Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

david666

Bez retro feelingu a Granta vrtící prdelí by šlo o hodně velký průšvih. Takto se film drží alespoň na průměru. ()

Shimmy

Tahle romantická komedie se mi moc líbila. Narozdíl od jiných romantických komedií tu bylo mnohem méně sladkých řečiček a hlavně mě film skvěle naladil už hned na začátku chytlavým klipem. ()

Merenre

Celkem milá šou se sešlým Grantem, kterého občas při neuvěřitelných tanečních kreacích chytne bolest v "popovém boku". Barrymorka tam taky sedla jak prdel na hrnec. Jinak je to taková sympatická klasická romantika, kterou poněkud pozvedají výjimeční herci a také určitá míra nadsázky. Netopí se to tak v patosu a klišé jako jiné záležitosti tohoto druhu. Je to na hodně silné 3 , skoro až 4. ()

PatrikP4

Po dlouhé době jsem to zase měl možnost vidět... ale pro mě to byla nuda... ani nevím proč to odemně dostalo tenkrát tři hvězdy... možná kvůli tomu že ty písničky tam byly relativně dobré a nebo kvůli Drew Barrymore... ()

RyonMathrin

Sladké, romantické, očekávatelné... ale potěšilo. Žádný zázrak, ale ta písnička byla docela hezká. Jako oddechovka bohatě postačí. Jeden z těch třemi hvězdami hodnocený film, který jen tak nezapadne v paměti. ()

imaginer21

Nesmírně obdivuji filmy, které celkem vydařeným způsobem představí divákovi fiktivní kulturní legendu a vůbec celé universum (viz starej dobrej rocker Bill) a do něho ještě dokáží napasovat decentně odvyprávěný příběh plný milých trefných popkulturních narážek. M&L není jen o tradičně suchém srdcaři Grantovi nebo o jednohubkové romanci, kterých už bylo viděno nespočet. Je to právě ten dezert, který i přes svou relativně neoriginální a průměrnou (ale skvělou) chuť prostě rád zajím aspoň jednou do roka. Protože - ruku na srdce - takhle se člověk zas až tak často na filmu ze světa hudebního průmyslu nepobaví. ()

VUCAKO

Každoročně se na film doma díváme, takovým zvláštním způsobem nás ty britské vtípky přitahují. A je tam DDRko, předchůdce Beat Saberu! :-) Buddha delight! ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

PPetr

Už jen ten úvodní klip stál za to. Je to další z Grantových klasických rolí. Rozvinul pohybový talent naznačený v Lásce nebeské a ukázal, že dokáže i zpívat. ()

Frankieboy

Jeden z mála filmů, kde mi nevadí herectví Huga Granta a snad uplně první film, kde Drew Barrymore je celkem sexi. Jinak se na tento snímek dá celkem v poklidu koukat. Člověk se místy zasměje a místy mu může i ta slzička ukápnout (pokud je slabší nátury). Takže obsahuje snad vše, co k tomuto žánru patří. ()

kokesh

Bavil jsem se a nenudil se. Navíc již první cca dvě minuty filmu zaručeně upoutají. Videoklip ve stylu 80. let Vás dostane již na začátku. ()

mikalana

Pokud se chcete zamýšlet nad životem stárnoucí popové hvězdy, která potřebuje k probuzení inspiraci, potom nemusíte přemýšlet. Film představuje poměrně jednoduchý romantický film. Talentovaná spisovatelka ztratila sebevědomí především díky nešťastné lásce k profesorovi, kterého si příliš připustila k tělu. Netalentovaná popová hvězda žije prázdným životem, který se naplní teprve příchodem ženy, která říká všechno do očí a probudí v něm skrytý talent. Vlastně to nemá žádnou hlubší myšlenku. Pouze je nám představen svět hudební produkce a jejich ovládání našeho hudebního vkusu tím, jak vytvoří z normálního člověka nereálnou superhvězdu, kterou všichni milují, která však není upřímná v projevu ani v životě. Hugh Grant ztvárnil svou postavu dobře, setkali jsme se ovšem už i s rolemi, které mu seděly lépe. Drew Barrymore nezklamala ale její postava není domyšlená - nechat se zničit knihou jednoho profesora, ve které ani nejsem jmenovaná jménem, když já znám pravdu - zničilo by to někoho a pokud zničilo, dovolilo by mu to zachovat si pocity zamilovanosti k oné zrádné osobě? ()

Kvico

pomalší rozjazd filmu, od ktorého zo začiatku neviete čo môžte čakať postupne naberá na intenzite a speje k vybornemu koncu. Drew mam skratka rad a ten jej xichtík sa mi páči v každej komédii a rovnako aj tu ma dostala a bolo cítiť aj výbornú chémiu s Hughom. páčil sa mi ten výsmech mladej generácii spevákom a podriaďovania sa trenov v ich prípade ktorý tu bol zakomponovaný, a hoci som od tohoto filmu neočakával veľa bol(a verím že nie len) pre mňa krásnou ukážkou romantického filmu, ktorý nie je na vracanie...a popri všetkých ostatných somarinách v tomto žánri sa po krátkom rozmyslení nebojím dať 4 hiezdičky ()

Arren

Nemuzu si pomoct. Tenhle film me naprosto dostal. Nejspise se trefil do meho stylu humoru. Celkove me kazdy film s Grantem bere, i kdyz hraje porad naprosto stejne charaktery, ale tento ma v sobe i cosi navic. Je to ta uvolnenost s jakou dej plyne. Vsechny dialogy jsou uveritelne a filmu neschazi notna davka humoru. V posledni dobe jsem videl romantickych filmu dost, ale tento mezi nimi bez debat kraluje. ()

Chlo0opek

Hugh Grant a Drew Barrymore - to je ta dobrá stránka filmu. No a všechno ostatní už za moc nestojí. Umělá popová hvězdička si objedná hit od vyhaslé popové hvězdy (Hugh). Ten složí hudbu a text složí slečna (Drew), která se mu "stará" o květiny. Ach jo, to je zas zápletka.. 2* z milosti. ()