poster

Fast Food Nation

 • USA

  Fast Food Nation

 • Slovensko

  Fast Food Nation

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PinokKio
  **

  To, že v burgerech jíme s*ačky, je snad každýmu jasný, ovšem nevím, jestli tenhle ani film ani dokument to omlouvá či naopak (poctivý farmář Kristofferson, macek Kinnear, práce dožadující se mexikáni). Linklatera jako experimentátora mám rád, ovšem tady jako by on sám nevěděl, co vlastně točí.(2.2.2009)

 • liborek_
  ***

  Trošku překombinované... a dle mého skromného názoru kladl Linklater důraz na méně podstatné věci, než bych čekal. Nejde ani tak o hamburgery samotné, jako spíš o tu politiku kolem ní, že... A to zachytil všehovšudy ve třech scénách. Ono závěrečné korzo kolem porážky krav mi pak hodně připomnělo jednu dost nechutnou protipotratovou přednášku, z čehož mi vyplynula Linklaterova silná averze vůči pojídání masa vůbec. A jelikož jsem všežravec a vím, že maso nejde vyrobit jinak než zabíjačkou, trochu to tento film v mých očích shazuje. Čekal jsem kritiku fastfoodů a "mcdonaldizace společnosti" (viz stejnojmenná kniha George Ritzera), místo toho jsem ale dostal sice zajímavý a dobře natočený, leč nedotažený slepenec sociální a hlavně vegetariánské agitky, který v některých místech působil příliš prvoplánově. Linklaterovy nádherné filmy Před úsvitem a Před soumrakem stojí o dvě třídy výš...(27.11.2007)

 • Ant
  ****

  Víc než kterýkoli z oněch tří příběhů mě zaujalo téma filmu. Tvůrci si opravdu nebrali servítky. Příští návštěvu mekáče si budu rozmýšlet o něco déle.(14.7.2009)

 • bassator
  ***

  Čekal jsem komedii - místo ní se z toho vyklubala bohužel jen krutá realita... - 2. 12. 2009 - 60%(5.12.2009)

 • choze
  **

  Nezávislácky roztěkaný a pomalý film se zástupem hvězd, jednou skvělou scénou (rozhovor Grega Kinneara s Bruce Willisem) a nechutným moorovským koncem, za který jednu hvězdičku strhávám. Opět jsem se nic nového pod sluncem nedozvěděl, ani mi není o nic víc líto krav a hambáč si dám při nejbližší příležitosti.(3.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace