Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

• Djkoma

Vždycky jsem měl rád Richarda Linklatera. Jeho diskuzní romance opravdu z celého srdce miluji a některé jeho experimenty ve mě také vzbudili ty lepší pocity. Bohužel to není příběh Fast food nation. Snad poprvé natvrdo říkám, že tohle se Richardu nepodařilo. Film nepůsobí jako celek, ale spíše jako dvoudílná mini série, která v první půlce chce říct hodně, ale během reklamy mezi oběma díly všechny své myšlenky zapomene a poddá jen nudné a obyčejné svědectví, které bych očekával od režiséra kvalitativně o hodně slabšího. Všechny ty malé i větší hvězdičky přes Linklaterova oblíbence Ethana Hawke, Bruce Willise, Avril Lavigne, Krise Kristoffersona působí jen jako marketingově promyšlené tahy, kdy si jeden manažer řekl, že by Bruce Willis měl hrát v podobně laděném filmu a stalo se. Je tam 5 minut a je to opravdu "bomba". celkový přístup k postavám se mi nelíbí, dělají věci, které neodpovídají tomu co se o nich divák doví a poučka na závěr? Chcete se něco dozvědět o hamburgerech? Koukněte na Super size me a nechte tento rádoby satirický film na pokoji.(23.3.2007)

Fast Food! Víte, co jíte? Že ne? Tak tady se to dozvíte! A nebude vám to teda zrovna milé! Kontrola kvality produktu jednoho řetězce s rychlým občerstvením. A není to zrovna pohled líbivý! Po shlédnutí tohoto filmu vás (možná) přejde chuť zajít pojíst hamburger. Varoval jsem vás! Nedali jste si říct!(28.12.2008)

• choze

Nezávislácky roztěkaný a pomalý film se zástupem hvězd, jednou skvělou scénou (rozhovor Grega Kinneara s Bruce Willisem) a nechutným moorovským koncem, za který jednu hvězdičku strhávám. Opět jsem se nic nového pod sluncem nedozvěděl, ani mi není o nic víc líto krav a hambáč si dám při nejbližší příležitosti.(3.5.2007)

Linklater FFN natočil až dokumentárním stylem, ve kterém vidíme přesně to, co všichni víme, nebo alespoň tušíme, ale nechceme to nikdy sledovat na vlastní oči. Nic víc, nic míň. Není to však žádná óda na nechutnost, i když by se k ní dalo snadno klesnout. Pouze v závěru režisér přitlačí na pilu trochu víc. Chválím využití mladých talentů (Avril Lavigne se nepočítá), spolu se slavnějšími herci (Willis, Hawke), kteří si své pidirole zjevně užívají.(16.1.2007)

Kontroverzný film o hamburgeroch a fastfoodoch, moment už sme to tu raz mali. Áno, mám na mysli Super Size Me, ktorý však bol dokumentom. Linklaterov snímok je však aj o rôznych ľuďoch, rôznych povahách, rôznych problémoch, mexičanoch.:) Súhlasím s KevSpa, že po zhliadnutí tohto filmu si asi ťažko hneď niekto zájde na hamburger. Linklater mi čiastočne pokazil chuť do jedla a pohľady na úbohé zakrvavené kravy si určite nechcem zopakovať, no musím priznať, že ma jeho film zaujal, mal kopu výborných hercov (hlavne Greg Kinnear) a bol zaujímavý, aj keď nechutný. Čo v tom hľadala Avril Lavigne?(5.7.2007)