poster

Křídla přírody (TV film)

 • Francie

  Les ailes de la nature

Dokumentární

Francie, 2002, 153 min

Režie:

Jacques Cluzaud

Hudba:

Bruno Coulais

Hrají:

Jacques Perrin

Producenti:

Jacques Perrin
(další profese)
 • rt12
  ****

  Oceňuji mimořádný přírodopisný dokument. Co mě ovšem kazilo dojem byl monotónní nudný hlas, který mě doslova uspával a bylo těžké udržet pozornost.(20.5.2014)

 • Via
  *****

  Konečně!!! Hudbu z tohoto velmi dobře natočeného dokumentu už znám pár let... a dlouho jsem čekala na dokument, až si ke mně tzv. najde cestu - stalo se - díky Hope ;) Jinak plně doporučuji - výborné snímky, spousta známých ptáků i neznámých, o jejich životě, kde v lecčems jsme si hodně s některými podobní...(26.1.2011)

 • Autogram
  ***

  Imprinting u vtákov zabezpečí, že človek sa im stane nie adoptívnou, ale z ich vtáčieho pohľadu skutočnou matkou alebo otcom. Tak sa nadšenci stávajú rodičmi a môžu vznikať podobné dokumenty, pretože inak by sa k divým husiam, kačiciam, labutiam alebo pelikánom nedalo priblížiť s kamerami a ďalšou technikou vrátane hlučných malých ľahkých lietadiel. Len to už nie je dokument o divokej prírode, ale skôr o domácich zvieratkách aj keď majú podobu divých husí.(9.5.2014)

 • SexyAjinka
  ****

  Zajímavý ornitologický svět. Je tolik různých namlouvacích rituálů i péče o mláďata. To mi připomíná, jak jsem nedávno četla "výzkum", ve kterém "zjistili", že muži jsou naprogramovaní k nevěře. Je s podivem, jak u lidské rasy je takováto choulostivá věc schopna bagatelizace. A přitom zde vidím tolik druhů ptáků s vlastním stylem ;). Že by se i mistr věděc někde utl? Ale každopádně jsou zde velmi dobré záběry a velmi jasný komentář, se kterým se rozhodně neplýtvá.(13.5.2014)

 • FortKnox
  ***

  V porovnání s britskými přírodopisnými filmy, tenhle vypadá průměrně. Nedovedu si vysvětlit co BBC dělá lépe. Co je ovšem na tomto dokumentu to nejzajímavější je až film o filmu nazvaný Stěhovaví lidé, který najdete na druhém DVD. Jak si vychovávali ptáky a nahrazovali jim matky, aby v nich ptáci v dospívání měli absolutní důvěru je neskutečné. Taky je zajímavá skutečnost, že filmaři filmují na nějakém atraktivním místě dva měsíce a do konečného dokumentu dají pouze 1 minutu pořízeného materiálu.(5.7.2011)

 • - Z dvojmesačného pobytu štábu v rôznych krajinách bola vo filme použitá jedna minúta. (Autogram)

 • - S produkciou na tvorbe dokumentu spolupracovalo viac ako 500 ľudí rôznych profesií. (Autogram)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace