Žízeň (festivalový název)

Thirst

Evil Live

(neoficiální název)

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Jižní Korea, 2009, 133 min (Director's cut: 145 min)

Tisíckrát lepší než trapárna jménem Stmívaní. Ve 130 minutách se prolína mnoho stylů a je to docela příjemné zpestření. Bohužel délka je na mě až moc vysoká a zbytečná. Každopádně jsem se docela dobře bavil a v některých chvilkách se mi slušně zvedal žaludek. Poctivé 3*.(16.1.2010)

• Mertax

Mno, tak tenhle film musím ještě vstřebat...Ani po roce se mi to nepodařilo, takže dávám 2*, eskalace násilí byla podle mě neúnosná (viz zvracení krve flétnou) a zcela zbytečná (šílená krvelačnost a upírskost až za hrob). Tahle půlnoční projekce se prostě nepodařila, že, Matěji, Káťo, Adam a Markéto? :) /MFFKV 2009/(9.7.2009)

Zajímavá artová upířina, která mě ale na rozdíl od předchozích Parkových bijáků nedokázala ničím překvapit. Uvidíme po druhém zhlédnutí.(15.11.2009)

Je to dosť dobrý hororovo ladený film od Park Chan-Wooka. Má veľmi dobrý príbeh o kňazovi, ktorý chce pomáhať a tak sa zapojí do nebezpečného lekárskeho experimentu, ktorý nikto iný neprežije a kňaz sa stane upírom, no stále si v rámci možností zachová svoju slušnosť. Časom sa zamiluje a urobí upírku aj zo svojej novej priateľky, ale rýchlo si uvedomuje, že to bola chyba. Spracovanie je celkom slušné, nemám z neho úplne ideálne pocity, potenciál bol väčší, ale aj takto som spokojný, spočiatku má film ešte pomalšie tempo a dejovo sa toho až tak moc neudeje, ale postupne sa úroveň filmu zvyšuje, pribúda zaujímavých scén a posledná polhodina je už výborná. A poteší aj veľmi dobrý záver. Krvavých scén tu až tak moc nie je, ale tie sú rozhodne vydarené. Sú správne drsné, nechýba dostatok krvi a minimálne likvidácia rodiny po spoločenskej hre je skvelá. Ale spokojný som aj s veľmi zvláštnym čiernym humorom. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Song Kang-ho v hlavnej úlohe, poteší aj Kim Ok-bin, jedine Sin Ha - gyun by si zaslúžil lepšiu úlohu, ale aj tak nemal až tak moc priestoru. Réžia je výborná, Park Chan-wook opäť ponúka originálny pohľad na známu tému a nadmieru spokojný som aj s technickou stránkou. Thirst nie je tak pôsobivý film ako Parkova trilógia pomsty, hlavne prvá polovica by sa dala vylepšiť, ale aj tak je to veľmi zaujímavý film, ktorý nepochybne stojí za pozornosť. 75%(25.3.2012)

Režisér kultovního a řádně brutálního "Oldboye" (a řady jiných snímků, které většina komerčních diváků vůbec nezná) nám představuje svůj pohled na upíří tématiku. Nechybí krev a celá řad absurdních situací, (už jen to, že hlavní hrdina je kněz, naznačuje, že se nebude jednat o standardní hororovou podívanou) které některé diváky odradí, jiné zaujme a ostatní strhne. Ubrat na přepálené stopáži a bych bych o něco spokojenější.(20.3.2013)

• - Film je volně založen na románu "Thérèse Raquin" od Émila Zoly. (Chatterer)