Po sedmiletém, zdánlivě šťastném manželství odjíždí Američanka Betty Mahmoodyová se svým íránským mužem Sayyedem a jejich dcerkou Mahtob do manželovy vlasti. Návštěva se ale brzy mění ve vězení, neboť dosud západně orientovaný Sayyed se během pobytu mění ve fanatického fundamentalistu a nutí svou ženu a dceru, aby v Íránu zůstaly. Podaří se Betty nakonec s dcerou uprchnout, nebo budou doživotně odsouzeny k živoření?  Film byl natočen podle autobiografické literární předlohy Betty Mahmoody. (TV Prima)

Duiva001

Velice krásný, ale dojemný film. Dojemná byla scéna, jak hlavní hrdinka vstoupila s dcerou na velvyslanectví tedy na území USA. Dávám čtyři body ()

FireFox

Ukázkový odstrašující příběh pro exotikychtivé dívky. Ne, fakt nejsem rasistka. Jenom prostě - takové věci se dějí. ()

Clar

Nemám pocit, že film je propagandistický, oslavuje americkou nadřazenost atd, jak se zde dozvídám. Stačí si na yotube najít autentické rozhovory s betty mahmoody, jejím manželem a dcerou. Navíc propaganda v r. 1991... ()

snookiest

Jistym zpusobem je ten film zajimavy, i kdyz poukazuje negativne na nabozenskou muslimistickou viru. Ale ja zastavam ten nazor, ze v techto statech se jinak zije a pro nas to neni tipicke, jen malo lidi by se dokazalo do jejich spolku zaclenit. Pred rokem jsem se nekoho zeptala, jak je to s jejich svatky jako "Ramadan" a z meho pohledu jsem to poradne nepochopila a nikdy bych na tu cestu nevstoupila. Pred par lety tento snimek na me pusobil velmi poucne, i kdyz tu nema tak velke hodnoceni, davam presto za ctyri. ()

lenka26

Dávám pět, proto se také divím docela malému hodnocení ostatních... Velmi napínavý příběh až do konce. Drama rozhodně nechybí a to, jak Moody sděluje Betty, že už se nevrátí - musím říct, že jsem to prožívala tak, jak kdyby to říkal mně. Velmi dobře natočený film. ()

lojzik

Film, skvěle zobrazující zrůdnost islámu v jeho nejfanatičtější podobě a současně bezbřehou naivitu některých západních žen, nevážících si své osobní svobody a vymožeností civilizace. Děkuji, velmi poučné. ()

Akinaz

První film i kniha, kde jsem se setkala s rozdílností východu a západu. Snímek jsem viděla již velmi dávno a knihu četla ještě dřív a můžu říct, díkybohu tam není vše. Film je skvělý, autentický, knižní předlohy se drží, ale hlavní hrdinka těch hrůzných násilných momentů ve skutečnosti zažila mnohem víc. Sally Field ztvárnila Betty naprosto věrohodně, se všemi emocemi, které k takovému filmu patří. Alfred Molina, kterého znám z úplně jiných rolí, se dokonale sžil se svou postavou a jeho přerod z milujícího manžela a otce rodiny v násilnického agresora je dokonalý. Celkově jsem si film velice užila, byla jsem napnutá, seznámila jsem se s jinou kulturou, zemí, do které nepáchnu ani palcem u nohy a životem žen, které to v mužském světě nemají vůbec jednoduché. Klobouk dolů před nimi. Za mě rozhodně 4* ()

Milsa

Človek by nečakal, čo sa môže prihodiť na druhom konci sveta. Sfilmované dobre, ale koniec už bol rýchly. Niektoré scény boli nejasné, keby manželka nečítala knihu, nerozumel by som im. ()

jumptheshark

Jasně že je to celé nafouknuté a USA je tam vylíčená jako ta nejlepší země, zatímco Írán jako ta nejhorší... Na druhou stranu, nebude to tak daleko pravdy, hlavně proměna ústředního protagonisty z chápavého a milujícího manžela v tyrana po přestěhování do Íránu působí autenticky. Skvělý výkon podává i Sally Field, z té její zpočátku neúspěšné snahy dostat se i s malou dcerkou zpátky do civilizace čiší doslova beznaděj a zoufalství... Na jedno zkouknutí dobrý film a pokud odradí pár zblblých holek od podobného osudu (třeba s horším koncem), tak splnil svůj účel. ()

Hansolo35

Ne že bych byl filmem nadšen, ale je naprosto reálný a dnes už by ho nikdo nesměl natočit. Pár muslimských zemí jsem navštívil a vždycky mě udivovalo, jak je může bavit být neustále nasraný (slušně se to říct nedá). Všichni se mračí, nenávidí všechny cizince, neváhají zkopat dítě (viděno na vlastní oči v Tunisu), nebo obléci vlastnímu dítěti vestu a poslat ho do davu na ulici. Zde je vidět, že ani vysoká škola a čas strávený v Americe nevymaže muslimské zvyky. Rodina poručí a chlap poslechne. Ta beznaděj, když vás všichni kolem nenávidí, dítě musíte poslat do školy, kde bude otloukánek a nebude nic chápat. Hrůza. Mám husí kůži. ()