Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

smrtubohem

Kašlu na to že je to sprostý až to není hezký, je to totiž naprosto přesné zobrazení rozumové a výrazové úroveň pánů fotbalových bafuňářů, darmožroutů, bařtipánů, pupkáčů a panděráků. Duo Lábus+Čvtrtníček zafungovala perfektně. ()

Toumyk

Začátek je sice fakt nuda, ale poté co se slova ofiko chopí pánové Lábus a Čtvrtníček následuje 40 min plných smíchu...skvělý doprovod smyčcového orchestru. ()

Dave_ff

Obsahově se jedná o naprostou spodinu, ale způsob, jakým nám tento skandál podali je naprosto ojedinělý a poměrně kouzelný. ()

g.laudeo

Geniální nápad a dokonalá realizace. Slyšel jsem to v autě snad padesátkrát. Záchvaty smíchu neslábnou. Neuvěřitelný Čtvrtníček. ()

swinevenca

Ty dva se během hry nezastavěj, stejně jako můj smích, Polášek a ten vtipnej zpěvák nejsou o moc slabší křoví. To je už lidovka tohle. A pak sou eště jiný důležitý věci a to je podstatný. ()

stolista

7let po zinscenování divadelní hry,resp.telefonních přepisů,nejsem moc fotbalový fanoušek,délka jen 50minut..to je pár věcí,pro které nehodnotím výše. ()

gotham

Grandiózní představení. Je neuvěřitelné, že se takto spolu vůbec nějací dva lidé baví, navíc dá se říct inteligentní a vysoce postavené osoby. Mě to podle těch přepisů spíš přišlo jak dvojka ze zvláštní školy, a ne předseda rozhodčích a šéf fotbalového klubu. Herecky byl bohužel Čtvrtníček o parník lepší než Lábus, který tam působil takovým ospalým dojmem. No a taky mě nebrala úvodní a konečná sekvence, naprosto zbytečné. Nejlepší scénka: Volal mi Pelta.- Čůrák, a co chtěl ? -Nic. - A cos mu na to řek ? - Nic. - No tak tos mu řek dobře. 80% ()

K.O.vi

Já teda myslim, že nevim, ale... Myslel jsem si, že to je doslovný přepis odposlechů, ale neni to tak. Základ tam asi bude, ale Čtvrtníček a Lábus dost improvizují (což je poznat i na těch "m..kách ze Slanýho"). Slyšel jsem to ve zvukové podobě z jiného představení a bylo to o dost jiné. Tak mě napadá, aby je ještě pánové Horník a Brabec nežalovali za pomluvu... Vytknul bych tomuto dílku (jak tady už někdo napsal) scénky před a po samotném rozhovoru "Brabec"-"Horník". Soubor Bezdrev byl dobrý (BBV+Major Zeman), zpěv naprosto mizerný (ten "zpěvák" -bez urážky- by se hodil spíš do filmu Od soumraku do úsvitu - jako herec/komparz) - proto "jen" 80 % ()

Tuty

Když si uvědomim, že to, co GENIÁLNĚ!!!! recitujou Čtvrtníček! s Lábusem, řikaly 2 fotbalový ,,mozky" fakt do telefonu a myslely to smrtelně vážně..no debilita holt nezná mezí.No to mi ho v tom případě teda vyndejte.. ,,Já sem mluvil s nim jenom po telefoně, a tak, že sem nevim a řikám, mě to nevadilo, stejně bych musel dát do toho" Kdo neviděl (a hlavně neslyšel), neuvěří!!!!!! 4,5 ()

Docentus

Už je to nehorázný kult, ale přitom docela primitivní. Ivánek, Jarda a delegát rozehrávají neskutečné dialogy. Kazí jen umělé natahování stopáže. ()

Bytchaz

"Hele, důležitý je, prostě..." - "Ale tohle všechno je důležitý, ty vole. A pak jsou taky jiný věci, který jsou důležitý, rozumíš, a to je podstatný." Já bych se z těch mediálních čůráků fakt vomrdal. 70% ()

superzurda

To mi ho teda vyndej nebo já myslel, že se z toho vopíchám. To byly hlášky, které používám dodnes. I dělníci, dlaždiči a všichni kopáči by mohli jít do učení v oboru vulgární mluvy k těmto dělníkům fotbalu či nosičům vody. Je neuvěřitelné, že se tímhle stylem domlouvá liga. Čtvrtníček si roli Horníka opravdu užívá. Jako v jednačtyřiceti ty skluzy .... to jsem čuměl :-) ()