Žízeň (festivalový název)

Thirst

Evil Live

(neoficiální název)

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Jižní Korea, 2009, 133 min (Director's cut: 145 min)

Doplňovat tekutiny je potřeba .. jen je důležité vědět, že některým Korejcům H2O už moc nejede .. obzvlášť když si je vezme pod svoje režijní křídla Park Chan-wook.(20.10.2012)

Mít nebo být? Chan-wook opět natočil všehochuť, která není pro všechny, film, který diváka namísto překvapování rovnou šokuje. Jednotlivé žánrové přístupy (horor, komorní drama, porno, vztahová komedie, Matrixem silně inspirované sci-fi) sjednocuje velmi prostá, velmi silná romantická linie. Závěr v jakémsi metaforickém prostoru, z něhož byly vyklizeny všechny materiální zbytečnosti, je zkrátka nádherný. A díky tomu úplně poslednímu škodolibému detailu přesto ne kýčovitý. Tempo filmu (zvlášť útlum v druhé třetině) mi pro noční promítání nepřišlo nejvhodnější, ale možná jsem k němu napoprvé přistupoval s nesprávným očekáváním. Po další projekci sice nežízním, ale až zaschne ještě čerstvá krev, rád se znovu nasosám. 80% Zajímavé komentáře: Adrian, seeker23, Martyr(6.12.2009)

• sochoking

No na kerééého boha tam dal tú notorickú mamku s tým jej debilným, usopleným synom ?!! Bolo to tým pádom zbytočne dlhé a miestami ukrutne nudilo ! A ja tak ľúbim filmy o upíroch. Pre mňa toto bol najslabší Chan-wook Park ! (16.1.2011)

• Mertax

Mno, tak tenhle film musím ještě vstřebat...Ani po roce se mi to nepodařilo, takže dávám 2*, eskalace násilí byla podle mě neúnosná (viz zvracení krve flétnou) a zcela zbytečná (šílená krvelačnost a upírskost až za hrob). Tahle půlnoční projekce se prostě nepodařila, že, Matěji, Káťo, Adam a Markéto? :) /MFFKV 2009/(9.7.2009)

Zoufale doufám, že je to stejný případ jako svého času Paní pomsta a že až se na to za rok podívám znovu, spojí se těch deset různých filmů do jednoho, který jen výborně střídá úhel pohledu, a postavy mi přijdou všechno jen ne ploché. Zatím mi z toho žel bohu leze jen více méně podařené žánrové-dramatické cvičení.(15.11.2009)