• český

• slovenský

Číslo 23

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2007, 94 min

Docela jsem si to užil. Rozhodně na tři hvězdy. Bohužel emoce jako paranoia se nepodařilo rozvinout naplno a klipový vzhled tomu moc nesvědčí, ale Carrey hraje dobře a celé to rozhodně drží pohromadě. Zvrat na konci jsem nečekal.(11.12.2009)

To tu máme zase jednou krásně rozporuplná hodnocení... Já se zbaběle přidám do průměru z několika důvodů. Scénář není tak pitomý, jak tady spousta lidí píše - nejde tu vůbec o to, hledat logiku v událostech okolo třiadvacítky, ten film je o duševně nemocném člověku a postupném odkrývání vlastní minulosti. Je fakt, že místy hodně nudí, nepřináší nic nového ani zajímavého. Není tajemný, mysteriózní, překvapivý ani při jeho sledováí nemrazí. Ale má hodně povedenou vizuální stránku, zajímavou kameru a slušného Carreyho v hlavní roli. Největší slabinou JE onen nespočetněkrát zmíněný scénář, ale zas taková tragédie to opravdu není. Mimochodem - teď jsem si všimla, že tohle moje hodnocení má pořadové číslo 666, není to záhadné? :-)(9.11.2007)

Průměrný thriller, který se zabývá posedlostí číslem 23. Potenciál má film hodně slušný, bohužel ne úplně ho dokázal naplnit. Jim Carrey nepředvádí žádný oslnivý výkon, ale film slušně táhne. Joel Schumacher potvrdil, že jeho filmy mají velmi kyvadlovou kvalitu. V hercích ani v režisérovi to není, je to ve slabém scénáři, který obvzláště ke konci pokulhává. Není to zdaleka to nejlepší co jsem letos viděl, ale na druhou stranu ani to nejhorší. Dvě a půl hvězdičky, ale dvě mi přijdou málo takže zaokrouhluju směrem nahoru......(21.1.2008)

Na čísle 23 něco zlověstného zajisté je = BRAVO Jime.(2.11.2007)

Ajaj, narodil jsem se 23.3 a viděl jsem to ve věku.... no, ehm, ani to psát radši nechci...(12.8.2010)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 10. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jim Carrey a Joel Schumacher už spolu natočili snímek Batnam navždy (1995), ve kterém Carrey vytvořil postavu Riddlera, rovněz posedlého čísly. (imro)

• - 30-milionový paranoidní thriller vydělal v USA během prvního víkendu (23. – 25. 2. 2007) promítání 14,6 milionu na druhé příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek v amerických kinech se vyšplhal na 35,1 dolarů. (imro)