Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

První pravidlo marketingu: nezabít zákazníka (podruhé by nepřišel)...... Byli jste někdy v masokombinátě? Ukázali vám porážku? Kde řežou kravám hlavy? Brodili jste se v krvi? Ano? Tak vám nemá tento film co nabídnout! Film totiž nemá nic řešit. Jen upozornit. Třeba na levnou pracovní sílu. Na humus na jatkách. Ale to asi všichni víme. Že jsou v tom mase hovna? Vždyť o tom co jíte rozhoduje někdo, kdo nechce přijít o práci. Napadá mě - byli jste někdy v pekárnách? Ne? Myslíte, že tam pracují jen češi? Tak vězte, že všichni musíme občas spolknout nějakou sračku. Naštěstí u toho nemusíme celou dobu dejchat pusou! Ještě že jsou všude kolem nás eko farmy. Aspoň něco se dá žrát. Že žádnou eko farmu neznáš? Tak na TOHLE nečum, nemakej v pekárně a nakupuj v třeba v Hypernově.(27.3.2007)

Čekal jsem komedii - místo ní se z toho vyklubala bohužel jen krutá realita... - 2. 12. 2009 - 60%(5.12.2009)

...a tenhle film bych promítal se "Super size me" ( http://www.csfd.cz/film/166969-super-size-me/ ) jako dvojprogram. Ať už na něj navazující, nebo naopak... Jen si nejsem jist, jak by tyhle projekce končily. Každopádně si myslím, že jisté nejmenované >frančízy< v okruhu 1000 metrů od kin by měly v čase promítání preventivně zavřít a provádět třeba něco jako sanitární dny... :o/ . . . Jakési motto filmu, vyřčené v úvodu coby jedno ze základních pravidel marketingu - tedy že "...zákazníka nesmíte zabít, protože příště by nepřišel..." myslím hovoří za vše. Tři a půl hvězdičky tedy za film - zaokrouhleno nahoru právě pro onu nechtěnou >naléhavost< tvrzení marketingových sráčů, v tomto případě pak i jako celý film působící spíše jako memento, obnažující onu bídu a pomalé - ale jisté - zabíjení všech těch >šťastných< dlouholetých uživatel slastného fastfůdového světa... :-( - - - P.S. (13.3.2012) Dále k pochutnání něco mňamozního... http://www.csfd.cz/film/257552-potraviny-as/(26.11.2007)

Velmi zajímavé téma, super obsazení ale Richard Linklater není Alejandro González Ińárritu v jehož režii by výsledek vypadal nejspíš o 100% lépe..(13.8.2007)

Tenhle film je rozhodně agitka, a to agitka silně levicová, s mnoha argumenty tu použitými lze polemizovat a mnohé jsou zjevně zvoleny pouze proto, že se hodily autorům snímku do koncepce scénáře, jakož i do koncepce angažovanosti celého snímku, ale na rozdíl třeba od politicky a názorově obdobně motivovaného Michaela Moora (hlavně jeho Fahrenheita 9/11) s tímhle snímkem souzním a ztotožňuji se s ním... Je dobře, že už konečně někdo takovýhle film plný hollywoodských hvězd natočil a že zase nejde o nezávislou produkci s minimálním dopadem. Přesně takhle podle mého světonázoru funguje náš západní svět. Kapitalismus, jenž svou dravostí a premisou maximálního zisku zašlapává demokratické principy do hlíny... (Tenhle film funguje trochu na principu knihy - nejspíš realistického románu...musíte se prokousat nezáživnými popisnými pasážemi symbolizujícími svět, který film popisuje, stejně jako si musíte projít stohy nezáživných materiálů, jestliže se chcete dostat k meritu věci, možná už s tím mají diváci na konci alfabetického věku tak trochu problém, ale já v tom nevidím nějaké mínus filmu...to by dneska například taková Markéta Lazarová už vůbec neměla žádné diváky...)(18.4.2007)