poster

Fast Food Nation

 • USA

  Fast Food Nation

 • Slovensko

  Fast Food Nation

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Džejkop
  ***

  A i kdyby to byla pravda, přesto mě to neodradí, jednou za čas je prostě jídlo z fast foodu pochoutkou :). A budu tyto podniky navštěvovat i nadále, i přesto, že uvnitř není maso. Mají to dobře okořeněný a mýmu žaludku to chutná, takže ukazujte si obrázky z jatek klidně dál, třeba si tam melte i krysy, ve výsledku je to chutný hamburger a o tom to je.(1.2.2008)

 • sta
  **

  nene, tak tohle se Linklaterovi prostě moc nepovedlo - skoro to vypadá, jako by se US-indie scéna vyčerpala. je to moc ukecané (salónní levičáctví snímku velmi dominuje, Evropa bude nadšena), natočeno bezpohlavně, beze stylu. výsledek zachraňuje výtečná muzika a především závěrečná scéna na jatkách, to bylo skutečně MASO!(16.1.2007)

 • Radek99
  ****

  Tenhle film je rozhodně agitka, a to agitka silně levicová, s mnoha argumenty tu použitými lze polemizovat a mnohé jsou zjevně zvoleny pouze proto, že se hodily autorům snímku do koncepce scénáře, jakož i do koncepce angažovanosti celého snímku, ale na rozdíl třeba od politicky a názorově obdobně motivovaného Michaela Moora (hlavně jeho Fahrenheita 9/11) s tímhle snímkem souzním a ztotožňuji se s ním... Je dobře, že už konečně někdo takovýhle film plný hollywoodských hvězd natočil a že zase nejde o nezávislou produkci s minimálním dopadem. Přesně takhle podle mého světonázoru funguje náš západní svět. Kapitalismus, jenž svou dravostí a premisou maximálního zisku zašlapává demokratické principy do hlíny... (Tenhle film funguje trochu na principu knihy - nejspíš realistického románu...musíte se prokousat nezáživnými popisnými pasážemi symbolizujícími svět, který film popisuje, stejně jako si musíte projít stohy nezáživných materiálů, jestliže se chcete dostat k meritu věci, možná už s tím mají diváci na konci alfabetického věku tak trochu problém, ale já v tom nevidím nějaké mínus filmu...to by dneska například taková Markéta Lazarová už vůbec neměla žádné diváky...)(18.4.2007)

 • BoPo
  **

  Zábavné? Nie. Poučné? Áno. Človek všetky vo filme spomínané fakty pozná, len si ich väčšinou nepripúšťa, respektíve ich ignoruje. Ja medzi takých patrím, takže môžem len zaležať DOBRÚ CHUŤ.(11.4.2011)

 • choze
  **

  Nezávislácky roztěkaný a pomalý film se zástupem hvězd, jednou skvělou scénou (rozhovor Grega Kinneara s Bruce Willisem) a nechutným moorovským koncem, za který jednu hvězdičku strhávám. Opět jsem se nic nového pod sluncem nedozvěděl, ani mi není o nic víc líto krav a hambáč si dám při nejbližší příležitosti.(3.5.2007)

 • - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)

 • - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

 • - Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace