poster

Marta

Drama

Česko, 2006, 77 min

Kamera:

Matěj Cibulka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • francis
  ****

  Absence určitého místa a času si zpočátku zahrává s divákem (podobně jako ve Vaterlandu) a dodává filmu zvláštní napjatou atmosféru, kdy si neumíte představit, co by se mohlo v příští chvíli stát a kdo by se mohl objevit (nebo si toho spíš představujete až moc). Speciální hvězdičku si tvůrci zaslouží za typizovaný a téměř originální jazyk, který pro účely filmu vytvořili a který výborně funguje v symbolické rovině, a za odvahu jít proti filmařským klišé. Sympatický je i fakt, že se nic přehnaně nevysvětluje. Když to všecko sečtu, vychází mi to skoro na pět hvězdiček, což by ale bylo kapku matoucí. Každopádně je Marta dobrý a zajímavý film, v současném Česku dokonce originální a rozhodně vysoko nad průměrem.(26.11.2006)

 • bassator

  42nd KVIFF 2007 - CZECH FILMS 2006-2007 - České filmy 2006-2007(11.8.2009)

 • triatlet
  ***

  Příběh zaujme občasnými téměř vláčilovskými obrazy. Ústřední trojice hraje přesvědčivě. Dějová linka je místy potlačena - kromě monitorovacích pohledů na usedlost mě rušilo bezčasí, místy výprava, která působila stylizovaně (pokoj s postelí, les).(20.8.2013)

 • zette
  **

  Namet mi prijde nestastny, misty az trapny.(1.10.2016)

 • Katullka
  *****

  Stále i přes své výrazné chyby přesahuje dál než většina filmů na české půdě. Jestli tohle paní režisérka natočila na FAMU, tak ji považuji za nejnadějnější postavu českého filmu.(27.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace