• Rodinný
  • Pohádka

Pozor, je ozbrojen! (1984) (TV film)

Zapomenutá kriminálka průměrné kvality s Jiřím Bartoškou.

Případy kapitána Bábovky (1987) (seriál)

Seriál, který si pamatuji matně jako klučina. Marně jsem pátral dlouhé roky po názvu seriálu, teprve až dnes jsem na něj přišel. Vybavuji si pouze díl ve kterém šlo o krádeže jogurtů před prodejnou potravin. Naposledy jsem seriál mohl vidět v začátku devadesátých let, rád bych viděl znovu.

Velký případ malého detektiva a policejního psa Kykýna (1982) (TV film)

Tento film jsem vyděl jako malý kluk a byl jsem nadšený, odhaduji někdy okolo roku 1985. Mnohokrát jsem si na něj v minulosti vzpomněl, ale nemohl jsem si vzpomenout na jeho název, až před pár dny trocha náhody pomohla. Podle dostupných informací nebyl po roce 1989 vysílaný.

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Můj jeden z několika nejoblíbenějších večerníčků. :-)

Atrakce švédského zájezdu (1989) odpad!

Polovina filmu není vůbec ve srozumitelném jazyce, nejsou ve filmu ani titulky. Řekl bych, že tento film prakticky nemá hlavu a ani patu. Nepamatuji se, že bych viděl hloupější náš film!

Hodinový manžel (2014)

Film se natáčel na mnou dobře známých místa, při sledování filmu jsem se cítil v ději jako doma! Myslím si, že herecké obsazení bylo také hvězdné, za všechny připomenu Bolka Polívku, Davida Matáska, Jitku Čvančarovou, Zuzanu Norisovou, Evu Holubovou, Lenku Vlasákovou, aj. Za poslední rok si myslím, že jsem lepší film neviděl! Hned tak se asi u něčeho nahlas v kině nezasměji, ale dnes ano! Film byl plný nenásilného a přirozeného humoru a legrace. V každém případě Jitka Čvančarová byla jako vždy „kus“ a ozdoba filmu. Je mi jedno jak hodnotí odborná kritika tento film, ale já dám na ČSFD plný počet hvězdiček. Z kina jsem odcházel s dobrou náladou a dobrým pocitem, že investované peníze do vstupného nejsou vyhozené do vzduchu! Dodám, že bych se na film podívat ještě jednou! Mohu doporučit! Jak níže zaznělo „poctivá naše komedie“.

Bony a klid 2 (2014)

Na film Bony a klid 2 jsem se těšil od chvíle, kdy se na světlo světa dostala informace, že tento film má vzniknout. Bony a klid z roku 1987 považuji dnes za klasiku českého filmu. Tento film patří mezi mé velmi oblíbené. Ale asi tady nebudu psát o „jedničce“, ale právě spíš o dvojce. Před návštěvou filmu jsem si přečetl a nechtěně vyslechl mnoho recenzí, téměř žádná nebyla přívětivá, ale na druhou stranu znám hodnocení uživatelů na ČSFD, nadává se tam na vše a za všech okolností. Ale na druhou stranu většina filmů, které mají pokračování po několika desetiletí už nedokázala adekvátně navázat. Režizér Vít Olmer zvolil prakticky stejné obsazení, doplněné asi o dvě hlavní postavy, tedy Roman Skamene (Bíny), Jan Potměšil (Martin), Josef Nedorost (Richard), Veronika Jeníková (Evička) a František Švihlík (Karel). Nové hlavní postavy ztvárnil Jakub Prachař a Gabriela Kratochvílová. Na první pohled by se dalo čekat, že budou všichni jmenovaní opět excelovat a vynikat jako v prvním filmu. Dovolím si tvrdit, že opak byl pravdou. Jediný kdo opravdu vyčníval z davu byl Roman Skamene, který byl v celém snímku jasně nejlepší herec, který svoji postavu zahrál naprosto stejně dobře jako v roce 1987. Kdo mi vyloženě zklamal byl Josef Nedorost (Richard), podobně podprůměrný výkon předvedl Jan Potměšil, alias Martin. Evičku Tričko bych po 27 letech nepoznal, prakticky v celém snímku hrála vedlejší úlohu. Celý příběh byl jako kolovrátek, kopírování určitých tehdy komických scén, gagů, které v dnešní době jsou už out. Co mi vadilo, bylo i těžkopádné rozbíhání příběhu a hrozně moc „náhodné“ setkání všech hlavních hrdinů po 27letech. Teprve až v polovině filmu člověk dostal do krve příběh, který nebyl zrovna moc inteligentní. Následně bych řekl, že děj pak skákal od bodu A do bodu Z a zpět. Všichni hlavní hrdinové po propuštění z basy jsou v novém příběhu „podnikatelé“, starostové apd., film má ukazovat jak v naší republice bují korupce, ale řekl bych, že to bylo dost lacině a naivně vymyšleno a natočeno. Ve filmu se promenádují šlapky, které dotuje EU a jiné hlouposti jako stavba mostu. Policie ČR si bere obálky s úplatky uprostřed rušné ulice, jako když si v samoobsluze kupují rohlíky. Co mi tam nesedělo bylo i amatérské vykrádání domu, kdy majitel byl na dovolené a při následné honičce s Policií ČR auto gangsterů zmizelo ve stodole slepic a projíždějící hlídka je už nenašla. Něco takového bych čekal ve filmu o četnících, ne tady. Zvláštní a řekl bych, že i podivné bylo, že hlavní hrdina, který přijel do Prahy hledat štěstí, byl stejně naivní jako jeho předchůdce z jedničky (Jan Potměšil), ne příliš reálné bylo i to, že hlavní hrdina byl také z Mladé Boleslavy a také se jmenoval Martin. Nepřátele na život a na smrt, tedy veksláci a romská parta, která v jedničce obchoduje s elektronikou a pornem na videokazetách a prořezávala vekslákům gumy na autech, najednou táhne za jeden provaz a „Pepovo“ stavební firma Romstav taky nevyvolává reálné pocity. Podobných nepovedených věcí tam bylo více. Neustále porovnávám snímek z roku 1987 a z roku 2014. Film z roku 2014 je bez akce, bez napětí, většina scén byla umělá jako z PET lahve. Postrádal jsem ten pocit, že jde o něco nelegálního, nebezpečného, napínavého, reálného, chtěl jsem vekslákům fandit, aby je Policie nedostala, ale prostě pocit nedorazil! V podvědomí jsem vůbec neregistroval skvělou hudbu kapely Frankie Goes to Hollywood, která neodmyslitelně patří k prvnímu filmu. Osobně si myslím, že jsem mírný kritik české kinematografie, spíše se jí zastávám, ale tady jsem se asi maličko musel vyřádit. Na druhou stranu musím napsat, že jít se podívat na ten film je třeba, kdybych nešel, určitě by mi to mrzelo. Rád jsem dvojku viděl, ale odcházel jsem domů s pocitem, jako kdybych nedojedl večeři a měl stále hlad. V každém případě za poslední rok jsem viděl v kině daleko horší filmy z naší produkce. Napsal jsem jen své pocity z filmu, je jasné, že každý to může vidět úplně jinak a proto ten film neodsuzujte! Příjemnou zábavu Vám všem. P

Krásno (2014)

Dnes jsem asi už na poslední chvilku navštívil film Krásno. Těšil jsem se moc! Ondřeje Sokola mám moc rád, jeho herecký výkon byl velmi dobrý, ostatně jako většiny herců. Film byl hezky udělaný, hudba byla příjemná, stejně tak kamera, divák se musel některým scénám jistě zasmát. Překvapila mi mini role Davida Matáska, čekal bych, že herec jeho kvalit nebude hrát postranní roličku recepčního. Co se mi rozhodně nezamlouvalo byl děj filmu a hlavně konec filmu, kdy zemře pět lidí poměrně otřesnou smrtí.