• český

Číslo 23

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2007, 94 min

• mysicka

film absolutně bez atmosféry, i když by opravdu chtěl.. možná až moc chtěl.. jim carrey + nuda k posrání nerovná se 2 a 3, ale pouhou jednu hvězdu..(7.10.2007)

• Tosim

To, co scénárista nestihl během tří čtvrtin filmu, snaží se dohnat během deseti minut, čímž vše působí jako zrychlený film a divák se v informacích utopí. Což je možná záměr, protože nemá čas přijít na to, že vycucané z prstu je to skoro celé.(11.12.2007)

Za první polovinu bych hodnocení zvýšila ještě o hvězdu. Musím pochválit vynikající práci kamery a střihu, tyhle dvě věci se tak dokonale sjednotily, že jsem jen hltala, jak je tohle dílo technicky bravurně zvládnuto. Bohužel od druhé poloviny kvalita filmu opravdu klesla, už to nebyl ten temný thriller, který mě šokoval svojí krásou a ponurostí, ale zdálo se mi to jako typická krimi, kterých je plná TV. Obrovská škoda, ptž Carrey hrát umí a né že ne.(2.12.2008)

• Gilmour93

Když vám na konto přistane 23 mil.USD, není si potřeba před tím, než do toho půjdu, pročítat 23x scénář, viď Jime.. Fádní thriller, kterým se tentokrát snaživý Schumi ocitl na své režisérské houpačce dole, ovšem ne s tak odřenou hýždí jak u Batmana a Robina. No nic, aspoň, že uživateli Lima pracují ledviny a vylučovací systém na jedničku. Panebože, teď jsem ve své obsedantní psychóze dospěl k šokujícímu zjištění! Jim Carrey (9 písmen), Joel Schumacher (14 písmen). To je dohromady… Dopis na rozloučenou jsem nechal na stole a omlouvám se za ten průvan..(14.12.2009)

Vyčítat tomuhle filmu zhovadilosti kolem čísla 23 je stejné, jako vyčítat Rain Manovi, že umí ve vteřině spočítat sirky v krabičce. Film není o čísle 23, ale o vztahu Carreyho postavy k tomuhle číslu. A protože je Walter Sparrow v podstatě cvok, nebudu se vysmívat nápadům chorobného mozku, ale soustředím se na film natočený o něm … Carrey je skvělý, Schumacher to v rámci nepříliš kvalitního scénáře zvládnul, no … a já moc nechápu velmi nízká hodnocení ...(14.8.2007)