poster

Křídla přírody (TV film)

 • Francie

  Les ailes de la nature

Dokumentární

Francie, 2002, 153 min

Režie:

Jacques Cluzaud

Hudba:

Bruno Coulais

Hrají:

Jacques Perrin

Producenti:

Jacques Perrin
(další profese)
 • rt12
  ****

  Oceňuji mimořádný přírodopisný dokument. Co mě ovšem kazilo dojem byl monotónní nudný hlas, který mě doslova uspával a bylo těžké udržet pozornost.(20.5.2014)

 • SeanLSD
  *****

  Bolo jasné, že nasadenie, ktoré celý tvorivý tím venoval zachyteniu života ( a hlavne putovania ) vtáctva muselo byť obdivuhodné, ale rozhodne mi nenapadlo, že použijú tak sofistikovanej metódy, akou je imprinting... ( a neviem, či to tak úplne schvaľujem ).(23.4.2014)

 • FortKnox
  ***

  V porovnání s britskými přírodopisnými filmy, tenhle vypadá průměrně. Nedovedu si vysvětlit co BBC dělá lépe. Co je ovšem na tomto dokumentu to nejzajímavější je až film o filmu nazvaný Stěhovaví lidé, který najdete na druhém DVD. Jak si vychovávali ptáky a nahrazovali jim matky, aby v nich ptáci v dospívání měli absolutní důvěru je neskutečné. Taky je zajímavá skutečnost, že filmaři filmují na nějakém atraktivním místě dva měsíce a do konečného dokumentu dají pouze 1 minutu pořízeného materiálu.(5.7.2011)

 • Autogram
  ***

  Imprinting u vtákov zabezpečí, že človek sa im stane nie adoptívnou, ale z ich vtáčieho pohľadu skutočnou matkou alebo otcom. Tak sa nadšenci stávajú rodičmi a môžu vznikať podobné dokumenty, pretože inak by sa k divým husiam, kačiciam, labutiam alebo pelikánom nedalo priblížiť s kamerami a ďalšou technikou vrátane hlučných malých ľahkých lietadiel. Len to už nie je dokument o divokej prírode, ale skôr o domácich zvieratkách aj keď majú podobu divých husí.(9.5.2014)

 • subic
  **

  Viděl jsem na ČT2 rozkouskováno na 3 díly. A ještě ten monotonní dabing, to bylo spíš za trest. 1. díl nuda, 2. díl smíšené pocity z ptáků ohrožených a uhynulých po havárii tankeru, na 3. už jsem neměl odvahu. Ptáci a ornitologie vůbec, pokud nejde vyloženě o dravce a ještě spíš ty lokální, tak mě to docela míjí. Ale neupírám tmu snahu ztvárnit ptačí svět pomocí zajímavých záběrů.(14.9.2016)

 • - Z dvojmesačného pobytu štábu v rôznych krajinách bola vo filme použitá jedna minúta. (Autogram)

 • - S produkciou na tvorbe dokumentu spolupracovalo viac ako 500 ľudí rôznych profesií. (Autogram)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace