Žízeň (festivalový název)

Thirst

Evil Live

(neoficiální název)

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Jižní Korea, 2009, 133 min (Director's cut: 145 min)

Stmívání pro otrlé. Živelná a motivicky velmi plodná upířina, která překvapuje tím, jak vytrvale dokáže překvapovat... a přesto se držet v rámci schémat upírských báchorek! Víc než sex a krev zůstane v paměti nekompromisní humor.(6.7.2009)

Zoufale doufám, že je to stejný případ jako svého času Paní pomsta a že až se na to za rok podívám znovu, spojí se těch deset různých filmů do jednoho, který jen výborně střídá úhel pohledu, a postavy mi přijdou všechno jen ne ploché. Zatím mi z toho žel bohu leze jen více méně podařené žánrové-dramatické cvičení.(15.11.2009)

Scénář: Seo-Gyeong Jeong, Chan-wook Park .. Svůj nejlepší film (JSA) natočil Park už dávno, pak se sice párkrát onomu bodu při pitvání pomsty přiblížil, ale (před)poslední filmy jednoznačně tápe, ultramixuje nejrůznější žánry a tvoří těžko stravitelné, ploché koláže. Pravidla upírského filmu Bakjwi sice výrazně neporušuje, pravidla zábavného filmu však ano. Hlavně utahaností a dramatickou jednotvárností bez zesilovaní. Působivé leda tak při racionálním závěru na přímořském útesu a záběrech na Kim Ok-bin.(17.11.2009)

"Unaveni" sluncem ... . V druhe pulce jsem se ztracel, ale ani ta mi nedala zapomenout na to jak dobry reziser Park Chan-wook je. Skveli herci v cele s Song Kang-hoem. Prudce originalni upirina ackoli s par hluchymy misty.(29.11.2009)

Bizarní směs horroru, komedie, thrileru a úchylného sexu, která sice nedokázala uspokojit má očekávání, ale rozhodně pobavila.(29.12.2009)

• - Film je volně založen na románu "Thérèse Raquin" od Émila Zoly. (Chatterer)