poster

Křídla přírody (TV film)

 • Francie

  Les ailes de la nature

Dokumentární

Francie, 2002, 153 min

Režie:

Jacques Cluzaud

Hudba:

Bruno Coulais

Hrají:

Jacques Perrin

Producenti:

Jacques Perrin
(další profese)
 • subic
  **

  Viděl jsem na ČT2 rozkouskováno na 3 díly. A ještě ten monotonní dabing, to bylo spíš za trest. 1. díl nuda, 2. díl smíšené pocity z ptáků ohrožených a uhynulých po havárii tankeru, na 3. už jsem neměl odvahu. Ptáci a ornitologie vůbec, pokud nejde vyloženě o dravce a ještě spíš ty lokální, tak mě to docela míjí. Ale neupírám tmu snahu ztvárnit ptačí svět pomocí zajímavých záběrů.(14.9.2016)

 • Autogram
  ***

  Imprinting u vtákov zabezpečí, že človek sa im stane nie adoptívnou, ale z ich vtáčieho pohľadu skutočnou matkou alebo otcom. Tak sa nadšenci stávajú rodičmi a môžu vznikať podobné dokumenty, pretože inak by sa k divým husiam, kačiciam, labutiam alebo pelikánom nedalo priblížiť s kamerami a ďalšou technikou vrátane hlučných malých ľahkých lietadiel. Len to už nie je dokument o divokej prírode, ale skôr o domácich zvieratkách aj keď majú podobu divých husí.(9.5.2014)

 • Zeek
  ****

  Nejlepší dokument o ptácích, který jsem kdy viděl. Tento dokument je přímo nabitý informacemi, k tomu výborná hudba a místy až neuvěřitelné záběry, nad kterými mě občas zůstával rozum stát, jakže tyto záběry filmaři mohli pořídit. Je vidět, že tenhle dokument je výsledkem několikaleté poctivé práce. Moje hodnocení: 90%(15.7.2007)

 • SexyAjinka
  ****

  Zajímavý ornitologický svět. Je tolik různých namlouvacích rituálů i péče o mláďata. To mi připomíná, jak jsem nedávno četla "výzkum", ve kterém "zjistili", že muži jsou naprogramovaní k nevěře. Je s podivem, jak u lidské rasy je takováto choulostivá věc schopna bagatelizace. A přitom zde vidím tolik druhů ptáků s vlastním stylem ;). Že by se i mistr věděc někde utl? Ale každopádně jsou zde velmi dobré záběry a velmi jasný komentář, se kterým se rozhodně neplýtvá.(13.5.2014)

 • DinoRaptor
  *****

  Moc pěkný dokument o ptácích se zajímavými záběry.(5.3.2010)

 • - Z dvojmesačného pobytu štábu v rôznych krajinách bola vo filme použitá jedna minúta. (Autogram)

 • - S produkciou na tvorbe dokumentu spolupracovalo viac ako 500 ľudí rôznych profesií. (Autogram)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace