Křídla přírody (TV film)

Jacques Cluzaud

Bruno Coulais

Jacques Perrin

Jacques Perrin

Moc pěkný dokument o ptácích se zajímavými záběry.(5.3.2010)

• subic

Viděl jsem na ČT2 rozkouskováno na 3 díly. A ještě ten monotonní dabing, to bylo spíš za trest. 1. díl nuda, 2. díl smíšené pocity z ptáků ohrožených a uhynulých po havárii tankeru, na 3. už jsem neměl odvahu. Ptáci a ornitologie vůbec, pokud nejde vyloženě o dravce a ještě spíš ty lokální, tak mě to docela míjí. Ale neupírám tmu snahu ztvárnit ptačí svět pomocí zajímavých záběrů.(14.9.2016)

Imprinting u vtákov zabezpečí, že človek sa im stane nie adoptívnou, ale z ich vtáčieho pohľadu skutočnou matkou alebo otcom. Tak sa nadšenci stávajú rodičmi a môžu vznikať podobné dokumenty, pretože inak by sa k divým husiam, kačiciam, labutiam alebo pelikánom nedalo priblížiť s kamerami a ďalšou technikou vrátane hlučných malých ľahkých lietadiel. Len to už nie je dokument o divokej prírode, ale skôr o domácich zvieratkách aj keď majú podobu divých husí.(9.5.2014)

Zajímavý ornitologický svět. Je tolik různých namlouvacích rituálů i péče o mláďata. To mi připomíná, jak jsem nedávno četla "výzkum", ve kterém "zjistili", že muži jsou naprogramovaní k nevěře. Je s podivem, jak u lidské rasy je takováto choulostivá věc schopna bagatelizace. A přitom zde vidím tolik druhů ptáků s vlastním stylem ;). Že by se i mistr věděc někde utl? Ale každopádně jsou zde velmi dobré záběry a velmi jasný komentář, se kterým se rozhodně neplýtvá.(13.5.2014)

Pokud vás při sledování filmu Ptačí svět také udivovalo, jak mohli filmaři natočit takové neskutečné záběry ze života opeřených letců, zde máte jedinečnou příležitost nahlédnout do pozadí vzniku tohoto jinak unikátního dokumentu. Křídla přírody však není pouhý film o filmu ale především samostatný přírodopisný dokument lišících se od mnoha jiných svou epochální výpravností. Těží z množství studijního a filmařského materiálu nasbíraného za více než 4 roky natáčení realizovaného po celém světě, proto není divu, že vlastně obsahuje více informací než samotný Ptačí svět určený do kin a přizpůsobený širším vrstvám diváků z řad běžných smrtelníků. Velmi pozitivní také je, že i zde pohyblivé obrázky doprovází krásná hudba Bruna Coulaise.(28.6.2007)