Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Tak, jako jsem v případě Bowling for Columbine nechápala, co tak fenomenálního se skrývá v tom, téměř devadesáti procentním hodnocení, zde naopak nechápu, v čem Fast Food Nation strádá. Pro mě velmi kvalitně a podnětně zpracovaný film s příjemným hereckým obsazením. O Patricii Arquette jsem si chvíli myslela, že je kamarádkou, která bydlí s Ashley Johnson a ona to byla její matka, v pohodě:) Těšila jsem se také na Catalinu Sandino Morenu, která mě zaujala již v Paříži, miluji tě. Ta dívka je nádherná a má talent, škoda, že není více známá. A jako bonbónek překvápko v podání Avril Lavigne. Všechny ty monumentální kampaně a reklamy, jsou jen vypucované a marketingově vyleštěné pozlátko, za nímž se skrývá všechno to, co uvidíme i v tomto snímku. Lidský faktor, jako pracovní síla, je v mnohých zaměstnáních brán jen jako nezbytný článek zapadající do jednoho velkého kolosu, kde v podstatě mnohdy nemá hodnotu a je brán jen jako další stroj. Každá práce má svá skrytá pozadí. Naprosto mě odrovnal závěr, kde Sylvii její šéf vede přímo na jatka. Jak tam nebohou krávu "shoot in head," to bylo moc i na mně. Americký styl stravování, fastfoody, je jeden velký humus a já osobně, bych do úst hamburger, hranolky máčející se v kečupu, a podobné "produkty" nikdy nevložila.(15.3.2012)

Trošku překombinované... a dle mého skromného názoru kladl Linklater důraz na méně podstatné věci, než bych čekal. Nejde ani tak o hamburgery samotné, jako spíš o tu politiku kolem ní, že... A to zachytil všehovšudy ve třech scénách. Ono závěrečné korzo kolem porážky krav mi pak hodně připomnělo jednu dost nechutnou protipotratovou přednášku, z čehož mi vyplynula Linklaterova silná averze vůči pojídání masa vůbec. A jelikož jsem všežravec a vím, že maso nejde vyrobit jinak než zabíjačkou, trochu to tento film v mých očích shazuje. Čekal jsem kritiku fastfoodů a "mcdonaldizace společnosti" (viz stejnojmenná kniha George Ritzera), místo toho jsem ale dostal sice zajímavý a dobře natočený, leč nedotažený slepenec sociální a hlavně vegetariánské agitky, který v některých místech působil příliš prvoplánově. Linklaterovy nádherné filmy Před úsvitem a Před soumrakem stojí o dvě třídy výš...(27.11.2007)

• sta

nene, tak tohle se Linklaterovi prostě moc nepovedlo - skoro to vypadá, jako by se US-indie scéna vyčerpala. je to moc ukecané (salónní levičáctví snímku velmi dominuje, Evropa bude nadšena), natočeno bezpohlavně, beze stylu. výsledek zachraňuje výtečná muzika a především závěrečná scéna na jatkách, to bylo skutečně MASO!(16.1.2007)

• heyda

Pro mě teda zklamání. Námět je výborný, klidně mohl být ještě drsnější, ale zpracování bylo absolutně nedůstojné celé problematice. Nudil jsem se fakt příliš a ani herecká či pěvecká esa mi to příliš neozvláštnily. Jediné, co jsem si z celého filmu odnesl, že až poletím v létě do Colorada, tak si rozhodně rozmyslím, jestli si dám pravý dvojitý cheeseburger v Mickey´s. 40%(5.3.2012)

• Slarque

Slepenec několika příběhů, které se točí kolem hamburgerového řetězce. Mexicko-imigrantská část mě nudila permanentně, linie s jedním z vedoucích činitelů fastfoodového řetězce byla lepší, ale někde po půlce skončila, příběh prodavačky v jedné pobočce byl asi nejlepší, ale časem se stočil také nezajímavým směrem. Režisér si největší trumfy nechal na závěr, ale to už bylo pozdě a ani záběry z porážky na jatkách už mě nedokázaly vytrhnout z letargie. Film je zkrátka moc dlouhý a zasloužil by razantně zkrátit (první bych vyhodil scénu s Brucem Willisem).(23.3.2007)

• - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

• - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

• - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)