Žízeň (festivalový název)

Thirst

Evil Live

(neoficiální název)

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Jižní Korea, 2009, 133 min (Director's cut: 145 min)

Zoufale doufám, že je to stejný případ jako svého času Paní pomsta a že až se na to za rok podívám znovu, spojí se těch deset různých filmů do jednoho, který jen výborně střídá úhel pohledu, a postavy mi přijdou všechno jen ne ploché. Zatím mi z toho žel bohu leze jen více méně podařené žánrové-dramatické cvičení.(15.11.2009)

• bassator

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - První film který jsem v Karlových Varech téměř z poloviny prospal tak si ho musím zopakovat kvůli objektivnímu hodnocení. Ale bohužel mě to připadlo už faaakt až přehnaně úchylný, tak zatím - 40%(7.7.2009)

Úchylné, vtipné, krvavé, sexy, dramatické, sarkasticky zábavné, psychologické a dokonca i epicky rozľahlé (alebo len zbytočne rozťahané?). Koláž žánrov a emócií, ktorá nech je akokoľvek zručne zlepená v jeden celok, stále ostáva iba zlepencom. Napriek skvelým hercom, premysleným (skrytým) tematickým linkám i parádnemu filmárskemu prevedeniu. Menej všetkého, a bez humoru, mohlo byť viac.(6.12.2009)

Mít nebo být? Chan-wook opět natočil všehochuť, která není pro všechny, film, který diváka namísto překvapování rovnou šokuje. Jednotlivé žánrové přístupy (horor, komorní drama, porno, vztahová komedie, Matrixem silně inspirované sci-fi) sjednocuje velmi prostá, velmi silná romantická linie. Závěr v jakémsi metaforickém prostoru, z něhož byly vyklizeny všechny materiální zbytečnosti, je zkrátka nádherný. A díky tomu úplně poslednímu škodolibému detailu přesto ne kýčovitý. Tempo filmu (zvlášť útlum v druhé třetině) mi pro noční promítání nepřišlo nejvhodnější, ale možná jsem k němu napoprvé přistupoval s nesprávným očekáváním. Po další projekci sice nežízním, ale až zaschne ještě čerstvá krev, rád se znovu nasosám. 80% Zajímavé komentáře: Adrian, seeker23, Martyr(6.12.2009)

Už skutečně velmi dlouho nepřišla na filmová plátna upířina, která by na už ze všech možných stran provařený žánr nahlížela takto originálně a zároveň při tom využívala prakticky všech důležitých úpírských schémat. Chan-wook Park žánr nebourá, on se na něj prostě jen dívá trochu jinak. A dělá to způsobem který sice skutečně místy působí trochu roztříštěně a snad i zdlouhavě, ale celkově je právě tou roztěkanosti docela slušně podtrženo kouzlo filmu, ve kterém se zběsile skáče po žánrových variacích a stylech, aniž by se nějak výjmečně vzdálil od hlavního tématu... a aniž by byť jen na chvíli přestal jak prohlubovat příběh a postavy, tak i velice dobře bavit. 9/10(6.12.2009)