Black Lagoon

• Japonsko Black Lagoon (více)
Japonsko, (2006–2011), 12 h 21 min (Minutáž: 24–33 min)

Předloha:

Rei Hiroe (komiks)

Scénář:

Sunao Katabuči

Hudba:

Edison

Daisuke Namikawa, Cutomu Isobe, Hiroaki Hirata, Megumi Tojoguči, Mami Kojama, Ken Narita, Tecuja Kakihara, Tomokazu Sugita, Tošijuki Morikawa, Ikuja Sawaki (více)

Série(3) / Epizody(29)

Jak to vypadá, když se konformní mladý japonský zaměstnanec mocné firmy Asahi Industries vlivem pletich dostane mezi svéráznou tříčlennou osádku soukromého torpédového člunu, která se živí všelijak, jen ne přílišným respektováním zákona? V Jihočínském moři se odehrává všelicos a obstát mezi zájmy Asahi Industries, jednotkou jihoamerických neofašistů, hlavou hongkongských triád Changem, velitelkou polovojenské ruské mafie Hotel Moskva přezdívanou Balalajka, zástupcem kolumbijského drogového kartelu Manisarera Abregou, revolucionáři v džungli, totálně zkorumpovanou policií a množstvím dalších svérázných postav, není nic jednoduchého. Zhýralé město bez morálky Roanapura vás vítá. S majitelem torpédovky, vzrostlým černochem Dutchem, impulzivní a sexy pistolnicí čínského původu Revy, IT specialistou Bennym a konečně po hlavě do dobrodružství spadlým Rokurem Okajimou, přezdívaným "Rock", si užijete kus místy dost bláznivé zábavy se spoustou stylové akce, zatímco moralizování zůstane kdesi hodně daleko za obzorem Jihočínského moře. (oficiální text distributora)

Shaman1135

(Komentár k prvej sérii). Človek by povedal, že takýto svet snáď ani neexistuje. Svet, v ktorom sa druhá šanca neudeľuje, lebo sa jej nedozijete. Svet, kde ženské sú maniakálne vrahyne, kde každé rozhodnutie, môže byť tým posledným. Black lagoon je založený čisto na akcii, hektolitroch krvi a coolovosti postáv, čo by bola sama o sebe dostatočne lákavá ponuka, lenže seriál z jednotlivých aspektov nedokáže vyťažiť maximum. Akcia samotná je svižná, pomerne výrazne komiksova a celkove moc fajn. Animácia, i keď trocha statická, spolu so soundtrackom funguje. Prúdov krvi je taktiež dostatok, po prestrelku sa nechodí ďaleko, ale na absurdnosť či amorálnosť sa netlačí tak, ako by sa mohlo. A najhoršie je to s tými postavami, šablónovité, nevýrazné a nezaujímavé. Vzájomná interakcia je o ničom, kvalitných hlások je pomenej a skutočne cool scény napočítam na prstoch jednej ruky. Navyše príbeh neexistuje, takže záleží od samotnej "pracičky", ktorú zamestnanci Lagoon company práve riešia. Seriál vie niekedy prekvapiť a zaujať (Rosalinda a jej odkazy na Desperada a Terminatora, Mr. Chang a jeho krátka akcia s Revy, takmer celá dvanasta epka), ale z celkového hľadiska je to často nuda. Vo výsledku slušné 3*. ()

CheeseFigure

Je to akčné, krvavé, vulgárne, vtipné, rýchle. Veľa sympatických postáv, dobré vedľajšie postavy a dokonca aj protivníci sú spravený zaujímavo. Má to aj dramatické, až smutné momenty (celé vyvrcholenie príbehu Janíčko a Marienka), ktoré podtrhuje výborná hudba v záverečných titulkoch. Čo sa týka, toľko spomínaného, finále druhej série, tak to nebolo zlé, len iné. Vďaka rozťahanosti sa poľavilo v tempe. Bolo to také vlažnejšie oproti predchádzajúcim epizódam. Tak či onak, ak hľadáte nekomplikovanú zábavu plnú toho, čo som vypísal v prvej vete, Black Lagoon je tu pre vás. ()

poleno

Tak to bylo super. Black Lagoon mi doporučil jeden felák z letního tábora a bylo mi jasné, že jakmile přijedu domů, že právě do tohoto kousku půjdu jako první (a lepší start do nového školního roku jsem si nemohl přát :D). Příběh, respektive příběhy, které byly rozkouskované většinou do třech dílů, byly dobré a žral jsem je. Ta rozmanistost jednotlivých misí (nacistický obraz, terminátoří služka apod.) mě bavila nadmíru. A ta krvavá pěstní bitka mezi Revy a Robertou... GOD! Hlavní postavy jsou sympatické, jsou badass, dohromady vykouří víc cigaret, než průměrný kuřák za padesát let a hláškují při každé příležitosti. Myslím, že už jen kvůli Revy stojí za to se na Black Lagoon podívat. Hlavní hrdina není žádný drsňák, takový typický dobrák a intoš, který je za začátku (a vlastně skoro po celý čas) dost nesmělý, a tak nějak reprezentuje pohled diváka. Zkrátka, postavám jsem po celou dobu fandil a budu na ně dlouho pamatovat. Animace je oldschoolová, dynamická a akční. Pěkně se mi na ni koukalo (stejně jako na Revy :D) Tohle anime je trochu jinačí, než ostatní (všichni kouří, pijí, seznámíme se s fungováním mafie a celkového podsvětí, nachází se zde stylové přestřelky... prostě pecka). První série nemá chybu a neváhal bych jí dát plnou palbu, avšak druhá série nebyla pro mě tolik zapamatovatelná a dost mi tam chybělo větší využití Dutche a Bennyho, tudíž tam bych dal o hvězdičku méně. Ale dohromady to byla super jízda, kterou bych doporučil úplně všem, i nefanouškům anime. Celkově: (1. série 5* /100%/) (2. série 4* /84%) ()

Godlieb

Mám rád starou školu, Drsného Harryho, Jacka Cartera, Jamese Bonda, Profesionály, Miami Vice, a Black Lagoon se mi vrylo pod kůži hodně hluboko. Perfektní postavy (hlavně duo Revi-Rock nemá chybu), nemilosrdné hlášky, hutné přestřelky, drsná 'morální' ponaučení, to je přesně ono, takhle to už dnes umí málokdo a ještě to málokomu projde, první série je opravdu spíše rozjezdová, první díly mě až na přestřelku v baru Yellow Flag minuly, neonacistická organizace pátrající po Hitlerově pokladu už byla lepší, ovšem potom nastoupila Roberta alias Rosalita alias Blood Hound alias nezničitelná služebná se střílejícím deštníkem i kufrem a dvěmi pořádně nabitými 1911-kami LSAC před níž by i Terminátor prchal a řval hrůzou a já se začal opravdu bavit, přetrpěl dva koncové nic moc díly a vrhnul se na druhou řadu, jež je minimálně o úroveň výše, sestra Edda ve svém 'vycházkovém outfitu' spolu se stále perfektní Revi tvoří dvojici jež dokáže v Rockových kalhotách vyvolat pořádnou bouři, dvojka zvrácených rumunských dvojčat vyvolává mrazení v zádech, stejně jako jejich konec, Greenbag Jane je o něco humornější a zakončená perfektně ulítlou přestřelkou mezi bandou příšerně a zábavně ujetých gangsterů (Číňaka s dvojicí kukri, gotická lolita Sawyer s motorovou pilou, chlapík s plamenometným zapalovačem, neuvěřitelně vygumovaný kovboj z Texasu, showman Rotten Wizard ozbrojeným sice dobře vypadajícími, ovšem jinak naprosto bezcennými mauserovkami) a Eddou-Revi-Rockem, poslední část z Japonska potom otáčí o 180° a hraje na strunu realistična a psychologie, mě se to líbilo, hlavně pak konec který dopadl jak měl, žádný happyend, v tom mě trochu zklamala až třetí série, jinak perfektní koncentrace toho nejlepšího a nejulítlejšího z obou předchozích, navíc s totálně 'out of mind' Robertou, nyní překusující nože jako třísky, rozbíjející hlavy na kaši a střílející Amerikány bambusovými oštěpy, výlevy 'mladého pána' sice nepřicházely zrovna v nejvhodnější okamžik ale tak rušivé zase nebyly, nejvíce právě na konci, kde mi připadalo nemožné aby jako cedník prostřílená Roberta přežila ale přesto se tak stalo, byť ne v jednom kuse. Celkově ohodnotím všechny série v naráz, tedy 5*. Tohle bude jednou klasika. ()