poster

USA versus John Lennon

 • USA

  U.S. vs. John Lennon, The

 • Slovensko

  USA vs John Lennon

Dokumentární / Životopisný / Hudební

USA, 2006, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hippyman
  ****

  paradoxně jediným nedostatkem tohoto dokumentu je jeho nadbytečná délka, takže se může stát, že přestanete po hodině už prostě přijímat další informace... nicméně zobrazení Lennonových poselství a ideálů, stejně tak i politické antipatie USA je víc než precizní. Give peace a chance! 80%(16.10.2008)

 • Big Bear
  ***

  Představ si, že není není Nebe, je snadné přestavit si to.... Lennona žeru a to ať už jako člena Brouků, tak na jeho sólo dráze, kterou ukončila kulka vraha Chapmana. Kdo se o Johna zajímá, tak v dokumentu nenajde nic zajímavého. Prakticky je to o tom, že Lennonovi USA velice sedly. Navíc cítil jak to tam žije. Lid se bouřil nejen kvůli válce ve Vietnamu, řešila se rasová politika a do téhle vřavy vstoupil písničkář zpívající o míru, lásce, Nutopii... Navíc skutečná star. Dokud si zpíval to své a dokonce i když si lecos v USA zakritizoval, bylo to všem více méně šumák. Ale jakmile začal podporovat různá hnutí vyzývající k revoluci a svržení vlády, vykoledoval si tím logicky zájem nejen CIA, ale i vlády, protože Lennon byl nepřehlédnutelný. Bohužel jeho sny a představy ač byly úžasné byly nerealizovatelné a zůstal z nich jen krásný odkaz na svoji dobu. Dokument obsahuje nejen archivní záběry (více méně známé z jiných dokumentů), ale i rozhovory s členy tehdejších hnutí, komentátorů novin, členů tajných služeb a s Yoko Ono. * * *(26.6.2013)

 • nascendi
  ***

  Zaujímavý dokument o zaujímavom človeku, ktorého vplyv na mladých bol výrazne väčší, ako hodnota jeho politických názorov. Dokument trpí jednou výraznou slabinou - prišiel príliš neskoro. Svet sa dnes už posunul o hodný kus ďalej a tak tento film osloví viac-menej iba pamätníkov.(22.2.2014)

 • Stanislav_H
  **

  Milionkrát omílané téma je tu zas, a nepřišlo ani s náznakem něčeho nového nebo zajímavého. Jak jinak no. Co z toho chtěli tvůrci ještě vytřískat fakticky nechápu :-O.___Prostá rekapitulace s pěknou hudbou a už napohled chytřejší současnou Yoko.(7.6.2008)

 • MikeCool
  *****

  "All we are saying is give peace a chance" _____Pozoruhodný dokument o rebelství Johna Lennona, který světu nepředal jen spousty hudebních hitů. Stal se modlou mladých lidí, kteří ho uctívali za své protestní názory, které často vyjadřoval ve svých kultovních skladbách. Nabourával se do tehdejší "demokratické" vlády USA, což mělo za následek absurdní konání FBI typu odposlouchávání či nápadné pronásledování, kterým chtěli Lennona zastrašit. Ten se však nedal a stál si pevně za svým názorem. Proto je Lennon určitou legendou i v dnešní, moderní době. Dle mého názoru se nedílnou součástí hodně podepsal na ukončení války ve Vietnamu, poukázal také absurditu tehdejší vlády v USA v skandálním případu Watergate. Mladým lidem dával určitou vzpruhu do života nejen svými písněmi, ale hlavně svými myšlenkami, které chtěl světu předat. Je poněkud smutné, že pro dnešní mladou generaci je vzorem metrosexuální a komerční Justin Bieber či One Direction, jež ve svých textech postrádají nějakou myšlenku nebo předání nějakého poselství, to je hodně smutné. __________Poté co John Lennon pronesl slavnou satirickou větu: "Beatles jsou slavnější než Ježíš", následovala vlna paranoidních kritik, které vyústili v hromadné ničení Beatlesáckých desek, suvenýrů na veřejném prostranství schválené vládou a svolané státní televizí formou hlavních zpráv. Lennon na svojí obhajobu pronesl: "Tak především jsem tenhle názor zmíňil vzhledem k Anglii....že v téhle době pro mladé znamenáme víc než Ježíš nebo víra..."__________"Everybody's talking about: Revolution, Evolution, Masturbation, Flagellation, Regulation, Integrations, mediations, United Nations, congratulations. All we are saying is give peace a chance. All we are saying is give peace a chance" - John Lennon - Give Peace A Chance(3.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace