klame... Povinnost pro všechny filmové fanoušky bez rozdílu věku! ()

Joe16210

Del Torro se opět předvedl. Výborný film, kde je zkombinováno tajemno i trochu drsného válečného prostředí... Vše končí nečekaným vyvrcholením... ()

Marvin*

Co když okolní svět je příliš zlý a krutý, než aby jste v něm chtěli trávit dětství? A únik do fantastického světa nemusí znamenat únik do bezpečí. Obě dějové linie spolu spíše koexistují, než aby nějak sofistikovaně přecházely jedna v druhou, často sledujeme střídavě dvě paralelně se odehrávající dramata. Fantaskní svět je i při menší ploše vizuálně atraktivní a osobitý, ten skutečný má pak zdroj temnoty v lidech a jejich činech. I když si snímek nelibuje v samoúčelném násilí, některé scény jsou dost nepříjemné a celkové vyznění není zrovna pohlazením po duši. Ale ctitelům originálních filmů, kteří se nebojí temnoty v nás i okolo nás, lze návštěvu labyrintu doporučit. ()

ona.takova

Asi 50x jsem chtěla labyrint okomentovat a 50x jsem to vymazala.Byl to tak zážitek tak hluboký, že se mi někde usadil. Jistě dlouho bude v čele mých favoritů. Spoustu filmů je o útěku z reality, nebo snaha realitu tímto způsobem překonat, až by člověk nabyl dojmu, že je to tak správně.Přitom takový snový svět člověka neochrání....Zážitek umocněný atmosférou malého kina, kdy dlouho po posledních záběrech vládlo ticho a jediné co chybělo , byl potlesk jako na FFKV. ()

matoPXB

Majstrovský kúsok Guillerma del Tora! Pohlcujúci zážitok, kontrast sveta fantázie s vojnovým svetom pôsobí prirodzene. Skvelý scenár, réžia, prekrásne triky a vierohodné postavy( hlavne zlý kapitán). Ja hovorím že nemá chybu. ()

sovereign

Vynikajuce sklbenie sveta fantazie a krutej reality v podobe francovej armady. Uzasny vizual magickeho a tajomneho sveta rozpravky vsak mohol podla mna dostat trosku viacej priestoru. ()

Solverino

Velmi zvláštní "pohádka" spíše pro dospělé, zjevná inspirace Alenkou za zrcadlem. Jinak hodně podobné s Ďáblovou pátěří, pointově hodně podobné, možná ještě lepší. Vůbec to není špatné, ale zázrak to také není. Všem komu se to líbilo jednoznačně doporučím právě "Devil´s Backbone". ()

obscurite

Guillermo to dokázal. Očekával jsem něco takového, ale naservíroval mi o hodně víc. Není tady žádná idealizace. Vše je vyprávěno v pohádkově surovém podání, avšak to právě dělá tento film výjimečným. Titulní faun je postavou, o které od první do poslední chvíle nevíte, co si mate myslet. Má nádherný kostým a jeho nemotorná chůze ho dělá ještě záhadnějším. A pořád se ptáte, jestli mu můžete věřit. Film rozhodně potěší diváka, který má rád thrillery, ale už se přejedl všech těch politicky a válečně laděných se stejnými postavami, a který nedá dopustit na tajemnou atmosféru, do které je zapojena pořádná dávka fantazie, a ještě stále očekává pohádkové konce. A ještě jedna věc: Ta španělština nemá chybu! ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia