Dexter se pokouší pohřbít své temné choutky a soustředí veškerou pozornost na děti. Když ale dospěje k hrůznému poznání, znovu se vydá po stopě další oběti. Debra vezme Dextera s dětmi k sobě. Brzy ovšem zjistí, že pro ni doma už není místo a ocitne se u Quinnových dveří. (HBO Europe)

Anderton

Klasickým pilotom piatej série je vlastne až dvojka, keďže minule sme sa zapodievali čisto osobnými problémami hrdinov, predovšetkým Dextera, a tvorcovia rozhone dobre urobili. Takže tu máme dve súvisiace vraždy a jedného masového vraha, s ktorým si to bude chcieť Dexter podľa všetkého vybaviť sám. Čo z toho všetko vznikne, sa momentálne nedá odhadnúť. Len ma opäť mrzí, že si tvorcovia neodpustili zase novú milostnú kombináciu. Chudák Jennifer Carpenter, tá musí v tomto seriáli neustále niekoho bozkávať a válať sa po niekom. ()

topi80

Tak si to oddělení vražd trochu zrekapitulujeme. V první sérii si policajtka užívala vztah se sériovým vrahem, v druhé sérii se šlo po vrahovi, který pracuje přímo na oddělení, ve třetí sérii se do vražd pustil i státní návladní, se kterým se pro změnu kdysi pelešila poručík LaGuertová a ve čtvrté sérii si to Quinn rozdával s dcerou masového vraha. Ale vypadá to, že právě poslední jmenovaný, tedy Quinn, bude v této sérii reprezentovat to, že aspoň někdo na oddělení má mozek. ()

Necrotongue

Přestože se Astor ze všech sil snažila nahradit svou matku v mém žebříčku nejotravnějších jedinců, byl jsem s epizodou vcelku spokojen. Děj zase trochu ožil, Dexter si konečně našel nějaké odreagování a i na okrsku se zase začalo pracovat, takže jsem se měl na co dívat. ()

• Kolem devatenácté minuty se objeví černý Pontiac Trans America. Stejný model byl použit v seriálu Knight Rider (od r. 1982). (Mandalorian)