Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Začalo to v roce 1928 v Kentucky… Strašlivá nákaza zvaná „Bílý mor“ si vyžádala 63 000 lidských životů. Obří sanatorium mělo izolovat nakažené jedince a poskytovat zázemí děsivým experimentům, které měly jediný cíl - nalezení účinného léku. Hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Nejmasovější hrob na světě získal přezdívku „Tunel smrti“. V roce 1958 objevili lék a sanatorium zavřeli. Gigantický památník utrpení a bolesti měl usnout navěky. Jenže teď se probouzí… Nyní se pět dívek rozhodlo v něm přespat. Každá na jiném patře, odhodlaná o samotě přežít noc na nejděsivějším místě na světě. Tohle je jejich příběh a skutečně se stal… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (193)

KmK 

všechny recenze uživatele

Opradvu kontroverzní dílko. Veškeré klady už zde napsal Anticque, ovšem ti co tento film osuzují mají také pravdu. Já jsem bál opravdu moc, ale možná to bylo tím, že jsem se na to díval sám doma v 1 v noci. Lekací scény jsou važně pekelně husté a to od hororu čekám. Na druhou stranu je to přestříhané a konec je nějaký divný a nedává smysl. Ideální film pro strašení mladších sourozenců. ()

Nick Tow 

všechny recenze uživatele

Pri niektorých filmoch sa zvykne hovoriť, že "forma zabila obsah". Keby mal Tunel smrti nejaký obsah, boli by sme svedkami presne takejto vraždy, ale kedže o obsahu sa dá hovoriť len ťažko, tento film spáchal samovraždu /t. j. forma zabila formu/. Stupiditu scénara, vykrádajúceho to najklišéovitejšie klišé, chceli tvorcovia zakryť "klipovitou" kamerou a vizuálnymi schválnosťami, ale zabudli pri tom, že kde nič nie je, tam ani smrť neberie. Jediné použitie pre tento film by som videl na nejakej hodne bujarej a pokročilej párty metalistov: za predpokladu, že by vypli zvuk a obraz by bežal iba ako bizarná /vďaka niektorým herečkám silikonovo "ceckatá"/kulisa k vypeckovanej zvukovej smršti. /Lenže metalisti si na svojich parties asi púšťajú celkom iné filmy.../ ()

Reklama

DiegoC. odpad!

všechny recenze uživatele

Hodnotím len prvú hodinu filmu, lebo potom som to už vypol: Režisér sa pokúsil inovovať horor tým, že sa časové línie prelínali, čo však v konečnom dôsledku prinieslo len gýč. Dookola tam išlo len to isté - dievča sa pomaly presúva po dome, potom odrazu BU a záber na ďalšie dievča a to sa opakovalo stále dookola. Vždy bolo jasné, čo sa o chvíľu stane. Hlavné postavy sú samozrejme pekné modelky (ako vo všetkých takýchto trápnych filmoch) - všetky podobné, mal som preblém rozoznať ktorá je ktorá. Navyše tá prvá hodina nemala nič spoločné s tým bielym morom. Nechcem to ďalej kritizovať, lebo som to nedopozeral do konca a nebolo by to objektívne, keďže záver mohol byť lepší (o čom však pochybujem). ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Příště už se nenechám zlákat přebalem dvd a ani jeho sloganem. "Jeden z nejstrašidelnějších příběhů vůbec", rozhodně ne. Pobyt v rozbořeném sanatoriu se proměnil ve velkou nudu. Pár lekacích scén, přesun v čase, hloupé holky , zmatek, to všechno se spojilo v jeden velký slepenec, který film poslal ke dnu, i když nápad tu byl. ()

JAn odpad!

všechny recenze uživatele

Přesně ten typ filmu, ve kterém vítězí vizuální stránka nad tou obsahovou. Režisér Booth se snaží být za každou cenu "cool" a neuvědomuje si, jak dementní story mu to vlastně vzniká pod rukama. Příběh (dá-li se tomu vůbec tak říkat) je zmatený a přeplácený, hlavní hrdinky ´sou tak vyumělkované, až od sebe nejdou rozeznat, interiéry sanatoria laciné, atmosféra nulová... S takovými "horrory" už jděte, prosím, do prdele. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (8)

  • Film uvádí, že lék byl objeven v roce 1958 a že stejného roku bylo také sanatorium uzavřeno. Ve skutečnosti byl lék objeven již v roce 1943 a roku 1952 dostal jeho objevitel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Sanatorium bylo uzavřeno o 10 let později, tedy v červnu 1662. (Chufu)
  • Film se natáčel v Louisville v Kentucky a Hollywoodu v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno