• český

Číslo 23

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2007, 94 min

• paascha

Asi jediný film, kde mě Jim bavil. Zřejmě ho těžký osud loosera připravil o mimiku, ale absence toho jeho debilního šklebení konečně dává vyniknout jeho opravdovému herectví. Roli zvládl, až na malá zakolísání výtečně. To se ale nedá říct o zbytku týmu. Scénář je stupidní. Dělat umění z numerologicko-mystického třeštění je pitomost, dělat z něho trhák ještě větší. Patlanina žánrových momentů, trapně slepených k sobě, aby se na konci vše zhroutilo v kolosální křeči. Dost slabota, Mr.Schumacher. 2FilmLord: Podívej se, hošíku, to že se ti líbí hovadiny neznamená, že ostatní jsou hlupáci. Koneckonců, dát si Mela Gibsona do top režisérů, to už vyžaduje velký přehled a zkušenost. O tom ostatním nemluvě:-)))(2.8.2007)

• EdaS

4 krát 23 minut plných utrpení a zoufalství. Mého utrpení a zoufalství.(4.6.2007)

• Tom Hardy

Carreyho Rituál (ano, mám pocit, že tahle Cageova perla bude ještě léta dokonalým měřítkem;). Zmatený film, který má dva výrazné problémy - 1) Schumacher si hraje extrémním způsobem, často však zcela samoúčelne, což ještě není takový problém, jako 2) zhovadilý scénář, který má sice logickou pointou a celkově dává smysl, ale proč ta příšerně dlouhá závěrečná rekapitulace? A proč ten absurdní dovětek o spravedlnosti - to vážně tvůrci věřili, že to s někým pohne? Samotné číslo 23 má jistý potenciál, dost často je ale ždímané až nesmyslně (92 / 4 = 23 - AHA, pozor na to!). Nicméně, potenciál tu rozhodně byl, pár scén je výborně natočených, finiš je úplně blbě a postavy jsou jak na drogách. Chovají se tak, mluví tak, chvílemi tak i jednají... dokonce i ten pes na to vypadal! 30%(26.4.2007)

• MrHlad

Poměrně slušně natočená hovadina se zoufalým scénářem. Jim Carrey se pro tenhle žánr absolutně nehodí a scenárista film doslova narval absurdními a směšnými hovadinami. Naprostá ztráta času a obrovsý omyl v Carreyho kariéře.(15.5.2007)

Taky jsem posedlý číslem, jenže 28!!!! takže 23+2+3= 28 (( ::, mohlo to být ale o 28% mystičtější....(19.12.2007)

• - Číslo obchodu, kde Agatha Sparrow (Virginia Madsen) najde knihu, je 599. 5+9+9=23. (rafix)

• - Blonďatá samovražedkyňa, s ktorou sa Walter Sparrow v úlohe detektíva stretol, mala obľúbenú farbu rúžovu: rúžová ( pink ) sa skladá z červenej (red) a bielej (white). Red - R=18 E=5 D=4, 18+5+4=27. White - W=23 H=8 I=9 T=20 E=5, 23+8+9+20+5=65. Pink = 4 písmena 27+65=92, 92:4 = 23 ... Čísla sú poradie písmen v abecede. (mindkiller)

• - Elisabeth Shue měla původně hrát hlavní ženskou roli, ale musela odmítnout, protože byla těhotná. (Siriuss)