Žízeň (festivalový název)

Thirst

Evil Live

(neoficiální název)

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Jižní Korea, 2009, 133 min (Director's cut: 145 min)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(7.6.2009)

Zajímavá artová upířina, která mě ale na rozdíl od předchozích Parkových bijáků nedokázala ničím překvapit. Uvidíme po druhém zhlédnutí.(15.11.2009)

Muhaha, love is all you need. ♥♥♥(13.8.2012)

Nádhera. Právě jsem dokoukal skutečné umělecké dílo a konečně mě Japonci nezklamali. Po několika velmi chabých hororech z Japonské produkce (Zmeškaný hovor, Nenávist a další) jsem si sehnal Bakjwi a dostalo se mi opravdu nevšedního filmového zážitku, kde se mísí upíří drama s prvky hororu, romantiky, ale i erotiky a já musím smeknout před mistrem Parkem, protože tohle se jen tak nevidí. Úžasný zážitek!(8.9.2010)

S třetím Underworldem a druhým Stmíváním šla upírská mytologie v západní kinematografii oficiálně do kytek. Ještě že existuje Park Chan-wook a jeho neukojitelná žízeň. Zvrhlé, sexy, úchylné a plné morbidního humoru. Taková chuť krve mi šmakuje.(6.1.2010)

• - Film je volně založen na románu "Thérèse Raquin" od Émila Zoly. (Chatterer)