Nejlepší sportovec století

Najlepší športovec storočia

Sportsman of the Century

Komedie / Drama / Sportovní

Nizozemsko / Německo / Švédsko, 2006, 100 min

netušíl jsem o čem film bude, ale po tom, co mě kolega upozornil, že se bude jednat o zvláštní sport, tak jsem byl ještě více zvědav. Film mě příjemně překvapil, opět jsem měl možnost shlédnout příjemnou komedii. Vtipné, uklidňující, roztomilé.(30.3.2007)

Z tohoto filmu mám velice rozporuplné pocity. Každopádně se jedná o hodně originální námět, který se jen tak nevidí!(16.12.2011)

Ten hlavní herec mi hrozně připomíná Ferry Corstena, ale stejně většině to jméno nic neřekne. A já ani nevím proč, ale už jenom kvůli tomu, jsem ten film chtěl vidět. A on byl opravdu hezkej, moc hezkej. Takovej o životě zase z jiného pohledu. Vrcholy, pády, životní úděly. Pořád něco. A celé zabalené do zajímavého sportu sezení na kůlu. Nechápu třeba, jak tam dokázali takových 200 dnů vydržet sedět. Málokdo by měl takovou trpělivost. Ale v tom filmu bylo nádherně vidět ještě něco jiného a to fakt, že ženská, ačkoliv je pro chlapa potřeba, dokáže zničit chlapskej život lusknutím prstu. Dokáže zničit jeho cíle, jeho sny, všecko. Z jejich strany je to totiž ohromně jednoduchý. Ale nakonec jsou stejně potřeba. Je to těžký životní úděl každýho chlapa.(17.7.2010)

• bassator

41st KVIFF 2006 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled(27.6.2009)

Ve svém životě jsem bystře zaznamenal spoustu kravin, které se odvážně nazývaly sportem, ale sezení na kůlu nad vodní hladinou je opravdovou laskominou pro fajnšmekry, kteří se při sportu odmítají spotit. Je poměrně zábavné sledovat šampiona Taeke Jongsmu, kterak sezením ovlivňuje dění kolem sebe či souloží v poloze na kůlu, kterou si ani tvůrci zašmodrchané kámasútry nedokázali vymyslet. Patrně největším přínosem tohoto snímku pro můj život je Internacionála zpívaná v chrochtající holandštině a sledování přepadení banky komunisty. Zbyde-li mi někdy přibližně rok volného času, tak porozmýšlím o cestě do Friska a obsazení nějakého volného kůlu.(1.1.2012)