• český

• slovenský

Číslo 23

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2007, 94 min

Skvělá práce. Jim potřebuje ještě více vážných rolí, aby zavřel hubu všem svým odpůrcům. Umí zahrát i v mystery thrilleru a Číslo 23 rozhodně není žádný béčko. Pečlivě budovaná atmosféra a šílenství kolem čísla 23, při kterém jsem se přistihl, že si sám počítám kombinace, které nám tvůrci přichystali. Tohle se určitě povedlo. Nad pointou možná každému nespadne brada, ale alespoň to není předvídatelný jako Lenssen a spol.(13.12.2009)

• TeeAge

|| Scenár: Fernley Philips | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Beau Flynn, Tripp Vinson | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: Contrafilm, Firm Films | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 77,566,815 $ || Herecky šťavnaté psycho-drama, ktoré zlyháva jedine kôli prázdnej ústrednej myšlienke. Schumacher a jeho vizuálne hrátky na jedničku, niektoré scény sú formálne na prahu dokonalosti. Carreymu svedčia aj vážne role, ale čo sa týka scenára, z hovna sa hrad nepostaví. 45% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(30.1.2014)

Na čísle 23 něco zlověstného zajisté je = BRAVO Jime.(2.11.2007)

• paascha

Asi jediný film, kde mě Jim bavil. Zřejmě ho těžký osud loosera připravil o mimiku, ale absence toho jeho debilního šklebení konečně dává vyniknout jeho opravdovému herectví. Roli zvládl, až na malá zakolísání výtečně. To se ale nedá říct o zbytku týmu. Scénář je stupidní. Dělat umění z numerologicko-mystického třeštění je pitomost, dělat z něho trhák ještě větší. Patlanina žánrových momentů, trapně slepených k sobě, aby se na konci vše zhroutilo v kolosální křeči. Dost slabota, Mr.Schumacher. 2FilmLord: Podívej se, hošíku, to že se ti líbí hovadiny neznamená, že ostatní jsou hlupáci. Koneckonců, dát si Mela Gibsona do top režisérů, to už vyžaduje velký přehled a zkušenost. O tom ostatním nemluvě:-)))(2.8.2007)

• nunka

Film "23" vznikol v roku 2007 a trvá 95 minút. 2+0+0+7+9+5=23. bububububu ...keď si sčítate písmená Joel Schumacher Jim Carrey, aké neočakávané číslo vám výjde? žeby 23? bububububu 92:4 sa rovná 23 bububububu 23.1=23 bububububu!!! Film 23 funguje čisto na podprahových podnetoch a snaží sa tváriť ohromne mysteriózne. V globále je to dosť nemožný film v lesklom pozlátku - kombinácia J.Schumachera a J.Carryho..aj keď mu nemožno odoprieť kvalitnú vizuálnu stránku, kameru, efekty. Scenár je neskutočne príšerný a konkuruje béčkových thrillerom. Film hodnotím 23 percentami, bububububu....(22.6.2007)

• - Keď sa vysloví meno autora knihy Topsy Kretts rýchlo, znie ako "Top Secrets". (misterz)

• - V pořadí 23. projekt Joela Schumachera jako režiséra. (formelin)

• - Číslo obchodu, kde Agatha Sparrow (Virginia Madsen) najde knihu, je 599. 5+9+9=23. (rafix)