Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

72% Konečně antihamburgrový film, ve kterém jde opravdu i o ty hamburgry. Trošku nešťastnu linkou pospojované tři příběhy do jednoho, takže se navzájem trošku přehlušují. a obsazení známých herců do malých rolí spíš ruší. nic méně nadnárodní fastfoodové společnosti provádějí hrozná zvěrstva a nikdy není od věci na to upozornit a také na další nedostatky "naší dokolalé společnosti". Greg Kinnear je mi čím dál herecky sympatičtejší.(16.7.2007)

...a tenhle film bych promítal se "Super size me" ( http://www.csfd.cz/film/166969-super-size-me/ ) jako dvojprogram. Ať už na něj navazující, nebo naopak... Jen si nejsem jist, jak by tyhle projekce končily. Každopádně si myslím, že jisté nejmenované >frančízy< v okruhu 1000 metrů od kin by měly v čase promítání preventivně zavřít a provádět třeba něco jako sanitární dny... :o/ . . . Jakési motto filmu, vyřčené v úvodu coby jedno ze základních pravidel marketingu - tedy že "...zákazníka nesmíte zabít, protože příště by nepřišel..." myslím hovoří za vše. Tři a půl hvězdičky tedy za film - zaokrouhleno nahoru právě pro onu nechtěnou >naléhavost< tvrzení marketingových sráčů, v tomto případě pak i jako celý film působící spíše jako memento, obnažující onu bídu a pomalé - ale jisté - zabíjení všech těch >šťastných< dlouholetých uživatel slastného fastfůdového světa... :-( - - - P.S. (13.3.2012) Dále k pochutnání něco mňamozního... http://www.csfd.cz/film/257552-potraviny-as/(26.11.2007)

Asi to měla být kritika konzumní společnosti, nicméně tvůrci se rozhodli pro takový formát, kterým vysloužili kritiku sami sobě.(12.1.2008)

Filmy s kontroverznou problematikou majú u mňa malé bezvýznamné plus a určite ma zaujímajú a logicky medzi ne patrí aj Fast Food Nation... Na 99% sa podobné veci dejú aj v skutočnosti, no ja s tým nič nenarobím a je mi to (bezohľadne povedané) u riti. Samozrejme mi prišlo ľúto či už tých kráv alebo ľudí pri výrobe, ale aj ľudí, ktorí tie svinstvá jedia. Ale medzi nimi som určite aj ja a zatiaľ som živý a zdravý, takže určite ma to od najbližšej návštevy McDonalda neodradí. A čo sa týka filmu, myslím si, že väčšina známych hercov tu ani nemusela byť (Hawke, Willis...), film by pôsobil asi lepšie. Vo výsledku by som dal 2*, no za Avril (hoci hrala veľký kravský trus) pridávam pol * a beriem do úvahy aj malé bezvýznamné plus :)(18.9.2008)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(1.6.2006)

• - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

• - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

• - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)