Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

m.zales

Film, zasazený do reálné doby s příměsí fantasy a pohádkového světa, je nejlepší způsob, jak upoutat co největší část publika... akorát by nemusel být tak morbidní, tolik drastických scén, při kterých si člověk musí hrůzou zakrývat oči, to je moc i na ten nejsilnější žaludek :D ještě štěstí, že se chvilkami můžeme z pochmurného světa dostat do světa fantazie a pohádky, což celému ději dodává aspon trošku optimismu... ()

klichem

Jednoduchá dráma z vojenského prostredia, ktorá by ma vôbec nezaujala sa zmenila na úžasnú fantasy v momente, ked malú Oféliu v noci navštívi líva. Tento nádherný a zároven krutý film z dielne Guilerma del Tora mi vyrazil dych. Na jeho konci som ostala užasnuto sedieť na stoličke. ()

reAnimat0r

Pekna abstraktna rozpravka pre dospelych. Takto si predstavujem Fantasy rozpravku. Faun je kral :) V niektorych pripadoch pritiahnute za vlasy, ale tu sa medze nekladu. Audio + video na velmi dobrej technickej urovni. Maskeri si dali zalezat na svojej robote, aby bolo vsetko dokonale, vysledok bol fascinujuci v kazdom ohlade. Hodnotenie 8/10 ()

Rill

Jako příběh jsem chápal, ale nechápal jsem chování postav... :-/ Občas jsem se nudil asi mě budete nenávidět, ale moc mě to nenatchlo ()

Pilinka

Skoro bych řekl, že kdyby žil H. Ch. Andersen o něco později a ve špaňelsku, takhle nějak by psal pohádky. Podle mě úžasná pohádka pro dospělé. Film, ze kterého si člověk nemůže odnést nic jiného než zážitek. 5* ... ()

elanista1

Pekne. Ale dokonale? Tazko. Jednoduchy fantasy film na pozadi vojny, ktory smrdi v kazdej scene samoucelnostou, kazda scena je predvidatelna, a nech mi nikto netvrdi opak. Trikrat jej bolo povedane nech sa nedotyka jedla, a ona urobi co? Zozerie dve bobule hrozna! Emocne slaby, obcasno sokujuci, ale len obcasno, zabudnutiahodny film, ktory nezanecha ziadnu stopu. ()

PROTIVETRU

Po formálnej stránke nie je veľmi čo vytknúť ale obsah ma miatol. Ak som čakal som viac rozprávky, tak som bol sklamaný, pretože rozprávka to nebola určite. Fantasy postavičky boli desivé a celý film bol dosť násilný. Ak som naopak čakal vojnové drama, tak som bol sklamaný, pretože to bolo okresané na úkor fantasy linky, ktorá tam bola jaksi navyše. Možno mi uniklo niečo hlbšie, nejaké posolstvo alebo tak. Pripúšťam, že chyba bola v príjmači, ale mňa to obišlo. Beztak sa na to skvele pozerá, všetci hrajú dobre a faun i ten bezoký úchyl vyzerajú úchvatne a bizarne. ()

ChandlerBing

Dvě příběhové lajny, z nichž ani jedna se nepovedla podle mých představ. Fantasy příběh byl strašlivě nepromyšlený, úkoly, které měla malá Ofélie plnit bych čekal mnohem zajímavější, obtížnější a strašidelnější. Mohla se potkat s různými bytostmi, různých podob a charkterů, navštívit všelijáká kouzelná místa, která jsme viděli třeba v Dr. Parnassovi nebo Alence. A místo toho jen jeden Faun, pak podivná bytost s očima na rukou, která se pohybuje rychlostí 1m za hodinu a zdá se naprosto neškodná a obří ropucha, která jen vyplazuje jazyk. Tohle mě opravdu zamrzelo. Druhá válečná lajna zas působila šíleně černobíle, všechno se upíralo jen k nenávisti vůči kapitánovi Vidalovi, který od první scény je přesně takový jaký čekáme, čili učebnicový hajzl, nic víc. A lítost nad trpící těhotnou matkou jeho syna, doktora a jeho služky, kteří se snaží dostat pryč. Není to trochu plytké? Je pravda, že určitou kouzelnou atmosféru film navodí a taky se mi líbí závěr, kdy Ofélie zemře a dostane se do svého "kouzelného světa" k rodičům. Finální verdikt zní, že bych čekal větší promyšlenost na obou stranách příběhu a větší pestrost fantasy světa. ()

Formanovec

Bezpochyby výborný film, kterému ovšem do 5* něco schází... Trošku mě mrzí, že Guillermo trošku potlačoval svou fantazii a převládala spíše ta reálná, válečná část. Ale to nic nemění na tom, že je to krásný film s úžasnou, tajemnou hudbou, která tomuto filmu hodně pomáhá. Určitě se na to rád podívám znovu. 80% ()

Sticks

Faunov labyrint je určite veľkolepý film, ktorý uspokojí dostatočne. Je v ňom rozvinutých viacero pohľadov na dej, či už mierne alebo viacej. Podmanivá kamera a rozprávková hudba podmazujú epickosť diela viac než dostatočne. Postavy sú uveriteľné a hlavne sa potia keď sa majú potiť! Prvky naturalizmu dielu neuškodili. Na druhú stranu mi chýbala väčšia dramatickosť postáv a veľké diery v scenári(ako sa dievča dostane vždy do lesa cez tábor plný stráží, alebo ako sa dostane spod stola nepozorovane v úplnom tichu či iné), ale tie si snáď divák s fantáziou domyslí. Domyslieť si môže aj pri vydarenom závere, ktorý u mňa zachránil celé hodnotenie a bol asi najdramatickejší z celého filmu. Kontrast ako rozprávková legenda - nekompromisná realita; vnímavosť malého dievčatka; fantastické prvky a predstavivosť; škatulkové zaradenie postáv či nepredvídateľný dej, sú ťahákmi filmu. 8,5/10 ()

Fugito

Del Toro a jeho komiksové spracovanie v období nacizmu sa mi veľmi páči, rovnako ako temná atmosféra. Dej pekný rozprávkový, ale s poriadnym kusom fantázie a strašidelnosti, ktoré robia z filmu - 12+ . ()

wokurk

Že v žádném případě nejde o pohádku mi došlo už ve scéně, kde figurovala láhev alkoholu a rozmlácený obličej. Je to jeden z filmů, o němž po jeho zhlédnutí neustále přemýšlím, jestli jsem ho pochopil správně. ()

zdeci

Nepříliš povedená brutální pohádka pro podnapilé pubescenty, nic pro mě :-) Radši volím Cestu do pravěku! ()

Anapi

Když jsem tento film viděla poprvé, tak se mi strašně nelíbil. Když jsem ho viděla podruhé, tak jsem ho vzala na milost. A napotřetí? Zamilovala jsem se do něj :) Rozhodně bych ho nepouštěla dětem, na to je příliš krutý. Ale jako fantasy pohádka pro dospělé je naprosto geniální. Trošku mi vadí černobílé vykreslení partyzánů a frankistů v občanské světové, ale on to taky není žádný historický film, že? Velkým plusem je naprosto jedinečný soundtrack, dokreslující ponurou atmosféru celého filmu. ()

nikkittka

Dobré,nikoliv nezapomenutelné.Del Toro si umí vyhrát s atmosférou,vyžívá se ve tvoření fantaskních světů,ale má velké mezery v propojování děje,což je právě na téhle amniciózní fantasy vidět velmi výrazně.Prolínání dvou kontrastních světů je zajímavé,ovšem poměrně nevyrovnané,takže na jednu mimořádně působivou scénu připadá jedna vyloženě nudná.Takže Pan's Labyrinth je film do značné míry fascinující,ale se spoustou drobných nedostatků a režijně velmi nejistých míst,které mi zabraňují,abych se do jeho světa skutečně zamilovala. ()

davistercz

Překrásný film,natož že mi nepřipadal moc hororový.Spíše míchanina fantazie.Ale i tak se jedná o velice vydařený kousek.Doporučuju všem fanouškum sci-fi a fantazi filmů.Tenhle film si vás pohltí do jeho světa.Kdyby nebylo fantazie,tak je to obyčejný snímek za druhe světové války ve Španělsku,což by mělo ubohý děj a asi celkem špatné hodnocení.Stačí kapka fantazie a otevře se vám brána kouzel. ()

shioo

Předem se přiznávám, že hodnocení se vztahuje na reálnou část příběhu. Tu část fantasy jsem bohužel (nebo bohudík) probrečela smíchy. Ze začátku to dává jakýsi smysl a mysterióznost lokace je zcela na místě, ale v počin, který se to po několika minutách zvrhlo mě velice zklamal. Faun působil nechutně úchylně a s pohádkovostí se snad nikdy nesetkal, víly, které se měnily z ohavných pakobylek či strašilek se ještě daly unést, ale monstrum, které si vkládá oči do dlaní? To vážně? To je prostě nemohl mít v hlavě? I kdyby jen jedno? No prostě obrázek toho jak si následně tento veryscary tvor přiloží ruce k obličeji (potomek Lorda Voldemorta a E.T.?) mě donutil poprskat svými slinami televizní obrazovku a následně aplikovat toto gesto jakožto nový pozdrav s kamarádkou, která se mnou ke sledování nechala přemluvit. Lidé okolo nás se teď tváří divně, ale nám to nevadí.. vždy totiž máme po ruce křídu, kterou si malujeme dveře do jiných světů. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia