Marta

Česko, 2006, 77 min

Matěj Cibulka

Stále i přes své výrazné chyby přesahuje dál než většina filmů na české půdě. Jestli tohle paní režisérka natočila na FAMU, tak ji považuji za nejnadějnější postavu českého filmu.(27.3.2013)

Režisérka by občas mohla použít i celek a polocelek...v detailech se film utápí, záběry obličejů pro mě atmosféru nedělaly. Ale budiž, asi to byl záměr.(8.2.2007)

Je to první film a navíc absolventský…co byste nechtěli. Rozhodně můžeme od Marty Novákové čekat další zajímavý film.(30.1.2007)

Pribeh otce, syna a Marty vojacky se mi libil.Souhlasim take pouze s pouzitim kytary jakozto doprovodne hudby. Jedine co mi rusilo podivanou, byla pritomnost vojaku ty mi tam vubec ale vubec nepasovali, i kdyz tam vsak asi byti meli.Kazdopadne fajn pocin od Marty Novakove.(27.12.2007)

Občas stačí tři herci, letitá lesní samota, dobrý scénář a režisérka, která ví, co chce říci, aby vznikl opravdu pozoruhodný film. Film, který má vlastní ksicht, sází na pečlivě budovanou atmosféru a divákovi se ničím nepodbízí. Zajímavá je i kamera, střih a hudba. Jeden z nejoriginálnějších českých filmů posledních let.(20.12.2006)