Otec, pan Vohnout, je doma považován za idiota a bačkoru. Venku je ale zabiják, který střílí gangstery, aniž by o tom rodina měla nejmenší tušení... Příběh tvoří tři linie vyprávění, které se vzájemně doplňují, prolínají a končí o Štědrovečerní večeři. Tato provokativní komedie je určená nejen příznivcům černého humoru. Do všech rolí byli obsazeni skvělí herci, jako například Ondřej Vetchý (Babí léto, Duše jako kaviár, Prachy dělaj člověka), Veronika Žilková (Otesánek, Milenci a vrazi, Anděl Páně), Jiří Mádl (Snowboarďáci, Rafťáci, Jak se krotí krokodýli, Ro(c)k podvraťáků), Nella Boudová (Bylo nás pět, Kolja, Doblba!), Jitka Ježková (Báječná léta pod psa, Početí mého mladšího bratra, Andělská tvář)... (oficiální text distributora)

Shitonit

Těžko hodnotit jako film, je to spíš zábava pro herce a jako vedlejší produkt se to dostalo ven ?? Tak nějak mi to přišlo, každopádně to není dílko pro běžného diváka, je to chaos, multipatlanice, guláš bez většího smyslu, ba i přes zmíněné mě to docela bavilo. ()

DJ Kritik

Klady: Miestami Ondřej Vetchý Zápory: Chaotický strih, mozaikovitosť filmu má veľké trhliny, dialógy ak sa to dá tak nazvať sú úbohé, plytkosť postáv, nedá sa s nimi stotožniť ani zaujať k nim postoj. Posledne minúty ako dokument o pôrode v domácom prostredí by mohlo byť. Čiže zvyšok strihnúť a ponechať len túto pasáž, ale bez slov. Len podfarbiť hudbou. ()

Exix odpad!

To snad neni možný to je tak strašná blbost až to mláti dvěřma. Herecké výkony hrozné a celkově tam neni ani scéna, která by byla trochu normalní. Pokud chcete někoho koho nemáte radi obdarovat, kupte mu tenhle film.odpad!!!! ()

Bigfuckman

Kdyby nebylo tak fádní, usměvné i hnusné druhé poloviny filmu dal bych 1 hvězdu. Takhle se dá jakž takž hovořit o ději. I když scéna u porodu byl naprosto stupidní a nesmyslná tak Jiří Vohnout hrál zabijáka na české poměry docela obstojně narozdíl od Jákla, který se mi líbil v jediné scénce a to u domacího rodiného stolu jak vypráví zážitky ze střelnice. Výkon Nely Boudový pod psa (i náše fena Nela by to zahrála obstojněji) :) . Ti mladí haranti působili více než zbytečně a celkově vzato snímek není nějak povedený. Možná by filmu více slušel název Taková normální rodinka. Ale to bych hanil starý dobrý český seriál. ()

HarlanWade

Tak tohle dost nevyšlo. Takové komedie, jako za starých časů, se už u nás zkrátka netočí a tak přicházejí pořád noví a noví lidé s pořád novými a novými invencemi. To mi pochopitelně nevadí, ale - pokud se u černé parodie na Pulp Fiction s jednou z mnou prvních zaregistrovaných přesřelek v našem filmu, obludným scénářem a herci s talentem sotva do TV seriálu cítím trapně za každý centimetr filmového plátna, každé vyřčené slovo a každou uběhlou sekundu, je něco v nepořádku. Další z experimentů, které zůstaly bohužel jen u toho nápadu. ()

Cortesz

Pulp Fiction po česku prej :-D. V žádném případě. Naprosto nesmyslný slepenec scén, které jsou nereálné a s příbýváním minut se to jen stupňuje do absolutně extrémní nereálnosti. Režisér má nakoukáno hodně filmů Tarantina nebo Guy Ritchie a kopíruje co se dá, ale nejde mu to. Herci příšerní. Ovšem, jsem ochoten dát 2*, a to za snahu natočit něco jiného než to co je obvykle od našich tvůrců k vidění a za pasáž s Žilkovou a Mádlem, a to především za něj, kterej zde má sice jen takovej frk, ale pobaví. ()

Dinsberg

Režisér, scénárista a kdo ví co ještě, Marcel Bystroň se netají bizarními choutkami. Je to vidět i na jeho článcích do časopisu Epocha. Spoustu českých hereckých es v tomto filmu dokonale utopil v nesmyslech. I to je umění. ()

Pitryx

Dal bych klidně plnej počet, ale počkám si až napotřetí, protože mi tu něco drhne. Nedokážu přesně určit co to je. Tahle varianta na „pulp“ mi přišla lepší, než samotný originál. Byla tu legrace, střílení, hlášky, mělo to spád, prostě zábavička pro mne jako dělaná. Více takových filmů. Vůbec mi nescházely psychologické rozbory postav, ani jejich sociálně – morální pohnutky. Koukal jsem se a bavil jsem se. Tak jak to u filmů chci. ()

Olafsson

Je to vlastně totální blbost, ale já se uz toho dobře pobavil, líbila se mi rozmanitost porstav, provázanost jejich bizarních životních příběhů a surreálnost, kterou je celej film tak nějak prodchnutej. Čekal jsem mnohem méně. ()

Miloško

No,Marcel Bystroň by sa mal spametať . Po trápnom Záhradnikovi, som si teda pozrel jeho ďalší film. je to síce lepšie,trochu dejovo,ale cely film postavený na troch pribehoch je uplne nezaujímavý,viackrat dost vulgárny,a slabúčko odohraný. Neviem, či to má byť komédia,krimi, nechapem čo tým chcel týmto Bystroň českemu divákovi povedať. To čo ma zaujalo boli asi len scény Žilkovej a Mádla, a výroky pana Vohnouta k synovi( "vašnosti,tak umít a spando grando", alebo "to není legrando grando"). Inak, slabé,slabé,slabé [DVD] ()

JohnKEANE

Znova som čakal od Bystrona takú istú somarinu ako bol ten odpad Záhradník.A bol som prekvapený.Taká malá česká variácia na Pulp Fiction. ()

Saljack

Celkem humorný film. Hlavně mě rozesmáli ze začátku děti. Když to člověk vezme s nadhledem dá se to i zkouknout. ()

Via

Hmm... co napsat... Podívala jsem se na to ze zvědavosti, proč se to někomu líbí... Možná by tomu spíše náležela jedna hvězdička, ale námět nebyl špatný - forma zpracování také ne... jen ve výsledku to holt není ono... Navzdory hereckému obsazení... Takže jednou se na to podívat a nic hlubokého neočekávat, lze... též za předpokladu, že vám nevadí krev, občasná nelogika a to nemluvím o slovníku aktérů a určitých scénách... ()

p.i.t.b.u.l

Do dneška jsem ani nevěděl, že tento film existuje. A kdybych ho neviděl asi bych o nic nepřišel. Do teď jsem vlastně nepochopil co tím chtěli tvůrci naznačit. Už samotný název naznačuje, že to asi nejslušnější film nebude. A ono to opravdu není. Jenže to by ani tak nevadilo, kdyby ty příběhy měli hlavu a patu. Smysl pro humor mám obrovský, ale tady jsem ho nepochopil. Nemůžu říct, že by zde nebyla ani jedna vtipná scéna, jenže s porovnáním se zbytkem filmu, je to zanedbatelné. Film je trapný, nelogický, zbytečně sprostý, který se snaží ukázat divákovi jiný pohled, nicméně se to vůbec nepovedlo. Divím se, že na tento film kývly tak skvělý herci. Jednu hvězdičku dávám jen za pokus. Jinak by to byl odpad! ()

route60 odpad!

Proč? proč ne, ať jdou do prdele třeba i po hlavě všichni zúčastněni a hlavně neumětel a údajný režisér Marcel Bystroň, opravdový filmový odpad. ()

Kunderion

Tenhle film jsem shlídnul onlajn a velice mile mě překvapil. Nejsem sice příznivec podobnejch černohumornejch eskapád, ale v tomhle případě moje libido zajásalo: vynikající provokačka český výroby, krásně nekorektní, zlobivá... herci si ji užívaj, kečup teče proudem... a Marcel Bystroň dal dokupy svůj zatím nejlepší film. ()

Alden_Larson

Tohle je film, jako žádný jiný. Něčím mě oslovil, nedokážu to něco popsat, ale má něco do sebe. Ať už to je chaotická a velmi stylizovaná prezentace, nekonvenční a působivé vyprávění děje, nebo hudba, která jakoby si dělala, co se jí zachce, to něco speciálního v tom zkrátka je. Rozhodně to není perfektní film, je v něm spousta chyb a zvláštních momentů, ale rozhodně jsem si ho užil. Je absurdní, vtipný a přijde mi, že se naschvál nebere vůbec vážně, a pro takové filmy mám slabost. 6/10 ()