poster

23

 • český

  Číslo 23

 • anglický

  The Number 23

 • slovenský

  Číslo 23

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2007, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ***

  Psychothriller s Jimem Carreym v hlavní roli, který pojednává o člověku, který žije klidným a pohodovým životem, aby nakonec díky náhodě zjistil, že asi ne vše v jeho životě je v pořádku. Upřímně řečeno je zde můj názora docela rozporuplný. Hlavním důvodem pro nízké hodnocení pro mě je to, že jsem se ve filmu postupně ztrácel. Jakmile začne Carreyho postava číst onu osudnou knihu a začne se paralelně odvíjet další příběh, tak jsem měl mnohdy problém rozpoznat, co je ten původní příběh (ta současnost), a co je ten vyprávěný příběh (kniha). Bohužel tohle bylo docela zmatečné, ale nakonec jsem se vždy nějak zorientoval. A pak se mi také nelíbila závěrečná pointa, kterou tvůrci na diváka vychrlí během posledních 10 minut. Z toho konce mám pocit, že jsem příliš mnoho nepobral a nejsem si jistý, že jsem vše pochopil. Ale pak jsou tu důvody, které mluví pro dobré hodnocení. A to sice právě zajímavost námětu, který, ač možná trochu zmatečně zpracován, je přece jen zajímavý. Alespoň mě tedy tento námět dokázal docela zaujmout. A tím druhým důvodem je Jim Carrey, který k mému překvapení nehraje tak špatně, jak to někteří zdejší uživatelé líčí. Jistě, Carrey je především komik a sedí mu komedie. Ale tuto roli si myslím že zvládl tak, jak on nejlépe umí, a herectví Carreyho rozhodně není na tomto filmu to nejhorší. Takže jsem se rozhodl hodnocení zprůměrovat a vycházejí mi z toho tři hvězdičky.(19.11.2008)

 • Hakha
  ***

  Ajaj, narodil jsem se 23.3 a viděl jsem to ve věku.... no, ehm, ani to psát radši nechci...(12.8.2010)

 • Mertax
  ***

  23.6. sem šla do kina se svou 23letou kamarádkou, seděly sme v řadě E, místa 23 a 22. V kapse sem měla 23kč s 23minut po začátku filmu mi zaazvonil telefon. Ještě sem zapomněla, že v sále bylo 23 lidí! Ne, ne, ne....Znovu: Viděla sem verzi unrated v pohodlí domova. Žádný reakce sem před zhlídnutim nečetla, neslyšela, takže sem k tomu přistoupila klasickym stylem : Uvidíme. První hodina dost nadprůměrná, Carrey se ani jednou nazapitvořil, hezky to jelo. Čekám, co dál. Ničeho se nedočkám, poněvadž se mi médium sekne 15 minut před koncem. Druhý den problém vyřešim a těšim se na vyvrcholení. Leč marná snaha-stojí za houby. Ale přes to přese všechno Dvacet trojka stojí za podivání. Mhmh a to Sparrowovo sexy tetování....(19.8.2007)

 • paascha
  **

  Asi jediný film, kde mě Jim bavil. Zřejmě ho těžký osud loosera připravil o mimiku, ale absence toho jeho debilního šklebení konečně dává vyniknout jeho opravdovému herectví. Roli zvládl, až na malá zakolísání výtečně. To se ale nedá říct o zbytku týmu. Scénář je stupidní. Dělat umění z numerologicko-mystického třeštění je pitomost, dělat z něho trhák ještě větší. Patlanina žánrových momentů, trapně slepených k sobě, aby se na konci vše zhroutilo v kolosální křeči. Dost slabota, Mr.Schumacher. 2FilmLord: Podívej se, hošíku, to že se ti líbí hovadiny neznamená, že ostatní jsou hlupáci. Koneckonců, dát si Mela Gibsona do top režisérů, to už vyžaduje velký přehled a zkušenost. O tom ostatním nemluvě:-)))(2.8.2007)

 • gudaulin
  **

  Pokud máte kvalitní scénář, herce i režiséra, může se vám v žánru mysteriózního dramatu podařit klidně i takový majstrštyk, jako byl svého času Klub rváčů. Pokud máte k dispozici scénář slabý, nezachrání to ani snaživý režisér a hvězdné obsazení. Pro Jima Carreyho představoval snímek výjimečnou příležitost zahrát si opravdu temný komplikovaný charakter, jaký se v jeho kariéře ještě nevyskytl. Dál než k pitvořícímu se strýčku Olafovi z Řady nešťastných příhod se vlastně Jim nedostal. Veškerá jeho energie ale přichází vniveč, protože jeho paranoidní postava se prostě v tom nešťastném a slabomyslném předvídatelném scénáři nemůže rozvinout náležitým směrem. Snad nejlépe rozdíl mezi špičkovým filmem a podprůměrným kouskem charakterizuje závěrečná scéna u Klubu rváčů, kdy se hroutí všechny jistoty stávajícího světa a antihrdina příběhu ví, že je za to osobně odpovědný. V 23 vidíte kýčovitě moralistní scénu, která předchozí děj shazuje někam na hranice směšnosti. Celkový dojem: 35 %.(1.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace