Žízeň (festivalový název)

Thirst

Evil Live

(neoficiální název)

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Jižní Korea, 2009, 133 min (Director's cut: 145 min)

Bakjwi je podivně rozplizlý a roztahaný produkt jinak kvalitního režiséra, který v prvé řadě nenabízí tolik dění, aby se mohlo hovořit o jeho úspěšné mutaci v rámci filmových žánrů. Hlavní problém vidím ve ztvárnění upírství, které bez patřičného smyslu a alespoň trochu hororové atmosféry vyzní dost naprázdno. V žádném případě však nelze hanit vše, erotické scény byly dost živočišné, speciálně Ok-bin Kim (Tae-ju) se svým prvotřídním hereckým výkonem postarala o zvláštně "ztopořenou" atmosféru, kdykoli byla na scéně... Špetka černého humoru a násilí, obzvláště sexy násilí v podání Tae-ju také představuje výtečné koření pro jinak mdlý polotovar. 5/10(1.6.2010)

Som rad, ze zhoda s reziserom pretrvava nadalej... Komplexny multizanrovy pohlad na upircinu, kde sa z jednej nalady prechadza do druhej z lahkostou a razanciou ostreho noza skrz makke maslo. Po stranke stylu brilantne a vypiplane do posledneho detailu, co u Parka uz nejaky ten rok je standardom. UPDATE: Zhliadnuta rozsirena verzia (cca 10min. navyse), ktora prehlbuje hlavne postavu Tae-joo. Celkovo po druhom pozreti este silnejsie ako prvykrat, hlavne vdaka sustredeniu na detaily.(5.7.2009)

Tohle je vítězství stopáže nad obsahem i formou, protože to je prostě příliš zdlouhavý, přitom potenciál příběhu i temnej styl jakým to je odvyprávěný mohl přinést do upírskýho žánru něco novýho a neokoukanýho, což se vlatně asi i stalo, ale je to tak rozplizlý do 133 minut, že to nedokáže držet atmosféru a rozpadá se to na dobrý pasáže, který baví a na pasáže, u kterých se člověk nudí.(15.11.2009)

Chan-wook Park... režisér, kterému stačil jeden jediný snímek na to, abych ho vynášela do nebes a nedala na něj dopustit. Při shlédnutí dalších a dalších jsem si to neutvrzovala, jen jsem sama pro sebe vrněla blahem a říkala si, že je mi vlastně hrozně líto těch, kteří ho neznají... a je úplně jedno, jestli by mu padali k nohám jako já a nebo se u něj nudili, popřít jeho genialitu a profesionalitu na té nejvyšší úrovni mu nemůže nikdo. Jeho nejnovější počin? Půlku filmu jsem se nudila, opravdu nudila, ale tolik jsem mu zase věřila, že mě ta nuda přišla nesmírně zajímavá a jen jsem čekala na ten okamžik, kterým si mě obmotá kolem prstu a já budu opět vrnět jako nejspokojenější kotě. A ruku na srdce. Každý, kdo u tohodle snímku vrní, je svým způsobem zvrhlý a nemůžeme se vymlouvat na to, že je to režijním umem. Ano, má na tom nespočetnou zásluhu, protože ten film je propracován do nejmenšího detailu a mnohé scény jsou naprosto GENIÁLNÍ!!!, herci hrají MISTROVSKY a příběh? Přiběh je tolik originální, že se budu těšit na další jeho dílo... jako na dílo málo koho, neboť tenhle PAN MISTR mě dostane prostě pokaždé... a krev v jeho podání je tolik sladká... Mňam!(14.11.2009)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $318,574Tržby Celosvetovo $12,909,437(4.4.2010)

• - Film je volně založen na románu "Thérèse Raquin" od Émila Zoly. (Chatterer)