Kdo je tady ředitel?

• Dánsko Direktøren for det hele (více)

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních. (Febiofest)

kagemush

Au au au,-smál jsem se tak,že jsem třikrát spadl z gauče na zem. - Mimochodem ,to je můj osobní rekord v padání z gauče při sledování nějaké komedie v televizi. A to i přesto,že podzim je dusný! ()

honajz2

Trier ať se radši drží té svojí dogmy. Tady se pokusil natočit film normálně a po filmařské stránce to dopadlo katastrofálně. Záběry kamery jsou opravdu špatné a ještě horší jsou ty příšerné střihy hodné Zlaté maliny. A ne, tohle není žádné experimentování, tohle je prostě neumětelství, co se za experiment vydává a zdá se, že to většina lidí žere i s navijákem. Nemůžu si pomoct, takhle mi to prostě připadá. Jako komedie to sice není úplně nejhorší, párkrát jsem se tu zasmál, jenže je tu problém v tom, že to po čase začne nudit a díky kameře a střihu i otravné. A někdy ten humor založený spíš na trapných situacích hlavního hrdiny nevyzní vtipně, ale prostě trapně. Samotný příběh není špatný, líbily se mi i některé herecké výkony a má to i pár zajímavých postav (věčně depresivní Islanďan, ženská, co se bojí kopírky), ale ani to můj finální dojem z toho filmu nezachrání. Ještě jsem teda z toho filmu měl pocit, že se Trier trochu inspiroval schématem Bergmanových komedií (máme tu vypravěče vstupujícího do děje, který film uvádí i uzavírá, dokonce zde je i intermezzo - akorát teda vypravěče neuvidíme), konkrétně mi to připomnělo Ďáblovo oko, ale to je jen takový můj pocit z toho, navíc si nemyslím, že se mu to zrovna povedlo. Tak jako tak, Trier mě opět neoslovil a i když od něj ještě pár filmů vidět chci, nejsem si jistý, jak dlouho mu budu ještě chtít dávat šanci. 2* ()

easaque

nostalgické 1* Další z filmů, u kterých se s hodnocením rapidně liším od mých spřízněných duší. Nemá cenu se přít, jestli je dobrý, ale mě to celé rozhodně nesedlo a tehdy jsem neměl chuť to ani dokoukat - čímž chci hlavně varovat mého budoucího já, ať to ani nezkouší. Divná kamera, střih a ani ten bizarní příběh s rádoby vtípky mě vůbec nebavil. Možná v divadle to bude mít jiný šmrnc, ale nemůžu teď srovnávat. Nakonec sledovat Trierovi filmy jsem v posledních letech už vzdal.[ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

Martin741

Najlepsi Lars von Trier /Medea, Prvek Zlocinu, Tanec v temnotach/ je v depresivných filmoch a la Melancholie z roku 2011. Tieto blaznive komedie mu velmi nejdu - prevazna cast deja sa odohrava len v priemernych kulisach a dialogy su vacsinou priemerne. Zasmiat sa da len obcas, a to si uz divak musi davat velky pozor. Z hercov som poznal len islandskeho rezisera Fridrik Thor Fridrikssona. Jo, komedie BS/TH, pripadne Pierra Richarda alebo Jacka Lemmona su proste vyssie : 60 % ()

M.i.k.e

komedie po Trierovsku, která se pohybuje někde v rozmezí zvláštní - lehce úsměvná až úplně bizarní - extrémně vtipná. Samotný nápad, kdy si majitel firmy, který nechce aby se o něm vědělo že je majitel a tak si najme herce, který bude hrát ředitele je velmi dobrý a rozhodně má zajímavý potenciál, který Lars zpracoval po svém. JEdiné co mi trošku vadilo byl Jens Albinus v hlavní roli. Jeho "herec" byl sice stavěn do nezáviděníhodných situací, ale i tak sem často pochyboval jestli není úplný debil. I když ono to nakonec do celé té na hlavu postavené situace dost zapadlo...70% ()

4daPeace

Verdikt: Tady jsem zrejme mimo vetsinoveho vkusu uzivatelu CSFD. (Zamerne) spatne strihy, slaby dej a nedomyslene dialogy, vypravec v deji, radoby divadelni podoba, zurivy Islandan, ktery se ukaze jako milovnik undergroundoveho divadla...to vsechno znamenalo, ze jsem se nudil. ()

Zbyisek

Tyhle film jsem viděl jen útržkovitě, proto ho také nebudu hodnotit. Ale už jen práce s kamerou, otřesná (netradiční a "nesprávná") kompozice a střihy mě od koukání zcela odrazují. Nejsem schopen na něco takového koukat, protože skoro v každém záběru mi kompozice prostě vadí a leze na nervy. ()

tomtomtoma

Satirická komedie o manipulaci se zaměstnanci, která se nakonec zvrhne a vytrhne se z rukou jejich hlavních aktérů. Herec Kristoffer (Jens Albinus) je najat jako fiktivní ředitel IT firmy, aby provedl nepopulární krok prodeje firmy místo skutečného majitele a ředitele Ravna (Peter Gantzler), který se tak bál negativního pohledu svých zaměstnanců a zůstával v anonymitě. A tak nastávají situace pramenící z neznalosti reálií, snaha o co nejlepší vybruslení ze situací, sbližování se zaměstnanci, vyjednávání, odstoupení od prodeje a konečný prodej, neboť islandský zájemce Finnur (Friðrik Thór Friðriksson) měl stejného divadelního favorita jako Kristoffer. Z dalších rolí zaujmou zaměstnanci Lise (Iben Hjejle), tělesně se nabízející řediteli, prchlivý Gorm (Casper Christensen), vdavky očekávající Heidi (Mia Lyhne), bojácná Mette (Louise Mieritz) a nerozumějící Spencer (Jean-Marc Barr), Finnurův tlumočník (Benedikt Erlingsson), a Finnurova právnička Kisser (Sofie Gråbøl), bývalá Kristofferova manželka. Ironické, cynické, netradiční, a přesto nevyužitý nabízející se potenciál. ()

Lindiště

Stejně jako u lenuse se u mě premiéra filmu konala až po divadelním představení, vlastně hned druhý večer, takže mám i podobné pocity. Rozhodně ale ne zklamání, od typické filmové rozklepané "trieroviny" nemůže čekat člověk žádné teatrální pojetí a divadlo by zase neskouslo ty na první pohled nevýrazné postavy a dialogy. Takže i když se obě díla sobě velmi podobají, určitě stojí za to vidět obojí. I když jestli se chce člověk hlavně zasmát, tak by měl jít asi spíš do divadla. I když nevím, jak by to bylo, kdybych viděla nejdřív film a pak teprve divadelní hru. ()

Juto

Je to surrealistická komédia s čiernym humorom s vtipným príbehom o chamtivosti a márnivosti. Skutočnosť, že ,,Kto je tu riaditeľ " je zvláštny film, nie je nezvyčajné, keďže ho režíroval Lars von Trier. Ktorý je známy tým, že robí nezvyčajné filmy a je hrdý na to, že sa pridŕža postojov takzvaného filmového hnutia „Dogma 95“, ktoré kladie na svoje filmy veľa požiadaviek, ako napríklad umiestnenie príbehu do súčasnosti, používanie prirodzeného prostredia a časté používanie ručných kamier. 7,5/10 ()

danliofer

Absurdně bláznivá komedie plná myšlenek k zamyšlení. Jen je jeden musí dost dekódovat. Rozhodně na takovou taškařici musí být jeden naladěn na stejnou vlnovou délku, jinak odejde z kina spíše zklamán... ()

Courtemanche

Není to klasický Trier, nehledá skandál, je to ,,jen,, nezávislá komedie, atmosférou připomínající tak trochu seriál Kancl (původní). Snad vždy perfektní Jens Albinus, líbí se mi taky ten spor s Islanďany. Trier myslím si natočil to chytře, jen občas třeba se modlit, aby se něco stalo. 3,5/5 ()

hans500

Tentokrát jde o žánr pro Triera zcela netypický - komedie. Poradil si s filmem ale výborně, ačkoliv skutečně nejde o klasickou komedii. Zpracování zajímavé, herci opět skvělí, režie jakbysmet. ()

trojúhelník

Výborně vystavěný příběh zasazený do neuvěřitelně vtipného prostředí. Jednoduše jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl. "Když říkají outsourcing, myslí offshoring." ()

Mrkvič

někomu se to možná může líbit, ale proč filmy točit takovým způsobem? Pár vtípků je dobrých a líbilo se mi, jak nenásilně byly podaný. (za ně ta jedna hvězdička) Jinak ale nuda při sledování hodně rušivě natočeného filmu. Jo a nudného, jestli jsem to zapomněl napsat :) ()

Sfinkter

Absurdita, kterou si může dovolit jen psychotik Trier. Komedie, ve které je málo zábavy a ještě méně něčeho, kvůli čemu byste film chtěli vidět ještě jednou. Nápad vcelku originální, ale zpracování hodně rozpačité. Závany vážnosti nejsou natolik silné, aby snímku dodaly emoční tíhu, takto zůstáváme jen u odlehčeného guláše, který strávíte velice rychle. Pokud máte velký hlad, doporučuji jiné Trierovy speciality. ()

dzira

Pouze u tohoto filmu a ještě u polského Dne cvoka jsem se v kině smál takovým způsobem, že jsem to absolutně neměl pod kontrolou, tekly mi slzy a dokázal jsem se nadechnout až když to začínalo být kritické..... Scénář má rovněž divadelní podobu, která je i u nás k vidění. ()

Jizni Tlapa

"Já vám reknu co rozhodně nejste. Co nejsem? buzna".....Ačkoliv k dánsko-švédské tvorbě mám jakýsi vnitřní odstup a postrádám v sobě to "ono", co bych nazval cit pro výstřední, divácko náročný humor, Kdo je tady ředitel mne mile překvapil. Filmařina je to průměrná, kazící místy nepovedený střih s přechody jednotlivých scén, ale celé to má geniální scénář, který servíruje ne-jeden povedený dialog za druhým. 70%! "buzna sem, buzna tam" ()

Kaferano

Trier na konci říká, že jsme dostali, co jsme si zasloužili. Kdo chtěl víc, dostal míň a kdo chtěl míň, dostal víc. To dává asi stejný smysl jako většina dialogů ve filmu a že je jich tam dost. Navíc já chtěla víc a tak dám míň. ()

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

03.06.2007

Tento osobitý dánský tvůrce právě prožívá svoji osobní krizi a topí se depresích. To a mnoho dalšího prozradil sám Trier v rozhovoru pro dánský deník Politiken. Jeho duševní stavy jsou až natolik… (více)