Žízeň (festivalový název)

Thirst

Evil Live

(neoficiální název)

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Jižní Korea, 2009, 133 min (Director's cut: 145 min)

Bakjwi trochu trpí tim přehnanym mixem filmovejch stylů, což lehce odsouvá do pozadí Chan-wookovo filmařský umění a jeho cit pro vyjádření pocitů. Opět násilí a sex v dokonalý formě, skvostná kamera a pomsta nepomsta, která je tentokrát zabalená do upírskýho příběhu, kterej je tak trochu cítit západním světem. Ale to asi Chan-wookovi nemůže nikdo vyčítat.(10.12.2009)

Chan-wook Park... režisér, kterému stačil jeden jediný snímek na to, abych ho vynášela do nebes a nedala na něj dopustit. Při shlédnutí dalších a dalších jsem si to neutvrzovala, jen jsem sama pro sebe vrněla blahem a říkala si, že je mi vlastně hrozně líto těch, kteří ho neznají... a je úplně jedno, jestli by mu padali k nohám jako já a nebo se u něj nudili, popřít jeho genialitu a profesionalitu na té nejvyšší úrovni mu nemůže nikdo. Jeho nejnovější počin? Půlku filmu jsem se nudila, opravdu nudila, ale tolik jsem mu zase věřila, že mě ta nuda přišla nesmírně zajímavá a jen jsem čekala na ten okamžik, kterým si mě obmotá kolem prstu a já budu opět vrnět jako nejspokojenější kotě. A ruku na srdce. Každý, kdo u tohodle snímku vrní, je svým způsobem zvrhlý a nemůžeme se vymlouvat na to, že je to režijním umem. Ano, má na tom nespočetnou zásluhu, protože ten film je propracován do nejmenšího detailu a mnohé scény jsou naprosto GENIÁLNÍ!!!, herci hrají MISTROVSKY a příběh? Přiběh je tolik originální, že se budu těšit na další jeho dílo... jako na dílo málo koho, neboť tenhle PAN MISTR mě dostane prostě pokaždé... a krev v jeho podání je tolik sladká... Mňam!(14.11.2009)

Upíři po korejsku byli hodně netradiční a proto zajímaví. Hezké bylo, že tam byl i černý humor a vůbec nejhezčí byl ten závěr, záběr na botu a nohu - moc hezké, to jsem se opravdu zasmála.(25.8.2010)

Chan Wook Park navrátil upírům respekt, o který je připravili zubatí „emíci“ ze Stmívání. Jeho Žízeň je filmem hloubavým, racionálním z hlediska přístupu ke zvolenému tématu, psychologicky propracovaným a nabízí opravdu působivý a atmosférický zážitek. Park zůstává věrný své národní kinematografii, a tak je tento snímek prostý žánrových mantinelů, osciluje mezi klasickým hororem (upírské téma, atmosféra), slasherem (obstarávání potravy), psychologickým dramatem (oddaný kněz bojující s pudy), poněkud morbidní romancí (vztah kněze a adoptované dívky) a černou komedií (tradiční Parkův morbidní humor někdy hraničící až s groteskností), přičemž výsledný film je dokonale konsistentní. Parkovi se po skvělé trilogii o pomstě a rádoby indie komedii podařilo vytvořit strhující dekadentní upířinu a já se už nemůžu dočkat, s čím přijde příště. 90%(13.1.2010)

50 dobrovolníků podstoupilo lékařský experiment, ale přežil pouze jeden – katolický kněz, který teprve postupně začíná zjišťovat, že se z něho stal upír. Jako horor to nefunguje, protože jediné monstrum je hlavní hrdina, takže není o koho se bát. Je tedy třeba to hodnotit jako drama, ale popravdě řečeno jsem od věhlasného režiséra čekal víc.(15.7.2009)