Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Nix

Sympatická romantika. Hugh mne čím dál víc začíná bavit a nějak mi do těch romantických slaďáren sedí, umí zahrát i zazpívat a Drew je skvělá taky, tohle byl ten lepší počin. ()

Wolf

Výborné herecké výkony obou herců jsou velkým plus tohoto filmu, svižný rozjezd plný opravdu vtipných vtipů časem upadá a ke konci se intervaly mezi veselými nebo zkrátka jakýmykoliv zajímavýmy scénami prodlužují, ale celkově se jedna o nadprůměrnou romantckou komedii, u které se rozhodně nudit nebudete a pokud se chcete přijemně pobavit můžu doporučit :) ()

Uhura

Nejlepší z celého filmu je Grantův klip ve stylu osmdesátek, ten vážně stojí za to, jinak je to klasický americký popelčin příběh. ()

vojta1 odpad!

V Hoří má panenko se dlouho mluví o sekyrce pro bývalého náčelníka hasičů, ačkoliv sekerka v krabičce ve skutečnosti už není. Tím se skvěle násobí trapnost situace. V tomto filmu postavy mluví o skvělých textech písniček, které jsou ve skutečnosti ubohé. Dociluje se tím stejné trapnosti jako v Hoří má panenko. Bohužel to nebyl záměr, ale to autoři naštěstí asi neví. ()

Zajija

Asi sem možná trošku měkčí povahy po shlédnutí tohoto filmu. Podle mě příjemná romantická věc. *** . ()

Derek7

Velice prvoplánová záležitost s již tradiční rolí pro Hugha Granta, jehož nechápavé pohledy a úsměv klauna z McDonald´s už mě začínají unavovat. Jediné, co film zachraňuje, je poměrně dobrá hudba. ()

RajCZitko

v tomto filmu to táhne určitě nejvíce nahoru kuriozní povaha postavy hrající Drew Barrymore. Zbytek je opravdu průměrný až podprůměrný. Mno ale což, rozhodně nezkazí pohodový večír s přítelkyní u telky. ()

Crazynka

Jedna z mála romantických komedií, která mě skutečně pobavila, místy přímo rozněžnila a k tomu ta hudba.... Z tohoto důvodu dávám 4* a určitě kouknu znovu. ()

DadysGirl

Hugovi jsem dlouho nemohla přijít na chuť a myslela jsem si, že mám ráda jenom jeho postavy a filmy, ale pravdou je, že je to jeho osobní kouzlo... Ladí mu to s většinou jeho partnerek a tady mu Barrymore v roztržitosti a zvláštní roztěkanosti dokonce konkuruje... A navíc ty písničky člověk nedostane z hlavy... ()

xylofonka

Bezzubá rádobykomedie o tom jak by si starý kozel rád hrál na mladého, ale ve finále je z něj člověku jen špatně... ()

hamir0

Pro mě možná až příliš naivní, ale jinak velice příjemná jednohubka. Granta můžu a jeho břitské (břitké + britské) hlášky mi neskutečně sedly. Vlastně ani nevím, proč nedávám 4 hvězdy, ale něco mi tam k nim zkrátka chybělo. ()

Evii.B

Film je svým způsobem originální, když to nečekáte tak opravdu překvapí. Podívámli se na to zprátky, není to vlastně o ničem jiným, než o psaní jedné písně. Je to zástupcem filmového scénáře: poznají se, vše je dobré, rozhádají se, udobří se, happy end. Ale i tak se mi to líbilo, Drew je opravdu úžasná, ale Hugh mě přišel jak její táta. Nemůžu si pomoc, ale v tomhle filmu vypadal hrozně :D Hvězdičky jsou teda za Drew a hlavně za ten konec, i když očekávaný happy end, ale moc pěkně udělaný! ()

Meev

Za mě velmi kladný film. Působí vyrovnaně, nechce divákovi nic vnutit, není nějak utahaný a u obrazovky vás zcela jistě udrží. Od zajímavého názvu k běžnému konci, nemám co vytknout! ()

RedRose

Je mi jasné, že to není žádný art, ale z nějakého důvodu, se mi ten soundtrack fakt líbí! Kolem něj je postavený příběh, který není originální ani trochu, ale tady mi to vůbec nevadilo a celkově mi ten film sednul. Hugh a Drew jsou fajn a tady jim to společně funguje. A co víc, úvodní song kapely POP je prostě pecka!! 74% ()

Najt

Hudební komedie s krásným soudtrackem a skvělými herci. Můžu vidět kolikrát chci a vždy potěší a pobaví. Je to milý a krásný film. ()

Hollister

Sice to není žádnej majstrštych a někomu se možná budou čtyři hvězdičky zdát moc, ale na sobotní večer na doma je to příjemnej odpočinkovej film, kdy už na začátku více méně víte jak to dopadne. Grantovi taneční kreace nemají chybu a v roli Alexe Fletchera mohl vyřádit. Tenhle typ chlápků mu prostě sedí. Jo a písnička i klip na začátku filmu ala Duran Duran z 80tých let se opravdu povedli:-) ()