Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

Persephone9

Niekedy je potreba dozrieť psychicky, aby človek ocenil a pochopil film ako je tento. Preto svoje hodnotenie upravujem o hviezdičku viac. ()

kykda

Není to špatné, ale nemůžu pochopit, že tento film je zařazen do žánru horor. Byla to spíše mysteriózní pohádka. ()

Olafson

Jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem kdy v životě viděl, vizuálně naprosto skvostný. Fantastické pasáže jsou nejlepší částí filmu, reálné pasáže filmu dělají z tohoto díla nestandardní podívanou pro dospělé. Chcete vidět, zda uteče Ivana Baquero panu Rukoočkovi? https://www.youtube.com/watch?v=sTxMO8Ei_4Y ()

Tashi

Naprosto dokonale zkombinované prvky fantasy, válečného filmu, pohádky ale i drama a horroru. Dech beroucí podívaná, která je navíc po stránce masek a dekorací nepřehlédnutelná. ()

B_Dup

Ze začátku jsem s pěti hvězdičkami váhal. Po druhém zhlédnutí již nebylo o čem. Fantastická (a to doslova) dějová linka, skvělé psychologicky vystavěné postavy. Do detailu promyšlený příběh, který Vás uková před plátno / obrazovku až do samého konce filmu. Snímek, který zůstane v mé paměti ještě hodně dlouho. P.S.: Při závěrečných titulkách jsem i na podruhé ani nedutal a přemýšlel, co si po zhlédnutí tentokrát odnáším... ()

kubilov

Laberinto del Fauno, volné pokračování (jak sám Guillermo řekl), velmi povedeného Espinazo del Diabla, které jednoznačně překonává, definitivně potvrdilo del Torův režisérský talent, protože pokud někdo po shlédnutí tohoto filmu ještě pochybuje o režisérských kvalitách Guillerma del Tora, zřejmě by se měl léčit. Po vizuální stránce nejde filmu v žádném případě nic vytknout, kamera, výprava i masky jsou na dokonalé úrovni, proto Oscaři naprosto oprávněně. Třeba mě film tolik nedostal jako ostatní, ale přesto je to hlavně díky vynikající režii a nápaditému provedení vysoce nadprůměrný a těžko žánrově zařaditelný film, který na pozadí frankistického Španělska během války vypráví pohádkový příběh o jedné nekorunované princezně s lehce "deus ex machina" faunem v totálně nepohádkovém provedení. Pojídač děti absolutní top. ()

adamix

Fakt dobrý film, čo sa týka deja, fantasy postáv a sympatickej mladej hlavnej hrdinky. Ja moc tieto španielske filmy moc nemusím, ale tento sa mi fakt zapáčil, musím zaklopať. No či by som mal tento film považovať za horor ? Asi nie. Aj keď tam bolo nie málo krvi a strašidelná scénka, kde musela Ofélia splniť druhú úlohu, nepovažujem to za horor. No obsahuje takisto aj prvky dobra a zla. Väčšinou tam vládne zlo, najmä kvôli hlavnej zápornej postave zlého kapitána, no potom vďaka nesmrtelnej láske na trón nastúpi opäť dobro. Moc ma oslnilo toto fantastické dielo a moc rád si ho pozrem znova. Jedno z najlepších fantasy filmov, ktoré som kedy videl. Dávam 4*, lebo som čakal, že to bude mať viac nádychu rozprávky, ale malo to skôr nádych slabšieho hororu, ale to neberem ako veľkú chybu, no zaslúži si to u mňa tučných 85% :). ()

Brano

Toto a horor? Páni nežartujte. Je to len taká naivná rozprávočka pre deti. Skôr ide o umelecký film, ktorý sa snaží skombinovať vojnový žáner s fantasy. Herecké výkony, ako aj samotné postavy ma nezaujali. Dejovo som miestami trochu nechápal, kam tým autor smeruje, ale baviť ma to rozhodne nebavilo. ()

Guran

Hodně jsem se na tento film těšil. A kdo by ne, když je brán jako 104. nejoblíbenější film zde na csfd a když to natočil Guillermo del Toro. Snímek je ale naprostá hovadina s (ne)hereckou hlavní představitelkou, nesmyslným příběhem a naprosto debilními bytostmi a abych nezapomněl, tak efekty také stojí za starou bačkoru. Shovadělost a debilita filmu ubírají nejvíce bodů. Opravdu nechápu tak vysoké hodnocení. ()

Pitryx

Nechápu proč tak blbá směs filmu pro dospělé a pro děti. Obsahově pro mne tedy k ničemu a to ne jen proto, že fantasy nemusím. Ovšem musím přiznat, že dva nebo tři dobré nápady zde jsou. Efekty na úrovni a v průměru. Dějově to dost škobrtá a občas i na chvíli usne. Nu, za ty nápady je třeba něco do plusu dát. ()

AgnesDee

Čekala jsem sice, že to bude více strašidelné, ale bylo to velmi napínavé a překvapivé. Nádherné masky, promyšlený scénář a záporák, při jehož osudu jsem se smála a chtěla jsem tleskat. ()

Gamekeeper77

Čím větší očekávání, tím hořčí zklamáni :-(. Tenhle film je tak silně rozpolcený, že není určený ani dospělým, ani dětem. Násilná část seskládaná jen z bezduchého vyžívání se v mučení a zabíjení silně, ale nesmyslně kontrastuje s velmi depresívní pohádkovou částí filmu. Osobně nemám rád Letopisy Narnie a tohle mi ji svým pohledem (ve své fantazijní části) silně připomíná. Jen je podstatně hůře příběhově zpracovaná. Je spousta depresí narvaných filmů, které člověka naplní. Tohle mi nedalo naprosto nic. Jen diky hudbě ...40%. ()

donnovann

Opravdu jsem nečekal, že ve snímku bude tolik násilí, naivně jsem si myslel, když ve filmu vystupují pohádkové a fantasy postavy bude Labyrint zaměřen na mladší publikum, jak jsem se mýlil. U cizojazyčného filmu se pokaždé bojím originálního znění, zde jsem měl ze začátku s tou rychlou španělštinou trochu problém ale postupně jsem byl rád, že jsem český dabing vynechal. Musím vyzdvihnout především scénu druhého úkolu, ta byla ukázková a přesvědčila mě přidáním hvězdy. Del Toro nakonec dokončil svůj projekt a já se u toho náramně bavil. ()

Sir Ludvig

Pre mňa osobne veľké sklamanie, keďže ide v podstate o nefunkčný film trpiaci šablónovitosťou charakterov bez akéhokoľvek vývoja. Dej je predvídateľný a tiež miestami stupídne chovanie postáv mu nijako nepridáva na príťažlivosti. Technická stránka je síce fajn, ale Torro by sa mal menej spoliehať na CGI, je to problém viacerých jeho filmov. Pekné príšerky nedokážu zachrániť slabý scenár. ()

DoubleJack

Je to už dlouho, kdy ve mně nějaký film zanechal tak silný zážitek. Na jedné straně je krutý svět dospělých – válka, násilní, utrpení a bolest – na druhé straně příběh malé holčičky, která utíká do dětské představivosti a otevírá nový svět, který ukazuje to hezké. Konec pak postaví oba světy proti sobě a ve světle Malého prince je jen na vás, jestli Del Torův příběh skončil dobře a nebo špatně. Nejlepší film roku 2006. ()

Petra321

Tvorcovia tohoto filmu dokázali nemožné - prepojili vojnový horor s fantasy rozprávkou o vílach... Film sa mi páčil svojím dejom a takisto postavami. Faun bol perfektne spracovaný, hoci musím povedať, že pôvodný námet s drakom a modrou ružou by sa mi páčil omnoho viac. ()

hrumsrt

Víte, proč to dostalo Oscara za masky? Za tu jeho rozřízlou držku! ;) .. Žánrová všehochuť, s jasným rukopisem del Tora. Má to svůj specifický vizuál, který mi teda úplně nesednul, ale zároveň se mi dosti zapsal do paměti. Oceňuji postupnou gradaci zakončenou pro mě šokujícím koncem. Přes celou tu mystičnost a reálné zvěrstva druhé světové války to utváří něco, kde nevím, co si myslet. Ve spoustě ohledech je to nádherný, trikově extrémně poutavý. Jenže mě na tom cosi vadí, ať už často nevyrovnaná plynulost příběhu, nebo takový pocit, který to ve mě nechává. Nejvíc, mě ale štve ta rozporuplnost v poselství příběhu, na jednu stranu je tu ta dětská fantaskní nevinnost a oproti tomu zvěrstva války ve Španělsku. Střet reálného a nereálného je tady tak minimalistický a zároveň tak potlačený, že bych to část mě chtěla vychválit do nebes a  druhá zároveň zadupat do země. Dvě paralelní linky, ve kterých se nám ukazuje samotná mysl autora, která je tak šílená nebo tak geniální. Celé je to prostě tak absurdní a zároveň tolik reálné. Nelze si tím projít aniž, by to ve Vás něco nezanechalo. Naprosto chápu hype a ohlas, který tohle má. Jenže pro mě je to tak různorodé, že nevím, jak se k tomu postavit. Každý si v tom najde to svoje, až pak to přijmete jako celek, tak v tom jistě vidíte tu genialitu. Ono tam je, to neupírám, ale spíše jen střípkovitě a celistvý obraz se mi z toho ne a ne vytvořit. 65% ()

PAVLIS

Nenudící spojení brutálního válečného filmu a dětské pohádky, které dává sympaticky na výběr ze dvou možných konců. Navíc s osobitým vizuálem. Osobně mi ale nebyla moc sympatická ani válečná část filmu, kde bychom měli asi fandit komoušům před fašisty a kde si párkrát vzala logika dovolenou, ani dětská pohádková část ve filmu, který není pro děti. U mě tedy labyrint moc nezabodoval. 12.1.2024 - ČSFD 81% / 82% IMDb. ()

sinom

ach Guillermo...mohol si sa stat nesmrtelnym, no uplietol si si na seba pretazky bic. To, co ta mohlo katapultovat do zavratnych vysin, "iba" potvrdilo tvoje miesto v kolonke zaujimavych, talentovanych filmarov. dalo sa z toho vytlct ovela viac... ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia