Televizní reality show, ve které několik dvojic závodí po světě. Otevírají obálky s úkoly a nejlepší, nejrychlejší tým vyhraje 1 000 000 $. (maroon93)

donnovann

Když má "Survivor" pauzu Amazing Race mi vždycky mé čekání zkrátí, výborná strhujicí podívaná která si celých 40min drží svižné tempo. ()

Ludo444

Keď sa povie reality show, vybavia sa mi iba dve ktoré za to stoja. Tou druhou je Survivor. Jazda naprieč všetkými kontinentami je dostatočne strhujúca a nepostráda prekvapivé momenty. A keď si nájdete obľúbený tím, stáva sa z toho miestami infarktovo napínavá záležitosť. Jednoducho 5*. ()

mchlumak

Zájímavý náměť, ovšem soutěž zabíjí "kvalita" soutěžících a celkové zpracování připomínající spíš reality show. (hodnocení XI. a XII. sezóny) ()

DjsVorel

Amazing Race bych jednou za každou cenu chtěla zkusit. Rozhodně ze všechu Survivorů, Fear Factorů a podobných reality show, mně je právě tenhle nejbližší. A podkresluje to i celkem pohodový moderátorský projev Phila Keoghana. ()

PlysovyMacko

Cestovat po svete a plnit rozne ulohy a ako vyhra milion. Milujem si na zaciatku vybrat tim ktoremu budem drzat palce. Sutaz je velke vzruso a akcia. Chvalabohu ma vela serii, takze sa mam este na co tesit. Odporucam. ()

jeandepatch

Tak dobrej pořad, že každej den se v Praze dívám jestli nevidím nějaký lidi s batohy , který by měli žlutočervenou značku na ledvince. Tak dobrej pořad, že dny i noci trávím sněním o účasti a vymejšlením potenciálních tras s Pit stopy. Tak dobrej pořad, že se mým vzorem stalo mnoho soutěžících i Phil. Tak dobrej pořad, že se mi zlepšuje angličtina (ale zhoršuje se všechno ostatní) díky neustálému sledování. Tak dobrej pořad, že se má deprese, kvůli tomu, že jsem Čech ještě 2x zhoršila. Prostě to miluju... P.S. Hledám partnera (nejlépe někdo s kým bych vyhrál:)), kdo by do toho šel se mnou, ale myslím, že musím být americký občan a mít řidičák - never mind - to se nějak zvládne... Nejoblíbenější tým: Oswald a Danny ()

Lenka93

Skvělý pořad, tohle se Američanům opravdu hodně povedlo. Velká hrst napětí a překvapivé konce, to je to, co na tomto pořadu miluju. Konečně opravdu kvalitní soutěž. ()

TerezkaV

Jedna z mých nejoblíbenější RS! Je to super jízda od prvního až do posledního dílu a každá série má něco do sebe!:) ()

Nikitoss95

No je snad lepší pořad než toto? Mým snem by bylo být účastníkem podobného pořadu, neboť miluju zeměpis, cestování, cizí jazyky, soupeření a týmovou práci s jedním člověkem, o kterém navzájem si známe naše výhody a nevýhody; skvěle natočené, skvělá místa natočená po celém světě, moderátor ujde... ()

Joe16210

Moje nejoblíbenější televizní soutěž / reality show. Díky tomu může divák i z pohody domova poznat kus světa a rozhodnout se kam vyrazí na výlet či dovolenou. ()

BigBrother

Naprostá špička žánru - casting, střih, kamera, dramaturgie, úkoly... To vše jede skutečně na jedničku. Jasná volba pro každého, kdo má rád napínavou akci. ()

Gwilwen

Výjimečně skvělá reality show, ve které jde hlavně o důvěru a prověření umění spolupráce mezi soutěžními dvojicemi, ať jsou to manželé, páry, přátelé nebo rodiče s dětmi. Navíc v zajímavých zákoutích celého světa. ()

zodiak217

Nápadité, duchaplné, originálne, napínavé a ešte mnoho, mnoho superlatívov ktoré sa viažu k tejto naozaj dobrej reality show. Čo viac si môže človek priať od televíznej zábavy? Originálne skombinované dvojice, ktorých niečo spája a zároveň je to pre nich test ich dôvery a vzťahu, netradičné a originálne disciplíny ktoré preveria tak psychickú ako aj fyzickú odolnosť súťažiacich a moderátor s charizmou, ktorý je nezameniteľnou značkou tejto show. Naviac cestovanie po svete a ponúkanie novej kultúry a nových zvykov, kde sa aj divák môže dozvedieť niečo nové to je pre mňa show ktorá má úroveň v každom roku a je na plný počet! ()

RomanT

Zábavné, napínavé i poučné. Náročné výkony musejí předvádět nejen soutěžící, ale i produkce. Obdivuji, jak se to celé daří zorganizovat, jak fungují kameramané (vypadá, že jich musí být dvakrát tolik než soutěžích) i střih. S2 - nejzajímavější byl konfliktní pár Tarra a Will S3 - aliance většiny vůči atraktivním dvojčatům, nejlepší hláška "Tak to jste na špatném kontinentu.". Zach by si zasloužil ještě cenu na neskutečnou trpělivost ()

LencaN

Uploadovaná táborová dobrodružství, nádherná příroda, napínavý děj bez vzájemného pomlouvání soutěžících. Podíváme se do zajímavých míst a ještě napjatě sledujeme, jak si soutěžící poradí v rozličných situacích s úkoly, které jsou třeba i hodně fyzicky náročné. Ale je pravda, že velkou roli tady hraje štěstí a náhoda, protože si dopravu hledají sami (o tom to je), takže zeptat se někoho jiného, mohli se k dalšímu záchytnému místu dostat dřív. Je to adrenalin a je super, že se Američani do takových reality show pouštějí, protože u nás nic takového bohužel nehrozí. ()

Aidina

Hodně dobře vymyšlená show. Škoda, že to není možné udělat u nás. Bylo by to asi zajímavé, zvlášť z hlediska znalosti angličtiny. V tom mají amíci výhodu, mohou se víceméně všude na světě domluvit. Slušný je i samotný výběr soutěžících dvojic. U nás do reality show vybírají jenom naprosté cvoky a nezajímavé zoufalce. ()

FlegyCZ

Ok, viděl jsem jen necelou sérii, ale více ani vidět nechci a na rozdíl od většiny nadšen nejsem. Nápad sic dobrý, lokality krásné, ale ukázek toho jak se lidé dokáží chovat když jde o peníze už bylo dost, zvláště když je to ještě doladěno občasnou inteligencí soutežících (,,oni jsou v džungli fakt brouci?") ()

CZ_Milka

Amazing Race je především reality show, takže ti, co hledají cestopis, budou zklamaní. Já mám však ráda cestování v jakékoli podobě, takže mě to docela baví, viděla jsem 18 sérií. Občas se mi ale na AR úplně hezky nekouká, nějaké výtky bych měla... Nelíbí se mi koncept, kdy se týmy vždy "náhodou" sejdou na letišti, na nádraží, u vstupů do různých objektů, soutěž tak vlastně každou chvíli začíná skoro od nuly. Nemluvě o závěrečném střihu každé epizody, který se snaží navodit, že dva nejhorší týmy běží do cíle souběžně, ve skutečnosti mezi nimi mohou být obrovské časové rozestupy. Moje záliba v cestování špatně nese chyby a nepřesnosti, které byly v některých dílech - např. využívání střídavě obou názvů Bombaj vs. Mumbai, na mapce umístění Paříže do Španělska... Stejně tak český překlad snad dělal někdo s úrovní angličtiny základní školy, např. ve 13. sérii zazní "Před tímhle stál ten indián", ale šlo o Inda v indickém Dillí. A poslední, zřejmě největší, výtka je k chování účastníků. Jakou dělají svým chováním a očekáváním/požadováním, že všichni s nimi budou komunikovat anglicky, vizitku sobě i všem Američanům, je jedna věc, ale že nadávají taxikářům, pokřikují v muzeích, na posvátných místech, na hřbitově Recoleta, šlapou na náhrobky v Senegalu... Za to měla být od první takové události nějaká penalizace... ()