poster

USA versus John Lennon

 • USA

  U.S. vs. John Lennon, The

 • Slovensko

  USA vs John Lennon

Dokumentární / Životopisný / Hudební

USA, 2006, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hippyman
  ****

  paradoxně jediným nedostatkem tohoto dokumentu je jeho nadbytečná délka, takže se může stát, že přestanete po hodině už prostě přijímat další informace... nicméně zobrazení Lennonových poselství a ideálů, stejně tak i politické antipatie USA je víc než precizní. Give peace a chance! 80%(16.10.2008)

 • kinderman
  ***

  Nevím, jak vy, ale mnohem raději mám záběry Johna Lennona s Paulem, Georgem a Ringem než s Yoko Ono a zakladatelem Černých panterů Bobbym Sealem, mnohem raději než (možná poněkud naivní) hlas revoluce jej mám jako autora geniálně jednoduchých písní či kontroverzních výroků z éry Beatles (tím známým o Ježíši a popularitě a hysterické reakci, jakou vyvolal, snímek začíná). A to si rozhodně nemyslím, že by Nixon s Hooverem byli správní hoši a dvě funkční období George Bushe (na něhož dokument míří především) přinesla Spojeným státům (a potažmo světu) kdovíjaké požehnání.(17.2.2010)

 • Stanislav_H
  **

  Milionkrát omílané téma je tu zas, a nepřišlo ani s náznakem něčeho nového nebo zajímavého. Jak jinak no. Co z toho chtěli tvůrci ještě vytřískat fakticky nechápu :-O.___Prostá rekapitulace s pěknou hudbou a už napohled chytřejší současnou Yoko.(7.6.2008)

 • Morien
  *****

  You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one. (The only solution to the pollution is human revolution.)(20.9.2008)

 • rawen
  ****

  Výborný dokument, tato část Lennonova života si zasloužila takovýto podrobnější pohled, líbí se mi taky to, že film Lennona nezbožšťuje, ale ukazuje jej takového, jaký zřejmě byl - naivního idelistického snílka (což jeho osobu ani jeho význam v žádném případě nesnižuje)... 7/10(7.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace