Marta

Česko, 2006, 77 min

Matěj Cibulka

Pribeh otce, syna a Marty vojacky se mi libil.Souhlasim take pouze s pouzitim kytary jakozto doprovodne hudby. Jedine co mi rusilo podivanou, byla pritomnost vojaku ty mi tam vubec ale vubec nepasovali, i kdyz tam vsak asi byti meli.Kazdopadne fajn pocin od Marty Novakove.(27.12.2007)

Stále i přes své výrazné chyby přesahuje dál než většina filmů na české půdě. Jestli tohle paní režisérka natočila na FAMU, tak ji považuji za nejnadějnější postavu českého filmu.(27.3.2013)

Režisérka by občas mohla použít i celek a polocelek...v detailech se film utápí, záběry obličejů pro mě atmosféru nedělaly. Ale budiž, asi to byl záměr.(8.2.2007)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - CZECH FILMS 2006-2007 - České filmy 2006-2007(11.8.2009)

Příběh zaujme občasnými téměř vláčilovskými obrazy. Ústřední trojice hraje přesvědčivě. Dějová linka je místy potlačena - kromě monitorovacích pohledů na usedlost mě rušilo bezčasí, místy výprava, která působila stylizovaně (pokoj s postelí, les).(20.8.2013)