Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,005,539Tržby Celosvetovo $2,209,322(9.4.2009)

Neřekl bych, že je to zas až taková agitka. Nebo jste měli pocit, že to, co tam povídá Bruce Willis, je nějak mimo mísu? Scéna s bojácnými, hloupými kravičkami je také výživná. Nechováme se, my lidi, kolikrát úplně stejně? Klid, pohoda, jistoty... vystoupit z komfortní zóny netřeba. Kdo ví, co číhá za hranicemi ohrady. Spíše než cokoli jiného, je Fast Food Nation obrazem naší společnosti, ve které chceme mít všechno rychle a pak se divíme, že je to sračka (doslova). A když s tím chceme něco dělat, zjistíme, že systém je chytře nastaven tak, aby se z něj ovečkám nechtělo. Ostatně, jak také ukázáno na mexické linii příběhu, člověk riskuje a odhodlá se změnit svůj život, až když mu teče do bot.(15.7.2009)

• Vodnářka

Absolutní nuda promíchaná se záběry na nechutné maso, (kdyby jen) slinami v jídle, skupinkou Mexičanů, jejíž osud mi byl naprosto ukradený a slečnou, která snad kromě toho hlavního hrdiny nikoho nezajímá. Hvězdička za to, že se Linklaterovi jakýmsi záhadným způsobem podařilo vnuknout mi naději, že se třeba ještě něco zásadního stane. Bohužel je mnohem lepší lhář než režisér...(12.9.2011)

Krásný případ filmu, který ukáže fakta a tu přemýšlecí a spojovací a uvědomovací část nechá na divákovi. Otázka je, jak se k tomu postaví každý sám. Já jsem se během sledování místy až silně nudila. Myslela jsem si, že právě kvůli tomu ve mně zůstal znechucený dojem, ale ve skutečnosti to bylo proto, že jsem byla znechucena tím, co film zobrazoval, nikoliv filmem samotným. Potřebovala jsem ale jenom trochu odstupu, abych si to uvědomila.(10.9.2008)

• choze

Nezávislácky roztěkaný a pomalý film se zástupem hvězd, jednou skvělou scénou (rozhovor Grega Kinneara s Bruce Willisem) a nechutným moorovským koncem, za který jednu hvězdičku strhávám. Opět jsem se nic nového pod sluncem nedozvěděl, ani mi není o nic víc líto krav a hambáč si dám při nejbližší příležitosti.(3.5.2007)